Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τα έχει πάιξει η αφή.. ! ΣΟΣ!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:26

Καλησπέρα παιδιά!
Δεν είμαι καιρός χρήστης του iphone και επειδή δεν ξέρω πολλά πράγματα θέλω μια βοήθεια...
Στα καλά καθούμενα χωρίς να έχει πέσει κάτι πάνω ή να έχει πέσει κάτω το κινητό και χωρίς να έχω κάνει jailbreak μου κολλάει η αφή. Δηλαδή πατάω στα μηνύματα να γράψω και εκεί που πατάω π.χ. Κ μου πατιέται και το Λ. Το κάνει και στο βασικό μενού, τρεμοπαίζει όταν πάω να πατήσω την κάμερα ή τις επαφές, και έχω παρατηρήσει ότι το κάνει στην δεξιά πλευρά περισσότερο, δηλαδη όποια εικονίδια έχω δεξιά.
Δεν τρελλένομαι γιατί έχω εγγύηση. 3 μήνες το έχω αλλά αναρωτιέμαι αν έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, και τέλος πάντων αν είναι εργοστασιακό πρόβλημα ή από κάποια εφαρμογή που μπορεί να έχω βάλει.(Μόνο iTunes εφαργογές έχς καθώς επισημαίνω πάλι ότι δεν έχω κάνει jailbrak.)
Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο.
Ευχαριστώ,
*Υ.Γ. Πολλά μπράβο στο forum σας παιδιά έχετε πολύ καλά post. Συνεχίστε την καλή δουλειά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:27

Καλησπέρα παιδιά!
Δεν είμαι καιρός χρήστης του iphone και επειδή δεν ξέρω πολλά πράγματα θέλω μια βοήθεια...
Στα καλά καθούμενα χωρίς να έχει πέσει κάτι πάνω ή να έχει πέσει κάτω το κινητό και χωρίς να έχω κάνει jailbreak μου κολλάει η αφή. Δηλαδή πατάω στα μηνύματα να γράψω και εκεί που πατάω π.χ. Κ μου πατιέται και το Λ. Το κάνει και στο βασικό μενού, τρεμοπαίζει όταν πάω να πατήσω την κάμερα ή τις επαφές, και έχω παρατηρήσει ότι το κάνει στην δεξιά πλευρά περισσότερο, δηλαδη όποια εικονίδια έχω δεξιά.
Δεν τρελλένομαι γιατί έχω εγγύηση. 3 μήνες το έχω αλλά αναρωτιέμαι αν έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, και τέλος πάντων αν είναι εργοστασιακό πρόβλημα ή από κάποια εφαρμογή που μπορεί να έχω βάλει.(Μόνο iTunes εφαργογές έχς καθώς επισημαίνω πάλι ότι δεν έχω κάνει jailbrak.)
Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο.
Ευχαριστώ,
*Υ.Γ. Πολλά μπράβο στο forum σας παιδιά έχετε πολύ καλά post. Συνεχίστε την καλή δουλειά.


κανε ενα hard reset μηπως και συνελθει, πατα το στρογγυλο κουμπι μαζι με το κλεισιμο πατημενα ταυτοχρονα μεχρι να βγει το μηλο στην οθονη

#3   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:30


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:31

Tι συσκευή? Ποιο iOS?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:43

Tι συσκευή? Ποιο iOS?

Είναι 4.3.3. Last update έκανα χθες. Θα κάνω το hard reset και θα σας πω παιδιά.
Ευχαριστώ,

#6   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:48

κανε ενα hard reset μηπως και συνελθει, πατα το στρογγυλο κουμπι μαζι με το κλεισιμο πατημενα ταυτοχρονα μεχρι να βγει το μηλο στην οθονη

Το έκανα μόλις τώρα αλλά πάλι τα ίδια...
Καμιά άλλη ιδέα ?
Ευχαριστώ και πάλι !
:)

#7   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:52

Είναι 4.3.3. Last update έκανα χθες. Θα κάνω το hard reset και θα σας πω παιδιά.
Ευχαριστώ,


ποια συσκευη εχεις ομως δν μας λες

#8   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:53

ποια συσκευη εχεις ομως δν μας λες

Φίλε μου το λέει στο Avatar μου.
iphone 4 16GB white.

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:54

Το έκανα μόλις τώρα αλλά πάλι τα ίδια...
Καμιά άλλη ιδέα ?
Ευχαριστώ και πάλι !
:)


Aυτό στο έκανε απο την αρχή που το πήρες?

Ή έτσι ξαφνικά?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 12:59

Φίλε μου το λέει στο Avatar μου.
iphone 4 16GB white.


σωστος αλλα και γω δν ειμαι ο serlok να ψαχνω,αλλα ουτε να ξερω οτι μιλας για την ιδια συσκευη,δν ειναι κοπος να το γραψεις,καλη συνεχεια

Τελευταία επεξεργασία από: souzaberg, 14/07/2011 - 13:00


#11   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:00

Aυτό στο έκανε απο την αρχή που το πήρες?

Ή έτσι ξαφνικά?

Τελείως ξαφνικά και χωρίς να έχω κατεβάσει κάτι ιδιαίτερο ή να έχει πέσει κάτω.

#12   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:03

σωστος αλλα και γω δν ειμαι ο serlok να ψαχνω,αλλα ουτε να ξερω οτι μιλας για την ιδια συσκευη,δν ειναι κοπος να το γραψεις,καλη συνεχεια

Αν ήταν κόπος δεν θα το έγραφα. Όπως είδεσ στο έγραψα κατευθείαν.
Και από την στιγμή που με ρωτάς και μου απαντάς θα εκτιμούσα να έδινες και κάποια προτινόμενη λύση όπως κάνουν εδώ και όχι απλά να με ρωτήσεις τι συσκευή έχω, να μου πεις ότι δεν είναι κόπος, και μετά να πεις καλή συνέχεια.
Τέλος πάντων...

#13   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:10

χωρις να ειμαι σιγουρος,
αν κανεις restore kai set up as new ισως φτιαξει μιας και δεν εισαι j/b.
αλλα αφησε το για τελευταια λυση.
και ακουσε τα παιδια που γνωριζουν περισσοτερα και ισως καποιους απο τους τεχνικους του φορουμ.
και περιμενε λιγο να δουν το τοπικ σου και αλλοι χρηστες που θα μπουν σε λιγο ισως καποιος να ειχε παρομοιο προβλημα και να σε βοηθησει.

#14   souzaberg

souzaberg

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:14

κανε ενα hard reset μηπως και συνελθει, πατα το στρογγυλο κουμπι μαζι με το κλεισιμο πατημενα ταυτοχρονα μεχρι να βγει το μηλο στην οθονη



οριστε και η προτεινομενη λυση που σου εδωσα παραπανω και μαλλον δν ειδες,δυστηχως δεν σου εκανε τπτ,αλλα οι γνωσεις μου για το συγκεκριμενο θεμα μεχρι εκει φτανουν

Τελευταία επεξεργασία από: souzaberg, 14/07/2011 - 13:15


#15   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:30

οριστε και η προτεινομενη λυση που σου εδωσα παραπανω και μαλλον δν ειδες,δυστηχως δεν σου εκανε τπτ,αλλα οι γνωσεις μου για το συγκεκριμενο θεμα μεχρι εκει φτανουν

Έχεις δίκιο νόμιζα ότι το άλλο παλικάρι μου είπε αυτή την λύση. Σόρρυ τότε αλλά ούτως ή αλλιώς δεν είμαι εδώ για να τσακωθώ απλά για να με βοηθήσετε όπου μπορείτε και να βοηθήσω κι εγώ με την σειρά μου.
Ευχαριστώ,

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες