Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:40

απο οτι βλεπω παντος το hardware δεν παιζει να τους ζορισε και το καθηστερισαν απο τον ιουνιο που βγαζουν ως συνηθος....ο λογος καθηστερισεις ειναι μονο το ios5 που δεν ηταν ακομη ετοιμο.κατα τα αλλα το 4s το βλεπω οπως το 3gs οταν βγηκε και ειχαμε το 3g.απο εξω ιδια αλλα απο μεσα καμια σχεσει .σε αλλη εταιρια δεν παω παντος,αλλα ουτε καιγομε να αλλαξω το 4αρι με το s γιατι πραγματικα το 4αρι το θεωρο ολοκληρομενο για τα δικα μου γουστα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:44

εχουμε κανενα νεο για ραμ και χρονισμο της cpu?

#588   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:47

Το Voice Assisant θα δουλεύει και στο 4αρι έτσι;


NO..

#589   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:47

το iphone θα ειναι πάντα iphone ας μην το ξεχνάμε
για μια αναβάθμιση καλά είναι, εξού και το όνομα 4 -> 4S
για iphone 5 δεν κάνει...
νομίζω πάντως ότι είναι ξεκάθαρο ότι δώσανε πολύ μεγαλύτερη σημασία στο λειτουργικο και κυριώς στην χρηστικότητα, δυστυχώς για μας τα ελληνικα ειναι μια γλωσσα που την μιλαμε μονο εμεις και το μεριδιο αγορας ειναι μικρό και δηλαδη siri και τέτοια δεν το πολυ βλεπω για μας.
σιγουρα πάντως μια πικρα την πηραμε όλοι μας

#590   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:50

Τοσες θηκες που βγαλαν αυτες οι "αξιοπιστες" εταιρειες που μας δειχναν 3.7", 4", 4,44" οθονες... που θα τις βαλουνε τις θηκουλες;;;; χα χα χα.
Μας δουλευαν τοσο καιρο! Λοιπον οποιος εχει το 4αρι θα περασει και το νεο iOS 5 στις 12/10 και ειναι οκ!!!!
Να δωσει κανεις χρηματα που εχει 4αρι για να παρει μια ομοια εξωτερικα συσκευη οπως το 4s, ε δεν λεει οπως και να το κανουμε!!!!!

#591   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:51

Καλησπέρα κ απο μένα!!!
Να πω με την σειρά μου οτι το καινούργιο iPhone με εντυπωσίασε με τις δυνατότητες της κάμερας του κ τίποτα μα τίποτα άλλο...Πρέπει να μαμαει άγρια η κάμερα του όσον αφορά τα χαρακτηριστικά των φακων κ την εκμεταλευση του αισθητήρα οπισθιου φωτισμού...
Απο θεμα επεξεργαστη αν σκεφτητε απλά κ λογικά οτι το ίδιο λειτουργικό θα τρέχει και στο 3Gs τότε μπορείτε να καταλάβετε οτι κ οι έχοντες 4 είναι άρχοντες... :)
Σχεδιαστικά δεν με ενοχλεί οτι έμεινε το ίδιο κ δεν έλαβε χώρα κάποιο απο οοοοοοολα αύτα τα prototype που βλέπαμε μερικές βδομάδες πριν...
Το Siri είναι κάτι μπροστά δεν λέω αλλα είναι σαν την φωνητική κλήση όταν βγήκε το 1998-2000 που όλοι έλεγαν ουαου του μιλάω κ παίρνει τηλέφωνο...αλήθεια πόσοι απο σας την χρησιμοποιήσετε...;χεχε
Μεγάλο φάουλ πολυ μεγάλο η οθόνη!!!!
Που πας ρε καραμητρο εν έτη 2011-2012 με οθόνη 3.5" θα σε φάνε ζωντανό...αφού απο ανάλυση τους πατάς, απο θέμα οθόνης retina και εκει είσαι μια χαρα ,φτιάξε μια 3,7" η 4" και τους εφαγες...

Όλα αύτα είναι προσωπική μου αποψη κ τίποτα παραπάνω...
Αν αγοράσω το καινούργιο 4s...; Μάλλον ναι λόγω καθαρά φωτογραφικής μιας κ έχω το 3Gs...

Τελευταία επεξεργασία από: Gagarin, 05/10/2011 - 16:54


#592   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 16:59

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω!

Αυτό που εσύ και η Apple ονομάζεται καινοτομία! οι άλλοι το ονομάζουν απλώς αναβάθμιση, και το έχουν κάνει κάτι χρόνια πριν, και προχωρούν....
Όσο για κατανόηση πνευματικής ιδιοκτησίας και trade mark, σε αφήνω να με διαφωτίσεις μιας και φαίνεσαι ειδικός!!

Το ότι ανακάλυψε κάποιος τον τροχό, εννοείται ότι δεν είναι αποκλειστικότητα, και όλοι μπορούν να δουλέψουν και αναπτυχθούν πάνω σε αυτό το εύρημα (project), αλλα το να έρθεις κατόπιν εορτής, εκεί που οι άλλοι το έχουν δουλέψει και παρουσιάσει ήδη κάτι χρονια πριν, και επειδή βάζει ένα 'πιασάρικο' όνομα να σου το λανσάρει όχι μονο σαν καινοτομία!! αλλα λες και ανακαλύψαν την φωτια! ε ναι, αυτό με χαλάει.

Όσο για τα περι συντονισμού (Moderation), πραγματικά δεν βλέπω τη σχέση έχει με το να μπορώ να έκφράζω ελεύθερα την γνώμη μου, για την α η β κατάσταση! Συντονιστής σε ένα τεχνολογικό φόρουμ είμαι, ούτε ο Πάπας είμαι, ούτε το διεθνές νομισματοκοπείο!! (για να έχει τόση βαρύτητα ο λόγος μου)

Δεν βλέπω κανέναν άλλον να θίχτηκε, πέρα από εσένα, μιας που το ποστ μου δεν απευθυνόταν σε κανέναν προσωπικά. Αν τώρα εσύ θίχτηκες, δικαίωμα σου, εγώ δεν βλέπω πάντως κανέναν λόγο να απολογηθώ σε εσένα (η σε κάποιον άλλον) για κάτι που όχι μονο πιστεύω, αλλα είναι και απλή πραγματικότητα. Αλλα ξέρεις, παντού και πάντα θα υπάρχουν οι 'δικηγόροι του λαού', που θα μιλάνε για το πως θιχτήκανε οι άλλοι (λες και αυτοί δεν έχουν στόμα)!
Και ναι, όλες αυτές οι 'καινοτομιες' αντιγραφές από άλλους είναι, είτε το θέλεις είτε όχι, και μετά από καιρό, και αφού είδε ότι χάνει το παιχνίδι μένοντας κλεισμένη στην φιλοσοφία της, έρχεται και μας λέει, ''..ακούσαμε τη θέλει ο καταναλωτής μας, και με μεγάλη υπερηφάνεια σας παρουσιάζουμε το wireless sync με itunes, και activation της συσκευής!!! ..... Τσίου

Όσο για τα καθρεφτάκια, δεν έχεις να μου επιστέψεις τίποτα, μια που δεν θυμάμαι ποτέ να σου έδωσα κάτι!
ps: Δεν είπα ποτέ σε κανέναν πως να σκέφτεται, η τι να κάνει στη ζωη του. Αν εσύ αυτό κατάλαβες, δικαίωμα σου.



Χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις λυπάμαι που επιβεβαίωσες την άποψη που σχημάτισα για σένα. Απλά για να βάλω μερικά πράγματα στη θέση τους γιατι νομίζω ότι κάπου έπαιζες τόσο καιρό μπάλλα μόνος σου και ξέχασες τους κανόνες (και της μπάλλας και της ορθογραφίας και της στοιχειωδώς καλής συμπεριφοράς).

Πρώτον δε χρειάζεται να σου κάνω μαθήματα πνευματικής ιδιοκτησίας έστω κι αν είμαι σε θέση τόσο λόγω πτυχίων όσο και λόγω επαγγέλματος αλλά σε διαβεβαιώ ότι το νομικό τμήμα της Apple εξέτασε πρίν απο εσένα (κι εμένα) όλα τα πιθανά νομικά κωλύματα (η λέξη σημαίνει προβλήματα) οπότε το να βγαίνεις εσύ και να μιλάς για αντιγραφές είναι μάλλον αστείο. Το ότι σε χαλάει κιόλας είναι κάτι που σίγουρα θα το λάβει υπ'όψιν ο Cook και θα χάσει τον ύπνο του.

Δεύτερον για κάποιον που ευθαρσώς δηλώνει πως η γνώμη του δεν έχει και τόση σημασία μιλάς με πολύ στόμφο, γεγονός που μόνο εν μέρει δικαιολογείται από την πλήρη αμετροέπειά σου εμμέσως όμως έχει να κάνει με την πρόδηλη εκμετάλλευση της όποιας ισχύος νομίζεις ότι έχεις λόγω θέσης στο φόρουμ.

Τρίτον λυπάμαι που πιστεύεις ότι όσοι δεν ενστερνίζονται τις απόψεις σου δεν είναι νοήμονες καταναλωτές και στρουθοκαμηλίζουν όπως επίσης λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις πως δεν μιλάω για κανέναν αλλά μόνο για τον εαυτό μου. Όσο για τα περί φιλοσοφίας της Apple κοίταξε λίγο γύρω σου, θυμήσου σε πιο φόρουμ γράφεις σήμερα και στην τελική αν δε σου αρέσει τράβα γράφε για τα android και μη μας ενοχλείς ή ακόμη χειρότερα προσβάλλεις.

Τέλος θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δε μου έχεις δώσει απολύτως τίποτα (χρήσιμο τουλάχιστον) αλλά ούτε εγώ σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να απευθύνεσαι στο άτομό μου ή στη γνώμη μου ή στις προτιμήσεις μου, με αγένεια και μη προσήκουσα συμπεριφορά.

Μάθε το ρόλο σου, κατάλαβε τη θέση σου και να χαίρεσαι το νέο σου nexus.

#593   radomer

radomer

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:01

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ελεος ! Ολοι κραζουν το 4s.. ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ? Οτι αντι για 5 το ονομασανε 4s. Αμα το λεγανε 5 κανεις δεν θα λεγε τιποτα τωρα..... Απλα πραματα

Το siri αμα ειναι οπως φαινεται ειναι φοβερο. Να υποθεσω δεν θα τρεχει σε 4αρι απλο ε?

#594   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:04

Χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις λυπάμαι που επιβεβαίωσες την άποψη που σχημάτισα για σένα. Απλά για να βάλω μερικά πράγματα στη θέση τους γιατι νομίζω ότι κάπου έπαιζες τόσο καιρό μπάλλα μόνος σου και ξέχασες τους κανόνες (και της μπάλλας και της ορθογραφίας και της στοιχειωδώς καλής συμπεριφοράς).

Πρώτον δε χρειάζεται να σου κάνω μαθήματα πνευματικής ιδιοκτησίας έστω κι αν είμαι σε θέση τόσο λόγω πτυχίων όσο και λόγω επαγγέλματος αλλά σε διαβεβαιώ ότι το νομικό τμήμα της Apple εξέτασε πρίν απο εσένα (κι εμένα) όλα τα πιθανά νομικά κωλύματα (η λέξη σημαίνει προβλήματα) οπότε το να βγαίνεις εσύ και να μιλάς για αντιγραφές είναι μάλλον αστείο. Το ότι σε χαλάει κιόλας είναι κάτι που σίγουρα θα το λάβει υπ'όψιν ο Cook και θα χάσει τον ύπνο του.

Δεύτερον για κάποιον που ευθαρσώς δηλώνει πως η γνώμη του δεν έχει και τόση σημασία μιλάς με πολύ στόμφο, γεγονός που μόνο εν μέρει δικαιολογείται από την πλήρη αμετροέπειά σου εμμέσως όμως έχει να κάνει με την πρόδηλη εκμετάλλευση της όποιας ισχύος νομίζεις ότι έχεις λόγω θέσης στο φόρουμ.

Τρίτον λυπάμαι που πιστεύεις ότι όσοι δεν ενστερνίζονται τις απόψεις σου δεν είναι νοήμονες καταναλωτές και στρουθοκαμηλίζουν όπως επίσης λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις πως δεν μιλάω για κανέναν αλλά μόνο για τον εαυτό μου. Όσο για τα περί φιλοσοφίας της Apple κοίταξε λίγο γύρω σου, θυμήσου σε πιο φόρουμ γράφεις σήμερα και στην τελική αν δε σου αρέσει τράβα γράφε για τα android και μη μας ενοχλείς ή ακόμη χειρότερα προσβάλλεις.

Τέλος θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δε μου έχεις δώσει απολύτως τίποτα (χρήσιμο τουλάχιστον) αλλά ούτε εγώ σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να απευθύνεσαι στο άτομό μου ή στη γνώμη μου ή στις προτιμήσεις μου, με αγένεια και μη προσήκουσα συμπεριφορά.

Μάθε το ρόλο σου, κατάλαβε τη θέση σου και να χαίρεσαι το νέο σου nexus.


Θα μπορούσες να υπερασπιστείς την θέση σου και να ξεκαθαρίσεις την γνώμη σου χωρίς το λεξικό δίπλα στο πληκτρολόγιο. Το ύφος και τα επιχειρήματα για πολλά μπορούν να πείσουν, το να αραδιάζεις εκλεπτισμένες λέξεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο και χωρίς συνοχή δεν σε κρίνει ικανό να κερδίσεις κάτι. Φιλικά.

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 05/10/2011 - 17:05


#595   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:05

Καλα κι εσυ κ igogo μου φαινετε εισαι πολυ τουρμπο ρε αδερφε μου!
Δηλαδη ολοι πρεπει να συμφωνησουν με εσενα, η επειδη ο αλλος ειναι μοδερατιρας δεν πρεπει να λεει τι γνωμη του!
Ξαναλεω ξυπνατε προβατακια .......
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#596   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:05

Aν κάποιος δεν είδε το siri μπορεί να δει εδώ στην πράξη αυτήν την λειτουργία του νέου iPhone 4S. http://www.apple.com...tures/siri.html

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#597   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:05

Χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις λυπάμαι που επιβεβαίωσες την άποψη που σχημάτισα για σένα. Απλά για να βάλω μερικά πράγματα στη θέση τους γιατι νομίζω ότι κάπου έπαιζες τόσο καιρό μπάλλα μόνος σου και ξέχασες τους κανόνες (και της μπάλλας και της ορθογραφίας και της στοιχειωδώς καλής συμπεριφοράς).

Πρώτον δε χρειάζεται να σου κάνω μαθήματα πνευματικής ιδιοκτησίας έστω κι αν είμαι σε θέση τόσο λόγω πτυχίων όσο και λόγω επαγγέλματος αλλά σε διαβεβαιώ ότι το νομικό τμήμα της Apple εξέτασε πρίν απο εσένα (κι εμένα) όλα τα πιθανά νομικά κωλύματα (η λέξη σημαίνει προβλήματα) οπότε το να βγαίνεις εσύ και να μιλάς για αντιγραφές είναι μάλλον αστείο. Το ότι σε χαλάει κιόλας είναι κάτι που σίγουρα θα το λάβει υπ'όψιν ο Cook και θα χάσει τον ύπνο του.

Δεύτερον για κάποιον που ευθαρσώς δηλώνει πως η γνώμη του δεν έχει και τόση σημασία μιλάς με πολύ στόμφο, γεγονός που μόνο εν μέρει δικαιολογείται από την πλήρη αμετροέπειά σου εμμέσως όμως έχει να κάνει με την πρόδηλη εκμετάλλευση της όποιας ισχύος νομίζεις ότι έχεις λόγω θέσης στο φόρουμ.

Τρίτον λυπάμαι που πιστεύεις ότι όσοι δεν ενστερνίζονται τις απόψεις σου δεν είναι νοήμονες καταναλωτές και στρουθοκαμηλίζουν όπως επίσης λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις πως δεν μιλάω για κανέναν αλλά μόνο για τον εαυτό μου. Όσο για τα περί φιλοσοφίας της Apple κοίταξε λίγο γύρω σου, θυμήσου σε πιο φόρουμ γράφεις σήμερα και στην τελική αν δε σου αρέσει τράβα γράφε για τα android και μη μας ενοχλείς ή ακόμη χειρότερα προσβάλλεις.

Τέλος θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δε μου έχεις δώσει απολύτως τίποτα (χρήσιμο τουλάχιστον) αλλά ούτε εγώ σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να απευθύνεσαι στο άτομό μου ή στη γνώμη μου ή στις προτιμήσεις μου, με αγένεια και μη προσήκουσα συμπεριφορά.

Μάθε το ρόλο σου, κατάλαβε τη θέση σου και να χαίρεσαι το νέο σου nexus.



συγνωμη που μπαινω αναμεσα σας αλλα θελετε να τα πειτε απο πμ.Ο τιτλος αναφερεται στο iphone 4s

#598   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:06

Δεν πέρασαν παρά λίγες μόνο ώρες μετά την επίσημη παρουσίαση του iPhone 4S και η Samsung κατέθεσε αγωγή εναντίον της Apple σε Μιλάνο και Παρίσι για απαγόρευση κυκλοφορίας της συσκευής.

Αναρτημένη εικόνα

Η Samsung ισχυρίζεται ότι η Apple παραβιάζει πατέντες σχετικά με την ασύρματη τεχνολογία στα 3G μοντέλα της και ζητά απαγορευτικό ένταλμα κατά του iPhone 4S στη Γαλλία και Ιταλία.

Η εταιρεία δήλωσε:

“Apple has continued to flagrantly violate our intellectual property rights and free ride on our technology, and we will steadfastly protect our intellectual property. Samsung plans to file preliminary injunctions in other countries after further review”

Η διαμάχη μεταξύ των δύο εταιρειών στα δικαστήρια έχει μονοπωλήσει το ενδιαφέρον το τελευταίο διάστημα με την Apple να έχει βγει νικήτρια σε πολλές περιπτώσεις. Η Samsung απειλούσε εδώ και καιρό ότι με το που ανακοινώνονταν το νέο iPhone θα κατέθετε αγωγές και φαίνεται ότι κράτησε την υπόσχεσή της.

[via MacUser]

Follow me on twitter


#599   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:06

Καλα κι εσυ κ igogo μου φαινετε εισαι πολυ τουρμπο ρε αδερφε μου!


Δε θέλω ΚΑΝΕΝΑΝ να συμφωνήσει με εμένα θέλω να μη με προσβάλλουν για την άποψη μου.

#600   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:07

Πολύ εύκολα αρπάζονται μερικοί εδω μέσα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες