Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Electronic King


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
257 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:24

Η συσκευασία να φανταστώ δεν θα είναι σκέτο το κουτί... Όλο και κάποιο φελιζόλ θα βάζουν γύρω γύρω... Δεν μπορεί να το στέλνουν έτσι... Αν βρω και το θέμα θα το postαρω με το παιδί που αγόρασε...

Αν μπορείς καν το φίλε μου και σε ευχαριστώ...για να του στείλω μετά πμ....να μου πει για την όλη φάση της μεταφοράς πληροφορίες...γιατί για κάτι τέτοιο μόνο αυτός θα ξέρει !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:27

Το macbook πάντως το έστειλε με κάτι σαν μπαλόνια πλαστικά γύρω γύρω σε ένα κουτί της FedEx.

Αναρτημένη εικόνα


#33   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:28

Το macbook πάντως το έστειλε με κάτι σαν μπαλόνια πλαστικά γύρω γύρω σε ένα κουτί της FedEx.

Τότε κάπως έτσι θα είναι και για τον iMac...

#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:29

Πάντως με τόσα που έχει πουλήσει ο συγκεκριμένος πιστεύω θα το συσκευάζει σωστά...Δεν παίζει να το ρισκάρει έτσι και να χάνει feedback..

Αναρτημένη εικόνα


#35   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:30

Θα έδινα τα παραπάνω εν γνώσει μου και θα το έπαιρνα από δω...Καλύτερα λίγο μακάκας και ήσυχος παρά με καρδιά...Κάλλιο 5 και στο χέρι που λέει..
Δεν θα το ρίσκαρα από King για imac. Εδώ από Αθήνα και φοβάμαι για εύθραστα αντικείμενα,πόσο μάλλον από Αγγλία...

Ακριβώς έτσι το σκέφτηκα και εγώ Φώτη , κωλώνω για μια τέτοια ογκώδη αγορά από τόσο μακριά για λόγους καθαρά μεταφοράς .

#36   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:30

Αν μπορείς καν το φίλε μου και σε ευχαριστώ...για να του στείλω μετά πμ....να μου πει για την όλη φάση της μεταφοράς πληροφορίες...γιατί για κάτι τέτοιο μόνο αυτός θα ξέρει !!

Θα το ψάξω αύριο γιατί πέρασε και λίγος καιρός... Πάντως στείλτου ένα μήνυμα να σου πει πως θα είναι η συσκευασία... Ακόμα και χαλασμένο να σου έρθει την άκρη θα την βρεις όπως και με κάθε άλλο προϊόν από eBay... Εγώ πάντως θα το έπαιρνα και συγκεκριμένα του χρόνου θα το πάρω από αυτόν...

#37   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:30

Το κουτι του 27αρι iMac ομως ζυγιζει 21 κιλακια..!
Συνεπως και θα'ναι πολυ πιο ευθραστο απο οτι εναν macbook air! που δεν ζυγιζει σχεδον τπτ..!

#38   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:34

Αυτός τα στέλνει δεν υπάρχει ζήτημα αν το κάνει η όχι , δεν χρειάζεται να στείλω κάτι , αφού το γράφει ότι στέλνει worldwide και για τον iMac είναι 200$ η μεταφορά για Ελλάδα

Δεν εννοω εαν τα στέλνει,αλλά να του εξηγήσεις ότι φοβάσαι μην πάθει τίποτα ο iMac κατά τη διάρκεια της μεταφοράς
λόγω της συσκευασίας(βάρος,μέγεθος,κλπ).Θα μου πεις βέβαια,αυτός να πουλήσει θέλει οπότε θα σου πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. :)
Να σου πω την αλήθεια και εγώ νομίζω πως δεν είναι και τόσο ασφαλής η διαδικασία.Ο iMac βέβαια έχει πάνω-κάτω φελιζόλ που τον κρατάνε σταθερό μέσα στο κουτί.

Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 06/09/2012 - 22:34


#39   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:34

Το κουτι του 27αρι iMac ομως ζυγιζει 21 κιλακια..!
Συνεπως και θα'ναι πολυ πιο ευθραστο απο οτι εναν macbook air! που δεν ζυγιζει σχεδον τπτ..!

Τα μεταφορικά 200$ όμως θα είναι δικαιολογημένα... Δεν μπορεί... Πάντως κιθάρα ηλεκτρική που έχω αγοράσει από το εξωτερικό(συγκεκριμένα Ιαπωνία κατευθείαν από το εργοστάσιο) με κιθάρα που κοστίζει 2100 ήρθε με 2 κουτιά + την θήκη.... Όχι μόνο δεν είχε τίποτα, αλλά δεν είχε τίποτα ούτε το πρώτο κουτί απ'έξω...

#40   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:35

Τότε κάπως έτσι θα είναι και για τον iMac...

Εντάξει αν μπορέσεις να βρεις το όνομα του χρήστη που έλεγες γραψτο αύριο να τον ρωτήσω....να δούμε τι θα πει !! Γενικά από την μια συμφωνώ ότι σίγουρα όπως λες και εσύ και ο Φώτης θα το συσκευάζει σωστά για να μην χάνει τα θετικά feedback για τέτοιους λόγους , για αυτούς νευραλγικό , αλλά από την άλλη το φοβάμαι κιόλας !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 06/09/2012 - 22:38


#41   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:36

Τα μεταφορικά 200$ όμως θα είναι δικαιολογημένα... Δεν μπορεί... Πάντως κιθάρα ηλεκτρική που έχω αγοράσει από το εξωτερικό(συγκεκριμένα Ιαπωνία κατευθείαν από το εργοστάσιο) με κιθάρα που κοστίζει 2100 ήρθε με 2 κουτιά + την θήκη.... Όχι μόνο δεν είχε τίποτα, αλλά δεν είχε τίποτα ούτε το πρώτο κουτί απ'έξω...

Το εχω παρει απο φοβο γιατι σκεφτομαι να παρω τν νεο οταν με το καλο βγει απο εκει..
θα δειξει..

#42   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:36

Κι εγώ έχω πάρει κιθάρες ζαρζόνι από Αμερική περίπου στα ίδια λεφτά..Η διαφορά όμως είναι ότι την παίρνεις στο σκληρό το κουτί και μετά σε χάρτινο οπότε δεν παίζει να πάθει τίποτα...
Εκτός και πέσει πάνω ελέφαντας...:)

Αναρτημένη εικόνα


#43   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:41

Κι εγώ έχω πάρει κιθάρες ζαρζόνι από Αμερική περίπου στα ίδια λεφτά..Η διαφορά όμως είναι ότι την παίρνεις στο σκληρό το κουτί και μετά σε χάρτινο οπότε δεν παίζει να πάθει τίποτα...
Εκτός και πέσει πάνω ελέφαντας... :)

Ναι η hard case δεν παθαίνει τίποτα... Αφού από μόνη της κάνει 150 ευρώ... Αλλά σου λέω... Η ESP που πήρα είχε την hardcase,γύρω γύρω ένα πανί, φελιζόλ, κουτί, φελιζόλ, κουτί... Αλλά δεν είχε ούτε ένα σημάδι ακόμα και το εξωτερικό κουτί... Που σημαίνει τα προσέχουν πολύ αυτά...

#44   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:47

Σωστό σε βρίσκω...Για κιθάρες να κοιτάς και τιμές από thomann.de..Να μην βγούμε off όμως...:)

Αναρτημένη εικόνα


#45   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 06/09/2012 - 22:53

Το εχω παρει απο φοβο γιατι σκεφτομαι να παρω τν νεο οταν με το καλο βγει απο εκει..
θα δειξει..

Όταν λες από εκεί όταν με το καλό βγει , δηλαδη από τον Electronic King.....για τον νέο iMac 2012 ??

Ναι η hard case δεν παθαίνει τίποτα... Αφού από μόνη της κάνει 150 ευρώ... Αλλά σου λέω... Η ESP που πήρα είχε την hardcase,γύρω γύρω ένα πανί, φελιζόλ, κουτί, φελιζόλ, κουτί... Αλλά δεν είχε ούτε ένα σημάδι ακόμα και το εξωτερικό κουτί... Που σημαίνει τα προσέχουν πολύ αυτά...

Δηλαδη υπάρχει πιθανότητα με 200+$ για μεταφορικά η συσκευασία να είναι , τύπου όπως περιγράφεις hardcase....?? Αυτά θέλω να ρωτήσω στο παλικάρι που ανέφερες !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες