Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 21:59

Kαλα να τρεχει κατι απο πισω(που δεν νομιζω γιατι αρχισαμε καλα οπως εγραψες σε προηγουμενο ποστ).............φοβαμαι μηπως εχει προβλημα η μπαταρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/11/2009 - 22:05

Kαλα να τρεχει κατι απο πισω(που δεν νομιζω γιατι αρχισαμε καλα οπως εγραψες σε προηγουμενο ποστ).............φοβαμαι μηπως εχει προβλημα η μπαταρια.



Όλοι μας στην αρχή αυτό πιστεύαμε...αλλά δεν είναι έτσι!!! Πρέπει να βρεις τι τρέχει από πίσω και σου τρώσει μπαταρία!!!!
Υπάρχει οδηγός για το πως μπορείς να εξοικονομείς την μπαταρία σου! Δεν το έχω πρόχειρο,μόλις το βρω θα το ποστάρω!
Πάντως έτσι που πηγαίνει πιο βράδυ θα πέσει τελείως...άρα κάτι της καταναλώνει πόρους!
Βλέπεις τα Mail σου από εδώ..?? Τα fetch κοίτα μήπως είναι ανοικτά!Πολλά νομίζεις ότι τα κλείνεις και δουλεύουν στο
Backround και σου κάνουν ζημιά...

#948   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 22:13

Όλοι μας στην αρχή αυτό πιστεύαμε...αλλά δεν είναι έτσι!!! Πρέπει να βρεις τι τρέχει από πίσω και σου τρώσει μπαταρία!!!!
Υπάρχει οδηγός για το πως μπορείς να εξοικονομείς την μπαταρία σου! Δεν το έχω πρόχειρο,μόλις το βρω θα το ποστάρω!
Πάντως έτσι που πηγαίνει πιο βράδυ θα πέσει τελείως...άρα κάτι της καταναλώνει πόρους!
Βλέπεις τα Mail σου από εδώ..?? Τα fetch κοίτα μήπως είναι ανοικτά!Πολλά νομίζεις ότι τα κλείνεις και δουλεύουν στο
Backround και σου κάνουν ζημιά...

Κοιτα Χρηστο. Εχω κατεβασει και το app statistique που παρεχει καποιες πληροφοριες.Αυτη τη στιγμη οσον αφορα τις μνημες εχω:
free 156.34 Mb
inactive 8.90 mb
active 27.77 mb
wired 32.97 mb
Mε τις τιμες αυτες νομιζω οτι δεν δικαιολογειται να τρεχει κατι στο παρασκηνιο(μπορει και να κανω λαθος).

Τελευταία επεξεργασία από: loggos64, 22/11/2009 - 22:13


#949   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/11/2009 - 22:23

Κοιτα Χρηστο. Εχω κατεβασει και το app statistique που παρεχει καποιες πληροφοριες.Αυτη τη στιγμη οσον αφορα τις μνημες εχω:
free 156.34 Mb
inactive 8.90 mb
active 27.77 mb
wired 32.97 mb
Mε τις τιμες αυτες νομιζω οτι δεν δικαιολογειται να τρεχει κατι στο παρασκηνιο(μπορει και να κανω λαθος).



Εκ πρώτης άποψης ναι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

#950   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 23:20

Update
Χρηση :2hr
Αναμονη :24h
Ποσοστο 50%.

#951   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/11/2009 - 23:48

Update
Χρηση :2hr
Αναμονη :24h
Ποσοστο 50%.



Να ξέρεις ότι η μπαταρία χρειάζεται κάποιους κύκλους φορτίσεων για να αρχίσει να δουλεύει σωστά!

#952   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 09:15

Να ξέρεις ότι η μπαταρία χρειάζεται κάποιους κύκλους φορτίσεων για να αρχίσει να δουλεύει σωστά!


Το γνωριζω αυτο φιλε Χρηστο.
Update
Χρηση 2 ωρες 9λεπτα
Αναμονη 1 ημερα 10 ωρες
Ποσοστο 37%.

#953   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/11/2009 - 09:21

Το γνωριζω αυτο φιλε Χρηστο.
Update
Χρηση 2 ωρες 9λεπτα
Αναμονη 1 ημερα 10 ωρες
Ποσοστο 37%.


Βρήκες το ποστ που έγραψα προηγουμένως για την εξοικονόμιση μπαταρίας?
Αν όχι δες εδώ: http://www.iphonehel...ίας-του-iphone/

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 23/11/2009 - 09:24


#954   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 10:40

Kαλημερα Χρηστο.
Πολυ χρησιμο νημα αλλα.................οπως ειπα τα εχω διαβασει ολα και τα εφαρμοζω.Απλως συνεχιζω να ποσταρω πληροφοριες για να καταλαβεις εσυ και οι υπολοιποι συμφορουμιτες αν πραγματι υπαρχει προβλημα με τη μπαταρια μου και να μου πειτε τις αποψεις σας.

#955   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/11/2009 - 10:44

Kαλημερα Χρηστο.
Πολυ χρησιμο νημα αλλα.................οπως ειπα τα εχω διαβασει ολα και τα εφαρμοζω.Απλως συνεχιζω να ποσταρω πληροφοριες για να καταλαβεις εσυ και οι υπολοιποι συμφορουμιτες αν πραγματι υπαρχει προβλημα με τη μπαταρια μου και να μου πειτε τις αποψεις σας.


Καλημέρα και από εμένα αγαπητέ,χαίρομαι που έχεις διαβάσει τα απαραίτητα. Να συνεχίσεις να ποστάρεις για να βλέπουμε και να συγκρίνουμε!

#956   ted

ted

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 14:52

καλησπερα χρηστο.διακρινω ενα προβλημα με την μπαταρια μου.εχω τ iphone 16GB 3GS και νομιζω οτι πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια. τσεκαρε χρηση: 2ωρες και 25 λεπτα αναμονη:13ωρες και 33λεπτα και 56%οταν πηρα τ iphone και το ανοιξα ι μπαταρια του ητν στο μισο...και τ φορτισα μεχρι τ 100% εκανα βλακια? και απο τοτε τ φορτιζω η οταν μου κλινει η οταν ειναι στο 0 με 5%μεχρι το 100% και λιγο παραπανω.σημερα ενας φιλος μου εφερε τ 3G του και συκγριναμε την μπαταρια.αυτοσ εχει πολυ περισοτερεσ εφαρμογεσ απο εμενα και τ εχει τ κινητο τ αρκετο καιρο εγς κλινω μια μιση week.τσπ ειμασταν και οι δυο στο 75% και απο τ θυμαμαι αυτος ειχε χρηση 58λεπτα και αναμονη 1μερα και 12περιπου ωρες και εγω ειχα χρηση 1 ωρα και 20λεπτα περιπου και αναμονη 11ωρες νμζ..καιτου φιλου μου κραταει 4 με 5 μερες μου λεει και με πολυ χρηση 3μερες εμενα 1 μερα δηλαδη περιπου καθε μερα τ φορτιζω.υπαρχει περιπτωση να εχει χαλασει η μπαταρια μ???://///

#957   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 17:49

Μετα απο πληρη φορτιση και αμεσως ανοιγμα bluetooth και wifi( 1 ωρα σερφαρισμα και βιντεο στο you tube) πηγε στο 80%!!!!!!!Αυτο λεγεται διαρροια (οχι διαρροη)!
Πειτε ποσοστα για αναλογη χρηση βρε παιδια! Μη φοβαστε.....θα το ξεπερασω.

#958   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2009 - 18:04

Μετα απο πληρη φορτιση και αμεσως ανοιγμα bluetooth και wifi( 1 ωρα σερφαρισμα και βιντεο στο you tube) πηγε στο 80%!!!!!!!Αυτο λεγεται διαρροια (οχι διαρροη)!
Πειτε ποσοστα για αναλογη χρηση βρε παιδια! Μη φοβαστε.....θα το ξεπερασω.

ε πόσο ήθελες να πάει?μπαταρία κινητού είναι όχι αυτοκινήτου :PPPP

μια χαρά εισαι

#959   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 18:05

Μετα απο πληρη φορτιση και αμεσως ανοιγμα bluetooth και wifi( 1 ωρα σερφαρισμα και βιντεο στο you tube) πηγε στο 80%!!!!!!!Αυτο λεγεται διαρροια (οχι διαρροη)!
Πειτε ποσοστα για αναλογη χρηση βρε παιδια! Μη φοβαστε.....θα το ξεπερασω.


Να προσπαθήσεις να το ξεπεράσεις, γιατί όσο απίθανο και αν σου φαίνεται είσαι στα απολύτως φυσιολογικά (για iPhone) επίπεδα. Αν και χονδρική προσέγγιση να θυμάσαι πως μια ώρα wifi (ή 3G) surfing σου τρώει ανετότατα 15-20% με το video playback να τρώει ακόμα περισσότερο, οπότε όπως καταλαβαίνεις είσαι κάτι παραπάνω από καλά. :)
Γενικά μην περιμένεις από το iPhone αυτονομία ίδια με αυτή απλούστερων featurephones, ειδικά όταν χρησιμοποιείς δυνατότητες όπως browsing, gaming, media playback, wifi κλπ. Αν το χρησιμοποιείς ως "σκέτο" τηλέφωνο, μπορεί να δεις σχετικά άνετα ακόμα και τρεις ημέρες (και νύχτες) χωρίς φόρτιση, αλλά με χρήση των παραπάνω θα είσαι τυχερός αν βγάζεις ένα δωδεκάωρο. Θα πρέπει μάλλον να συνηθίσεις την ιδέα, που δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα, πως το iPhone είναι πιο κοντά σε ένα netbook όσον αφορά την κατανάλωση και συνεπώς την αυτονομία, παρά σε κινητό τηλέφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 23/11/2009 - 18:12


#960   loggos64

loggos64

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 18:14

Eυχαριστω κυριοι. Δυο τρεις μερες τωρα ποσταρω συνεχως στο παρον νημα σε μια προσπαθεια να καταλαβω ΑΝ υπαρχει προβλημα στην μπαταρια ΚΑΙ ΟΧΙ να κανω κριτικη στον κατασκευαστη. Βεβαια μου λετε οκ αλλα αν κοιταξετε σε προηγουμενα ποστ και δειτε τα στατιστικα ισως εντοπιστει αποκλιση απο το μεσο ορο των υπολοιπων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες