Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone και μπαταρία!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1054 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2009 - 18:19

γενικα και γω τα ιδια ειχα με την 3.0
αυτη η εκδοση εχει αναποδιες
μολις εβαλα 3.1.2 εφτιαξε
κανε και συ το ιδιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2009 - 20:17

γενικα και γω τα ιδια ειχα με την 3.0
αυτη η εκδοση εχει αναποδιες
μολις εβαλα 3.1.2 εφτιαξε
κανε και συ το ιδιο

μωρε ειναι που βαριεμαι να ξαναπερναω ολα απο την αρχη........... :)

#993   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/11/2009 - 03:04

μωρε ειναι που βαριεμαι να ξαναπερναω ολα απο την αρχη........... :)



Εμ αυτό είναι το θέμα σε κάθε upgrade...

#994   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/12/2009 - 02:19

Επανερχομαι στο θεμα μου.....Μολις το εκανα restore στην 3,1,2....περιμενω να δω τωρα πως θα παει η μπαταρια..αλλα πως να ελεγχω πως πεφτει εφοσον δεν εχω πια percentage?????Μονο με το ματι δεν ειναι πολυ ευκολο....εκτος αν το "σκισω" για να δω αν αντεχει (αν πεφτει κατω απο τη μεση δλδ)

Any ideas..?

#995   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/12/2009 - 09:14

Επανερχομαι στο θεμα μου.....Μολις το εκανα restore στην 3,1,2....περιμενω να δω τωρα πως θα παει η μπαταρια..αλλα πως να ελεγχω πως πεφτει εφοσον δεν εχω πια percentage?????Μονο με το ματι δεν ειναι πολυ ευκολο....εκτος αν το "σκισω" για να δω αν αντεχει (αν πεφτει κατω απο τη μεση δλδ)

Any ideas..?


Στο 3G υπάρχει αν θυμάμαι καλά κάποιο πρόγραμμα που σου δείχνει ποσοστό...δεν το θυμάμαι τώρα βέβαια να στο γράψω...

#996   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/12/2009 - 12:09

Με ελαφρο search είδα οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα για εμφανιση ποσοστου σε ενα κινητο χωρις jailbreak.Κατέβασα απο itunes το battery free για να μπορω να το τσεκαρω ...ξεκινάω απο σημερα το πρωι...!Είμαστε στο 100%....................... Wish me good luck....!

Τελευταία επεξεργασία από: Stala, 03/12/2009 - 12:10


#997   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/12/2009 - 12:36

Με ελαφρο search είδα οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα για εμφανιση ποσοστου σε ενα κινητο χωρις jailbreak.Κατέβασα απο itunes το battery free για να μπορω να το τσεκαρω ...ξεκινάω απο σημερα το πρωι...!Είμαστε στο 100%....................... Wish me good luck....!


Ναι, η αλήθεια είναι ότι αναφερόμουν σε jailbreak κινητό...!

#998   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/12/2009 - 18:19

Σκατα...συγγνωμη κιολας...
Με κανενα μισαωρο τηλεφωνο το πολυ..και με 5 lepta sto wifi (ισα για να κατεβασω την εφαρμογη που δειχνει το ποσοστο) στις 11.30 to πρωι ειχα 100% και τωρα 85%...Σημειωτεο ότι η΄ταν στο 90% και πριν λιγο μιλησα 3 λεπτα στο τηλ και κατεβηκε 5%!!!!!!
το θεωρω τραγικο και δειγμα του οτι δεν εχει φτιαξει τπτ....τι κανω λοιπον..????

#999   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 03/12/2009 - 22:05

Σκατα...συγγνωμη κιολας...
Με κανενα μισαωρο τηλεφωνο το πολυ..και με 5 lepta sto wifi (ισα για να κατεβασω την εφαρμογη που δειχνει το ποσοστο) στις 11.30 to πρωι ειχα 100% και τωρα 85%...Σημειωτεο ότι η΄ταν στο 90% και πριν λιγο μιλησα 3 λεπτα στο τηλ και κατεβηκε 5%!!!!!!
το θεωρω τραγικο και δειγμα του οτι δεν εχει φτιαξει τπτ....τι κανω λοιπον..????


Καλησπέρα
Το φορτίζεις σωστά ???? Το έχεις αφήσει ποτέ να αποφορτιστεί ? Πόσο καιρό το έχεις και το πήρες δεύτερο χέρι ή καινούργιο ?
Για να δούμε μήπως η μπαταρία εξασθένισε πράγμα καθόλου απίθανο μιας και την συσκευή την συνδέουμε με το PC άπειρες φορές. Και όσο και αν λένε ότι δεν επηρεάζει αυτό ... κι όμως ...!

#1000   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/12/2009 - 00:02

Καλησπέρα
Το φορτίζεις σωστά ???? Το έχεις αφήσει ποτέ να αποφορτιστεί ? Πόσο καιρό το έχεις και το πήρες δεύτερο χέρι ή καινούργιο ?
Για να δούμε μήπως η μπαταρία εξασθένισε πράγμα καθόλου απίθανο μιας και την συσκευή την συνδέουμε με το PC άπειρες φορές. Και όσο και αν λένε ότι δεν επηρεάζει αυτό ... κι όμως ...!


το φορτιζω τις περισσοτερες φορες χωρις να εχει τελειωσει η μπαταρια...αλλα γενικα το εχω φορτισει μια δυο φορες ενω εχει αποφορτιστει πληρως..συνηθιζα να το φορτιζω απο την πριζα κ τελευταιως απο ενα docking station tis Phillips που πηρα..
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο...πιστευω οτι αυτο που "σοκαρε" την μπαταρια ήταν ενα jailbreak k restore που εκανα στην 3.1.2 ...δεν ξερω τι να πω..το θεμα ειναι οτι μετα προσπαθησα με περιπου 3 jailbreak kai restore..kai PANTA set up as new phone και καμια αλλαγη....θα προσπαθησω αποψε να το αποφορτισω πληρως (πραγμα πολυ ευκολο..) ουτως ωστε το βραδυ να εχει μια πληρη φορτιση κλειστο.Δεν πιστευω πως θα βγαλει καπου αλλα θα ειναι η τελυταια μου προσπαθεια...απο βδομαδα θα το παω στη vodafone να δω τι θα μου πουνε...
παρακαλω αν εχετε καποια αλλη προταση πειτε μου...

#1001   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 04/12/2009 - 11:15

το φορτιζω τις περισσοτερες φορες χωρις να εχει τελειωσει η μπαταρια...αλλα γενικα το εχω φορτισει μια δυο φορες ενω εχει αποφορτιστει πληρως..συνηθιζα να το φορτιζω απο την πριζα κ τελευταιως απο ενα docking station tis Phillips που πηρα..
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο...πιστευω οτι αυτο που "σοκαρε" την μπαταρια ήταν ενα jailbreak k restore που εκανα στην 3.1.2 ...δεν ξερω τι να πω..το θεμα ειναι οτι μετα προσπαθησα με περιπου 3 jailbreak kai restore..kai PANTA set up as new phone και καμια αλλαγη....θα προσπαθησω αποψε να το αποφορτισω πληρως (πραγμα πολυ ευκολο..) ουτως ωστε το βραδυ να εχει μια πληρη φορτιση κλειστο.Δεν πιστευω πως θα βγαλει καπου αλλα θα ειναι η τελυταια μου προσπαθεια...απο βδομαδα θα το παω στη vodafone να δω τι θα μου πουνε...
παρακαλω αν εχετε καποια αλλη προταση πειτε μου...


μηπως να δοκιμάσεις να το φορτίσεις για λίγο καιρό μόνο με τον adapter της apple μπας και φτιάξει ?? Ξέρεις καμιά φορά φαίνεται χαζό αλλά από το πιο ασήμαντο την πατάμε.. για καλό και για κακό δοκίμασε το !

#1002   kostasvas

kostasvas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2009 - 11:18

το φορτιζω τις περισσοτερες φορες χωρις να εχει τελειωσει η μπαταρια...αλλα γενικα το εχω φορτισει μια δυο φορες ενω εχει αποφορτιστει πληρως..συνηθιζα να το φορτιζω απο την πριζα κ τελευταιως απο ενα docking station tis Phillips που πηρα..
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο...πιστευω οτι αυτο που "σοκαρε" την μπαταρια ήταν ενα jailbreak k restore που εκανα στην 3.1.2 ...δεν ξερω τι να πω..το θεμα ειναι οτι μετα προσπαθησα με περιπου 3 jailbreak kai restore..kai PANTA set up as new phone και καμια αλλαγη....θα προσπαθησω αποψε να το αποφορτισω πληρως (πραγμα πολυ ευκολο..) ουτως ωστε το βραδυ να εχει μια πληρη φορτιση κλειστο.Δεν πιστευω πως θα βγαλει καπου αλλα θα ειναι η τελυταια μου προσπαθεια...απο βδομαδα θα το παω στη vodafone να δω τι θα μου πουνε...
παρακαλω αν εχετε καποια αλλη προταση πειτε μου...

δουλεψε την συσκευη χωρις jailbreak για 7-8 ωρες,θα δεις διαφορα?

#1003   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 04/12/2009 - 11:23

αν πρόσεξες αυτό δοκίμαζε τώρα τελευταία . ;)

και τα ποσοστά του ήταν:

Με κανενα μισαωρο τηλεφωνο το πολυ..και με 5 lepta sto wifi (ισα για να κατεβασω την εφαρμογη που δειχνει το ποσοστο) στις 11.30 to πρωι ειχα 100% και τωρα 85%...Σημειωτεο ότι η΄ταν στο 90% και πριν λιγο μιλησα 3 λεπτα στο τηλ και κατεβηκε 5%!!!!!



#1004   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/12/2009 - 13:05

Xτες το βραδυ το αποφορτισα εντελως οπως σας ειπα για να του κανω ολο το βραδυ μια πληρη φορτιση κ να τσεκαρω παλι.Αυτη τη στιγμη το εχω απο τις 10.30 εκτος φορτισης και ειναι στο 100% με πολυ λιγα λεπτα ομιλιας μονο.
Ενα βασικο θεμα ειναι οτι δεν πεφτει λιγο λιγο η μπαταρια αλλα 5-5 μοναδες τοις εκατο..δλδ μπορει να μιλησω τωρα η' να μεινει σταντ μπαι και μετα απο μιση ωρα να πεσει 95%...
Θα περιμενω και το ΣΚ να δω πως θα παει κ απο Δευτερα θα το παω στο γιατρο (vodafone).
Επισης να ρωτησω κατι το βραδυ εκλεισε λογω μπαταριας γιατι το πιεσα αλλα μετα το εβαλα κατευθειαν στο docking station να φορτισει.φορτιζε ολο το βραδυ (ανοιχτο το τηλεφωνο) και μαλιστα ηταν αναμενο wifi και 3g γιατι τα ειχα ανοιχτα απο πριν για να πεσει γρηγορα η μπαταρια.Μετραει σαν ολοκληρωμενη φορτιση αυτη?

#1005   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2009 - 17:52

Xτες το βραδυ το αποφορτισα εντελως οπως σας ειπα για να του κανω ολο το βραδυ μια πληρη φορτιση κ να τσεκαρω παλι.Αυτη τη στιγμη το εχω απο τις 10.30 εκτος φορτισης και ειναι στο 100% με πολυ λιγα λεπτα ομιλιας μονο.
Ενα βασικο θεμα ειναι οτι δεν πεφτει λιγο λιγο η μπαταρια αλλα 5-5 μοναδες τοις εκατο..δλδ μπορει να μιλησω τωρα η' να μεινει σταντ μπαι και μετα απο μιση ωρα να πεσει 95%...
Θα περιμενω και το ΣΚ να δω πως θα παει κ απο Δευτερα θα το παω στο γιατρο (vodafone).
Επισης να ρωτησω κατι το βραδυ εκλεισε λογω μπαταριας γιατι το πιεσα αλλα μετα το εβαλα κατευθειαν στο docking station να φορτισει.φορτιζε ολο το βραδυ (ανοιχτο το τηλεφωνο) και μαλιστα ηταν αναμενο wifi και 3g γιατι τα ειχα ανοιχτα απο πριν για να πεσει γρηγορα η μπαταρια.Μετραει σαν ολοκληρωμενη φορτιση αυτη?

μια φορά γράφουμε το ίδιο ποστ σε παρακαλώ και όχι 5

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 04/12/2009 - 17:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες