Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4s και οχι iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
470 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:07

κάτι μου λέει πάντως ότι θα βγει 5αρι και θα 'ναι 32/64gb... δεν έχει λογική ΜΟΝΟ το 4S εκτός αν και το design διαφοροποιείται σηματικά.. ξέρω και με το 3G & 3GS θα μου πείτε αλλά από τότε πάει πολύ καιρός και η Apple πλέον είναι στην κορυφή... τι να πω, παρόμοια συσκευή σχεδιαστικά πάντα δεν μου κάθεται καλά από την συγκεκριμένη εταιρειά.. άντε πέρασε κι η Δευτέρα την οποία κ' απεχθάνομαι μ' αυτά και με τ' άλλα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:09

http://www.golden-i.gr/iphone4s/

Αυτό πάλι..;


Το 64ρι είναι δυνατό! :) Ιδιαίτερα αν βγει στην ίδια τιμή με το 32ρι πέρυσι. Μαζί με τα αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά θα αποτελεί καλή αναβάθμιση μετά από 1+ χρόνο σε συνδυασμό με τις νέες αποκλειστικές δυνατότητες του iOS5 στο νέο μοντέλο.
Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι το Assistant το οποίο προφανώς είναι κάτι πρωτοποριακό και στο οποίο πιθανότατα θα βασιστεί κυρίως η αυριανή παρουσίαση.
Θα πρέπει να έχει γίνει τρελή δουλειά για να υποστηρίζει πολλές γλώσσες (και πόσο μάλλον τα ελληνικά). Αν όντως επαληθευτεί αυτό, τότε συνειδητά η Apple φέτος επιλέγει να δώσει έμφαση στο λειτουργικό και λιγότερο στο Hardware που από μόνο του είναι αρκετά δυνατό και για άλλο ένα χρόνο (Α5, 1GB RAM...).
Και για να μην τα παραλέμε: το σχέδιο, η ποιότητα και η φινέτσα του iPhone4 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι στιγμής. Για ποιο λόγο να αλλάξει...? <_<

Ο Ιούνιος δεν είναι και πολύ μακριά πλέον για το iPhone5 :P Να πάει καλά το νέο iOS στο παλιό σχέδιο, και μετά έμφαση στη λεπτότερη εμφάνιση και τη μεγαλύτερη οθόνη. Όλα μοιάζουν έτσι πιο πολύ μελετημένα και πιο επικερδή... ;)

#213   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:12

Το 64ρι είναι δυνατό! :) Ιδιαίτερα αν βγει στην ίδια τιμή με το 32ρι πέρυσι. Μαζί με τα αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά θα αποτελεί καλή αναβάθμιση μετά από 1+ χρόνο σε συνδυασμό με τις νέες αποκλειστικές δυνατότητες του iOS5 στο νέο μοντέλο.
Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι το Assistant το οποίο προφανώς είναι κάτι πρωτοποριακό και στο οποίο πιθανότατα θα βασιστεί κυρίως η αυριανή παρουσίαση.
Θα πρέπει να έχει γίνει τρελή δουλειά για να υποστηρίζει πολλές γλώσσες (και πόσο μάλλον τα ελληνικά). Αν όντως επαληθευτεί αυτό, τότε συνειδητά η Apple φέτος επιλέγει να δώσει έμφαση στο λειτουργικό και λιγότερο στο Hardware που από μόνο του είναι αρκετά δυνατό και για άλλο ένα χρόνο (Α5, 1GB RAM...).
Και για να μην τα παραλέμε: το σχέδιο, η ποιότητα και η φινέτσα του iPhone4 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι στιγμής. Για ποιο λόγο να αλλάξει...? <_<

Ο Ιούνιος δεν είναι και πολύ μακριά πλέον για το iPhone5 :P Να πάει καλά το νέο iOS στο παλιό σχέδιο, και μετά έμφαση στη λεπτότερη εμφάνιση και τη μεγαλύτερη οθόνη. Όλα μοιάζουν έτσι πιο πολύ μελετημένα και πιο επικερδή... ;)


Μακριά είναι ο Ιούνιος.. χειμώνας βαρύς!! Ναι όντως το 4 έχει πολύ καλό design απλά περίμενα κάτι πιο φρέσκο... συμφωνώ πάντως αλλά ο Ιούνιος απέχει πολύ.. μίκρυνε κι η μέρα δυστυχώς.. κλαψ κλαψ...

#214   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:14

καλα ενταξει , εγω εχω ξενερωσει τη ζωη μου, απεχτο το 4ρι, το καλυτερο κινητο απο καθε αποψη που κρατησα ποτε,και κορυφη σαν σχεδιασμος, αλλα με την κυκλοφορια ενος 4s, εγω δεν εχω κινητρο να δωσω 650+ για να το αποκτησω, η ιδεα ενος iPhone 5, με ειχε κανει να το θελω σα τρελος, ιδηκα με τις θηκες που ειχαν κυκλοφορισει κατα καιρους με ποιο λεπτο σχεδιασμο, πλαγιαστη πλατη κτλπ,

και φαφου πλεον τα κινητρα εχουν μειωθει, καλος ο Α5 και η οχταρα ,αλλα θα θελα κατι κενουργιο απο σχδιαστικη αποψη :)

για την ωρα μενω στο τεσσαρι που ειναι και 4 μηνων, και απο του χρονου βλεπουμε, και μαλλον πολυς κοσμος σκευτεται παρομοια μιας και με τη κριση να δοσουν το συγκεκριμενο ποσό για ενα 4s χλωμο, και οι πολησεις της
apple απο το iphone στην ελλαδα θα πεσουν δραμματικα,και δυστηχως καταλυξουν να βγαλουν 4s ,θα καταλαβουν το λαθος τους με το δυσκολο τροπο! ;)

#215   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:17

Εγω έχω μια απορία....
Έχουμε κολλήσει αν θα λέγεται 4s η 5,εμένα με απασχολεί το αν θα έχει μια οθόνη της προκοπής,3,7-4άρα περισσότερο απο το όνομα.

#216   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:18

To νέο iPhone θα τα σπάει .
Δες συγκριτικό με τον A5 κάπως έτσι θα είναι και το νέο iPhone.

Αναρτημένη εικόνα

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#217   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:20

Έχεις την εντύπωση πως η Apple έλαβε υπόψη της κυρίως την Ελλάδα για το αν θα βγάλει νέο σχέδιο ή όχι... xD

(Μπορεί και ναι... Σου λέει μην κάνουμε τους άμοιρους να τρέχουν σε ουρές να δώσουν 1+ βασικό μισθό για την αρρώστια τους :P
Άσε που μετά αρχίζουν κ τα νέα έξοδα, με τις θήκες, εξαρτήματα κλπ. )

#218   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:34

Εγώ πάντως δεν πιστεύω να αλλάξει το design καθώς με αυτό το τρόπο εμμέσως θα παραδεχόντουσαν την αποτυχία του τζαμιού μπρός-πίσω...

Διαφήμισαν πολύ το design για να το πετάξουν τόσο γρήγορα και θα τους κράξουν.

Αλουμίνιο στο πίσω μέρος είχε το 1st gen iPhone στο κάτω-κάτω.

Προφανώς η κεραία τώρα θα είναι σε άλλο μέρος και προβλέπω να το διαφημίζουν και αυτό και να δείχνουν όμως ένα βιντεάκι πως πέφτει το σήμα εάν καλύπτεις την κεραία (π.χ. τώρα εαν είναι στο πάνω μέρος), ώστε να μην πάει και στράφι όλη η Antenna-gate καμπάνια.

Το βλέπω σε στύλ: Σας ακούσαμε, αλλάξαμε την κεραία αλλά όπως και όλα τα κινητά και αυτό έχει Antenna-gate αλλά το πάνω μέρος δεν θα το κλείνετε με το χέρι σας όταν το κρατάτε...

#219   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:35

Τι γράφει ο συνιδρυτής του Siri (virtual assistant application released for the iPhone back in February 2010 - Note: The company was acquired by Apple back in April 2010):

"Make no mistake: Apple’s ‘mainstreaming’ Artificial Intelligence in the form of a Virtual Personal Assistant is a groundbreaking event. I’d go so far as to say it is a World-Changing event. Right now a few people dabble in partial AI enabled apps like Google Voice Actions, Vlingo or Nuance Go. Siri was many iterations ahead of these technologies, or at least it was two years ago. This is REAL AI with REAL market use. If the rumors are true, Apple will enable millions upon millions of people to interact with machines with natural language. The PAL will get things done and this is only the tip of the iceberg. We’re talking another technology revolution. A new computing paradigm shift."

#220   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/10/2011 - 19:39

Υπομονή 1 μέρα έμεινε

Τελευταία επεξεργασία από: pantsos, 03/10/2011 - 19:39


#221   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 21:06

Ολα τα κακα μαζεμενα... Ουτε iphone 5 , ουτε live παρουσιαση, και διαθεσιμο στην Ελλαδα καλα χριστουγενα.... ποσα να αντεξει κανεις??

#222   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2011 - 21:07

οι ενδειξεις ηταν σαφεις.

#223   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2011 - 21:11

Ολα τα κακα μαζεμενα... Ουτε iphone 5 , ουτε live παρουσιαση, και διαθεσιμο στην Ελλαδα καλα χριστουγενα.... ποσα να αντεξει κανεις??


Ούτε live blogging δεν θα έχει;

#224   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2011 - 21:12

Παντα υπαρχει live coverage ;)

#225   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2011 - 21:12

Live coverage θα υπάρχει. Live streaming δεν περιμέναμε ούτως η άλλως.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες