Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Electronic King


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
257 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 13:32

Θα ηταν καλό να ελεγαν τα παιδια που αγορασαν από τον συγκεκριμενο πωλητή πόσο τους μειωσε την τιμη με best offer ωστε να ξερουμε ενα μεσο ορο οσο ποσο ειναι διατεθημενος να κοψει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2012 - 13:45

Η εγγυηση των iDevices ισχυει παντου..
Δεν ειναι εγγυηση απο μαγαζι αλλα απο την Apple.
Αρα, δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα με την εγγυηση.


O ιδιο ισχυει και για τα MacBook?

#18   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 06/09/2012 - 13:49

Πριν 3 χρόνια ειχα πάρει ενα macbook pro 13, και ο τυπάς εκτως του ότι απαντούσε άμεσα στα mails, μου είχε κάνει μια εκπτωση επειδή είχα ξαναπάρει απο αυτόν και άλλο μηχανημα. Επίσης, όταν το παράγγειλα του ζήτησα να έχει extra ram. Όταν ήρθε το μηχάνημα δυστηχώς δεν ειχε βάλει μέσα τις μνήμες, τις οποίες μου τις απέστειλε δωρεάν μετά απο μερικές μέρες, ή μου είπε να μου κάνει refund το ποσό που κόστιζαν!! Κορυφή.

#19   stelaras100

stelaras100

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/09/2012 - 17:19

Καλησπερα παιδια,
Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ, εχει τρεις βδομαδες που παρηγγειλα τον mac book pro με retina οθονη απο τον electronic king. Μαζι με μεταφορικα μου βγηκε γυρω στα 2000€. Με εγγυηση, σφραγισμενο με τα ολα του! Εκανε μια βδομαδα να μου ερθει (με courier) επειδη δεν το ειχε σε στοκ απο αγγλια, ετσι το εστειλε απο αμερικη μεσω αγγλιας και τελεωνειο δεν πληρωσα τιποτα!!! Οποτε εγω τον συνιστω ανεπιφυλακτα! Οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες μπορει να μου στειλι πμ

#20   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:24

Εφόσον και ανοίχτηκε το πολύ ενδιαφέρον θέμα σχετικά με τον Electronic King , θα ήθελα να ρωτήσω και να πάρω την γνώμη σας , διοτι δεν γνωρίζω περισσότερα , σχετικά με την αγορά desktop υπολογιστή της Apple από τον συγκεκριμένο !!
Για την αγορά ενός Macbook Pro/Air ο Electronic King είναι πιστεύω η καλύτερη δυνατή λύση , είναι μονόδρομος , και συμφέρει και όλα γίνονται με ασφάλεια όπως εξήγησαν και τα παλικαριά ποιο πάνω και συμφωνώ απολυτά !!
Έστω ότι αύριο βγαίνουν τα να iMac 2012 και ο Electronic King τα προμηθεύεται και τα πουλά , όπως ακριβός και τα τρέχων μοντέλα του 2011 , σε πολύ ανταγωνιστικές και πολύ καλύτερες σαφώς τιμές από ότι εδώ....ιδίως για τα ποιο ακριβά μοντέλα η διάφορα είναι μεγάλη , στα ποιο φτηνά είναι μικρότερη.....οπότε το ερώτημα γενικά είναι......
1) Το iMac το στέλνει - και αν είναι από Αμερική προφανώς όπως αναφέρθηκε με 50$ και βάλε παραπάνω θα στο στείλει μεσώ Αγγλίας για να γλυτώσεις τούς φόρους - η μεταφορά για μια τόσο μεγάλη συσκευασία είναι + 200$ , οπότε φανταζομαι κάπου 250$ το λιγότερο για να έρθει από Αμερική ας πούμε μεσώ Αγγλίας , όμως θα είναι ΑΣΦΑΛΗ ΚΑΙ ΑΒΛΑΒΗ για το μηχάνημα μια τόσο μεγάλη μεταφορά ?? Το λαπτοπ είναι πολύ ποιο εύκολο στην μεταφορά ποιο μικρός όγκος ποιο ευέλικτη μεταφορά , η παραγγελιά όμως ενός τόσο μεγάλου μηχανήματος και αυτό με φοβίζει θα μου έρθει σώα ή θα είναι τίποτα σπασμένο μέσα...??
Έχω ακούσει για αγορές από τον συγκεκριμένο παμπολες για λαποτπ , όμως για σταθερό iMac καμία....οπότε δεν ξέρω είναι καλύτερη και ασφαλέστερη η αγορά του καινούριου μοντέλου όταν βγει , από εδώ Ελλάδα ή κανένα πρόβλημα όποτε και σε αυτή την " ογκώδη " περίπτωση επιλέγουμε πάλι τον Electronic King....τι λέτε...??

#21   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:35

Στείλε του ένα email να δούμε τί θα πει και αυτός.

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:40

Για να μην εχεις ακουσει τιποτα, μαλλον δεν τολμα κανενας να παραγγειλει απ'εξω iMac, ειτε ειναι απο τον electronic king ειτε απο αλλου. Το κουτι ειναι τεραστιο και βαρυ. Ακομα και να ειναι ενταξει ο πωλητης, αν ερθει σπασμενο οπως λες? Θα μπορεις να βγαλεις ακρη? Δεν ειναι ευκολη υποθεση.
Κανενας σε μεταφορικες/ταχυδρομικες/αεροδρομια κτλ δεν συμπεριφερεται με ευλαβεια στα αντικειμενα που μεταφερονται. Ακομα και αν αναγραφεται ευθραστο.
Αν συμβει κατι, πολυ δυσκολο να βγαλεις ακρη. Ποιος φταιει κτλ. Φυσικα το ιδιο μπορει να συμβει και με laptop, ποτε δεν ξερεις.

Ειναι να μη σου τυχει...



#23   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:55

Για να μην εχεις ακουσει τιποτα, μαλλον δεν τολμα κανενας να παραγγειλει απ'εξω iMac, ειτε ειναι απο τον electronic king ειτε απο αλλου. Το κουτι ειναι τεραστιο και βαρυ. Ακομα και να ειναι ενταξει ο πωλητης, αν ερθει σπασμενο οπως λες? Θα μπορεις να βγαλεις ακρη? Δεν ειναι ευκολη υποθεση.
Κανενας σε μεταφορικες/ταχυδρομικες/αεροδρομια κτλ δεν συμπεριφερεται με ευλαβεια στα αντικειμενα που μεταφερονται. Ακομα και αν αναγραφεται ευθραστο.
Αν συμβει κατι, πολυ δυσκολο να βγαλεις ακρη. Ποιος φταιει κτλ. Φυσικα το ιδιο μπορει να συμβει και με laptop, ποτε δεν ξερεις.

Ειναι να μη σου τυχει...

http://www.youtube.com/watch?v=_ZN28PNPP7A

Καθε φορα που βλεπω αυτο το βιντεο ψυχοπλακωνομαι..
και αν ηταν εκει μεσα ο 27αρις μακ μμ?
:(

#24   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:01

Έχει αναφερθεί εδώ στο forum από κάποιο παιδί πως είχε αγοράσει τον 27αρι από electronic king και δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα...

#25   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:05

Για να μην εχεις ακουσει τιποτα, μαλλον δεν τολμα κανενας να παραγγειλει απ'εξω iMac, ειτε ειναι απο τον electronic king ειτε απο αλλου. Το κουτι ειναι τεραστιο και βαρυ. Ακομα και να ειναι ενταξει ο πωλητης, αν ερθει σπασμενο οπως λες? Θα μπορεις να βγαλεις ακρη? Δεν ειναι ευκολη υποθεση.
Κανενας σε μεταφορικες/ταχυδρομικες/αεροδρομια κτλ δεν συμπεριφερεται με ευλαβεια στα αντικειμενα που μεταφερονται. Ακομα και αν αναγραφεται ευθραστο.
Αν συμβει κατι, πολυ δυσκολο να βγαλεις ακρη. Ποιος φταιει κτλ. Φυσικα το ιδιο μπορει να συμβει και με laptop, ποτε δεν ξερεις.

Ειναι να μη σου τυχει...

http://www.youtube.com/watch?v=_ZN28PNPP7A

Συμφωνώ απόλυτα ( απίστευτο το βιντεακι !! ) έτσι το σκεφτόμουν ανέκαθεν και εγώ αλλά λέω να ρωτήσω επ ευκαιρίας που ανοίχτηκε το τοπικ , να πάρω και άλλη γνώμη από ποιο ψαγμένους στο θέμα , διοτι όντως όσοι αγοράζουν σταθερό iMac , μόνο από Ελλάδα το αγοράζουν , δεν εχω ακούσει ως τώρα και εγώ κανέναν να τα φέρνει από έξω με κουριερ κτλ. !!
Μονο και μονο το κουτί - συσκευασία είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ , είναι πολύ βαρύ ( 10 - 15 φορές από ότι ένα Macbook ) , και το χειρότερο δεν διπλώνει όπως το λαπτοπ οπότε ας πούμε έχει μια δόση μεγαλύτερης ασφάλειας εσωτερικά το πάνελ , ο iMac μοιάζει σαν TV και το πάνελ - γυαλί είναι εκτεθειμένο μέσα στο κουτί , οπότε φανταζομαι τι μπορεί αν γίνει στην μεταφορά......γιαυτό και όπως λες κανείς δεν τολμά να παραγγείλει κάτι τόσο μεγάλο και ογκώδη και από τόσο μακριά....!!
Εδώ εχω ακούσει περιπτώσεις που το στέλνουν εδώ Ελλάδα σε σέρβις μέσω κουριερ ( apple care ) και τους επιστρέφονται χτυπημένα από πτώσεις....και δεν βρίσκουν και άκρη για το ποιος την έκανε την @#$%@....όχι από την Αμερική μέσω Αγγλίας , οπότε παπαλα και η παγκόσμια εγγύηση δεν θα σου κάνει τίποτα σε μια τέτοια περίπτωση θα πληρωσεισ από την τσέπη σου....και αν κουνηθεί και τίποτα εσωτερικά χαμός.....είναι μεγάλο το ρίσκο μάλλον , για τόσο ογκώδες και εύθραυστο μηχάνημα !!

#26   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:14

Στείλε του ένα email να δούμε τί θα πει και αυτός.

Αυτός τα στέλνει δεν υπάρχει ζήτημα αν το κάνει η όχι , δεν χρειάζεται να στείλω κάτι , αφού το γράφει ότι στέλνει worldwide και για τον iMac είναι 200$ η μεταφορά για Ελλάδα

Έχει αναφερθεί εδώ στο forum από κάποιο παιδί πως είχε αγοράσει τον 27αρι από electronic king και δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα...

Τι να πω.....εδώ και τόσο μεγάλο διάστημα τουλάχιστον στο φορυμ εδώ μέσα , στο τμήμα για Μακ , όσοι αγόρασαν και ανέφεραν πληροφορίες ή σκόπευαν να αγοράσουν ή ρωτούσαν γενικά για μελλοντική αγορά κτλ κτλ για iMac , όλοι τους από Ελλάδα τα αγόρασαν ή θα τα αγόραζαν , μάλλον το παλικάρι ήταν μια εξαίρεση....αλλά ρίσκο...τι να πω ??

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 06/09/2012 - 22:15


#27   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:16

Εγώ πάντως αν θέλετε την εμπειρία μου (!) πριν κανά 2 μήνες (λίγο λιγότερο) παρήγγειλα το macbook retina από Electronic King. Μια χαρά ήρθε σε 3 μέρες από Αγγλία με FedEx και αρκετά καλά συσκευασμένο. Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα για macbook.

Με τίποτα βέβαια δεν θα έκανα το ίδιο αλλά να το στείλει με ταχυδρομείο. Noway..

ΥΓ.imac δεν θα έπαιρνα πάντως με τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 06/09/2012 - 22:17

Αναρτημένη εικόνα


#28   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:20

Αυτός τα στέλνει δεν υπάρχει ζήτημα αν το κάνει η όχι , δεν χρειάζεται να στείλω κάτι , αφού το γράφει ότι στέλνει worldwide και για τον iMac είναι 200$ η μεταφορά για Ελλάδα

Τι να πω.....εδώ και τόσο μεγάλο διάστημα τουλάχιστον στο φορυμ εδώ μέσα , στο τμήμα για Μακ , όσοι αγόρασαν και ανέφεραν πληροφορίες ή σκόπευαν να αγοράσουν ή ρωτούσαν γενικά για μελλοντική αγορά κτλ κτλ για iMac , όλοι τους από Ελλάδα τα αγόρασαν ή θα τα αγόραζαν , μάλλον το παλικάρι ήταν μια εξαίρεση....αλλά ρίσκο...τι να πω ??

Η συσκευασία να φανταστώ δεν θα είναι σκέτο το κουτί... Όλο και κάποιο φελιζόλ θα βάζουν γύρω γύρω... Δεν μπορεί να το στέλνουν έτσι... Αν βρω και το θέμα θα το postαρω με το παιδί που αγόρασε...

#29   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:21

Εγώ πάντως αν θέλετε την εμπειρία μου (!) πριν κανά 2 μήνες (λίγο λιγότερο) παρήγγειλα το macbook retina από Electronic King. Μια χαρά ήρθε σε 3 μέρες από Αγγλία με FedEx και αρκετά καλά συσκευασμένο. Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα για macbook.

Με τίποτα βέβαια δεν θα έκανα το ίδιο αλλά να το στείλει με ταχυδρομείο. Noway..

Μαρκ για το macbook, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ , αν διαβάσεις παραπάνω το ερώτημά μου , δεν έχει να κάνει με λαπτοπ και εγώ αν ήθελα λαποτοπ από τον Electronic King , θα το αγόραζα !!
Το ερώτημα είναι , αν θέλω να πάρω σταθερό iMac , να προτιμήσω για μια τόσο μεγάλη συσκευη τον Electronic King ?? Εσύ σε μια τέτοια περίπτωση από που θα αγόραζες από εδώ ή από τον Electronic King...?? Αυτό ρωτάω ουσιαστικά...για αγορά iMac !!

#30   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:23

Θα έδινα τα παραπάνω εν γνώσει μου και θα το έπαιρνα από δω...Καλύτερα λίγο μακάκας και ήσυχος παρά με καρδιά...Κάλλιο 5 και στο χέρι που λέει..
Δεν θα το ρίσκαρα από King για imac. Εδώ από Αθήνα και φοβάμαι για εύθραστα αντικείμενα,πόσο μάλλον από Αγγλία...

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 06/09/2012 - 22:24

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες