Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3 σφαίρες των 9mm και το iPhone 3GS (μαζί με φωτιά)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 14:02

Τι συγκρίνεις τώρα ρε φίλε?? όλες οι εταιρίες που είπες βγαλαν τα πρώτα τους μοντέλα χρόνια πριν, με τεχνολογία πολύ κατώτερη από την σημερινή!!
Λάθος σύγκριση κανείς αδερφέ!

Όσο για την όλη φάση παιδία έχει δίκαιο τι να κάνουμε! Αυτό είναι το management plan της εταιρίας εάν σου αρέσει παίρνεις προϊόντα από αυτήν αλλιώς κοιτάς άλλα πορτοκαλιά από άλλες πορτοκαλιές!


Εγω σου λεω φιλε μου, οτι η Apple εβγαλε το πρωτο κινητο πριν 2 χρονια. Και εβγαλε ενα πολυ καλο κινητο. Δηλαδη τι επρεπε να κανει? Τα επομενα μοντελα να εχουν απ'ολα μεσα? Δεν μπορει να τα βαλει ολα με τη μια. Και εγω αυτο σου λεω. Οτι οι αλλες εταιριες εβγαλαν κινητα χρονια πριν. Επειδη δηλαδη η Apple εβγαλε πριν δυο χρονια, επρεπε να το κανει με ασπρομαυρη οθονη? Δεν θα το'λεγα... Ετσι ειναι φιλε μου, ειτε σου αρεσει ειτε οχι, δεν μπορουν να τα βαλουν τα παντα σε ενα κινητο απο το τριτο ή τεταρτο μολις μοντελο που βγαζουν...

@jwr: Πλακα κανεις ρε φιλε? Η Apple μεχρι τωρα βγαζει ενα καθε χρονο, ενω τοσες αλλες εταιριες βγαζουν δεκαδες τον χρονο.. Ποτε ειδες την Apple να βγαζει νεο κινητο καθε μηνα?

Edit: Επισης, το παλικαρι δεν το αναγκασε κανεις να παρει ολα τα μοντελα οπως ειπαν και οι προηγουμενοι... Δηλαδη τι? Ακουσε ΟΟΟ βγαινει νεο Iphone?? Wow το Iphone 3G S??? Τελια παω να το αγορασω... Τι δηλαδη, δεν ηξερε ουτε τα χαρακτηριστικα του κινητου, ουτε το σχεδιο του κινητου? Το αγορασε σαν Kinder Surprise ενα πραμα?? Ηξερε και τα specifications, και οτι εξωτερικα ειναι το ιδιο με το 3G και μαλιστα μπορουσε να το λειτουργησει και λιγο στο Apple Store, αφου οπως λεει εχει και τα δυο προηγουμενα μοντελα, ηξερε τι να περιμενει...

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/08/2009 - 14:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/08/2009 - 15:58

Δειξε μου το πρωτο κινητο της Nokia, της Sony Ericsson και της Samsung και μετα δειξε μου και το πρωτο κινητο της Apple...


Πες μου τώρα, το θεωρείς αυτό μέτρο σύγκρισης? Η Apple έβγαλε το πρώτο της κινητό σε μια περίοδο που η κινητή τηλεφωνία μεσουρανούσε, και η τότε Ericsson το έβγαλε την εποχή που οι άνθρωποι δεν ήξεραν καλά-καλά τι σημαίνει η λέξη "κινητό".

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 14/08/2009 - 15:59


#18   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 16:21

Εγω εξηγησα οσα ειπα... Ολα εχουν να κανουν με το marketing... Και σοβαρα τωρα, οσοι συμφωνησαν με αυτα που ειπε εκεινος στο βιντεο, πιστευουν οτι μονο η Apple κανει κατι τετοιο? Οι αλλες εταιριες δεν εχουν την δυνατοτητα να βγαλουν πολυ καλα κινητα? Μη λεμε οτι θελουμε... Εγω ειπα οτι με 3 μολις μοντελα δεν θα μπορουσε να βγαλει ενα τελιο κινητο... Τωρα αν νομιζετε οτι η Sony Ericsson και η Nokia δεν μπορουν να βγαλουν καλα κινητα και η Apple ειναι μια εταιρια που μας παιρνει τα λεφτα μας με marketing στρατηγικες τοτε προβλημα σας... Οπως ειπαμε, οποιος θελει το αγοραζει.. Και σου λεω πως οχι, δεν το θεωρω μετρο συγκρισης, εσεις ομως λετε πως η Apple δεν βγαζει ενα τελιο κινητο απλα για να παρει περισσοτερα λεφτα.. Ειπα οτι ειπα απο το προηγουμενο ποστ, δεν ειναι αναγκη να τα ξαναλεω. Βλεπω εκει στο Device να λεει οτι εχεις Iphone... Σε αναγκασε κανεις να το αγορασεις? Πιστευεις τωρα οτι σε ξεγελασαν και το εκαναν για να σου παρουν λεφτα? Ολες οι εταιριες εχουν σκοπο να παρουν λεφτα... Ισως καποιες να ακολουθουν διαφορετικες στρατηγικες... Κανεις ομως δεν μας αναγκαζει να αγορασουμε ενα κινητο. Επισης, δεν διαλεγουμε εμεις πως θελουμε το επομενο κινητο που θα βγαλει μια εταιρια. Δεν νομιζω να μπορει καποιος να πει οτι το Iphone 3GS δεν ειναι ενα καλο κινητο. Τελοσπαντων, δεν μπορουσε να κανει κανενα water τεστ κτλ το παιδι πριν το "σκοτωσει" το κινητο? Θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον... Επισοδειο 1, water test, Επισοδειο 2, crash test, Επισοδειο 3 "η δολοφονια¨. :D

#19   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:06

Ας βγάζει! Εγώ ε΄να πήρα και το επόμενο θα είναι μετά από 3-4 χρόνια, σιγά μην πέφτω θύμα του καταναλωτισμού! Η δουλειά μου είναι να διαφημίζω άχρηστα προϊόντα στον κόσμο και να τους κάνω να νομίζουν πως τα θέλουν, δεν πέφτω ο ίδιος θύμα.. όλα στο χέρι μας είναι.

Σιγά μην είναι και μετά απο 10.

#20   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:26

To Sony-er το είχα 3 χρόνια, δεν είμαι τύπος που αλλάζει τα κινητά του, δεν είναι χόμπι μου, ούτε ασχολία της ζωής μου. Εργαλείο δουλειάς είναι. Και δεν έχεις άποψη για το τι κάνω, φίλε μου. Συγνώμη κιόλας.
Τώρα αν εσύ είσαι τρέντι και τα αλλάζεις σαν τα πουκάμισα, μαγκιά σου.
Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου και συγνώμη που ξεφύγαμε από το θέμα (όχι από σένα, από τους admin)

#21   Nspider

Nspider

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:28

Πάντως μου κάνει εντύπωση που κάποιοι χειροκροτούν την apple γιαυτά που κάνει, το ότι είναι ένα απο τα καλύτερα κινητα δεν πάει να πει ότι θα πω μπράβο που μας φέρνει ένα "νέο" κινητό το οποίο το είχαν κάποιοι πολύ πριν βγεί στην αγορα, αν εξερέσουμε την πιξίδα και λίγο γρηγοράδα,
Και αφού υποστιρίζετε κύριοι τόσο πολύ τηνπρακτική τις Apple γιατι πάτε και κάνετε Jailβreak? Γιατί ξεκληδώνετε και βάζετε το χεράκι σας σε κάτι που σας αρέσει τόσο πολύ?
Ο τύπος βρείκε ένα τρόπο να διαμαρτιριθεί και καλά κάνει, μαζί του εγώ, δεν με ενοχλεί δεν το πλήρωσα εγώ... και νομίζω πως όλοι θα θέλατε να ήταν το κινητό ξεκλήδωτο και όπως θα έπρεπε να είναι αλλά 'Ελληνες είμαστε να μην κάνουμε και λίγο τους ξύπνιους?

#22   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:31

Σιγά μην είναι και μετά απο 10.


Γιατι οχι φιλε μου? Γιατι δεν πιστευεις οτι μετα απο 3-4 χρονια θα παρει κινητο? Και ο θειος μου εχει το K750i και σκεφτεται να παρει Iphone. Σημαινει οτι θα αλλαζει κινητο καθε χρονο? Αν αυτο κανεις εσυ, τοτε δικο σου προβλημα...

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/08/2009 - 17:32


#23   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:33

ρε παιδιά, κανείς δεν υποστηρίζει καμιά πολιτική κανενός. Όλες οι εταιρίες έχουν έναν στόχο, την τσέπη μας! Απλά διαλέγουμε και παίρνουμε. Σιγά μην σκοτωθούμε για τα κ#@οκινητά! έλεος! Εδώ μας παίρνουν την Μακεδονία, οι άλλοι τα νησιά μας, οι μισοί χάνουμε τις δουλειές μας, και εμείς μαλώνουμε για την Apple...

#24   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:37

Πάντως μου κάνει εντύπωση που κάποιοι χειροκροτούν την apple γιαυτά που κάνει, το ότι είναι ένα απο τα καλύτερα κινητα δεν πάει να πει ότι θα πω μπράβο που μας φέρνει ένα "νέο" κινητό το οποίο το είχαν κάποιοι πολύ πριν βγεί στην αγορα, αν εξερέσουμε την πιξίδα και λίγο γρηγοράδα,
Και αφού υποστιρίζετε κύριοι τόσο πολύ τηνπρακτική τις Apple γιατι πάτε και κάνετε Jailβreak? Γιατί ξεκληδώνετε και βάζετε το χεράκι σας σε κάτι που σας αρέσει τόσο πολύ?
Ο τύπος βρείκε ένα τρόπο να διαμαρτιριθεί και καλά κάνει, μαζί του εγώ, δεν με ενοχλεί δεν το πλήρωσα εγώ... και νομίζω πως όλοι θα θέλατε να ήταν το κινητό ξεκλήδωτο και όπως θα έπρεπε να είναι αλλά 'Ελληνες είμαστε να μην κάνουμε και λίγο τους ξύπνιους?


Δεν καταλαβα σε τι αναφερεσαι... Το κινητο ειναι ξεκλειδωτο. Ειπε κανεις οτι χειροκροτουμε την Apple που δεν εβαλε μεγαλες αλλαγες? Ολοι περιμεναμε πολυ περισσοτερα. Αλλα πες μου εσυ, τι θα εκανες. Θα εβγαζες το τελιο κινητο? Και θα ηξερες οτι θα παρεις λεφτα αλλα αυτο ηταν και τελος? Ολα για τα λεφτα γινονται φιλε μου. Αν δουλευες στην Apple και εσυ θα ηθελες να μην υπαρχουν μεγαλες διαφορες στο επομενο κινητο, ετσι ωστε να παιρνεις πολλα χρηματα και απο τα επομενα μοντελα. Τωρα εσυ ποιον ειδες να λεει ναι, μπραβο στην Apple που εκανε ενα νεο μοντελο με ελαχιστες διαφορες τοτε πες μας ποιος ειναι... Και δεν εχει αν εξερεσουμε την πυξιδα κτλ... Αυτες ειναι οι αλλαγες φιλε μου αν δεν σου αρεσουν ΜΗΝ το αγορασεις. Ετσι ειναι και δεν θα αλλαξει αυτο. Επισης, παρα πολλα ατομα που ειχαν το 3G πηραν 3GS και ειναι πολυ ευχαριστημενοι. Το Jailbreak με την τακτικη της Apple, που κολλαει? Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο ρε φιλε, γιατι νομιζω δεν ξερεις για τι μιλας.

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/08/2009 - 17:38


#25   Nspider

Nspider

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:44

Εσύ δεν καταλαβαίνεις γιατί μιλάω, όλοι οι άλλοι καταλαβαίνουν, μάλλον θα είσαι στο team τις apple εσύ.
Και εγώ έχω το iphone αλλά σιγά μην πω μπράβο που πρέπει να φτιάχνω ringtones όπως κάναμε στα τηλεφωνα πριν 10 χρόνια,
να κάνουμε παράνομες πατέντες για να δούμε τα αρχεία στο κινητό μας, για να βάλουμε ένα video ή ένα τραγούδι. μπράβο στην apple για το καλό τηλεφωνο αλλά φτάνει με τα κολοκλειδώματα...

#26   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 17:49

Και παλι δεν σε καταλαβαινω, αφου λες με τα κλειδωματα, για ποιο κλειδωμα αναφερεσαι? Τι παρανομο πρεπει να κανεις για να βαλεις ενα τραγουδι στο κινητο? Αν δεν σου αρεσει το Iphone, πουλησε το και αγορασε αυτο που εσυ θεωρεις τελιο, αλλα μην ερχεσαι να λες οτι η Apple το ενα και η Apple το αλλο. Αυτο κανει η Apple. Σε αναγκαζει τιποτα να αγοραζεις τα προιοντα της? Εσυ μπορει να μην εισαι ικανοποιημενος. Τι ερχεσαι και λες ομως για τακτικες τις Apple κτλ? Βαλε μια αγγελια, πουλησε το κινητο και τελειωσες. Αν τωρα σε εξαναγκαζε καποιος να αγορασεις το Iphone και εισαι θυμομενος ειναι αλλο θεμα.

Edit: Σου ειπα εγω οτι θεωρω το Iphone ενα τελιο κινητο?? Φυσικα και οχι. Υπαρχουν ελληψεις σε απλα πραγματα. Bluetooth, Radio κτλ... Αλλα και παλι, κανενα κινητο δεν ειναι τελιο. Το ενα ειναι ετσι και το αλλο αλλιως. Ο καθενας εχει δικες του απαιτησεις. Αν δεν τις πληρει το Iphone, παιρνεις κατι αλλο.

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 14/08/2009 - 17:52


#27   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/08/2009 - 12:00

Gyus μαλωνουμε για αψυχα πραγματα δλδ ελεος ειστε εσεις που μαλωνετε....

Και το ατιμο το iphone στο video δεν μασαει αν εχεις καλυψει ολο το σωμα σου με iphone φτιαχνεις αλεξισφαιρο

#28   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2009 - 16:18

Πάντως φοβερό σημάδι ο τύπος...
Πρέπει να έκανε χρόνια σκοποβολή !!! :D :D

#29   spyridon4s

spyridon4s

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2009 - 14:26

πως γραφει τοσο γρηγορα ????

#30   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2009 - 23:27

Το εχει βαλει σε fast forward και η αποδειξη??

Αν δεις την ωρα πανω στο status bar του iphone ειναι αρχικα 11:00 AM μετα απο 33-34 δευτερολεπτα (του video) γινετε 11:01 AM με μαθηματικα:

60/33= 1,81

60/34= 1,76

1,81+1,76= 3.57/2= 1,78 γρηγοροτερα (ας το μπουμε μπακαλιστικα ειναι 2 φορες πιο γρηγορο απο το κανονικο)

Ελπιζω να καταλαβες ;)

Τα λέμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες