Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 GM στους κατασκευαστές στις 23 Σεπτέμβρη, iPhone 5 μικρή αναβάθμιση (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 22:34

2 πυρήνες θα έχει σχεδόν σίγουρα το θέμα είναι αν θα μεγαλώσει η μικρή οθόνη και αν θα βελτιωθεί η μπαταρία..αυτά με απασχολούν σε 1η φάση και μετά η ΡΑΜ και η κάμερα...

φιλε μαλλον μονον εσυ εχεις θεμα με την μπαταρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Thermoman

Thermoman

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Thermoman

Δημοσίευση 12/09/2011 - 22:44

Εγώ θέλω κάτι τρομερά απλό από το IOS 5... ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ... χωρίς να χρειάζεται να βγώ και καλά εκτός εγγύησης με το jailbreak...

τόσο δύσκολο είναι ρε προγραμματισταράδες της apple?

Τελευταία επεξεργασία από: Thermoman, 12/09/2011 - 22:45


#63   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:01

Στην πράξη , τo iPad2 είναι πολύ πιο γρήγορο από το Galaxy S2. Έχω και τα 2 και μπορώ να κρίνω.
Αν το iPhone5 είναι σαν το iPad2 σε δύναμη , θα είναι μια χαρά.

Εντελώς άκυρη η σύγκριση.

#64   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:12

Κατι μου λεει οτι θα παμε συμβατικα ... αλλωστε ετσι μας εχει μαθει η Apple .. μακαρι να πεσω εξω!

#65   volcano

volcano

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:13

Με ζαλίσανε !!!

Αρχίζω να καλοβλέπω τη Samsung. Ετσι θα είμαι ησυχος σε κάθε νέα έκδοση τηλεφώνου .

Ούτε αγωνίες ούτε απογοητεύσεις, ούτε τίποτε !!! :)

#66   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:15

Με ζαλίσανε !!!

Αρχίζω να καλοβλέπω τη Samsung. Ετσι θα είμαι ησυχος σε κάθε νέα έκδοση τηλεφώνου .

Ούτε αγωνίες ούτε απογοητεύσεις, ούτε τίποτε !!! :)

Ναι απλα θα απογοητευεσαι καθε 3 μηνες που θα βγαζει η samsung καινουριο κινητο, και θα ρίχνει ουσιαστικά την τιμή του δικού σου...

#67   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:19

Ναι απλα θα απογοητευεσαι καθε 3 μηνες που θα βγαζει η samsung καινουριο κινητο, και θα ρίχνει ουσιαστικά την τιμή του δικού σου...


ε και??
αν δεν εχεις σκοπο να το πουλησεις τοτε δεν υπαρχει λογος να σε ενδιαφερει η τιμη

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 23:19


#68   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:23

Κάτι μου λέει πάντως ότι όταν με το καλο βγει θα τριβουμε τα μάτια μας. Έχω μια αίσθηση ότι δεν θα παει σε συμβατική ανανέωση.
Once You Go Mac You Never Go Back

#69   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:25

Κάτι μου λέει πάντως ότι όταν με το καλο βγει θα τριβουμε τα μάτια μας. Έχω μια αίσθηση ότι δεν θα παει σε συμβατική ανανέωση.


απο το στόμα σου και στου steve το αφτί...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 23:25


#70   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:29

ε και??
αν δεν εχεις σκοπο να το πουλησεις τοτε δεν υπαρχει λογος να σε ενδιαφερει η τιμη

προφανώς και δεν ειναι λογική αυτό. Για σκέψου να εβγαινε καθε 3 μηνες ipad?? κατευθειαν η δικια σου συσκευη γινεται "παλια".

#71   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:33

Eγώ προσωπικά όχι φίλε μου, γιατι θελω κινητό και όχι παντόφλα στην τσέπη μου. Τι νακάνω το ινητο με 6 ιντσες οθόνη??? Όσο για την μπαταρια, ας μην το θιξουμε το θέμα. Αν το galaxy note, θα εχει, πχ 50 % καλύτερη μπαταρια απο το iphone 4, τοτε το iphone 5 θα εχει 50% καλύτερη απο το note. Για θέματα μπαταριας και αυτονομίας, νομίζω ηapple δεν φτάνεται. Και φαίνεται και απο τα ipad και macbook. Όσο για τη cpu και ram?? Μήπως έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε λίγο??? Όπως και να το κάνουμε αυτες οι συσκευες, θα παραμείνου κινητα και δεν θα γίνουν ποτέ ενας υπολογιστής. Δηλαδή ποιος ο λόγος να κουβαλάω τους τετραπύρηνους που ετοιμάζει η nvidia στην τσέπη μου?? Ειδικά τώρα που δεν υπάρχουν καν εφαρμογές που να χρησιμοποιουν καλα καλα τους δυο πυρήνες, οχι τους 4....

Όντως απο θέμα αυτονομίας η apple δεν φτανεται. Δεν έχω ξαναδεί κινητό να χρειάζεται φόρτιση κάθε 18 ώρες (με λογική χρήση) όπως το iPhone 4.
Προς το παρόν ούτε οι μονοπυρινοι επεξεργαστες στα 1ghz χρειάζονται γιατί απλά δεν υπάρχει εφαρμογή στα κινητα που να χρειάζεται τόση ισχύ. Μάλλον θα ξέρεις ότι ο επεξεργαστης στο 4αρι χρονιζεται χαμηλότερα απο τις πραγματικές δυνατότητες για λόγους μπαταρίας. Και όμως τα τρέχει όλα μια χαρά. Παρόλα αυτά η τεχνολογία στο hardware προχωρεί ποιο γρήγορα απο το software και για αυτό κάθε λίγο η υπολογιστικη ισχυ θα αυξάνεται χωρίς πραγματικά να την χρειαζόμαστε στα κινητά τουλάχιστον.

#72   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:37

προφανώς και δεν ειναι λογική αυτό. Για σκέψου να εβγαινε καθε 3 μηνες ipad?? κατευθειαν η δικια σου συσκευη γινεται "παλια".


ας έβγαινε και καθε εβδομαδα...εσυ πρεπει να πας να το αγορασεις?
και το οτι μετα απο 3μηνες θα βγει κατι πιο καινούργιο δεν σημαίνει οτι η δικιά σου είναι παλιά...
και αυτο με τους 3 μηνες ειναι υπερβολη...το s2 βγηκε μεσα μαιου αν θυμαμαι καλα και το s3 μαλλον τελη φεβρουαριου...

Όντως απο θέμα αυτονομίας η apple δεν φτανεται. Δεν έχω ξαναδεί κινητό να χρειάζεται φόρτιση κάθε 18 ώρες (με λογική χρήση) όπως το iPhone 4.
Προς το παρόν ούτε οι μονοπυρινοι επεξεργαστες στα 1ghz χρειάζονται γιατί απλά δεν υπάρχει εφαρμογή στα κινητα που να χρειάζεται τόση ισχύ. Μάλλον θα ξέρεις ότι ο επεξεργαστης στο 4αρι χρονιζεται χαμηλότερα απο τις πραγματικές δυνατότητες για λόγους μπαταρίας. Και όμως τα τρέχει όλα μια χαρά. Παρόλα αυτά η τεχνολογία στο hardware προχωρεί ποιο γρήγορα απο το software και για αυτό κάθε λίγο η υπολογιστικη ισχυ θα αυξάνεται χωρίς πραγματικά να την χρειαζόμαστε στα κινητά τουλάχιστον.


δεν ίσχυε το ιδιο και για τη μπαταρια του iphone 3g 3gs

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 12/09/2011 - 23:38


#73   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:41

όλες οι συζητήσεις στο iphonehellas καταλήγουν στη samsung ανεξαρτήτως θέματος.μήπως κατα βάθος όλοι ζηλεύουμε την samsung :P :P :P :P iphone 5 ahead!nothing else!

#74   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:50

δεν ίσχυε το ιδιο και για τη μπαταρια του iphone 3g 3gs

Κανεις λάθος φιλε μου. το 3gs μου που κοντευει τα 2 χρονια, με καθημερινη ασταμάτητη χρήση, κατα μέσο ορο στελνω 120 μηνυματα τη μερα, αντεχει ανετα ενα 24ωρο. Και το βιάζω γενικότερα...

#75   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 23:55

Κανεις λάθος φιλε μου. το 3gs μου που κοντευει τα 2 χρονια, με καθημερινη ασταμάτητη χρήση, κατα μέσο ορο στελνω 120 μηνυματα τη μερα, αντεχει ανετα ενα 24ωρο. Και το βιάζω γενικότερα...


το πρωι το έβγαζα απο τη φόρτιση και το βράδυ ήμουν στο 20% με νορμάλ χρήση....δεν μιλαω για παιχνιδια που μετα απο κανενα 20λεπτο nba jam εχανε 20-30%
ευτυχώς τωρα με το 4αρι τα πράγματα ειναι πολύ καλύτερα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες