Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

bluetooth for iPhone 4 best?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:16

Ωραίο φαίνεται άραγε να είναι και ποιοτικά καλό ;


Πλακα κανεις;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 15/06/2012 - 12:07

Καλημερες
Πήγα και πήρα εδώ και καμία εβδομάδα το MW600!

Ναι ωραίος σχεδιασμός, ναι πανεύκολο Sync με τις συσκευές, ΑΛΛΑ
δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου με το 4S… ανα μια κλήση που κάνω πρέπει να κλείσω και να ξανανοίξω το mw600 γιατί κωλαει στο εικονίδιο τις κλήσης (ακουστικό με βελάκι)
Προς τον φίλο που έλεγε ότι παίζει καλά στο 4s του ας μας πει τι παραπάνω μπορεί να έκανε..

Ένα άλλο αρνητικό είναι ότι έχει άθλιο διακόπτη αφής για το Volume..

Και θα έπρεπε να εχει και μνήμη για να αποθηκεύονται οι ραδιοφωνικοί σταθμοί..



Πήρα και την Sony στην Ελλαδα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο firmware ή γενικοτερα καποια λυση..
Τσαμπα τα 60E!
Οποτε μην ακουτε τους απο πανω οσοι ενδιαφερομενοι θα καείτε οπως εγω...
το MW600 και το iPhone 4S δεν δουλευουν μαζι!!!


#63   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 15/06/2012 - 12:27

Πήρα και την Sony στην Ελλαδα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο firmware ή γενικοτερα καποια λυση..
Τσαμπα τα 60E!
Οποτε μην ακουτε τους απο πανω οσοι ενδιαφερομενοι θα καείτε οπως εγω...
το MW600 και το iPhone 4S δεν δουλευουν μαζι!!!

Απο που το πηρες 60;;; 30-35 εχει... Σε μενα παντως ,4αρι με 5.0.1 δουλευει αψογα!!

Τελευταία επεξεργασία από: boca, 15/06/2012 - 12:28


#64   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 15/06/2012 - 13:00

προφανος ομως αλλο 4 αλλο 4s...

#65   teodore88

teodore88

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/06/2012 - 12:46

σκεφτομαι να παω να παρω το Νοκια BH-806 ή αλλιως Νοκια J.. ειναι πανεμορφο! 80 ευρω... το χει κανενας να πει πως ειναι??

#66   MYLO

MYLO

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/06/2012 - 13:05

ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΉ

Περίπου 120ε με τα μεταφορικά

Τελευταία επεξεργασία από: MYLO, 18/06/2012 - 13:07


#67   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/06/2012 - 21:05

προφανος ομως αλλο 4 αλλο 4s...


Με 4s και 5.1.1 δουλεύει ΆΨΟΓΑ και ειλικρινά δε κατάλαβα το σχόλιο "μην ακούτε τους προηγούμενους δε ξέρουν"

Εκτός και άν μας εχεις για την αντιπροσωπία της Sony και θελουμε να πουλήσουμε τόνους από ελλατωματικά Bluetooth σε ανυποψίαστους αγοραστές.

Το ενδεχόμενο να μην κάνεις κάτι εσύ σωστά το έψαξες? και 60 ευρώ δε κάνει. Την προηγούμενη εβδομάδα που το ξανα αγόρασα γιατί μου έσπασε 35 το πήρα από wind

#68   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 18/06/2012 - 21:42

Πρώτα από όλα μην κολλάς στην τιμή! Δεν είναι αυτό το θέμα μας.. ναι τόσο έχει το 6 μπήκε αντί για 3 από τυπογραφικό λάθος.
Δεύτερον δεν είπα πουθενά ότι δεν ξέρεις… αντιθέτως εάν κάνεις τον κόπο να κοιτάξεις λίγα ποστ πίσω θα δεις ότι σε ρωτάω κιόλας τι παρά πάνω μπορεί να έχεις κάνει.
Το ποιος είσαι και το τι πουλάς δεν μπορώ να το ξέρω μέσα από ένα forum! Δεν σε ξέρω προσωπικά! μπορεί να είσαι ο οποιοσδήποτε! Και μεταξύ μας δεν είναι και η πρώτη φορά που κάποιος διαφημίζει προϊόντα με αυτόν τον τρόπο…
Όπως και να έχει το ποστ μου απευθυνόταν σε όλους τους ενδιαφερομένους να μην κάνουν το λάθος που έκανα εγώ και αγόρασα βασιζόμενος στην άποψη ενός αγνώστου.
Το εάν κάνω κάτι σωστά η όχι νομίζω δεν χρειάζεται καν να το απαντήσω Bluetooth είναι δεν χρειάζεται δίπλωμα πυρηνικής φυσικής…
Και κάτι τελευταίο έψαξες μήπως εσύ είσαι η εξαίρεση στον κανόνα και σου λειτούργει γιατί στα forum γενικότερα λένε ότι έχει πρόβλημα με iPhones…

#69   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2012 - 22:54

Αγαπητέ, δεν είναι η εξαίρεση ο φίλος. Και σε εμένα παίζει άριστα. Και στο 3gs & στο 4s. Θα σου πρότεινα να κανείς το τηλέφωνο επανεκκίνηση, επίσης διαγραφή συσκευής MW600 και ξανά ζεύξη. Στη μόνη έκδοση που παρουσίασε προβλήματα, ήταν αν δεν κάνω λάθος η 4.3.5.
Τέλος, δοκίμασες να δεις με άλλη συσκευή εάν δουλεύει;;;;είτε iPhone είτε κάποια άλλη....

ΥΓ.
Χαλάρωσε και λίγο. Μέσα στα νεύρα είσαι......:)

Τελευταία επεξεργασία από: ergocity, 18/06/2012 - 22:55


#70   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 18/06/2012 - 23:35

Σε 3G το κανει! το εχω και σε ενα Nokia C2 το οποιο για να ειμαι ειλικρηνης δεν το παρουσιαζει το προβλημα!

τα εχω κανει ολα αυτα που ειπες καθως και hard reset το Bluetooth.
εχω την εκδοση 5.0.1

Δεν εχω καθολου νευρα! ουτε εχω προσοπικα με καποιον ουτε νομιζω οτι εβρισα καποιον... απλα απανταω οπως μου απανταν!

#71   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2012 - 13:17

Δεν εχω καθολου νευρα! ουτε εχω προσοπικα με καποιον ουτε νομιζω οτι εβρισα καποιον... απλα απανταω οπως μου απανταν!


Εσύ άρχισες πάνω στη τσατίλα σου, να κανείς προγραμματικές δηλώσεις για το Bluetooth αγαπητέ.....

Σε κάθε περίπτωση, σου εύχομαι να σε βολέψει. Αλλιώς βγάλτο αγγελία. Με μία καλή τιμή δεν θα έχεις πρόβλημα..:)

#72   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 20/06/2012 - 14:55

Καλημερες
Πήγα και πήρα εδώ και καμία εβδομάδα το MW600!

Ναι ωραίος σχεδιασμός, ναι πανεύκολο Sync με τις συσκευές, ΑΛΛΑ
δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου με το 4S… ανα μια κλήση που κάνω πρέπει να κλείσω και να ξανανοίξω το mw600 γιατί κωλαει στο εικονίδιο τις κλήσης (ακουστικό με βελάκι)
Προς τον φίλο που έλεγε ότι παίζει καλά στο 4s του ας μας πει τι παραπάνω μπορεί να έκανε..

Ένα άλλο αρνητικό είναι ότι έχει άθλιο διακόπτη αφής για το Volume..

Και θα έπρεπε να εχει και μνήμη για να αποθηκεύονται οι ραδιοφωνικοί σταθμοί..

Πήρα και την Sony στην Ελλαδα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο firmware ή γενικοτερα καποια λυση..
Τσαμπα τα 60E!
Οποτε μην ακουτε τους απο πανω οσοι ενδιαφερομενοι θα καείτε οπως εγω...
το MW600 και το iPhone 4S δεν δουλευουν μαζι!!!

προφανος ομως αλλο 4 αλλο 4s...

Πρώτα από όλα μην κολλάς στην τιμή! Δεν είναι αυτό το θέμα μας.. ναι τόσο έχει το 6 μπήκε αντί για 3 από τυπογραφικό λάθος.
Δεύτερον δεν είπα πουθενά ότι δεν ξέρεις… αντιθέτως εάν κάνεις τον κόπο να κοιτάξεις λίγα ποστ πίσω θα δεις ότι σε ρωτάω κιόλας τι παρά πάνω μπορεί να έχεις κάνει.
Το ποιος είσαι και το τι πουλάς δεν μπορώ να το ξέρω μέσα από ένα forum! Δεν σε ξέρω προσωπικά! μπορεί να είσαι ο οποιοσδήποτε! Και μεταξύ μας δεν είναι και η πρώτη φορά που κάποιος διαφημίζει προϊόντα με αυτόν τον τρόπο…
Όπως και να έχει το ποστ μου απευθυνόταν σε όλους τους ενδιαφερομένους να μην κάνουν το λάθος που έκανα εγώ και αγόρασα βασιζόμενος στην άποψη ενός αγνώστου.
Το εάν κάνω κάτι σωστά η όχι νομίζω δεν χρειάζεται καν να το απαντήσω Bluetooth είναι δεν χρειάζεται δίπλωμα πυρηνικής φυσικής…
Και κάτι τελευταίο έψαξες μήπως εσύ είσαι η εξαίρεση στον κανόνα και σου λειτούργει γιατί στα forum γενικότερα λένε ότι έχει πρόβλημα με iPhones…

Σε 3G το κανει! το εχω και σε ενα Nokia C2 το οποιο για να ειμαι ειλικρηνης δεν το παρουσιαζει το προβλημα!

τα εχω κανει ολα αυτα που ειπες καθως και hard reset το Bluetooth.
εχω την εκδοση 5.0.1

Δεν εχω καθολου νευρα! ουτε εχω προσοπικα με καποιον ουτε νομιζω οτι εβρισα καποιον... απλα απανταω οπως μου απανταν!



Αγαπητέ να όλα τα post που έχω κάνει. Σε προκαλώ να βρεις τσαντιλα στις παραπάνω προτάσεις!
Ξαναλέω ότι το όλο θέμα είναι να προϊδεάσω ενδιαφερομένους για να ψαχτούν λίγο παραπάνω και να μην το αγοράσουν έτσι, γιατί αποδεδειγμένα σε έμενα δεν παίζει και ειλικρινά είστε τα μόνα 2 άτομα που έχω βρει σε αγγλικά και ελληνικά Forum που ισχυρίζονται ότι τους παίζουν 100% σωστά!!
Και επίσης ξανά λέω ότι μιλώ ακριβώς με τον ίδιο τόνο που απάντησε το παιδί πριν.. όπως προτείνει ένα προϊόν έτσι και εγώ το αντιπροτείνω γιατί πολύ άπλα δεν δουλεύει σε εμένα! Χωρίς υφακια και υπόνοιες..

#73   sakisole

sakisole

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/06/2012 - 15:08

Πήρα και την Sony στην Ελλαδα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο firmware ή γενικοτερα καποια λυση..
Τσαμπα τα 60E!
Οποτε μην ακουτε τους απο πανω οσοι ενδιαφερομενοι θα καείτε οπως εγω...
το MW600 και το iPhone 4S δεν δουλευουν μαζι!!!

http://www.iphonehel...__1#entry554562

#74   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 20/06/2012 - 15:38

Ευχαριστώ αλλά την πάνω λύση την έχω κάνει!
Το πρόβλημα γίνετε τυχαία σε εμένα! Μπορεί να πάρω 1-2 τηλεφωνά και να δουλεύει άψογα και στο 3ο να κολλήσει με τον τρόπο που περιέγραψα ποιο πάνω, σας τον αναλύω όσο καλύτερα μπορώ!
Καλώ και στα μισά το εικονίδιο στο Bluetooth από εξερχομένη κλήση αλλάζει σε εισερχόμενη, και στο iphone εκεί που μου εμφανίζει της επιλογές: Bluetooth, iPhone ή Speaker ξετικαρετε το Bluetooth, μπαίνει αυτόματα στο iphone και φυσικά δεν με ακούν ούτε τους ακούω.
Αποτέλεσμα έχει πρώτον να χρεωθώ, δεύτερον να πρέπει να κλείσω το MW600, να κλείσω το Bluetooth στο iphone, να ανοίξω ξανά το MW600, να ανοιξω και το Bluetooth στο iphone να γίνουν connect και να ξαναπάρω τηλέφωνο! Και όλα αυτά μπορούν να γίνουν στον δρόμο την ώρα που οδηγώ!
Όποτε δεν είναι λύση αυτό γιατί πάνω από όλα αγαπώ την ζωή μου και δεν θέλω να πεθάνω στους δρόμους για μια μουφα συσκευή

#75   alexkotsis

alexkotsis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2012 - 16:28

Nokia BH 218 Αψογο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες