Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Είσοδος σε κλειδωμένα δίκτυα Wi-Fi...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2011 - 12:47

Ναι το λαθος μου ειναι οτι καθισα και ασχοληθηκα με τα ΔΗΘΕΝ ηθικολογικα καποιων...τωρα.ΤΕΛΟΣ!


Kαι πια ειναι τα δηθεν ρε μεγαλε? πληρωνω εγω για να ερθεις εσυ η ο οποιοςδηποτε αλλος και να συνδεθει απο εμενα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dressedinblack

dressedinblack

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/09/2011 - 17:44

επειδη σας εχασα.
ispeeditouched απο cydia
βρισκω τα κλειδωμενα ή και κρυμενα δικτυα.
μετα;;;;
συγνωμη αν ειπωθηκε ηδη αλλα μπερδευτηκα :rolleyes: :unsure: :P

#63   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2011 - 17:47

Kαι πια ειναι τα δηθεν ρε μεγαλε? πληρωνω εγω για να ερθεις εσυ η ο οποιοςδηποτε αλλος και να συνδεθει απο εμενα?

ειπαμε αν πληρωνεις και δεν θελεις να σου περνουν internet δεν εχεις παρα να αλλαξεις τους κωδικους ή αν δεν ξερεις να ζητησεις απο καποιον που ξερει να στον αλλαξει.

#64   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 29/09/2011 - 17:52

το να ψαχνεις να βρεις ενα προγραμμα το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα να παραβιαζεις κατι που δε σου ανηκει το θεωρω εξαιρετικα βλακωδες...
δηλαδη αυτος που μπορει να "κλεψει" ειναι ο εξυπνος και ο αλλος που πληρωνει ηλιθιος?

My life's goal is only to fight


#65   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 29/09/2011 - 18:23

το να ψαχνεις να βρεις ενα προγραμμα το οποιο σου δινει τη δυνατοτητα να παραβιαζεις κατι που δε σου ανηκει το θεωρω εξαιρετικα βλακωδες...
δηλαδη αυτος που μπορει να "κλεψει" ειναι ο εξυπνος και ο αλλος που πληρωνει ηλιθιος?


Αυτό ακριβώς. Η κοινωνία μας έχει καταντήσει πλέον να θεωρεί έξυπνο αυτόν που κλέβει και δεν πιάνεται, και ηλίθιο αυτόν που πληρώνει και φορολογείται. Γι΄αυτό και τα είδωλα μας είναι πλέον κάτι large τύποι σαν τον Μάκη τον Ψωμιάδη. Ο Μηλιώκας είχε γράψει κάποτε τον απόλυτο στίχο, τον στίχο που έμελε να χαρακτηρίσει μια ολόκληρη γενιά: "Να δείς που κάποτε θα μας πούνε και μαλάκες"... Έτσι είναι κύριοι, έχουμε κινητό των 700 ευρώ, και επειδή το θεωρούμε γυφτιά να μην δώσουμε 79 λεπτά για μια εφαργογή, μας λένε και μαλάκες απο πάνω, γιατί υπάρχουν τα παραμάγαζα με τα σπασμένα. Και ενώ εμείς εδώ γραφούμε το μακρύ και το κοντό μας, ο πιτσιρικάς που ξεκίνησε το thread δεν έχει πάρει γραμμή ακόμα για το τι παίζεται, και ακόμα ψάχνει να βρεί τρόπο να σπάσει το ασύματο κάποιου κακόμοιρου γείτονα που ο ο καλός Θεούλης προφανώς δεν τον έκανε tech geek για να διπλό-τριπλό-κλειδώνει το δίκτυο του και να το προστατεύει απο τυχάρπαστους και τζαμπατζήδες που μεγάλωσαν με την λογική "δίκιο είναι το δίκιο το δικό μου"... Α ρε αθάνατη Ελλάδα!

#66   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/09/2011 - 18:33

Εσεις ολοι που το παιζεται η8ικοι για πεστε μου δεν εχεται jβ το iphone σας.Αυτο δεν ειναι παρανομο???
Για αυτο 8α ειμαστε παντα Ελληναρες διοτι αν παρανομουμε εμεις δεν μας πειραζει αλλα αν παρανομει ο αλλος τοτε τον κραζουμε..
Και μην μου πειτε οτι δεν εχεται παρει σημα απο καποιον αλλο?Και ο ορος κλεβω internet δεν ταιριαζει κα8ολου διοτι οταν μπαινω στο wifi και ειναι ξεκληδωμενα τα router δεν φταιω που του περνω σημα..


προς γνωση κ ενημρωση σου οχι δεν ειναι παρανομο, κ μαλιστα με δικαστικη αποφαση

οταν καποιος γειτονας αποφασιζει να εχει ξεκλειδωτη τη συνδεση του, μπορει να ειναι κ απο την καλη του διαθεση να τη διαμοιρασει

οταν ομως την εχει κλειδωμενη, ειναι αποφαση του, κ θα πρεπει να ειναι σεβαστη

απλο παραδειγμα : αφηνετε το τηλεφωνο σας, στο τραπεζι της καφετεριας που πινετε καφε, κ ερχεται ο διπλα κ το παιρνει, τηλεφωνει, το βαζει στην τσεπη του, το κραταει 1-2 μερες "δανεικο", κ οταν δεν θελει να τηλεφωνησει αλλο, σας το επιστρεφει
αν ειστε αυτης της νοοτροπιας ολα για ολους free, δεν θα πρεπει να σας πειραξει, ετσι δεν ειναι ??

#67   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 29/09/2011 - 18:47

προς γνωση κ ενημρωση σου οχι δεν ειναι παρανομο, κ μαλιστα με δικαστικη αποφαση

οταν καποιος γειτονας αποφασιζει να εχει ξεκλειδωτη τη συνδεση του, μπορει να ειναι κ απο την καλη του διαθεση να τη διαμοιρασει

οταν ομως την εχει κλειδωμενη, ειναι αποφαση του, κ θα πρεπει να ειναι σεβαστη

απλο παραδειγμα : αφηνετε το τηλεφωνο σας, στο τραπεζι της καφετεριας που πινετε καφε, κ ερχεται ο διπλα κ το παιρνει, τηλεφωνει, το βαζει στην τσεπη του, το κραταει 1-2 μερες "δανεικο", κ οταν δεν θελει να τηλεφωνησει αλλο, σας το επιστρεφει
αν ειστε αυτης της νοοτροπιας ολα για ολους free, δεν θα πρεπει να σας πειραξει, ετσι δεν ειναι ??


Όχι, δεν είναι έτσι. Παραβλέπεις αυτό που έγραψα παραπάνω, το "δίκιο είναι το δίκιο το δικό μου". Με βάση αυτή την καθόλα Ελληνική αρχή, εγώ έχω το δικαίωμα να κλέβω Internet και να κατεβάζω σπασμένα στο πανάκριβο κινητό μου, αλλά αν περάσει έστω απο το μυαλό μου ότι σκέφτεσαι να "δανειστείς" την συσκευή μου ακόμα και για μερικά δευτερόλεπτα, τότε μπορώ ακόμα και να σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα, γιατί, "ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε που θα απλώσεις το κουλό σου στο κινητό μου?". Όπως βλέπεις, η αθάνατη Ελληνική λογική του κάγκουρα αρπακόλα τζαμπάτζή Έλληνα έχει ένα επιχείρημα για κάθε τέτοια περίπτωση...

#68   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/09/2011 - 18:54

δεν παρεβλεψα, συμπληρωσα

#69   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 29/09/2011 - 18:59

αν πετυχω ενα ξεκλειδωτο δικτυο φυσικα και θα μπω αλλα,θα ειναι μονο για να κοιταξω κατι που θελω εκεινη τη στιγμη , δε θα μπω για να το ξεφτυλισω το θεμα...

My life's goal is only to fight


#70   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2011 - 15:02

Φίλε μου, δεν σχολίασα νωρίτερα και ούτε τώρα θα σχολιάσω. Θα καταθέσω την εμπειρία μου.
Εχω πάει Βενετία, Μιλάνο, Φλωρεντία, Παρίσι, Πράγα, Βέλγιο, Αμστερνταμ, Στοκχόλμη, Λονδίνο και ΔΕΝ έχω βρει ανοιχτό δίκτυο.
Πάντα πλήρωνα κάτιτις στο ξενοδοχείο που έμενα για να έχω πρόσβαση.
Δεν ήμουν φυσικά με το iphone συνέχεια σε αναζήτηση αλλά όποτε το δοκίμασα δεν τα κατάφερα.
Μπορεί να αναφέρεσαι σε Αμερική και εκεί να είναι αλλιώς.
Πες μας σε ποιές χώρες αναφέρεσαι.


επιβεβαιωνω και εγω.! και να προσθεσω βαρκελωνη, λορετ ντελ μαρ, μαδριτη.

#71   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 30/09/2011 - 15:14

επιβεβαιωνω και εγω.! και να προσθεσω βαρκελωνη, λορετ ντελ μαρ, μαδριτη.


επιβεβαιωνω και εγω ολλανδια γερμανια γαλλια κινα γιαπωνια βιετναμ

#72   Socratis10

Socratis10

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2011 - 13:16

Δεν εγινε και τιποτα,οπωςς και να εχει ,ξεκλειδωνουν μονο wep και αν ειναι συμβατο το ρουτερ,οι περισσοτεροι πλεον το εχουν κλειδωμενο με wpa ,wpa 2.

#73   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2011 - 12:16

Άλλο ρώτησε το παλικάρι άλλο γράφουν από το πρωί εδώ όλοι ηθικοί!!
Παλικάρι τα προγράμματα για αυτήν την δουλειά είναι:iSpeedTouched,iWep PRO, και το WiFi2Μe

φιλαρακο καλησπερα,τωρα ειδα τα σπαστηρια wifi,μπορεις να με βοηθησεις για το πως τα χρησημοποιουμε γιατι τα εγκατεστησα ολα απο cydia αλλα δεν βγαζω ακρη πως κανουμε τη δουλεια,σε ευχαριστω

#74   ioannis66

ioannis66

    iPH Enthousiast

  • 546 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2011 - 10:14

παιδια αν δεν παιξετε με linux,backtrack και τα ρεστα και μερικα καλα ξενυχτια,με τα iphonakia μην περιμενετε να σπασετε δικτυα εξ ου και αν ηταν η ψ....η βιολι κ.λ.π

#75   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/10/2011 - 14:05

πιο ειναι το καλυτερο να κατεβασω (χρειαζεται πιο πολλα;) και τι πρεπει να κανω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες