Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά MacBook Air


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2011 - 03:27

Πάντως χειρότερη οθόνη από το Air δεν έχω ξαναπετύχει. Και δεν αναφέρομαι σε ανάλυση, χρώματα κτλ., αλλά στην επιφάνεια που κάνει τρομακτική αντανάκλαση και στον ήλιο δε μπορείς να δείς τίποτα. Επιπρόσθετα λερώνεται πάρα πολύ εύκολα και ακόμα και κόκκοι σκόνης κάνουν μπαμ πάνω της και ενοχλούν απίστευτα.

Ευτυχώς υπάρχει και το Άζαξ, γιατί αλλιώς θα πεθαίναμε στο τρίψιμο!


Καθαρίζεις με AJAX τις οθόνες των υπολογιστών σου;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2011 - 03:44

ναι γιατι??
εγω με σαλιο 8)

#93   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 16/08/2011 - 08:14

Καθαρίζεις με AJAX τις οθόνες των υπολογιστών σου;


Εννοείται. Τα πρώτα χρόνια φοβόμου για αυτά που λέγανε ότι χαλάνε κτλ. Από ένα σημείο και μετά όμως δεν άντεχα άλλο και έχει 2-3 χρόνια που τις καθαρίζω με AJAX. Το Air μου το έχω κάνει και αυτό 2-3 φορές μέσα στις 10 μέρες που το έχω.

Παπαριές, τίποτα δεν παθαίνουν, με AJAX καθαρίζονται οι οθόνες από 2-3 φορητούς της οικογένειας και από 2 desktop, όπως και όλες οι τηλεοράσεις του σπιτιού είτε CRT, είτε TFT. Φυσικά εννοείται και τα iPad, iPhone και οποιοδήποτε smartphone, τα οποία καθαρίζονται και περισσότερες φορές την ημέρα, ειδικά αν κάποιο παιδί παίξει κάποιο παιχνίδι. Εκει γίνεται της πουτάνας στο μικρόβιο, κανονικά χλωρίνη θέλει!

Τέλος πάντων, δεν πιστεύω του Air η οθόνη να χαλάει, πλαστικό είναι. Δεν το ξέρω το AJAX να χαλάει το πλαστικό, όπως και δεν ξερω το AJAX να αλοιώνει οποιοδήποτε άλλο υλικό.

#94   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2011 - 08:33

Παιδιά εγώ χρησιμοποιούν βρεγμενο πανακι με μικροινες .πολυ καλά αποτελέσματα σε iPhone,IPad αλλα και τηλεοράσεις.

#95   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 16/08/2011 - 08:53

Έχεις κανένα link?

#96   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2011 - 12:49

Παιδιά εγώ χρησιμοποιούν βρεγμενο πανακι με μικροινες .πολυ καλά αποτελέσματα σε iPhone,IPad αλλα και τηλεοράσεις.


Εσύ, εγώ και ο υπόλοιπος πλανήτης...

#97   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/08/2011 - 21:09

Παιδιά όταν λέτε calibration της μπαταρίας, τι ακριβώς εννοείται?

#98   atma

atma

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2011 - 23:21

Παιδιά όταν λέτε calibration της μπαταρίας, τι ακριβώς εννοείται?


Επειδή μετά θα ρωτήσεις πως γίνεται... διάβασε εδώ http://www.laptops-b...laptop-battery/

Δεν έχω αδειάσει ποτέ 100% την μπαταρία (εννοώ να αφαιρέσω hibernation κλπ). Απλά προσπαθώ συχνά να την φτάνω στο 2% πριν την φουλάρω και (τουλάχιστον 1 φορά στις 2 εβδομάδες) και συνήθως δεν το έχω στην πρίζα και οι μπαταρίες μου είχα σε iBook και macbook κράτησαν καλές αποδώσεις για περίπου 4 χρόνια η κάθε μία. Μετά άλλαξα :-)

#99   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2011 - 08:45

Καλημέρα σε όλους :) Τελικά αποκτησα MacBook pro 15'!!είμαι παρα πολυ ευχαριστημένη!!! :D :D
Όσοι λέγατε για εύκολη μετάβαση απο τα windows στο Mac os είχατε απόλυτο δίκιο!!!!όλα βαίνουν σωστά κ εύκολα!!είχα βέβαια κ λιγη βοηθεια!!!!!!!
Τα πάντα είναι τέλεια σε αυτο το φορητό!!!! Απο τη ποιότητα κατασκευής μέχρι το λειτουργικό!!! :D
Δεν μετανιωνω στιγμή για αυτήν μου τη αγορα!!!!!

#100   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2011 - 08:52

Καλημέρα σε όλους :) Τελικά αποκτησα MacBook pro 15'!!είμαι παρα πολυ ευχαριστημένη!!! :D :D
Όσοι λέγατε για εύκολη μετάβαση απο τα windows στο Mac os είχατε απόλυτο δίκιο!!!!όλα βαίνουν σωστά κ εύκολα!!είχα βέβαια κ λιγη βοηθεια!!!!!!!
Τα πάντα είναι τέλεια σε αυτο το φορητό!!!! Απο τη ποιότητα κατασκευής μέχρι το λειτουργικό!!! :D
Δεν μετανιωνω στιγμή για αυτήν μου τη αγορα!!!!!


Μεγειά!!!
Once You Go Mac You Never Go Back

#101   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/09/2011 - 09:52

'Εφτασε και για μένα ο καιρός να ξεφορτωθώ το desktop μου (11ετίας) το οποίο σέρνεται και μου έχει σπάσει τα νεύρα και να πάρω ένα λαπτοπ.Ένας φίλος πηγαίνει Αμερική σε 2 εβδομάδες και θα μου το φέρει από εκεί γιατί από ότι είδα οι διαφορές στις τιμές είναι σημαντικές.Έχω δύο απορίες όμως:
1) Θα έχω κάποιο θέμα λόγω Αμερικής πχ με εγγύηση
2) Mac book pro 13,3" ή Mac book air 13,3"; Σε πρώτο στάδιο η χρήση θα είναι σερφάρισμα , αποθήκευση φωτογραφιών, μαιλ, τσατ, και οικιακή χρήση office.
Θα ήθελα τις απόψεις σας,
Ευχαριστώ

#102   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2011 - 09:55

1. Η εγγύηση είναι παγκόσμια και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
2. Προσωπική γνώμη πάντα : Macbook pro 13,3.
Once You Go Mac You Never Go Back

#103   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 14/09/2011 - 09:55

Αν είναι μόνο αυτά το air είναι τρομερό....Αν αρχίσεις να θέλεις κι άλλα πάρε εξ'αρχής macbook pro.Εγώ προσωπικά έχω air... :rolleyes:

#104   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2011 - 09:59

Διαφορές θα βρείς άλλα όχι τόσο τραγικές. Αν τα οικονομικά σου φυσάνε πάρε το, αλλά πέρα από το περιτύλιγμα μεγάλες διαφορές δεν θα βρείς με τα windows 7, τόσες όσες τουλάχιστον να δικαιολογούνται τα τόσα χρήματα παραπάνω.

κοιτα η διαφωρα του hardware και της ομορφιας με τα κλασικα η μερα με την νυχτα...γιαυτο και τα παραπανω λεφτα...τωρα το λειτουργικο ενταξει ειναι αρκετα καλο αλλα οχι και τοσο απο τα 7.

#105   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2011 - 16:38

'Εφτασε και για μένα ο καιρός να ξεφορτωθώ το desktop μου (11ετίας) το οποίο σέρνεται και μου έχει σπάσει τα νεύρα και να πάρω ένα λαπτοπ.Ένας φίλος πηγαίνει Αμερική σε 2 εβδομάδες και θα μου το φέρει από εκεί γιατί από ότι είδα οι διαφορές στις τιμές είναι σημαντικές.Έχω δύο απορίες όμως:
1) Θα έχω κάποιο θέμα λόγω Αμερικής πχ με εγγύηση
2) Mac book pro 13,3" ή Mac book air 13,3"; Σε πρώτο στάδιο η χρήση θα είναι σερφάρισμα , αποθήκευση φωτογραφιών, μαιλ, τσατ, και οικιακή χρήση office.
Θα ήθελα τις απόψεις σας,
Ευχαριστώ


Προσωπικά πιστεύω MacBook pro 13.3!!αν κ αφού θα το πάρεις απο Αμερική κ το κέρδος σου θα είναι μεγάλο μήπως να επαιρνες το 15αρι;;;δεν ξέρω βέβαια εάν έχεις θέμα φορητοτητας αλλα νομίζω ότι το 15 αρι θα είναι καλύτερο!!!τώρα κανεις αυτη τη χρήση δεν ξέρεις όμως αργότερα ποιες θα είναι οι ανάγκες σου!!κάπως έτσι σκέφτηκα κ εγω κ πήρα το 15αρι!!δεν είναι εύκολη η συχνή αλλαγή στα Mac λόγω αυξημένου κόστους!!παίρνεις κάτι να κρατήσει κ να καλύπτει τις ανάγκες σου για αρκετό καιρο!!άποψη μου πάντα ::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες