Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Είσοδος σε κλειδωμένα δίκτυα Wi-Fi...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2011 - 15:51

Σε αυτή τη χώρα που ζούμε με τα τόσα προβλήματα υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που μαζεύουν λεφτά λίγα λίγα και έχουν όνειρο το iPhone?εγω το πήρα τζάμπα απο εταιρική σύνδεση.δεν θα έδινα λεφτά,τα όνειρα πρεπει να αλλάξουν γιατί πάμε κατα διαολου

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 16:27

ρε παιδιά μια βοήθεια ζήτησε το παιδί και το κάναμε κοινωνικό πρόβλημα της εποχής.να το βγάλουμε και στο Χατζηνικολάου στο δελτίο των 8.όλοι ηθικοί και φιλόσοφοι του καναπέ και του πληκτρολογίου έχουμε γίνει.όποιος θέλει βοηθάει ,όποιος δεν θέλει και είναι κατά δεν ποστάρει και δεν τον βοηθάει,ντόμπρα πράγματα.με το ζόρι να του αλλάξουμε γνώμη και να το παίξουμε πατεράδες.

#33   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 28/09/2011 - 16:49

με ποιο repo?

#34   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2011 - 16:55

τσάμπα όλα ρε

#35   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:22

wtf? σε ποιες χωρες το ειδες αυτο πολυταξιδεμενε?


Ποτε δεν εχω ειρωνευτει κανεναν εδω μεσα οποτε το υφακι αυτο αλλου.επισης οταν ταξιδεψεις λιγακι γατακι θα καταλαβεις ΤΙ εννοω!

Τελευταία επεξεργασία από: stavrosczc, 28/09/2011 - 17:23


#36   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:23

τσάμπα όλα ρε

ΣΩΣΤΟΣ!!!

#37   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:27

Φίλε μου, δεν σχολίασα νωρίτερα και ούτε τώρα θα σχολιάσω. Θα καταθέσω την εμπειρία μου.
Εχω πάει Βενετία, Μιλάνο, Φλωρεντία, Παρίσι, Πράγα, Βέλγιο, Αμστερνταμ, Στοκχόλμη, Λονδίνο και ΔΕΝ έχω βρει ανοιχτό δίκτυο.
Πάντα πλήρωνα κάτιτις στο ξενοδοχείο που έμενα για να έχω πρόσβαση.
Δεν ήμουν φυσικά με το iphone συνέχεια σε αναζήτηση αλλά όποτε το δοκίμασα δεν τα κατάφερα.
Μπορεί να αναφέρεσαι σε Αμερική και εκεί να είναι αλλιώς.
Πες μας σε ποιές χώρες αναφέρεσαι.

#38   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:32

ρε παιδιά μια βοήθεια ζήτησε το παιδί και το κάναμε κοινωνικό πρόβλημα της εποχής.να το βγάλουμε και στο Χατζηνικολάου στο δελτίο των 8.όλοι ηθικοί και φιλόσοφοι του καναπέ και του πληκτρολογίου έχουμε γίνει.όποιος θέλει βοηθάει ,όποιος δεν θέλει και είναι κατά δεν ποστάρει και δεν τον βοηθάει,ντόμπρα πράγματα.με το ζόρι να του αλλάξουμε γνώμη και να το παίξουμε πατεράδες.



Δηλαδή εσύ το θεωρείς σωστό και λογικό, σε ένα φόρουμ να ζητάει κάποιος βοήθεια για να κάνει κάτι παράνομο ;

Προσωπικά απορώ που δεν έχει κλειδώσει ακόμα αυτό το τόπικ...

#39   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:34

Καταρχας δε μιλαμε για ΟΛΑ τα router αλλα για ρκετα μεγαλο ποσοστο...
Κωνσταντινουπολη Ιταλια Γερμανια Αμστερνταμ...
Και επισης δεν ειπα να αφηνενε ξεκλειδωτα τα router γιατι οντως υπαρχουν κινδυνοι...το να ξεκλειδωσεις ενα router του γειτονα π.χ για να παρεις internet σιγα το εγκλημα!!!
Στην τελικη παμπολες φορες εχω κλεψει internet γειτονων και τους το εχω φτιαξει κιολας γιατι τους ειχε κολλησει και δε ξερανε προφανως να το φτιαξουν περιμενοντας τεχνικους κλπ...

#40   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 17:35

Δηλαδή εσύ το θεωρείς σωστό και λογικό, σε ένα φόρουμ να ζητάει κάποιος βοήθεια για να κάνει κάτι παράνομο ;

Προσωπικά απορώ που δεν έχει κλειδώσει ακόμα αυτό το τόπικ...


Δε θα μπω σε μια τετοια συζητηση....

#41   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:01

Τι να μπεις δεν σε περνει... κανεις κατι λαθος... τελος

#42   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:05

Το τόπικ ειναι πολύ χρήσιμο για να μπορέσουν να προφυλαχθούν αυτοί που έχουν τα συγκεκριμένα routers, άρα κακός παρεξηγούνται κάποιοι.

#43   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:08

Άλλο ρώτησε το παλικάρι άλλο γράφουν από το πρωί εδώ όλοι ηθικοί!!
Παλικάρι τα προγράμματα για αυτήν την δουλειά είναι:iSpeedTouched,iWep PRO, και το WiFi2Μe

Τελευταία επεξεργασία από: argonaytis, 28/09/2011 - 18:09


#44   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:26

Πάντως να συμφωνήσω και εγώ με τον φίλο που λέει ότι στο εξωτερικό όλα είναι κλειδωμένα! Από το λίγο που έχω ταξιδέψει (Κωνσταντινούπολη, Βαλκάνια, Άμστερνταμ, Μιλάνο, Ρώμη), όταν έψαχνα για δίκτυο, μου εμφάνιζε δεκάδες (βαρέθηκα να κάνω scrolling), κλειδωμένα σε ποσοστό 90%. Από τα δέ "ξεκλείδωτα", τα μισά και παραπάνω συνδέεται μέν, αλλά μόλις να πάς σε μιά σελίδα, σε κάνει redirect σε μία login page, που ζητάει να πληρώσεις, ή να βάλεις κωδικό, αν έχεις ήδη πληρώσει! Αν μετά από όλα αυτά, υπάρχει κάποιο ελεύθερο (1 στις 20 περιπτώσεις) τότε μάλλον θα σέρνεται.
Το μόνο καλό, ότι κάποιες καφετέριες (τουλάχιστον σε Άμστερνταμ και Μιλάνο) έχουν wifi με αξιοπρεπή ταχύτητα, και σου δίνουν τον κωδικό.
Πάντως, και στο ξενοδοχείο που έμεινα πρίν 2 μέρες στο Μιλάνο, αναγκάστηκα να πληρώσω 5,5€ την μέρα για WiFi.

Τέλος πάντων, τα ξεκλείδωτα δίκτυα, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να το λέμε, έχουν πολλούς κινδύνους. Ακόμα και αν θέλετε να μοιράσετε το δίκτυο, βάλτε κωδικό και μοιράστε τον κωδικό. Ή βάλ'τε ίδιο κωδικό με το SSID. Τουλάχιστον έτσι έχετε κωδικοποίηση στα δεδομένα και δέν μπορεί ο κάθε τυχάρπαστος να sniffάρει όλα τα δεδομένα (συμπεριλαμβανομένων passwords, cookies, ιστορικό, Mac Addresses, κτλ.). Και όσοι πούνε για συνδέσεις SSL, να θυμίσω ότι υπάρχει το "μαγικό" προγραμματάκι sslStrip! ;)
Τέλος πάντων, πάντα υπάρχει κίνδυνος (ακόμα και με καλά κλειδωμένα δίκτυα), απλά όταν το δίκτυο είναι ξεκλείδωτο, ο κίνδυνος είναι απελπιστικά μεγαλύτερος!

Και για όσους λένε (το άκουσα και αυτό!) ότι άμα ήθελαν οι χρήστες να το έχουν κλειδωμένο θα άλλαζαν τον κωδικό, πραγματικά το πιστεύετε αυτό;! Δηλαδή, όποιος δέν αλλάζει κωδικό, δέν το κάνει γιατί δέν ξέρει, αλλά γιατί θέλει να μοιράζει το Internet του; Εδώ έχω δεί άτομα, που ενώ δέν χρησιμοποιούν wifi (έχουν συνδεδεμένο τον σταθερό υπολογιστή τους με ενσύρματο Ethernet), το έχουν ανοιχτό και δέν έχουν αλλάξει κωδικό! Λέτε να το κάνουν επειδή θέλουν να μοιράζουν Internet?

Τελευταία επεξεργασία από: giannisg2004, 28/09/2011 - 18:27


#45   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2011 - 18:30

Άλλο ρώτησε το παλικάρι άλλο γράφουν από το πρωί εδώ όλοι ηθικοί!!
Παλικάρι τα προγράμματα για αυτήν την δουλειά είναι:iSpeedTouched,iWep PRO, και το WiFi2Μe

Αυτά είναι τα προγράμματα που έχουν τους στάνταρ κωδικούς και τους δίνουν τα εργοστάσια κατασκευής στα site τους αν κοιτάξεις (αυτό για κάποιους που λένε πως είναι παράνομο λες και ο προγραμματιστής έψαχνε έναν ένα τους κωδικούς)και υπάρχει και ένα ακόμα πρόγραμμα που βρίσκει ότι κωδικό και να έχει το κλειδωμένο αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν κυκλοφορεί οπουδήποτε, αν ψάξεις ίσος να το βρείς....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες