Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Τί θα γίνει με τις τιμές ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
176 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:16

σε ενα μηνα θα ξερουμε
το γελιο (και συναμα γελοιο) της υποθεσης ειναι αυτοι που θα δωσουν το 4ρι τους
θα παρουν το νεο μοντελο και σε 20 μερες θα το σκοτωσουν γιατι αντι να πληρωσουν το δανειο/δοση/σουπερ μαρκετ/εκτακτο φόρο/πετρελαιο για το χειμωνα, πηραν ενα κινητο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:18

εννοείται βάζεις και παίρνεις το new !480 για εναμιση χρονο μοντελο δεν αξίζει καν απτη στιγμή που μπορείς να βρεις +200.μην κάνεις κανα λάθος και δώσεις τοσα λεφτά για το 4αρι ειδικά τώρα.

σιγα μην δωσω τοσα λεφτα για 1,5 χρονου μοντελο
μη σου πω και το καινουριο θα το παρω μεταχειρο σε κανα 3,4μηνο μαζι με δωρο χριστουγεννων

#153   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:19

Προφανώς, όσοι εκνευρίζονται με τις τιμές που αναφέρουμε σε αυτό το ποστ, έχουν το 4άρι και θέλουν να το πουλήσουν ακριβότερα. Απλά, αυτό το ποστ τους χαλάει την πώληση...χαχαχα

Τι να κάνουμε όμως ρε παιδιά, έτσι είναι τα πράγματα !! Έχετε ένα κινητό που κυκλοφόρησε πριν από ενάμιση χρόνο και τώρα θέλετε να το πουλήσετε και τσοντάροντας άλλα 50-100 ευρώ, να πάρετε το καινούριο...ε, αυτό δεν γίνεται, απλά !!!

Ήδη βλέπουμε αγγελίες με 4άρια κάτω από 400 ευρώ...φανταστήτε τι έχει να γίνει από βδομάδα !!!

Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως ενδιαφέρον να πάρω το 4άρι. Είχα 4άρι και το αντικατέστησα με άλλο κινητό. Δεν πρόκειται να το ξαναγοράσω. Απλά απαντώ στο ποστ με τίτλο ''τι θα γίνει με τις τιμές'' σύμφωνα με αυτά που βλέπω ήδη στις αγγελίες και σύμφωνα με αυτά που προβλέπω ότι θα συμβούν σε λίγες ημέρες.

Λες και ενα Τοπικ θα προκαλέσει πτώση των τιμών! Έλεος. Το θεμα ειναι οτι ο καθένας πουλάει όσο θελει και αν βρει αγοραστή βρήκε αλλιώς αναθεωρεί την τιμη για να μην του μείνει στα χέρια. Απο κει και πέρα οτι και να λέμε εμείς δεν επηρεάζει κανέναν. Η πολυ απλα το πουλάει εκτος φόρουμ κ δεν του χαλάει τη δουλεια κανενα τοπικ ;)

#154   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:21

ναι γιατι στα αλλα φορουμς ειναι προβατα...
ρε δεν το εχετε καταλαβει πανω κατω οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι σε ολα τα φορα με αλλα ονοματα
τωρα αν το δωσει σε κανα προβατο φιλο του αλλαζει...

#155   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:23

για μενα αυτος που θελει να ρηξει την τιμη σε κατι , το κανει γιατι δεν εχει τα λεφτα να το αγορασει στο υψος της τιμης που πωλειται...επομενως δεν θα έχει να αγορασει ουτε το νεο μοντελο...γιαυτο και για μενα δεν εχει σχεση αν θα βγει το νεο ή τα νέα για το πόσο θα πουλήσω το 4αρι..οταν βλέπω κινητο 2g να πωλειτε 150 και μετα απο λιγες ώρες στην αγγελια να λέει πουληθηκε σημαίνει οτι εχει ζήτηση το iphone..και δεν παίζει να δώσω το 4αρι για 250ευρώ...με 350-400 που θα το βάλω όταν θελήσω να το δώσω θα δείξει αν θα πωληθει ή όχι, η 4χρονη εμπειρία μου στο χώρο μου λέει πως θα πωληθει.

#156   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:48

Οσο υπάρχουν σφραγισμένα στα 450-500ευρώ οι τιμές για τα μεταχειρισμένα θα είναι χαμηλές. Γιατί πχ να μη πάρω με 450 σφραγισμένο. Πρέπει να το βρω τουλάχιστον 100 ευρώ κάτω. Οταν σταματήσουν (τελειώσουν τα σφραγισμένα 4άρια) τότε και τα παλιά 350-400 τα βλέπω. Αν θές να το πουλήσεις ρίχνεις τιμή και είσαι ελαστικός στα παζάρια. Αν όχι...περιμένεις υπομονετικά!

#157   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 01/10/2011 - 18:41

εγώ πάντως θα το δώσω 360€ ;) αγορασμένο Ιούλιο.

#158   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 01/10/2011 - 18:59

Παιδιά ότι και να λέτε είναι εκτός πραγματικότητας. Το νόημα το έχει πιάσει ο τύπος εδώ

#159   ikaros23

ikaros23

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 19:01

Λεφτά (Για Iphone 4s ή 5) Υπάρχουν !!! ;)

#160   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/10/2011 - 19:14

Παιδιά ότι και να λέτε είναι εκτός πραγματικότητας. Το νόημα το έχει πιάσει ο τύπος εδώ

καλα μην νομιζεις οτι δεν θα βρει κοροιδα φιλος μου πουλησε σε ενα ασχετο μονο και μονο επειδη του αρεσε το design 3gs 350 πριν ενα μηνα θυματα δεν θα σταματησουν να υπαρχουν ποτε εγω παντως iphone 4 16gb πανω απο 350 ευρω δεν θα εδινα και σιγουρα θα παρω το 5 και μονο αν ειναι απλα 4s θα μεινω με το 3gs και κανω την επιδοτηση galaxy 2 και κραταω το ipad 2που το εχω παντα μα παντα μαζι μου για να εχω ios εφαρμογες οποτε θελω

#161   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 19:34

Παιδιά ότι και να λέτε είναι εκτός πραγματικότητας. Το νόημα το έχει πιάσει ο τύπος εδώ

Εδω δεν ξέρει να γράφει...

#162   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 01/10/2011 - 19:39

Παιδια η Apple νομιζω δεν βγαζει κινητα περσινης τεχνολογιας στην αγορα. Τα iPhone 4 που θα πωλουντε στην αγορα θα ειναι αυτα που εχουν μεινει στα αποθεματα μεχρι να τελειωσουν. - δεν θα τα πεταξει η Apple - και επισης η κριση των τιμων ειναι πολλες.. πολλοι νομιζεται οτι οι τιμες θα ειναι συγκεκριμενες. Η τιμη του καθε προιοντος θα καθοριζεται επισης αναλογα με την κατασταση του (σιγα μην δωσω 350-380€ για ενα γρατσουνισμενο 4αρι) οπως επισης εξαρταται απο το ποσο καιρο το εχει. Τωρα επειδη δεν εχω κινηγησει και πολυ το θεμα πιστευω πως ενα θα βγει μονο ενα αινουριο μοντελο το οποιο θα ονομαζεται ειτε 4s ειτε 5. Ετσι η Apple θα τραβαει τον καταναλωτη και δεν θα γινεται βαρετη. Θεωρω πως το 3gs το οποιο τωρα το βλεπω στην τιμη τυπου 250-300€ θα παει περιπου 200-220 και αυτο γιατι ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει πολυ γιατι υπαρχουν κινητα τα οποια εχουν ιδια χαραλτηριστικα και θα τα βρισκεις καινουρια. Ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει πολυ και δεν το εχουμε παρει χαμπαρι και τα χαρακτηριστικα ειναι πολλα.

#163   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/10/2011 - 20:07

Εγω πάντως πιστεύω όσο τέλειο κ εάν είναι το καινούργιο iPhone να μην βιαστούμε να το πάρουμε γιατί πάνω στη λαχτάρα κ ανυπομονησία μας μπορει να κάνουμε το λάθος και να δώσουμε το 4 σε χαμηλότερη τιμη απο ότι μπορεί να αξίζει!!ελπίζω βέβαια να μην κάνει η apple καμία βλακεία κ ρίξει τη τιμη του 4 όπως έκανε με το ipad1 γιατί τότε θα κλαίμε... :( ...!!το δικο μου πάντως εάν θα το αλλάξω κ πάρω το νέο γύρω στα 350-370 θα το δώσω!!10 μηνών είναι σε άριστη κατάσταση αλλα δεν παύει να είναι δουλεμενο αρκετά!!
Νομίζω ότι είναι δίκαιη τιμη κ για μένα κ για το αγοραστή!!

#164   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2011 - 20:09

Και τα καταστήματα αν θυμάστε ένα γνωστό κατάστημα είχε βγάλει προς πώληση το iPad1 389,00 και είχε γονατήσει τις πωλήσεις στα μεταχειρισμένα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#165   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 21:03

Και τα καταστήματα αν θυμάστε ένα γνωστό κατάστημα είχε βγάλει προς πώληση το iPad1 389,00 και είχε γονατήσει τις πωλήσεις στα μεταχειρισμένα.


Εχεις δικιο.Εγω πριν κανα μηνα αγορασα απο μεγαλο γνωστο καταστημα το ipad 1 32gb 3g στα 399 euro....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες