Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2009 - 00:40

Χιλια συγγνωμη ...εμενα 2 μου εδειχνε οτι ειχε ανεβει και προσπαθησα να το σβησω αλλα δε μπορουσα απο το edit...με συγχωρειτε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   kostasvas

kostasvas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2009 - 01:53

για δοκιμασε να απενεργοποιησεις τον μετρητη μπαταριας απο την μανα του και ενεργοποιησε αυτoν του sbsettings εχω την εντυπωση οτι αυτος εχει πιο καλυτερη μετρηση :unsure:

#1008   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2009 - 15:28

για δοκιμασε να απενεργοποιησεις τον μετρητη μπαταριας απο την μανα του και ενεργοποιησε αυτoν του sbsettings εχω την εντυπωση οτι αυτος εχει πιο καλυτερη μετρηση :unsure:



Ειμαι σε φαση που δεν εχω κανει jailbreak το κινητο για να δω πως θα παει ετσι...οποτε δε μπορω να βαλω sbs settings.

#1009   kostasvas

kostasvas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2009 - 16:00

Ειμαι σε φαση που δεν εχω κανει jailbreak το κινητο για να δω πως θα παει ετσι...οποτε δε μπορω να βαλω sbs settings.

συνηθως το jailbreak δεν φταιει, φταινε αυτα που βαζουμε μετα ::)

#1010   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/12/2009 - 18:31

Το θεμα ειναι οτι ειμαι σε αυτη τη κατασταση ότι κ να εφταιξε.Γενικα δεν εκανα κ καλες φορτισεις στην μπαταρια..θα προσπαθησω να δω πως θα παει με 2-3 καλες φορτισεις κ επειτα κατευθειαν στη ΒΟΔΑΦΟΝ....

#1011   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/12/2009 - 04:27

Και ενα screenshot απο εμενα..Συσκευη:3GS firmware:3.1.2_Jailbroken..Εκτος απο 15-20 λεπτα τηλεφωνηματων και αλλα 30 λεπτα το πολυ χρησης wi-fi..ο υπολοιπος χρονος χρησης ειναι ολος σε games..εσεις τι λετε καλα ειναι?

Συνημμένα αρχεία



#1012   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 08/12/2009 - 04:32

Εγώ θα πω...άριστα!!!!! Είναι πολύ καλοί οι χρόνοι αυτοί!!!Αξιοζήλευτοι από μεγάλο κοινό του iphone!!!!!

#1013   tonydeli7

tonydeli7

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:tonydeli7

Δημοσίευση 08/12/2009 - 10:50

μια χαρα ειναι.αν παιρνεις μονο τηλ. πιστευω οτι κραταει και 4 μερες.. Αλλα δε θα παιξεις κανα Texas Holem που και που.. :P

#1014   mkokkinas

mkokkinas

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 08:37

Και ενα screenshot απο εμενα..Συσκευη:3GS firmware:3.1.2_Jailbroken..Εκτος απο 15-20 λεπτα τηλεφωνηματων και αλλα 30 λεπτα το πολυ χρησης wi-fi..ο υπολοιπος χρονος χρησης ειναι ολος σε games..εσεις τι λετε καλα ειναι?



Καλημερα παιδια ,εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την χρηση (Ρυθμισεις-Γενικα-Χρηση)

ενω οταν κανω πληρη φορτιση μου βγαζει την χρηση που εχω (ΧΡΗΣΗ & ΑΝΑΜΟΝΗ) μετα απο λιγη ώρα ή ωρες δεν μου εμγανιζει τιποτα στην χρηση( με παυλες και τα 2 πεδια)
μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος και σβηνει την χρηση τοθ κινητου μου ???

ευχαριστω

#1015   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 09/12/2009 - 09:13

Καλημερα παιδια ,εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την χρηση (Ρυθμισεις-Γενικα-Χρηση)

ενω οταν κανω πληρη φορτιση μου βγαζει την χρηση που εχω (ΧΡΗΣΗ & ΑΝΑΜΟΝΗ) μετα απο λιγη ώρα ή ωρες δεν μου εμγανιζει τιποτα στην χρηση( με παυλες και τα 2 πεδια)
μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος και σβηνει την χρηση τοθ κινητου μου ???

ευχαριστω


Αν κάνεις reboot ή respring οι ρυθμίσεις αυτές χάνονται!Οπότε μην σε ανησυχεί,δεν είναι κάτι περίεργο!Επίσης αν το φορτίσεις και το βγάλεις από την πρίζα πριν φορτιστεί στο 100%!

#1016   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 12:12

Και ενα screenshot απο εμενα..Συσκευη:3GS firmware:3.1.2_Jailbroken..Εκτος απο 15-20 λεπτα τηλεφωνηματων και αλλα 30 λεπτα το πολυ χρησης wi-fi..ο υπολοιπος χρονος χρησης ειναι ολος σε games..εσεις τι λετε καλα ειναι?

το κινητό έχει ξανασυνδεθή στο ρεύμα μετά την τελευτέα φόρτηση οπότε δεν είναι και τόσο αξιόπηστα αυτα που λέει.μπας περιπτώση και πάλι δεν κράτησε πολύ η μπαταρία σου

#1017   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/12/2009 - 13:20

το κινητό έχει ξανασυνδεθή στο ρεύμα μετά την τελευτέα φόρτηση οπότε δεν είναι και τόσο αξιόπηστα αυτα που λέει.μπας περιπτώση και πάλι δεν κράτησε πολύ η μπαταρία σου




Οταν φορτισε πληρως το εβγαλα απο την πριζα και δεν το ξανασυνδεσα ουτε σε πριζα ουτε σε p/c μεχρι και το screenshot...τι εννοεις? "το κινητό έχει ξανασυνδεθή στο ρεύμα"?

#1018   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 13:24

Οταν φορτισε πληρως το εβγαλα απο την πριζα και δεν το ξανασυνδεσα ουτε σε πριζα ουτε σε p/c μεχρι και το screenshot...τι εννοεις? "το κινητό έχει ξανασυνδεθή στο ρεύμα"?

έτσι λέει οτι το κινητό ξανασυνδέθηκε στο ρεύμα μετά την τελευτέα φόρτηση.ίσος μετά την πλήρη φόρτηση το ξανασύνδεσες με το pc η την Μπρίζα

#1019   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/12/2009 - 14:59

έτσι λέει οτι το κινητό ξανασυνδέθηκε στο ρεύμα μετά την τελευτέα φόρτηση.ίσος μετά την πλήρη φόρτηση το ξανασύνδεσες με το pc η την Μπρίζα


Οχι δεν το ξανασύνδεσα σε πριζα..δεν λεει το iPhone ξανασυνδεθηκε σε πριζα..λεει: "Το iPhone έχει συνδεθεί σε πρίζα απο την τελευταια πληρη φορτιση..."παντα αυτο λεει αν το εχεις παρατηρησει(τουλαχιστον σε εμενα) ενω θα επρεπε να λεει : "Το iPhone έχει ΝΑ συνδεθεί σε πρίζα απο την τελευταια πληρη φορτιση" ειναι η παραλιγο μεταφραση στα ελληνικα πιστευω..καθαρα λαθος της apple στην ελληνικη γλωσσα..εκτος αν αυτο γινεται μονο σε εμενα...

#1020   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 01:27

σας ευχαριστώ πολύ όλους

μετά από upgrade σε 3.1.2, παρ' όλο που είχα βάλει boss prefs και ειχα απενεργοποιήσει όλα τα σχετικά που καταναλώνουν μπαταρία, είχα ξεχάσει το Edge και μέσα στην ημέρα άκουγα new notifications....δεν μου εκοψε ομως

διαβασα λιγο εδω στο forum αυτό το topic και αμέσως ήρθε η θεία επιφοίτηση

ευελπιστώ από αύριο θα έχω καλύτερη απόδοση μπαταρίας

σας ευχαριστώ πολύ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες