Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα αναβαθμίσετε στο iPhone 5; [Infographic]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 10:11

Καθώς πλησιάζει η ώρα για την παρουσίαση του iPhone 5 (σε οποιαδήποτε μορφή) αρχίζει να γεννάται και η ερώτηση για το αν θα πρέπει να αναβαθμίσουμε στη νέα συσκευή.

Αναρτημένη εικόνα

Το παρακάτω infographic από την AYTM (Ask Your Target Market) και την εταιρεία ερευνών PaidViewpoint προσπαθεί να απαντήσει σε αυτή την ερώτηση λαμβάνοντας υπόψιν τις απαντήσεις χιλίων κατόχων iPhone στις ΗΠΑ.

To παρακάτω infographic αποτελεί το πρώτο από τα τρία που θα δημοσιευτούν μέχρι την παρουσίαση του iPhone 5.

Αναρτημένη εικόνα

Εσείς θα αναβαθμίσετε στο iPhone 5 όταν αυτό παρουσιαστεί;

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/09/2011 - 10:18

Αμα το δουμε πρωτα.....και αμα δουμε καποιες μεγαλες διαφορες με το 4 ναι τοτε θα το αλλαξω!!!

#3   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 10:35

Εγώ το εδωσα το 4αρι και τώρα είμαι με ενα 3gs και απλά περιμένω 4s? .........5? .................ελπίζω να μην απογοητευτώ!!!

#4   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:02

Δεν θα το αλλάξω. Όσο κ να μου αρέσουν τα προϊόντα της apple πιστεύω πως κάθε χρόνο να αντικαθιστώ το παλιό μου κινητό με καινούργιο θεωρώ ότι είναι σπατάλη κ χωρίς νόημα. Έχω καταλήξει να αντικαθιστώ τα mac μου κάθε3-4 χρόνια κ το iphone κάθε 2 χρόνια. Ιδιαιτέρως για τα iphone οι διαφορές του νέου μοντέλου με το αμέσως προηγούμενο είναι λίγες. Επίσης θέλω να πιστεύω ότι το επόμενο (του χρόνου δηλ.) iphone θα έχει 3D οθόνη κ κάμερα. Για μένα αυτή είναι η σημαντικότερη αναβάθμιση που πρέπει να γίνει. Τέλος, ακόμα κ φέτος να ήτανε να αλλάξω το iphone μου συγκεκριμένα φέτος δεν παίζουν τα χρήματα (ακόμα κ τα 200-300 εαν πουλαγα το iphone4) καθώς τα εισοδήματά μου μειώθηκαν πάρα πολύ.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 26/09/2011 - 11:03


#5   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:11

Δεν θα το αλλάξω. Όσο κ να μου αρέσουν τα προϊόντα της apple πιστεύω πως κάθε χρόνο να αντικαθιστώ το παλιό μου κινητό με καινούργιο θεωρώ ότι είναι σπατάλη κ χωρίς νόημα. Έχω καταλήξει να αντικαθιστώ τα mac μου κάθε3-4 χρόνια κ το iphone κάθε 2 χρόνια. Ιδιαιτέρως για τα iphone οι διαφορές του νέου μοντέλου με το αμέσως προηγούμενο είναι λίγες. Επίσης θέλω να πιστεύω ότι το επόμενο (του χρόνου δηλ.) iphone θα έχει 3D οθόνη κ κάμερα. Για μένα αυτή είναι η σημαντικότερη αναβάθμιση που πρέπει να γίνει. Τέλος, ακόμα κ φέτος να ήτανε να αλλάξω το iphone μου συγκεκριμένα φέτος δεν παίζουν τα χρήματα (ακόμα κ τα 200-300 εαν πουλαγα το iphone4) καθώς τα εισοδήματά μου μειώθηκαν πάρα πολύ.


+1 Συμφωνω απολυτα!

#6   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:14

Δεν θα το πάρω το 5αρη γιατί ακόμα υποστηρίζεται το 4αρη που έχω... Όταν θα σταματήσει να υποστηρίζεται βλέπουμε!

#7   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:20

Αν πηγαίνει το 4αρι καλα με το iOS 5 δεν υπάρχει λόγος.

#8   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:27

:lol: :lol: Να πάρω τα βουνά με βλέπω...να πάρω το iphone 5, ΔΕΝ το βλέπω...Θα ήθελα να το πάρω αλλά τέτοιες εποχές με την οικονομική δυσκολία που υπάρχει, θα μείνω στο 4...Θέλω αλλά ΔΕΝ ΘΑ μπορέσω καρδιά μου... :lol:
Υ.Γ
Εδώ μας πήραν και το χαμόγελο, να λέμε κάτι μήπως και χαμογελάσουμε... :lol:

#9   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:33

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι γενικά ένα κινητο πρέπει να το αλλάζεις όταν πλέον παύει να είναι λειτουργικό...πχ να έχει σπάσει καμία οθόνη να έχουν ριμαξει τα κουμπιά και τα λοιπά...και όχι να το αλλάξεις αν θα βγει καινούργιο μοντέλο που θα βγάζει 3D φωτογραφίες που στο κάτω κάτω μόνο στο κινητο σου και άντε το πολυ πολυ στον υπολογιστή σου να μπορείς να δεις. Κατα ταλλα και το 4αρι αν και πλέον είναι το ποιο αργό τηλεφωνο απο τα αλλα αντίστοιχα του ανταγωνισμού μια χαρά είναι...οπότε μάλλον εγώ δεν θα το αλλαζα

Τελευταία επεξεργασία από: Jeronimos, 26/09/2011 - 11:34


#10   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:35

Δεν θα το πάρω το 5αρη γιατί ακόμα υποστηρίζεται το 4αρη που έχω... Όταν θα σταματήσει να υποστηρίζεται βλέπουμε!

μαζι σου φιλε...και εγω ετσι το εχω σκεφτει...εχω το 3GS και οσο θα παιρνει updates θα μενει στα χερια μου...μετα βλεπουμε για το 5S/6

#11   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:39

Εγω έχω πουλήσει ήδη το 4 για το 5... Κάτι άλλο όμως, η εικόνα που έχουν για το iPhone 5 μοιάζει παρα πολυ σε μια που είχε δημοσιευτεί πριν καιρο που ήταν απο μια μικρογραφία σε κάποιο προγραμμα... Εδώ.

Τελευταία επεξεργασία από: martini, 26/09/2011 - 11:46


#12   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 26/09/2011 - 11:47

παιδια ουτε εγω 8α το αλλαξω το 4αρι(το εχω και ενα μηνα μονο) διοτι πολυ απλα δεν αξιζει να δωσεις 700+ ευρω για να παρεις ενα κινητο το οποιο 8α εχει απλος καλυτερη καμερα και επεξεργαστη.οπως λενε και τα παιδια απο πανω το 4αρι ειναι ακομα λειτουργικοτατο και δεν πιστευω οτι χρηαζεται αλλαγη

#13   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2011 - 12:00

παιδια ουτε εγω 8α το αλλαξω το 4αρι(το εχω και ενα μηνα μονο) διοτι πολυ απλα δεν αξιζει να δωσεις 700+ ευρω για να παρεις ενα κινητο το οποιο 8α εχει απλος καλυτερη καμερα και επεξεργαστη.οπως λενε και τα παιδια απο πανω το 4αρι ειναι ακομα λειτουργικοτατο και δεν πιστευω οτι χρηαζεται αλλαγη

συμφωνω στο να μην το αλλαξεις αλλα το next-gen iPhone δεν θα εχει μονο καλυτερη καμερα και επεξεργαστή. Μεγαλύτερη οθονη, καλυτερη gpu, ram(?) μπλα μπλα.....ποτε δεν ξερεις.

Παντως, όπως όλοι καταλαβαίνετε η Apple μεγαλώνει τον χρονο κυκλοφοριας του "επομενου μοντελου". Κανονικα τωρα θα επρεπε να το ειχαμε στα χερια μας στην Ελλαδα...αλλα όπως φαίνεται μάλλον πάει για XMAS η δουλειά.
Τι να πουν και οι Samsung/HTC/etc user που κάθε μήνα βγαίνει καινούριο κινητό....

#14   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/09/2011 - 12:02

Λέω να μην πληρώσω φόρο ακινήτων επί 2..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2011 - 12:05

:lol: :lol: Να πάρω τα βουνά με βλέπω...να πάρω το iphone 5, ΔΕΝ το βλέπω...Θα ήθελα να το πάρω αλλά τέτοιες εποχές με την οικονομική δυσκολία που υπάρχει, θα μείνω στο 4...Θέλω αλλά ΔΕΝ ΘΑ μπορέσω καρδιά μου... :lol:
Υ.Γ
Εδώ μας πήραν και το χαμόγελο, να λέμε κάτι μήπως και χαμογελάσουμε...



Τα βουνά είναι ακριβότερα....!!!!! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες