Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To iPad 2 παραμένει η γρηγορότερη συσκευή στην αγορά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2011 - 18:50

Νταξει sepsis παλικάρι μου μας επεισες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2011 - 09:59

Ναι δικό μου συμπέρασμα είναι. Αμερόληπτο θα ήταν εάν έγραφα ότι τα πράγματα θα αλλάξουν=το iPhone 5 θα είναι πρώτο. Έγραψα κάτι τέτοιο; Τα πράγματα θα αλλάξουν -προφανώς- όταν βγει το iPhone 5 απλά δεν ξέρουμε πως μιας και δεν έχει βγει ακόμα. Το αν θα αλλάξει προς το καλό ή το κακό δεν το ξέρουμε. Το ότι θα αλλάξουν, ομως, είναι γεγονός. Μην προσπαθείτε να διαστρεβλώσετε τις λέξεις.



Γιατί βλέπεις παντού συνωμοσίες; Όταν δίνεις έναν τίτλο σε ένα άρθρο προσπαθείς να είναι σύντομος και περιεκτικός. Δεν μπορείς να βάζεις μακρυνάρια. Και με προσβάλεις όταν λες ότι διαστρεβλώνω τα τεστ και παρουσιάζω ότι με συμφέρει. Και εξηγούμαι:

To iPad 2 παραμένει η γρηγορότερη συσκευή στην αγορά: Είναι το iPad συσκευή; Ναι. Είναι το S 2 συσκευή; Ναι. Είναι το iPad πιο γρήγορο από το S 2; Ναι.

και βρήκε ότι το iPad 2 παραμένει πρώτο στην απόδοση από οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά.: Απολύτως αντικειμενικό συμπέρασμα από το τεστ του Anandtech. Διαφωνείς με κάτι; Δεν έχει σημασία. Το τεστ αυτό δείχνει.

Όσον αφορά τα smartphones το S 2 έχει πολύ καλή απόδοση ξεπερνώντας κατά πολύ τον A4 του iPhone 4. : Που βλέπεις βρε παιδί μου ότι γράφω ότι με βολεύει; Δεν βλέπεις ότι έχω γράψει ξεκάθαρα ότι το S 2>iPhone 4; Να με τρελάνεις θες; Έχεις ένσταση στο ότι ο τίτλος του άρθρου είναι διαφορετικός; Σου εξήγησα ότι ένας τίτλος είναι σύντομος, περιεκτικός και catchy. Εφόσον δεν είναι ψευδής δεν βλέπω το λόγο να διαμαρτύρεσαι και να με κατηγορείς.

Το ίδιο το Anandtech αναφέρει: Although it's still not as fast as the PowerVR SGX 543MP2 found in the iPad 2, it's anywhere from 1.7 - 4x faster than anything that's shipping in a smartphone today.. ΑΥΤΟ είναι το συμπέρασμα του άρθρου του ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ δημοσιεύματος που παρέθεσα και αυτό ακριβώς μεταφέρω και στο iPH.

Να επιμένεις τώρα σε κάτι που ο καθένας μας εδώ μέσα βλέπει με τα ίδια του τα μάτια δεν ξέρω σε τι αποσκοπεί. Ο τίτλος του άρθρου σου εξηγώ τελευταία φορά πρέπει να είναι σύντομος. Ωστόσο, είναι αληθής όπως και αυτό που γράφω μέσα. Εάν έλεγα κάτι ψέματα, τότε κατηγόρησε. Διαστρέβλωση εγώ ΔΕΝ βλέπω. Λέω ξεκάθαρα iPad 2>S 2>iPhone4. Γιατί εσύ δεν το βλέπεις δεν γνωρίζω..


Ενταξει φιλε μου, συγνωμη, εισαι τελειος!

#48   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/09/2011 - 10:11

Το συγκεκριμένο test ούτε κι εμένα μου λέει πολλά από την στιγμή που δεν υπάρχει iPhone 5. Αλλά ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο. Δεν είναι ανάγκη κάθε φορά να βγαίνουμε offtopic και να μαλώνουμε. Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε τις σκέψεις/ιδέες μας και να μαθαίνουμε τα νέα για την Apple.
Once You Go Mac You Never Go Back

#49   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 11:38

φανταστείτε το iPhone 4S που τώρα πλεόν κουβαλάει τον Α5 σαν το iPad 2 πόσο μπροστά βρίσκεται αμέσως με την κυκλοφορία του απο τα άλλα smartphones. Για να μήν αναφέρουμε και την retina....Μιλάμε πλέον για το δυνατότερο smartphone στον κόσμο. Αν και αυτό ξέρουμε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ λόγο ενός γαλαξία τρίτης γενιάς που αναμένεται να κυκλοφορήσει είναι ένα αρκετά καθησυχαστικό νέο να ξέρεις οτι η Apple βρίσκεται και πάλι στην κορυφή των smartphones έστω και για μκρό προσωρινό χρονικό διάστημα..

#50   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/10/2011 - 11:53

eNeRGy μου τα 'φαγες όλα τα + δεν έχω άλλα ...

Γουστάρουμε τις συσκευές της apple, αλλά δεν φοράμε παρωπίδες. Θέλουμε αντικειμενική ενημέρωση.

#51   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:04

φανταστείτε το iPhone 4S που τώρα πλεόν κουβαλάει τον Α5 σαν το iPad 2 πόσο μπροστά βρίσκεται αμέσως με την κυκλοφορία του απο τα άλλα smartphones. Για να μήν αναφέρουμε και την retina....Μιλάμε πλέον για το δυνατότερο smartphone στον κόσμο. Αν και αυτό ξέρουμε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ λόγο ενός γαλαξία τρίτης γενιάς που αναμένεται να κυκλοφορήσει είναι ένα αρκετά καθησυχαστικό νέο να ξέρεις οτι η Apple βρίσκεται και πάλι στην κορυφή των smartphones έστω και για μκρό προσωρινό χρονικό διάστημα..

νομίζω οτι το 4s παίζει να ναι και πιο γρήγορο απτο ipad2.θα θελα να δω κάποια συγκριτικά τεστ.

#52   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:06

νομίζω οτι το 4s παίζει να ναι και πιο γρήγορο απτο ipad2.θα θελα να δω κάποια συγκριτικά τεστ.


καλύτερο σίγουρα μιας και κουβαλάει την retina display ! ;)

#53   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:08

καθηστε να βγουνε τα benchmarks και μετα βλεπουμε αν θα ειναι το πιο γρηγορο...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες