Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

67% των κατόχων BlackBerry σκοπεύουν να αγοράσουν iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/08/2011 - 20:04

Δε χρειάζεται, σταματώ εδώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2011 - 18:58

Για τα δέοντα; Εννοείς ban; Τολμώ να πω πως δεν ενδιαφέρομαι και πολύ πλέον.
Όσον αφορά τους χαρακτηρισμούς - δεν εξαπέλυσα τους "απρεπείς", όπως τους αποκαλείς, χαρακτηρισμούς εναντίον του προσώπου σου, τους εξαπέλυσα εναντίον των λεγομένων σου.
Είναι κακό να λες "να πεθάνει η RIM, μπας και δούμε κανένα κινητό της προκοπής" και μαρτυρά έλλειψη τρόπου, ιδιοσυγκρασίας και μνησικακία. Δε νομίζω ότι οι χαρακτηρισμοί θα έπρεπε να σε προσβάλλουν, από τη στιγμή που λες κάτι τόσο βαρύ δε νομίζω ότι περιμένεις να μην απαντήσει κανένας.
Δε με ενδιαφέρει τι κινητό θα επιλέξεις, δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις και γενικά ποιος είσαι. Αν θέλεις να είναι οι άλλοι ευγενικοί, να είσαι και εσύ και να μη πετάς σπόντες του τύπου "να πεθάνει η RIM".

Επειδή όμως το παλικάρι δεν εξέφρασε τη γνώμη του για σένα, αλλά για την RIM, δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις τα λεγόμενά του με τέτοιο τρόπο. Πάνω απ'όλα αυτό που πρέπει να μας χαρακτηρίζει είναι η ευγένεια. Δεν είναι σωστό να λέμε ''Να κλείσει μία εταιρεία'' αλλά δεν είναι επίσης σωστό να χαρακτηρίζουμε κάποιον προσωπικά με απρεπείς εκφράσεις! Το παλικάρι δεν είπε κάτι εναντίον σου, ούτε εναντίον κάποιου προσώπου, αλλά εναντίον της RIM που είναι απλά μία εταιρεία. Ο μόνος που μπορεί να του πει κάτι γι' αυτό είναι ο νομικός εκπρόσωπος της RIM. Αν αυτό σε προσβάλει τότε σου υπενθυμίζω πως βρίσκεσαι σε ένα Forum με 35000 Apple fun boys! Είναι απόλυτα λογικό νομίζω να υποστηρίζουμε το iPhone. Δεν μπορείς να πείσεις όλο αυτό τον κόσμο ότι το Blackberry είναι καλύτερο από το iPhone (ακόμη κι αν είναι). Μπορεί να υπάρχει κάποιο site για τους funs των Blackberry στο οποίο όλη μέρα να λένε για το πόσο καλό είναι και πόσο ανώτερο είναι από το iPhone. Και τί να κάνουμε? Ο καθένας λέει ότι θέλει. Δημοκρατία έχουμε. Την στατιστική όμως δεν μπορούμε να την κρίνουμε και εκεί φαίνεται ποιος είναι ο καλύτερος...

#33   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2011 - 19:32

Δυστυχώς παιδιά οι περισσότεροι εδω μέσα έχουν μια λάθος εντύπωση... Ότι το φόρουμ αυτο είναι για funboys! Οποίος πιστεύει κάτι τέτοιο κάνει λάθος κατα την γνώμη μου γιατι το θέμα του φόρουμ είναι το iphone και γενικότερα τα idevices χωρίς αυτο να σημαίνει ότι είναι το καλύτερο κινητο ή καλύτερο απο κάποια αλλα!

Βαρέθηκα να διαβάζω την πιπιλα: σε φόρουμ του iPhone είσαι τι απαντήσεις περιμένεις να δεις; Δεν είναι έτσι παιδιά! Ναι σε φόρουμ του iPhone είμαι αλλα αυτο δεν σημαίνει ότι, ότι γράφεται εδω μέσα είναι νόμος! Ο καθένας έχει μυαλό να κρίνει αν η είδηση του πρώτου ποστ είναι αξία προσοχής η όχι! Προσωπικά δεν θεωρώ ότι με ένα τέτοιο δείγμα μπορει να θεωρηθεί έρευνα! Πιστεύω πως εσκεμενα έγινε με ένα τόσο μικρό δείγμα για να βγει αυτο το αποτέλεσμα που φυσικά αν διευρύνουμε το δείγμα και ρωτήσουμε ανθρώπους απο διαφορετικές κατηγορίες, με διαφορετικές ανάγκες και απαιτήσεις θα βγάλουμε ένα διαφορετικό αποτέλεσμα!

Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει ότι οι mods ποσταρουν αυτο που θεωρούν είδηση και μετα εμείς τσακωνομαστε και χαλαμε τις καρδιές μας για το τι διαβάσαμε στο αρχικό ποστ! Ο καθένας λέει την γνώμη του και φυσικά μπορει δημοκρατία έχουμε, αλλα το βρίσκεσαι σε iPhone φόρουμ δεν είναι και το απόλυτα δημοκρατικό! Διαβάστε τις απόψεις των άλλων σεβαστητε τες καθώς είναι αξίες σεβασμού, αν δεν σας αντιπροσωπεύουν προσπεραστε τες και το θέμα θα ξεχαστεί σε λίγες μέρες! Είμαι χρόνια χρήστης του φόρουμ! Αυτο γίνεται κάθε φορα... Τσακονομαστε, οι mods κλειδώνουν και επανέρχεται η ηρεμία!

Επισεις, ένα θέμα είναι πάντα πολύπλευρο! Τι εννοώ; Ότι το iphone έχει παρα πολλα + και αλλα τόσα - αν το συγκρίνουμε με άλλες συσκευές της κατηγορίας του! Δεν μπορει να είναι το καλυτερο επαγγελματικό τηλέφωνο, η καλύτερη παιχνιδομηχανη, το καλύτερο mp3 player, το καλύτερο net surfing device, και όλα να τα κάνει τέλεια! Όπως έχω πει σε άλλο ποστ το iPhone είναι σαν ένας σουγιάς! Ο σουγιάς έχει μαχαιρακι αλλα δεν μπορείς να κοψεις ότι θες με το μαχαιρακι μεγέθους 4 δαχτυλων! Για κάποιες δουλειές θέλεις μεγαλύτερο! Όπως λοιπόν είναι καλο να λέμε τα + που έχει το iphone, άλλο τόσο καλο είναι να λέμε και τα -, οχι να προσπαθουμε να τα κρυψουμε γιατι δεν μας αρέσουν η προσβάλουν την υπέρτατη συσκευη που όλοι κρατάμε στα χέρια μας! Μονο ετσι μπορει ο κάθε αναγνώστης να σχηματίσει μια αποψη!

#34   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2011 - 19:45

Φυσικά και δεν είναι νόμος το ότι γράφεται εδώ μέσα και φυσικά οφείλουμε να λέμε και τα στραβά που έχει το iPhone. Η απάντησή μου είχε να κάνει καθαρά με τις απρεπείς εκφράσεις...

#35   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2011 - 19:52

Αν αυτό σε προσβάλει τότε σου υπενθυμίζω πως βρίσκεσαι σε ένα Forum με 35000 Apple fun boys! Είναι απόλυτα λογικό νομίζω να υποστηρίζουμε το iPhone.


Συμφωνώ φίλε μου με την αποψή σου για τις απρεπείς εκφράσεις αλλά διαφωνώ με τα παραπάνω λόγια! Δεν είναι όλοι fanboys! Υπάρχουν χρήστες iPhone εδώ μέσα που δεν ανοίκουν σε καμοιά κατηγορία! Κρατάνε το iPhone γιατί τους αρέσει, κάνουν την δουλειά τους δεν εξημνούν αλλά δεν το ρίχνουν και στον κάδο! Και αυτοί υποστηρίζουν το iPhone αλλά δεν ανοίκουν στην κατηγορία των fanboys!

Ελπίζω να καταλαβαίνετε την διαφορά.

#36   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2011 - 20:08

Όταν λέω funboys εννοώ πως λίγο πολύ σε όλους μας αρέσει το iPhone. Εννοείται πως αυτό δεν μπορεί να είναι απόλυτο...

#37   teras1

teras1

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2011 - 18:32

Δεν υπάρχει κανένας τσακωμός, απλά διατυπώνουμε απόψεις.
Εντελώς καλοπροαίρετα, εμένα θα μου λύσει κάποιος την απορία;

"Βρε παιδιά,
μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι εννοούμε με τον όρο "επαγγελματική συσκευή";
Δηλαδή τι ανάγκες έχει ο επαγγελματίας που δεν τις καλύπτει το ενα και τις καλύπτει το άλλο;
Μιλάτε για target groups και fan boys λες και οι χρήστες κινητού διαχωρίζονται σε εξειδικευμένες ομάδες.
Προσωπικά όσο κι αν μου αρέσει το iphone δεν δίνω δεκάρα για την apple. Ας κλείσει κι αύριο. "

Γιατί πραγματικά έχω την εντύπωση οτι το να διαχωρίζεις τους χρήστες σε ομάδες τύπου "επαγγελματίας", "casual", "multimedia" κλπ
είναι επικοινωνιακό τρικ των εταιριών και των διαφημιστών.

#38   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 11/08/2011 - 19:09

Δεν υπάρχει κανένας τσακωμός, απλά διατυπώνουμε απόψεις.
Εντελώς καλοπροαίρετα, εμένα θα μου λύσει κάποιος την απορία;

"Βρε παιδιά,
μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι εννοούμε με τον όρο "επαγγελματική συσκευή";
Δηλαδή τι ανάγκες έχει ο επαγγελματίας που δεν τις καλύπτει το ενα και τις καλύπτει το άλλο;
Μιλάτε για target groups και fan boys λες και οι χρήστες κινητού διαχωρίζονται σε εξειδικευμένες ομάδες.
Προσωπικά όσο κι αν μου αρέσει το iphone δεν δίνω δεκάρα για την apple. Ας κλείσει κι αύριο. "

Γιατί πραγματικά έχω την εντύπωση οτι το να διαχωρίζεις τους χρήστες σε ομάδες τύπου "επαγγελματίας", "casual", "multimedia" κλπ
είναι επικοινωνιακό τρικ των εταιριών και των διαφημιστών.

φιλε μου αλλο κινητο θελει ενας 15χρονος που στελνει ολη μερα μηνυματα και αλλο ενας επιχειρηματιας που θελει να τσεκαρει τα μειλ του πχ.

#39   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 14/08/2011 - 02:02

Δεν υπάρχει κανένας τσακωμός, απλά διατυπώνουμε απόψεις.
Εντελώς καλοπροαίρετα, εμένα θα μου λύσει κάποιος την απορία;

"Βρε παιδιά,
μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι εννοούμε με τον όρο "επαγγελματική συσκευή";
Δηλαδή τι ανάγκες έχει ο επαγγελματίας που δεν τις καλύπτει το ενα και τις καλύπτει το άλλο;
Μιλάτε για target groups και fan boys λες και οι χρήστες κινητού διαχωρίζονται σε εξειδικευμένες ομάδες.
Προσωπικά όσο κι αν μου αρέσει το iphone δεν δίνω δεκάρα για την apple. Ας κλείσει κι αύριο. "

Γιατί πραγματικά έχω την εντύπωση οτι το να διαχωρίζεις τους χρήστες σε ομάδες τύπου "επαγγελματίας", "casual", "multimedia" κλπ
είναι επικοινωνιακό τρικ των εταιριών και των διαφημιστών.


Επαγγελματικό είναι το κινητό που είναι εκεί όσο συχνά το χρειάζεσαι, ξεχνάς να το φορτίσεις, στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα στους συναδέλφους σου φτηνά απο όλο τον κόσμο, βλέπεις και απαντάς γρήγορα στα e-mail σου και τέλος. Αυτό δεν είναι το κινητό που θα αγόραζα. Αλλά στη δουλειά είναι πολύ πιό χρήσιμο απο το iPhone. Δε ξέρω στο μέλλον τι βήματα θα κάνει η RIM και η Apple, αν και βλέπω τη δεύτερη να τρώει την πρώτη. Το marketing της Apple είναι φαινόμενο. Μακάρι να μπορούσα να τα έχω και τα δύο σε ένα....

#40   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 14/08/2011 - 02:14

Καλά όλα αυτά και στα περισοτερα συμφωνώ με όσα λέγονται για το περί ποιο επαγγελματικό το BB , το θέμα είναι τι ποσοστό του αγοραστικου κοινού των smartphones κάνουν επαγγελματική χρήση
και τι ιδιωτική;
Νομίζω η συντιπτικη πλειοψηφία είναι ιδιώτες...
Και πιθανότατα και το 67% της έρευνας να μην ήταν επαγγελματίες οπότε και δίκαια δεν τους ενοιαζαν τα προτερήματα που αναφέρατε (δεν καιγομαι να απανταω με 1 κουμπι σε mail δεν με νοιαζει αν το φορτιζω καθε βραδυ)
αλλα ήθελαν όσα προσφέρει το iPhone σε εμάς τους κοινούς θνητούς a.k.a. όχι επαγγελματίες ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες