Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τα έχει πάιξει η αφή.. ! ΣΟΣ!


  • Please log in to reply
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1,803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:32

χωρις να ειμαι σιγουρος,
αν κανεις restore kai set up as new ισως φτιαξει μιας και δεν εισαι j/b.
αλλα αφησε το για τελευταια λυση.
και ακουσε τα παιδια που γνωριζουν περισσοτερα και ισως καποιους απο τους τεχνικους του φορουμ.
και περιμενε λιγο να δουν το τοπικ σου και αλλοι χρηστες που θα μπουν σε λιγο ισως καποιος να ειχε παρομοιο προβλημα και να σε βοηθησει.

Και εγώ αυτή τη λύση σου προτείνω. Restore και set as new. Τοτε σίγουρα θα δεις αν είναι πρόβλημα λειτουργικού. Αν σου κάνει και πάλι τα ίδια τότε νομίζω πας για αντικατάσταση. Φυσικά περίμενε να σου μιλήσουν απαντήσουν πρώτα οι ποιο έμποροι τεχνικοί του φόρουμ. Ελπιζω πάντως να μην χρειάζεσαι αντικατάσταση και μπεις σε βαβουρες.

(εγώ θα το είχα κάνει το restore πάντως γιατί θα είχα σκασει).

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 14/07/2011 - 13:33.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:34

χωρις να ειμαι σιγουρος,
αν κανεις restore kai set up as new ισως φτιαξει μιας και δεν εισαι j/b.
αλλα αφησε το για τελευταια λυση.
και ακουσε τα παιδια που γνωριζουν περισσοτερα και ισως καποιους απο τους τεχνικους του φορουμ.
και περιμενε λιγο να δουν το τοπικ σου και αλλοι χρηστες που θα μπουν σε λιγο ισως καποιος να ειχε παρομοιο προβλημα και να σε βοηθησει.

Θα περιμένω και για άλλα παιδιά μήπως μπορέσουν και βοηθήσουν, αλλά σκέφτομαι να το πάω κατευθείαν στην Cosmote να μου πουν τι να κάνω γιατί έχω και την εγγύηση, πριν κάνω αυτό που μου λες γιατι με το Restore δεν ξέρω τι μπορεί να χάσω απο το κινητό.
Ευχαριστώ πάντως !

#18   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:36

Και εγώ αυτή τη λύση σου προτείνω. Restore και set as new. Τοτε σίγουρα θα δεις αν είναι πρόβλημα λειτουργικού. Αν σου κάνει και πάλι τα ίδια τότε νομίζω πας για αντικατάσταση. Φυσικά περίμενε να σου μιλήσουν απαντήσουν πρώτα οι ποιο έμποροι τεχνικοί του φόρουμ. Ελπιζω πάντως να μην χρειάζεσαι αντικατάσταση και μπεις σε βαβουρες.

(εγώ θα το είχα κάνει το restore πάντως γιατί θα είχα σκασει).

Χαχαχα.. Κι εγώ έχς σκάσει φίλε μου γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω σχεδόν καθόλου το κινητό. Δεν μπορώ να γράψω μήνυμα, να βρω επαφές, να βάλω τον κωδικό μου στο Apple Store...
Κι εγώ εύχομαι να αποφύγω την διαδικασία αντικατάστασης.

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 13:53

εαν εχεις βαλει καποιο screen protector αφαιρεσε το... εαν δεν εχεις και στο restore και setup as new συμπεριφερεται το ιδιο... πηγαινε το για αντικατασταση.. ετσι κι αλλιως απο οτι αναφερεις ειναι στην εγγυηση ακομη..

#20   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2011 - 14:05

αυτο που λες μου σηνβενει οταν εχω το κινιτο στην φορτιση. οταν το βγαζω φτιαχνει(3γς). δεν με ενοχλει ιδιετερα ομως

#21   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 14:29

εαν εχεις βαλει καποιο screen protector αφαιρεσε το... εαν δεν εχεις και στο restore και setup as new συμπεριφερεται το ιδιο... πηγαινε το για αντικατασταση.. ετσι κι αλλιως απο οτι αναφερεις ειναι στην εγγυηση ακομη..

Δεν έχω screen protector. Οκ να κάνω restore kai setup as new αλλά σίγουρα δεν παίζει κάποιο ρόλο στην εγγύηση αυτο ε? Και το πιο βασικό δεν χάνω τα αρχεία μου με το restore ?
Ευχαριστώ,

#22   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 14:34

Δεν έχω screen protector. Οκ να κάνω restore kai setup as new αλλά σίγουρα δεν παίζει κάποιο ρόλο στην εγγύηση αυτο ε? Και το πιο βασικό δεν χάνω τα αρχεία μου με το restore ?
Ευχαριστώ,

για μενα μην κανεις τιποτα.καρφι να το πας πισω..δεν υπαρχει νοημα να κανει restore αφου δεν ειχε κανει ποτε jb..

#23   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 14:36

τa αρχεια σου διαγραφονται ολα απο την συσκευη .. και επανερχεται στις εργοστσιακες του ρυθμισεις.. γι αυτο πριν θα πρεπει να κανεις συγχρονισμο με το itunes.. με την εγγυηση δεν υπαρχει προβλημα.. ισα ισα εαν ειχες κανει jailbreak δεν θα φαινεται.. μετα το restore

#24   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1,803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/07/2011 - 14:40

για μενα μην κανεις τιποτα.καρφι να το πας πισω..δεν υπαρχει νοημα να κανει restore αφου δεν ειχε κανει ποτε jb..

Δεν χάνει και τίποτα να κάνει μια προσπάθεια. Ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου :lol:

#25   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 14/07/2011 - 15:00

γνώμη μου πάντα....φίλε μου καλύτερα να το πάς πίσω όπως είσαι...είναι μια συσκευή που κοστίζει και είναι λίγο απαράδεκτο να συμβαίνουν όλα αυτά...γνωμη μου πάντα κ χωρίς παρεξήγηση απο κανέναν.και επειδή ήμουν παθών με iphone 4 που μόλις το έβγαλα απο το κουτί ήταν χαλασμένο και έμπλεξα με service κ τέτοια,μή δεχθείς καταστάσεις του τύπου ΄΄έχει μαζέψει υγρασίες΄΄ή ότι άλλο για να γλιτώσουν οι Ελληνάρες βαρεμάρες στα service.
Να στο φτιάξουν θέλουν δε θέλουν...μόνο στο δικό μας τσαρδί γίνονται αυτά να σου λένε παπατζιλίκια για να μη στο φτιάξουν...χαρακτηριστικό παράδειγμα φίλος που είχε πάρει iphone 4 απο Γαλλία applestore και κατευθείαν...μα κατευθείαν του χάλασε το power button (έμεινε μέσα και δεν έβγαινε) μετά απο 8 μήνες χρήση και του έδωσαν χωρίς δε'υτερη κουβέντα καινούριο επι τόπου....διεκδικήστε παιδιά αυτό που πραγματικά δικαιούμαστε σαν καταναλωτές...
αυτά απο μένα και αν χάλασα το τοπικ ζητώ συγγνώμη απο τους administrator αλλά με πνίγει το δίκιο πολλές φορές

#26   Phm

Phm

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 13:08

Παιδιά ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Το πήγα χτες το κινητό στον Γερμανό. Έκανα restore αλλά μου έκανε πάλι τα ίδια. Μου είπαν ότι σε μία βδομάδα θα έχω απάντηση, και αν δεν φτιάχνετε θα μου κάνουν αντικατάσταση.
Ευχαριστώ και πάλι.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες