Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4s και οχι iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
470 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2011 - 08:28

παιδιά πάντως ΜΟΝΟ Ελλάδα διαβάζω μιλάνε για Iphone 4s, Εξωτερικό λένε για 5

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/09/2011 - 08:50

Here’s What the iPhone 4S Could Look Like

Otterbox Responds to iPhone 4S Case Leak, Denies Knowing Anything


iPhone 4S Cases Already Arriving at AT&T Retail Stores


Nα βρω και άλλα ξένα μέσα που μιλάνε για το 4S..? :P

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#63   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/09/2011 - 13:22

Σημερα ρωτησα στον Γερμανο που δουλευει ενας γνωστος&μου ειπε οτι δεν θα βγει 5 αλλα το 4s!τα χαρακτηριστικα ειναι αυτα που γνωριζουμε ολοι απο τα διαφορα δημοσιευματα!θα ειναι πιο ακριβο απο το 4&υπολογιζουν οτι στην Ελλαδα θα το εχουμε στις αρχες Νοεμβρη!τωρα κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα θα το μαθουμε λιαν συντομως!και μου ειπε επισης οτι θα το κανουν οπως το 3g με το 3gs!

Τελευταία επεξεργασία από: xristos350, 26/09/2011 - 13:23


#64   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 13:52

Μουφα !!!!

#65   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/09/2011 - 14:47

http://9to5mac.com/2...e Intelligence)

Όπως λέει και το άρθρο καιρός να δείξουμε τα χαρτιά μας...
Μάλλον έτσι είναι το νέο iphopne.

Και φυσικά θα το πάρω.

#66   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 15:00

http://9to5mac.com/2011/09/26/the-new-iphone/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

Όπως λέει και το άρθρο καιρός να δείξουμε τα χαρτιά μας...
Μάλλον έτσι είναι το νέο iphopne.

Και φυσικά θα το πάρω.

yep, this is it...

#67   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 15:30

Σημερα ρωτησα στον Γερμανο που δουλευει ενας γνωστος&μου ειπε οτι δεν θα βγει 5 αλλα το 4s!τα χαρακτηριστικα ειναι αυτα που γνωριζουμε ολοι απο τα διαφορα δημοσιευματα!θα ειναι πιο ακριβο απο το 4&υπολογιζουν οτι στην Ελλαδα θα το εχουμε στις αρχες Νοεμβρη!τωρα κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα θα το μαθουμε λιαν συντομως!και μου ειπε επισης οτι θα το κανουν οπως το 3g με το 3gs!


εδω δεν γνωριζουν αυτοι που ειναι χωμενοι μες τα πραγματα, και το ξερει ο γνωστος του γνωστου.! βαρεθηκαμε πια με τον καθε π@π@ρ@, που το παιζει ειδικος και τα γνωριζει ολα.! (και τελειωνει με την φραση, "μην το πεις πουθενα, γιατι δεν το ξερει κανενας" )

υσ. χρηστο δεν τα εχω με σενα, αλλα με τον καθε ασχετο, που εχουμε πηξει τελευταια.......... αμαν πια.

#68   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/09/2011 - 15:50

Όταν μιλήσει η Apple θα σταματήσουν όλοι! Άρα περιμένουμε την αρμάδα...!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#69   alebpan

alebpan

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 20:52

Υπάρχουν πάρα πολλές εκδοχές για το πως θα είναι το νέο iPhone που κυκλοφορούν και μας δίνουν μια ιδέα πριν από την επίσημη παρουσίαση. Το επόμενο iPhone έρχεται στις 4 Οκτωβρίου και μέχρι τότε κανείς μας δεν ξέρει πως καριβώς θα είναι.

Το iPhone 4S από τον Mockup είναι ίσως ένα από τα τελευταία ...

Ο Μockup φαντάστηκε μια νέα συσκευή της Apple που λύνει όλα τα λάθη και τα προβλήματα του iPhone 4 και προσφέρει ακόμα μερικά extras.
Το μοντέλο αυτό φέρνει νέα στοιχεία όπως η υφή στην πίσω μεριά από ένα νέο υλικό για αυξημένη πρόσφυση, αποσπώμενη μπαταρία (finally!) και ένα σταθερό κάτω κάλυμμα για την ασύρματη κεραία.
Φυσικά,όλα όσα ήδη ξέρουμε όπως το iOS 5 που θα είναι σίγουρα το λειτουργικό σύστημα και θα βρείτε επίσης μια κάμερα 8 megapixel και τον νέο επεξεργαστή της Apple A5.

Η ανακοίνωση λοιπόν που όλοι περιμένουμε θα είναι για το μαύρο και με κομψή θήκη iPhone 4S με ένα σωρό νέα κατορθώματα, όπως ίσως οι νέες δυνατότητες με απίστευτες φωνητικές εντολές!
Οι περισσότεροι από εμάς θέλουμε να δούμε ένα εντελώς νέο iPhone, με ένα τροποποιημένο σχέδιο, αλλά δυστυχώς λόγω και της οικονομικής κρίσης φαίνεται ότι το iPhone 5 γίνετεε 4S και θα είναι ότι είδαμε στην τελευταία γενιά συν μερικά τσιμπήματα εδώ και εκεί.
Λοιπόν, τουλάχιστον όλα τα παραπάνω μαζί με το διπλό CPU πυρήνα είναι καλά νέα και αν όλα έχουν και την ανάλογη τιμούλα ίσως το δοκιμάσουμε!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

#70   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 20:57

Υπάρχουν πάρα πολλές εκδοχές για το πως θα είναι το νέο iPhone που κυκλοφορούν και μας δίνουν μια ιδέα πριν από την επίσημη παρουσίαση. Το επόμενο iPhone έρχεται στις 4 Οκτωβρίου και μέχρι τότε κανείς μας δεν ξέρει πως καριβώς θα είναι.

Το iPhone 4S από τον Mockup είναι ίσως ένα από τα τελευταία ...

Ο Μockup φαντάστηκε μια νέα συσκευή της Apple που λύνει όλα τα λάθη και τα προβλήματα του iPhone 4 και προσφέρει ακόμα μερικά extras.
Το μοντέλο αυτό φέρνει νέα στοιχεία όπως η υφή στην πίσω μεριά από ένα νέο υλικό για αυξημένη πρόσφυση, αποσπώμενη μπαταρία (finally!) και ένα σταθερό κάτω κάλυμμα για την ασύρματη κεραία.
Φυσικά,όλα όσα ήδη ξέρουμε όπως το iOS 5 που θα είναι σίγουρα το λειτουργικό σύστημα και θα βρείτε επίσης μια κάμερα 8 megapixel και τον νέο επεξεργαστή της Apple A5.

Η ανακοίνωση λοιπόν που όλοι περιμένουμε θα είναι για το μαύρο και με κομψή θήκη iPhone 4S με ένα σωρό νέα κατορθώματα, όπως ίσως οι νέες δυνατότητες με απίστευτες φωνητικές εντολές!
Οι περισσότεροι από εμάς θέλουμε να δούμε ένα εντελώς νέο iPhone, με ένα τροποποιημένο σχέδιο, αλλά δυστυχώς λόγω και της οικονομικής κρίσης φαίνεται ότι το iPhone 5 γίνετεε 4S και θα είναι ότι είδαμε στην τελευταία γενιά συν μερικά τσιμπήματα εδώ και εκεί.
Λοιπόν, τουλάχιστον όλα τα παραπάνω μαζί με το διπλό CPU πυρήνα είναι καλά νέα και αν όλα έχουν και την ανάλογη τιμούλα ίσως το δοκιμάσουμε!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


το καλυτερο που εχω δει...

#71   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/09/2011 - 07:15

Είναι δυνατόν να βγάλει κάμερα στα 1080p και να έχει πάλι 16/32 GB????
Θα κάνει τέτοια πατάτα η apple? Έχω την εντύπωση ότι με τέτοια κάμερα στα 16 GB με λογισμικό / εφαρμογές / 1-2 ώρες βίντεο δεν θα χωράει μετά ούτε τις επαφές...

Μη μου πείτε για cloud κλπ, αυτό είναι άλλη ιστορία...

#72   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/09/2011 - 07:24

Είναι δυνατόν να βγάλει κάμερα στα 1080p και να έχει πάλι 16/32 GB????
Θα κάνει τέτοια πατάτα η apple? Έχω την εντύπωση ότι με τέτοια κάμερα στα 16 GB με λογισμικό / εφαρμογές / 1-2 ώρες βίντεο δεν θα χωράει μετά ούτε τις επαφές...

Μη μου πείτε για cloud κλπ, αυτό είναι άλλη ιστορία...



Φίλε μου δίκιο έχεις. Τουλάχιστον 32GB χρειάζεται ή τουλάχιστον επιλογή να αλλάζει το βίντεο από 1080p σε 720p. Ένα βιντεάκι 5-6 λεπτών που τράβηξα ήταν κοντά στο 1 γίγα. Οπότε για 1-2 ώρες που λες απλά δεν χωράει... :D

#73   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/09/2011 - 08:05

Λέω, επειδή δεν ξέρουμε τίποτα για χωρητικότητες, μήπως το 4S βγει σε 32/64 GB?
(Και το 4 το κρατήσουν στα 16 ως πιο φθηνό; Γιατί αν βγάλουν το 4 σε 8GB θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...)

Τώρα, η apple για να αργεί τόσο κάτι μεγάλο ετοιμάζει.
Αν είναι αυτό με τις φωνητικές λειτουργίες τότε αυτό θα πρέπει να είναι κάτι που θα ''λύσει τα χέρια'' μας.
Αν είναι η μπαταρία τότε κι αυτό θα είναι νέο φοβερό.
Αν είναι και τα δύο...

(Στο iphone 3GS πάντως που είχα η φωνητική λειτουργία μετά από ένα χρόνο τα'παιξε, αλλά πολλά χέρια το είχαν πειράξει...)

Apple = software & UI για μένα και εκεί πρέπει να περιμένουμε το ''μπαμ''

Κάτι μας κρύβει ελπίζω πολύ δυνατό...(και η επιδότηση μου φαγουρίζει την παλάμη...!!!)

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 27/09/2011 - 08:11


#74   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/09/2011 - 08:07

Μέγεθος οθόνης, δυστυχώς το ίδιο !

#75   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:04

Μέγεθος οθόνης, δυστυχώς το ίδιο !

γιατί δυστυχώς δεν έχεις μείνει ευχαριστημένος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες