Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιδότηση Συσκευής από Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 21:24


Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί η συσκευή δεν έχει 595 ευρώ, έχει 569 ευρώ....... <_<

Άρα με 595 € επιδότηση την παίρνω δωρεάν :)

daneos πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο που μας λες ψέματα....
Σίγουρο είναι ότι κάποια άλλη συσκευή πήρες και όχι το iPhone που κοστίζει 569 ευρώ.
Στην απόδειξη αγοράς πάντα αναφέρεται το ποσό που χρησιμοποίησαμε για την αγορά συσκευής και όχι το ποσό που μας διέθετε η Vodafone για επιδότηση.
Για πες μου αν πραγματικά γινόταν έτσι όπως τα λες, σε περίπτωση πρόωρης διακοπής συμβολαίου ποιο θα ήταν το αναπόσβεστο ποσό που θα έπρεπε να πληρώσεις; Πως θα αποδείκνυες ότι πήρες επιδότηση 569 και όχι 595 Ευρώ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2009 - 23:12

ωχ φίλε, βαρέθηκα τα post σου... Δε λέω ψέμματα κ δε με νοιάζει γιατί είχα τόση επιδότηση, εφόσον πήρα το iphone δωρεάν. Αν δεν πιστεύεις, μη διαβάζεις αυτά που γράφω. Επαναλαμβάνω ότι αυτά τα είπα ώστε να βοηθήσω κάποιους να πάρουν κι αυτοί μεγαλύτερες επιδοτήσεις κ να μη δέχονται την αρχική.

#18   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 09:03

Δε λέω ψέμματα κ δε με νοιάζει γιατί είχα τόση επιδότηση, εφόσον πήρα το iphone δωρεάν. Αν δεν πιστεύεις, μη διαβάζεις αυτά που γράφω.

Μ' αρέσει που επιμένεις ότι πήρες το iPhone, ενώ υπάρχουν τόσα απαντητικά μηνύματα που το αντικρούουν με σαφή επιχειρήματα.
Θα συνεχίσω να διαβάζω τα μηνύματα σου, τουλάχιστον μέχρι να ανεβάσεις ολόκληρη την απόδειξη, που περιμένω από τη Δευτέρα 17/8.

Όσο για το «Θωμά», περίμενε τη δευτέρα που θα γυρίσω να ανεβάσω ολόκληρη την απόδειξη. Τα λέμε

Άντε να δούμε πόσο καλός είσαι και στο Photoshop.

#19   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:06

Καταρχήν είστε και οι δύο τουλάχιστον ηλίθιοι, που το παίζετε ξερόλες ότι κ καλά ξέρετε από τιμολόγια κ επιδοτήσεις κτλ. Το θέμα είναι ότι εγώ πήρα δύο iphone , ένα 15 ευρώ πέρσι κ ένα δωρεάν φέτος κ σου δείχνω τον τρόπο πώς να πάρεις κ συ ένα. Όσο κ να ζορίζεσαι ένα είναι το θέμα, ότι εγώ σου απαντάω από το καινούριο μου iphone! Κλάψε τώρα... Κ τελικά ακόμα δε γύρισα, μερικοί έχουμε κ ζωή εκτός σπιτιού κ υπολογιστή!!!! Αλλά τί νόημα έχει να ανεβάσω όλη την απόδειξη, αφού ήδη φρόντισες να τη βγάλεις άκυρη. Πώς να έβγαζα φωτογραφία ολόκληρη την απόδειξη κ να φαίνονται καθαρά τα γράμματα; Σίριαλ το κάναμε, θα κάνει έρευνα κ ο Μάκης... Πάντως θα τη βγάλω φωτογραφία, να δεις πόσο καλός είμαι κ στο "photoshop".
Τώρα, για τους υπόλοιπους που θα διαβάσουν το αρχικό post χωρίς να φαντάζονται θεωρίες συνομωσίας, το νόημα είναι να πιέζετε συνεχώς για μεγαλύτερες επιδοτήσεις, γιατί όπως λέω και το ρητό « όποιος ζητάει, παίρνει».

#20   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 13:44

Μόλις πήγα σε κατάστημα vodafone να μάθω για επιδότηση και κόστος απόκτησης 3GS. Αυτή τη στιγμή είμαι στο vodafone parent 300 με πάγιο κοντα 50 ευρώ, η επιδότησή μου είναι 167.90. Ρώτησα την κοπέλα στο κατάστημα ποσο θα μου βγεί το 3GS στο 100plus. Η διαδικασία που ακολούθησε είναι η εξής.

Με αλλαγή στο 100plus +150sms επιπλέων επιδότηση 90. (και προσφορά x2 όγκο χρήσης=2GB/μήνα)
Με αίτηση επανεξέτασης της αρχικής επιδότησης +100.


Τελική τιμή 3GS 16GB 180 ευρώ, και για το 32GB 290ευρώ.

Με κάτι άλλα έξτρα που μάλλον αφορούν έξτρα επιδοτήσεις για μεταφορά σε data plan +50 πέφτει και άλλο.

Τα "περίεργα" τώρα. Απ'ότι μου είπε η κοπέλα, το +100 είναι δεδομένο με την αίτηση επανεξέτασης. Επίσης, οι τιμές που μου έδωσε για το 3GS μόνο συσκευή ήταν 540 για το 16άρι και 650 για το 32δυάρι? Πέρίεργο. Το καλύτερο όμως είναι ότι από 'δω και πέρα το 3GS μόνο με συμβόλαιο. Δεν το ξαναδίνουν σαν σκέτη συσκευή.(Μπορεί κανείς να το ψάξει σε καμια voda για επιβεβαίωση?)

Συμπέρασμα. Αν ο φίλος ήταν πολύ γκρινιάρης, δεν είναι απίθανο να του διπλασίασαν την επιδότηση και με κάποια μικρομεταβολή στο συμβόλαιο να την πήρε τζάμπα. Να ξέρετε ότι αν γίνει αίτηση φορητότητας αριθμού όλες οι εταιρίες, αν το παίξεις δύσκολος, έχουν σαν πάγια διαδικασία να προσφέρουν διπλάσια επιδότηση. Το ξέρω από μέσα, απο αρκετά δυνατή πηγή στην Wind. Άρα όλα παίζουν, στην τελική δεν ξέρει κανείς τι χουνέρια τους έκανε μέχρι να κάνει ανανέωση.

Και ένα tip που ελπίζω να είναι σωστό. Έχω ακούσει από μερικές πηγές που δουλεύουν σε εταιρίες κινιτής (όχι στα καταστήματα) ότι η voda χάνει πελάτες πρως wind μεριά και αν κάνεις φορητότητα προς wind "ξεβρακώνονται" που λέει ο λόγος να σε κρατήσουν.

#21   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:05

"ξεβρακώνονται" που λέει ο λόγος να σε κρατήσουν.


καλα κανουν γιατι στο κατω κατω δικα μας λεφτα ειναι δεν τα βαζουν απο την τσεπη τους

Just like underwear, passwords should be changed often...


#22   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:10

Και βέβαια καλά κάνουν. Απλά ξεβρακώνονται περισσότερο αν πρόκειται για την wind παρά για την cosmote. Όπως χαρακτηριστικά μου είπαν, "η voda βγάζει σπυράκια όταν ακούει για φορητότητα στην wind". Άπλά το ανέφεραμ γιατί μπορεί μια τέτοια "μετακίνηση" να αποφέρη καλύερη επιδότηση.

#23   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2009 - 15:21

Άπλά το ανέφερα γιατί μπορεί μια τέτοια "μετακίνηση" να αποφέρη καλύερη επιδότηση.

να που βγαίνει τελικά κ κάτι καλό από αυτό το topic!
Αυτό με τη wind δεν το ήξερα...

#24   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 10:40

Μ' αρέσει που επιμένεις ότι πήρες το iPhone, ενώ υπάρχουν τόσα απαντητικά μηνύματα που το αντικρούουν με σαφή επιχειρήματα.
Θα συνεχίσω να διαβάζω τα μηνύματα σου, τουλάχιστον μέχρι να ανεβάσεις ολόκληρη την απόδειξη, που περιμένω από τη Δευτέρα 17/8.


Ορίστε και το συμβόλαιο. Ελπίζω να ικανοποιήσω τους δύσπιστους. Άλλωστε δεν υπήρχε λόγος να πω ψέμματα...
Και τα παραπάνω ΔΕΝ ήταν σαφή επιχειρήματα.

Αναρτημένη εικόνα

#25   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/08/2009 - 12:12

Κοίταξε πως έχουν τα πράγματα...αυτό που έβγαλες φωτό δείχνει αυτό που μας έλεγες.
Απλά και πάλι δεν βγάζω κάποιο νόημα, γιατί αν είναι έτσι, κάτι έχει παιχτεί εις βάρος σου απο το συγκεκριμένο κατάστημα....

Και να σου εξηγήσω γιατί στο λέω αυτό...

Όταν παίρνουμε επιδότηση για μια συσκευή την παίρνουμε στη τιμή χονδρικής της και όχι λιανικής (πχ. όταν είχα πάρει το omnia η επιδότηση μου ήταν συνολικά 400 ευρώ όταν η συσκευή λιανική είχε 540 και εγώ την πήρα δωρεάν), που σημαίνει ότι εάν όντως σου έβγαλαν τέτοια επιδότηση θα έπρεπε να πάρεις 2 συσκευές, γιατί εάν αύριο εσύ αποφασίσεις να διακόψεις απο Vodafone θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις τι ποσό;;;
Αφού η συσκευή που πήρες δεν κοστίζει 595 πως σου χρέωσαν τέτοιο ποσό;;
Και εγώ περίμενα φωτό της ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ που την πήρες και η οποία θα έπρεπε να είναι μηδενική αφού δεν πλήρωσες τίποτα.

Εγώ έδωσα 170 ευρώ και την πήρα (άρα δεν κλαίω για τίποτα) με αναβάθμιση και η απόδειξη μου γράφει το ποσό που έδωσα, και νομίζω ότι όποιος και αν την έχει πάρει ακόμα και δωρεάν η απόδειξη του αναφέρει το ποσό που έδωσε και όχι το ποσό που επιδοτήθηκε....
Ψάξτο λίγο γιατί αν εσύ δεν κορόιδεψες εμάς, κάποιος απο εκεί μέσα έχει κοροιδέψει εσένα...γιατί αν δικαιούσαι και 2η συσκευή, και δεν εννοώ iphone ίσως κάποια φτηνότερη αλλά γιατί να μην την πάρεις εσύ και να στην "φάνε";;;

Και δέν σε είπα ποτέ "ηλίθιο" οπότε το λιγότερο που περιμένω απο εσένα είναι μία συγγνώμη...

#26   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 14:37

Η απόδειξη που έχω όντως είναι μηδενική, λέει 0,01 ευρώ χρέωση.
Αυτό που λες με τη χονδρική τιμή δεν το έχω δει πουθενά, σε όσους ξέρω η επιδότηση αφορά τις τιμές μετρητοίς λιανικής πώλησης.
Δεν ξέρω τί παίχτηκε, εγώ είχα επιδότηση γύρω στα 360 ευρώ κ τελικά πήρα τη συσκευή δωρεάν.
Τώρα να τους έλεγα ότι αφού η συσκευή είναι φθηνότερη να πάρω κάτι ακόμα, ενώ έχει γίνει όλο αυτό, δε μου πήγαινε να το κάνω.
Από εκεί που θα έδινα 210 ευρώ το πήρα δωρεάν, για μένα είχε τελειώσει η υπόθεση.

#27   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 14:38

Η απόδειξη που έχω όντως είναι μηδενική, λέει 0,01 ευρώ χρέωση.
Αυτό που λες με τη χονδρική τιμή δεν το έχω δει πουθενά, σε όσους ξέρω η επιδότηση αφορά τις τιμές μετρητοίς λιανικής πώλησης.
Δεν ξέρω τί παίχτηκε, εγώ είχα επιδότηση γύρω στα 360 ευρώ κ τελικά πήρα τη συσκευή δωρεάν.
Τώρα να τους έλεγα ότι αφού η συσκευή είναι φθηνότερη να πάρω κάτι ακόμα, ενώ έχει γίνει όλο αυτό, δε μου πήγαινε να το κάνω.
Από εκεί που θα έδινα 210 ευρώ το πήρα δωρεάν, για μένα είχε τελειώσει η υπόθεση.

#28   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2009 - 15:24

με ποσο παγιο τον μηνα;

#29   daneos

daneos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 22:44

85 euro κ για τους 2 αριθμους

#30   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 23:34

ποσο γρηγορα περνα ο καιρος, ... ερωτηση στις 22-8-2009... απαντηση 47 minutes ago.... :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 21/01/2010 - 23:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες