Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

[Οδηγός] Περί εγγύησης και service του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2012 - 14:17

παιδια τελικα τα νεα ειναι δυσαρεστα,
οπως προειπα το κινητο ηταν οριακα στην εγγυηση δλδ το εδωσα στη vodafone την τελευταια μερα(16/2) και το ελαβαν στις 20/2 αυτοι..αλλα το ειχαν βαλει στα επειγοντα.
η απαντηση που ειχα σημερα τηλεφωνικα ειναι οτι στο κινητο εγινε
εξουσιοδοτημενη επεμβαση,
κ το πορισμα ηταν οτι οι βιδες ειχαν ξεβιδωθει και οτι αφαιρεθηκε ο δεικτης υγρασιας και το κοστος επισκευης ανερχεται στα 140 ευρω..

δλδ ειχε προβλημα με την υγρασια το κινητο?
μπορει να γινει τπτ τωρα?φοβαμαι μην ειναι λογια του αερα και για επισκευη σε 3ους ειναι παλι αρκετα λεφτα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2012 - 14:20

παιδια τελικα τα νεα ειναι δυσαρεστα,
οπως προειπα το κινητο ηταν οριακα στην εγγυηση δλδ το εδωσα στη vodafone την τελευταια μερα(16/2) και το ελαβαν στις 20/2 αυτοι..αλλα το ειχαν βαλει στα επειγοντα.
η απαντηση που ειχα σημερα τηλεφωνικα ειναι οτι στο κινητο εγινε
εξουσιοδοτημενη επεμβαση,
κ το πορισμα ηταν οτι οι βιδες ειχαν ξεβιδωθει και οτι αφαιρεθηκε ο δεικτης υγρασιας και το κοστος επισκευης ανερχεται στα 140 ευρω..

δλδ ειχε προβλημα με την υγρασια το κινητο?
μπορει να γινει τπτ τωρα?φοβαμαι μην ειναι λογια του αερα και για επισκευη σε 3ους ειναι παλι αρκετα λεφτα..


Eπισκευή ώς προς τι? Σου είπαν?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2012 - 14:29

αυτοι δεν επισκευάζουν ,μπερδεύτηκα πριν,αντικατασταση εννοούσαν 140+φπα ,δλδ ~170 ευρω..

#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2012 - 14:31

Γι αυτο και σε ρώτησα. Για 'μενα καλύτερα να μιλήσεις με τους τεχνικούς εδώ στο Forum.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2012 - 15:27

αξιζει γενικα η αντικατασταση??

#36   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/02/2012 - 15:44

αυτα περι υγρασιας ειναι μλκς των ελληνικων servise? δλδ αν μιλας και πιασει βροχη και κατα τυχη παει μια ψιχαλα στο βισμα του ακουστικου, τι γινεται?
αντε να τα κανει αυτα η apple στην γερμανια σε καποιο πολιτη.
και παλι τελευταια μερα? τη παει να πει αυτο??

#37   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2012 - 15:51

αυτοι υποστηριζουν οτι επειδη ειχαν ξεβιδωθει οι βιδες,γι αυτο δεν καλυπτεται...
εγινε ταχα εξουσιοδοτημενη επεμβαση,αλλιως θα καλυπτονταν !

#38   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2012 - 18:03

Καλησπέρα παίδες

Προκαταβολικά συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος κατηγορία.

Πριν κάποιους μήνες είχα πάρει μεταχειρισμένο ένα iphone 4 32gb από συνεργάτη του αφεντικού μου. Ήταν όλα κομπλέ, με παρελκόμενα και απόδειξη.

Μόλις μου έκαναν μια προσφορά ανταλλαγής και το σκέφτομαι σοβαρά. Το θέμα είναι πως από λάθος μου μάλλον πέταξα την απόδειξη. Η επικοινωνία με το παιδί που μου το πούλησε ώστε να μου τυπώσει καινούρια είναι ανέφικτη αφού έγινε λύση της συνεργασίας και δεν μπορώ να τον βρώ πουθενά. Η κοπέλα που το θέλει βέβαια είναι χρόνια γνωστή μου και δεν έχει πρόβλημα, προσωπικά όμως ανησυχώ για το θέμα εγγύησης και δεν θα ήθελα να το δώσω έτσι στον αέρα.

Σε περίπτωση που συμβεί το οτιδήποτε και το πάει για επισκευή, θα ζητήσουν οπωσδήποτε απόδειξη ή η εξακρίβωση εγγύησης μπορεί να γίνει μέσω S/N - IMEI;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

#39   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2012 - 18:18

Ξέχασα να αναφέρω πως η συσκευή είναι Ελληνική, μάλλον από Voda (MC605GB/A).

#40   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/03/2012 - 19:15

δεν ξερω αν διαβασες παραπανω το περιστατικο μου.
το κιν δεν ειχα ιδεα απο που ηταν,τυχαια με ενα τηλεφωνημα στην αρβατο(βονταφον) μου ειπαν οτι ειναι απ αυτους,και χωρις κανενα αποδεικτικο στοιχειο(ουτε καν το κουτι) το εστειλα αλλα δυστηχως δεν μου το καλυψαν γιατι το κινητο ειχε ανοιχτει...
τσεκαρε παντως το serial στην apple ,μη τυχων ειναι εκτος εγγυησης και τσαμπα αγχωνεσε...

https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do

#41   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2012 - 19:29

το δικό μου περιστατικό διαβάστε το εμαιλ που τους έστειλα και όλα αυτά αποδεδειγμένα
με το πρόβλημα που έχουν αυτές η δυο εταιρίες μεταξύ τους.όντος το τηλφ κάθεται στο ράφι μέχρι να τα βρουν


προς vodafone.gr
έχω καταθέσει σε κατάστημα vodafone ένα κινητό τηλέφωνο iphone 4
για κάποιο πρόβλημα που είχε εντος εγγυήσεως .
το τηλέφωνο στάλθηκε στην εταιρία arvato μέσο εσάς vodafone ..
έλαβα μόνιμα από vodafone ότι να περάσω από το κατάστημα που το παρέδωσα μετά της 15/3/2012 να το παραλάβω...
σήμερα 16/3/2012 δεν το έχω παραλάβει δεν είναι ούτε καν στο κατάστημα αλλά απεναντίας που επικοινώνησα με την εταιρία arvato το τηλέφωνο το αντικαθιστά αλλά βρίσκετε ακόμη σε αυτούς ενώ είναι έτοιμο να το σταλούν από ότι ανάφεραν και δεν θα φυγή αν δεν επικοινωνήσει το κατάστημα με αυτούς...
εγώ σαν πελάτης τι φταίω να έχω αυτήν την καθυστέρηση...παρακαλώ ας μου δώσουν τα σχετικά χαρτιά να πάω εγώ ο ίδιος να το παραλάβω .
το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό και το χρειαζόμαστε για άμεση επιστροφή του
και όχι να παραμένει στο ράφι τις arvato γιατί έχει κάποιες διαφωνίες η ότι άλλο με την εταιρία vodafone..τι στιγμή που είναι μέσα στα όρια εγγυήσεως



απαντηση


From: Customer Support, VF-GR
Sent: Friday, March 16, 2012 7:27 PM
To: kfedouris@hotmail.com
Subject: RE: Vodafone Email Support

Αγαπητέ κύριε Φεδουρη,

Σε απάντηση του e-mail σας, παρακαλώ να μας αποστείλετε τον αριθμό IMEI της συσκευής σας ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε την υπόθεση που μας αναφέρετε.



Το IMEI της συσκευής αναγράφεται και στο έγγραφο που σας παρέδωσε το κατάστημά μας με την παράδοση της συσκευής.



Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Τελευταία επεξεργασία από: kfedouris, 17/03/2012 - 19:31


#42   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/03/2012 - 19:53

μια απ τα ιδια και σε μενα...η συσκευη ειναι αθηνα απο 20-21 φεβρουαριου και ακομα δεν την εχω παρει επειδη το καταστημα vodafone ,δεν ειχε ιντερνετ(???) για να στειλει mail για να το επιστρεψουν !
μπορεις να μου στειλεις με ΡΜ το mail της εξυπηρετησης που εστειλες?
ευχαριστω

#43   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2012 - 19:56

μια απ τα ιδια και σε μενα...η συσκευη ειναι αθηνα απο 20-21 φεβρουαριου και ακομα δεν την εχω παρει επειδη το καταστημα vodafone ,δεν ειχε ιντερνετ(???) για να στειλει mail για να το επιστρεψουν !
μπορεις να μου στειλεις με ΡΜ το mail της εξυπηρετησης που εστειλες?
ευχαριστω

ccsupport.gr@vodafone.com<ccsupport.gr@vodafone.com>;
αυτο φιλε μου

#44   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/03/2012 - 20:02

το δικό μου περιστατικό διαβάστε το εμαιλ που τους έστειλα και όλα αυτά αποδεδειγμένα
με το πρόβλημα που έχουν αυτές η δυο εταιρίες μεταξύ τους.όντος το τηλφ κάθεται στο ράφι μέχρι να τα βρουν


προς vodafone.gr
έχω καταθέσει σε κατάστημα vodafone ένα κινητό τηλέφωνο iphone 4
για κάποιο πρόβλημα που είχε εντος εγγυήσεως .
το τηλέφωνο στάλθηκε στην εταιρία arvato μέσο εσάς vodafone ..
έλαβα μόνιμα από vodafone ότι να περάσω από το κατάστημα που το παρέδωσα μετά της 15/3/2012 να το παραλάβω...
σήμερα 16/3/2012 δεν το έχω παραλάβει δεν είναι ούτε καν στο κατάστημα αλλά απεναντίας που επικοινώνησα με την εταιρία arvato το τηλέφωνο το αντικαθιστά αλλά βρίσκετε ακόμη σε αυτούς ενώ είναι έτοιμο να το σταλούν από ότι ανάφεραν και δεν θα φυγή αν δεν επικοινωνήσει το κατάστημα με αυτούς...
εγώ σαν πελάτης τι φταίω να έχω αυτήν την καθυστέρηση...παρακαλώ ας μου δώσουν τα σχετικά χαρτιά να πάω εγώ ο ίδιος να το παραλάβω .
το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό και το χρειαζόμαστε για άμεση επιστροφή του
και όχι να παραμένει στο ράφι τις arvato γιατί έχει κάποιες διαφωνίες η ότι άλλο με την εταιρία vodafone..τι στιγμή που είναι μέσα στα όρια εγγυήσεως



απαντηση


From: Customer Support, VF-GR
Sent: Friday, March 16, 2012 7:27 PM
To: kfedouris@hotmail.com
Subject: RE: Vodafone Email Support

Αγαπητέ κύριε Φεδουρη,

Σε απάντηση του e-mail σας, παρακαλώ να μας αποστείλετε τον αριθμό IMEI της συσκευής σας ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε την υπόθεση που μας αναφέρετε.



Το IMEI της συσκευής αναγράφεται και στο έγγραφο που σας παρέδωσε το κατάστημά μας με την παράδοση της συσκευής.



Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.



το mail που εστειλες δεν ειναι και οτι καλυτερο συντακτικα? και παιζει ρολο το πως μιλαμε? φιλικα χωρις παρεξηγηση.

#45   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2012 - 20:07

το mail που εστειλες δεν ειναι και οτι καλυτερο συντακτικα? και παιζει ρολο το πως μιλαμε? φιλικα χωρις παρεξηγηση.

ποιο καλύτερο απο την τηλεφωνική ομιλία που είχα και με τους δυο σίγουρα δεν είναι καλύτερο το mail που έστειλα...άλλα το ήθελα το mail για άλλους λόγους ;)άλλα κόλπα που λέμε

Τελευταία επεξεργασία από: kfedouris, 17/03/2012 - 20:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες