Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Τί θα γίνει με τις τιμές ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
176 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:18

500€ έχει στα καταστήματα οποτε γυρω στα 300-350 και αν ειναι άριστο, ειναι καλη τιμη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:29

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες;

Αν το 4αρι τα 8 GB η apple το πουλάει 500€ πόσο να δώσεις το 4αρι 16GB σφραγισμένο και με 1 χρόνο εγγύηση, λιγότερο;

#108   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:29

Συγχαρητήρια.
Ωραίο σκεπτικό. Το έχω ακούσει καμιά 20αριά φορές αυτό αλλά δεν είχε κανένας τα α$$ι%^α να το κάνει.
Και φυσικά γιατί είναι λάθος. Λίγα είναι τα 300,00 εεεε;;;;
Οχι για την συσκευή αλλά για την τσέπη σου.
Ο καθένας κατά συνείδηση.



δε χρειαζεται να εχει τα α@!#@!&α να το κανει. χρειαζεται να εχει λεφτα για να το κανει. κ οσους ξερω με iphone φιλους μου εχουν μισθο λιγοτερο απο iphone, κ αρκετοι πλεον ειναι ανεργοι αλλα το iphone το καινουριο θα το παρουν :o ! δε ξερω πως μη με ρωτησετε :mellow: αρα το να πεταξουν το iphone ειναι σιγουρα παραλογο! παντως 300 ευρω για 4αρι ΕΝΤΟΣ εγγυησης ειναι τζαμπα.

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 01/10/2011 - 00:35


#109   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:31

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες;

Αν το 4αρι τα 8 GB η apple το πουλάει 500€ πόσο να δώσεις το 4αρι 16GB σφραγισμένο και με 1 χρόνο εγγύηση, λιγότερο;

Αν ειναι σφραγισμένο δε νομίζω οτι θα το δωσεις λιγότερο απο τόσο!

#110   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:53

Να σας πω κ τη δικη μου εμπειρία,

ειμαι Bristol και βρήκα ένα μαγαζι που πουλάει και αγοράζει μεταχειρισμένα ηλεκτρονικα κυρίως κινητα..

Τους πηγα για πλάκα το iphone 4 32 αρι μαυρο - αγρατζουνιστο με screen protector κλπ...

Η κοπελα κοιτουσε εκει ενα pc , με ρωτουσε αν ειναι ξεκλείδωτο, της λεω πως ειναι (-μου λέει ξέρετε μερικές φορές κατα το restore το ξεκλειδωμα χάνεται )... εκει γέλασα..

Τεσπα, η τιμή που μου το αγόραζε ήταν μετρητά 303 λίρες = 350 ευρω



Και τα μεταχειρισμένα ξεκλείδωτα 32αρια τα πουλούσε κάπου στις 500 λίρες ~ 576 ευρω

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 01/10/2011 - 00:54


#111   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:56

Να σας πω κ τη δικη μου εμπειρία,

ειμαι Bristol και βρήκα ένα μαγαζι που πουλάει και αγοράζει μεταχειρισμένα ηλεκτρονικα κυρίως κινητα..

Τους πηγα για πλάκα το iphone 4 32 αρι μαυρο - αγρατζουνιστο με screen protector κλπ...

Η κοπελα κοιτουσε εκει ενα pc , με ρωτουσε αν ειναι ξεκλείδωτο, της λεω πως ειναι (-μου λέει ξέρετε μερικές φορές κατα το restore το ξεκλειδωμα χάνεται )... εκει γέλασα..

Τεσπα, η τιμή που μου το αγόραζε ήταν μετρητά 303 λίρες = 350 ευρω



Και τα μεταχειρισμένα ξεκλείδωτα 32αρια τα πουλούσε κάπου στις 500 λίρες ~ 576 ευρω

μια χαρά.και ακόμα δεν έχει παρουσιαστεί το new.φαντάσου.

#112   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2011 - 00:58

Να σας πω κ τη δικη μου εμπειρία,

ειμαι Bristol και βρήκα ένα μαγαζι που πουλάει και αγοράζει μεταχειρισμένα ηλεκτρονικα κυρίως κινητα..

Τους πηγα για πλάκα το iphone 4 32 αρι μαυρο - αγρατζουνιστο με screen protector κλπ...

Η κοπελα κοιτουσε εκει ενα pc , με ρωτουσε αν ειναι ξεκλείδωτο, της λεω πως ειναι (-μου λέει ξέρετε μερικές φορές κατα το restore το ξεκλειδωμα χάνεται )... εκει γέλασα..

Τεσπα, η τιμή που μου το αγόραζε ήταν μετρητά 303 λίρες = 350 ευρω



Και τα μεταχειρισμένα ξεκλείδωτα 32αρια τα πουλούσε κάπου στις 500 λίρες ~ 576 ευρω


τοσο τα αγοραζει για να τα πουλησει 576 ευρω???? :lol: :lol: ειναι σαν να αγοραζω εγω μεσα απο το forum 4αρια με 400 ευρω κ να τα πουλαω 600 ευρω κ το πιο τραγικο, να βρισκω ατομα να τα αγοραζουν κιολας! :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 01/10/2011 - 01:08


#113   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:07

Σου είπε 350.

#114   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:07

Ναι δυστυχως ... τα ξεκλείδωτα ειναι πιο ακριβά απο τα κλειδωμένα ...

#115   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:13

Ε βέβαια αφου εκει στην Αγγλία ειναι κλειδωμενα τα περισσότερα.

#116   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:20

Σε τι τιμη θα θελατε δηλαδη πχ εγω να πουλουσα το iphone 4?50 ευρω?100 ευρω?η και παλι ειναι πολλα?
Εαν εγω θελω να το πουλησω 400-450 ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ και αυτο διοτι πρωτον η τιμη ειναι υποκειμενικη για τον καθενα και κατα δευτερον απο τους κανονες του φορουμ μπορουμε να βαλουμε οτι τιμη θελουμε
Γιατι ανοιγετε χαζα τοπικ θελετε να αναγκασετε καποιον να το πουλησει στην τιμη που βολευει εσας?και το 3gs δεν ειναι 2 γενιες πισω αλλα μεχρι στιγμης μια

Υ.γ εγω αν θα το πουλησω δεν θα ειναι εδω μεσα απλα για να το ξεκαθαρισω

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 01/10/2011 - 01:22


#117   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 01:23

ενα ipad 1 16gb 3g , σε τι τιμη πρεπει να πωλειται?


απο την δικη μου οπτικη, 250 ευρω. και θα μπορουσα να μιλαω ωρα αναλυοντας τους λογους.

#118   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2011 - 02:07

Σε τι τιμη θα θελατε δηλαδη πχ εγω να πουλουσα το iphone 4?50 ευρω?100 ευρω?η και παλι ειναι πολλα?
Εαν εγω θελω να το πουλησω 400-450 ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ και αυτο διοτι πρωτον η τιμη ειναι υποκειμενικη για τον καθενα και κατα δευτερον απο τους κανονες του φορουμ μπορουμε να βαλουμε οτι τιμη θελουμε
Γιατι ανοιγετε χαζα τοπικ θελετε να αναγκασετε καποιον να το πουλησει στην τιμη που βολευει εσας?και το 3gs δεν ειναι 2 γενιες πισω αλλα μεχρι στιγμης μια

Υ.γ εγω αν θα το πουλησω δεν θα ειναι εδω μεσα απλα για να το ξεκαθαρισω

συμφωνω billy! ;)
μας κοστισε μια μικρη περιουσια, ειναι κατι που προσεχουμε σαν τα ματια μας και φυσικα αν το δωσουμε θελουμε και το αναλογο αντιτιμο! δε νομιζω οτι μπορει να μας κατηγορησει κανεις για αυτο.. και απο την στιγμη που δεν μιλαμε απο μερους μας για κανενα τρομερο ποσο! 60% και κατω της αρχικης αξιας! δηλαδη υποτιθεται οτι εχει και μεταπωλητικη αξια.. αν δεν ειχε για τι τιμες θα μιλουσαμε;

απο την δικη μου οπτικη, 250 ευρω. και θα μπορουσα να μιλαω ωρα αναλυοντας τους λογους.

το αντιστοιχο ipad 2 κοστιζει 600+.. το ιδιο ipad 1 καινουργιο (δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα η οτι εχει μεινει σε αποθεμα) 500+, και η τιμη θα πεσει στο μισο με τη μια;
αναλυσε μου το λιγο, κουβεντα να κανουμε..

#119   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2011 - 02:22

καλα κατσε να βγει το καινουριο και σας βλεπω ολους (τους κατοχους 4ριου) να το σκοτωνεται για να παρετε το καινουριο
καθε χρονο ετσι γινεται, μεχρι να κυκλοφορισει καλα η συσκευη σε ολα τα καταστηματα
κερδισμενοι (η μαλλον οχι πολυ χαμενοι) θα βγουν οσοι αντεξουν και το αγορασουν κανα 4μηνο μετα την επισημη κυκλοφορια στην ελλαδα
Αλλα ειπαμε η Κ@υλα πληρωνεται
οσοι ειναι ανεργοι και λοιπα ας το ξανα σκεφτουν

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 01/10/2011 - 02:24


#120   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2011 - 02:27

καλα κατσε να βγει το καινουριο και σας βλεπω ολους (τους κατοχους 4ριου) να το σκοτωνεται για να παρετε το καινουριο
καθε χρονο ετσι γινεται, μεχρι να κυκλοφορισει καλα η συσκευη σε ολα τα καταστηματα
κερδισμενοι (η μαλλον οχι πολυ χαμενοι) θα βγουν οσοι αντεξουν και το αγορασουν κανα 4μηνο μετα την επισημη κυκλοφορια στην ελλαδα

καλα ναι αλλα υποθετικα μιλαμε τοση ωρα.. ουτε ξερουμε τι θα κυκλοφορησει ουτε σε τι τιμες.
οτι εχεις ενα δικιο ναι, με το τι θα γινει στο φορουμ, αλλα προσωπικα δεν προκειται να το σκοτωσω.. οπως εκανα με το 3G, το εβαλα σε μια τιμη που θεωρουσα λογικη, ερχονταν ο ενας και ο αλλος "με τοσο το παιρνω τωρα" κτλ.. απλα αποφασισα να μην το πουλησω εβαλα κατι παραπανω και πηρα το 4αρι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες