Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Τί θα γίνει με τις τιμές ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
176 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 13:10

+1 στους mrTessera και stath!


Sent from my white iPad 2, using Tapatalk.

δεν τα βαζεις ομως :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:11

δεν τα βαζεις ομως :)


Εχεις δικιο... Ειναι εκφραση που μου εχει μεινει απο αλλο ειδους φορουμ...χαχαχαχα...απλα δηλωνω οτι συμφωνω, οχι οτι βαζω κυριολεκτικα +1. :P


Sent from my white iPad 2, using Tapatalk.

#138   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:20

:lol: :lol:

#139   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:26

μην κρίνετε από τις αγγελίες στο φόρουμ
εγώ πέντε φορές έχω πουλήσει iphone (2Χ2G,3G,2Χ4) και όλα έφυγαν στην κανονική τιμή της εποχής τους τα υπόλοιπα είναι φιλολογική συζήτηση
π.χ. σήμερα η τιμή στα 4 είναι από 400 έως 480 με υψηλότερη τιμή όσα είναι σε εγγύηση και ο άλλος απαντάει στις αγγελίες όχι βάζω μια αγγελία 400 ευρώ το 4 και μετά δε σηκώνω το τηλέφωνο

#140   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:36

απτη στιγμή που τώρα πωλείται 400-450 το 4αρι αν βγει το καινούριο δεν θέλει και πολύ σκέψη για το ποσο θα πάει η τιμή του μεταχειρισμένο.ο καθένας οτι θέλει κάνει με το κινητό του και μπορεί να ψάχνει οσα χρόνια θέλει για αγοραστή.η τιμή διαμορφώνεται απτο νέο μοντέλο πάντα θέλουμε δν θέλουμε.σε μπέμπη μπορείς να το πουλήσεις και σε τιμή καινούργιου.οσο και να χτυπιόμαστε δύο είναι οι επιλογές ή θα το πουλήσεις στι τιμή που θα πουλάνε ολοι για να το σπρώξεις αν θες να αλλάξεις ή θα το κρατήσεις να το τρώει η σκόνη και να ζαχαρώνεις το καινούργιο.στη τελική εναμιση χρόνο τηλέφωνο είναι τα λεφτά του τα χει βγάλει τουλάχιστον για μένα.αν καταφέρω και βγάλω παραυτα ενα ποσό παλι ευχαριστημένος θα μαι.πλέον χρειάζομαι ταχύτητα και το 4αρι φουλαρισμένο αρχίζει και αργεί.

#141   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:42

Η ζήτηση και η έλειψη ανεβάζουν την αξία...
ΌΤαν βγεί το καινούργιο τα 4 θα αφθονίσουν στις αγγελίες...
Η τιμή θα πέσει για να μπορέσουν να πουληθούν.. Η αγορά θέτει τους κανόνες...
ΌΠως και να το κάνεις οι τιμές τις apple είναι τσιμπημένες και έρχονται στα ίσια τους μόλις βγει το επόμενο μοντέλο..
Για μένα οι λύσεις είνα δύο:
1) ανανεώνουμε την συσκευή κάθε δύο χρόνια
Ή
2) παίρνουμε πάντα τό πρωτελευταίο μοντέλο..

Με αυτόν τον τρόπο γλιτώνουμε πέρι τα 300-350 και κάνουμε και την δουλεια μας αξιοπρεπώς..

#142   iahabibi

iahabibi

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:kingofthestoneage

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:57

είναι ανάλογα και τι θα παρουσιάσει τη τρήτη.

αν βγει το πεντάρει πολλοί θα φαγωθούνε να το δώσουνε γρήγορα.

αν βγεί το 4Σ δεν θα το δώσουν πολλοί όσο αν εβγανε το 5.


γνώμη μου τιμές θα παίξουνε απο 350(χωρίς εγγύηση) μέχρι 430.

αυτές θεωρώ λογικές τιμές.

#143   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 15:58

Η απλα περιμένουμε να φύγουν τα πρώτα 4αρια που θα τα σκοτώσουν και μετα οταν επανέλθει η προσφορά σε κανονικά επίπεδα πουλάμε σε λίγο υψηλότερη τιμη.

#144   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:00

και τιθεται το ερωτημα δινω 450 480 για μεταχειρο 4ρι η βαζω 200 ευρω παραπανω και παιρνω σφραγισμενο το νεο μοντελο??
η να περιμενω λιγο ακομα και να παρω το νεο μοντελο μεταχειρισμενο (εστω και 50 ευρω φθηνοτερα)

#145   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:02

και τιθεται το ερωτημα δινω 450 480 για μεταχειρο 4ρι η βαζω 200 ευρω παραπανω και παιρνω σφραγισμενο το νεο μοντελο??
η να περιμενω λιγο ακομα και να παρω το νεο μοντελο μεταχειρισμενο (εστω και 50 ευρω φθηνοτερα)

450? Εγω βλεπω τιμες 350-400

#146   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:03

450? Εγω βλεπω τιμες 350-400

λεμε ρε παιδι μου για αυτους που γκρινιαζουν οτι αυτη η τιμη (350 400) ειναι χαρισμα κερασμα κτλ

#147   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:07

Προφανώς, όσοι εκνευρίζονται με τις τιμές που αναφέρουμε σε αυτό το ποστ, έχουν το 4άρι και θέλουν να το πουλήσουν ακριβότερα. Απλά, αυτό το ποστ τους χαλάει την πώληση...χαχαχα

Τι να κάνουμε όμως ρε παιδιά, έτσι είναι τα πράγματα !! Έχετε ένα κινητό που κυκλοφόρησε πριν από ενάμιση χρόνο και τώρα θέλετε να το πουλήσετε και τσοντάροντας άλλα 50-100 ευρώ, να πάρετε το καινούριο...ε, αυτό δεν γίνεται, απλά !!!

Ήδη βλέπουμε αγγελίες με 4άρια κάτω από 400 ευρώ...φανταστήτε τι έχει να γίνει από βδομάδα !!!

Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως ενδιαφέρον να πάρω το 4άρι. Είχα 4άρι και το αντικατέστησα με άλλο κινητό. Δεν πρόκειται να το ξαναγοράσω. Απλά απαντώ στο ποστ με τίτλο ''τι θα γίνει με τις τιμές'' σύμφωνα με αυτά που βλέπω ήδη στις αγγελίες και σύμφωνα με αυτά που προβλέπω ότι θα συμβούν σε λίγες ημέρες.

#148   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:11

Προφανώς, όσοι εκνευρίζονται με τις τιμές που αναφέρουμε σε αυτό το ποστ, έχουν το 4άρι και θέλουν να το πουλήσουν ακριβότερα. Απλά, αυτό το ποστ τους χαλάει την πώληση...χαχαχα

Τι να κάνουμε όμως ρε παιδιά, έτσι είναι τα πράγματα !! Έχετε ένα κινητό που κυκλοφόρησε πριν από ενάμιση χρόνο και τώρα θέλετε να το πουλήσετε και τσοντάροντας άλλα 50-100 ευρώ, να πάρετε το καινούριο...ε, αυτό δεν γίνεται, απλά !!!

Ήδη βλέπουμε αγγελίες με 4άρια κάτω από 400 ευρώ...φανταστήτε τι έχει να γίνει από βδομάδα !!!

Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως ενδιαφέρον να πάρω το 4άρι. Είχα 4άρι και το αντικατέστησα με άλλο κινητό. Δεν πρόκειται να το ξαναγοράσω. Απλά απαντώ στο ποστ με τίτλο ''τι θα γίνει με τις τιμές'' σύμφωνα με αυτά που βλέπω ήδη στις αγγελίες και σύμφωνα με αυτά που προβλέπω ότι θα συμβούν σε λίγες ημέρες.

Αναμφιβολα ή ακομα καποιοι θελουν να σκοτωσουμε τα 4 για να τα παρουν φτηνοτερα...και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα

#149   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:14

και τιθεται το ερωτημα δινω 450 480 για μεταχειρο 4ρι η βαζω 200 ευρω παραπανω και παιρνω σφραγισμενο το νεο μοντελο??
η να περιμενω λιγο ακομα και να παρω το νεο μοντελο μεταχειρισμενο (εστω και 50 ευρω φθηνοτερα)

εννοείται βάζεις και παίρνεις το new !480 για εναμιση χρονο μοντελο δεν αξίζει καν απτη στιγμή που μπορείς να βρεις +200.μην κάνεις κανα λάθος και δώσεις τοσα λεφτά για το 4αρι ειδικά τώρα.

Τελευταία επεξεργασία από: mikelev, 01/10/2011 - 16:15


#150   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2011 - 16:16

Αναμφιβολα ή ακομα καποιοι θελουν να σκοτωσουμε τα 4 για να τα παρουν φτηνοτερα...και φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα



Μα δεν χρειάζεται να το γράψουμε σε αυτό το ποστ για να πέσουν οι τιμές. Σιγά μην δίνει σημασία ο κάθε πωλητής στο τι λένε πέντε-έξι τύποι σε κάποιο ποστ.

Αυτά που λέμε όμως έχουν ήδη γίνει πραγματικότητα. Δεν είναι κάτι υποθετικό που θα θέλαμε να γίνει. Ήδη βρίσκεις 4άρια με 380-390 ευρώ !! και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί το 5άρι !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες