Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:09

Πολύ εύκολα αρπάζονται μερικοί εδω μέσα..

ελα ντε
μωρέ μην τα παίρνεται όλα τόσο πατριωτικά
και το forum είναι μια κοινωνία
η ίδια που υπάρχει και έξω από τα σπίτια μας.
δεν χρειάζεται τόσο κακία για μικροπράγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:10

Χαίρομαι που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις λυπάμαι που επιβεβαίωσες την άποψη που σχημάτισα για σένα. Απλά για να βάλω μερικά πράγματα στη θέση τους γιατι νομίζω ότι κάπου έπαιζες τόσο καιρό μπάλλα μόνος σου και ξέχασες τους κανόνες (και της μπάλλας και της ορθογραφίας και της στοιχειωδώς καλής συμπεριφοράς).

Πρώτον δε χρειάζεται να σου κάνω μαθήματα πνευματικής ιδιοκτησίας έστω κι αν είμαι σε θέση τόσο λόγω πτυχίων όσο και λόγω επαγγέλματος αλλά σε διαβεβαιώ ότι το νομικό τμήμα της Apple εξέτασε πρίν απο εσένα (κι εμένα) όλα τα πιθανά νομικά κωλύματα (η λέξη σημαίνει προβλήματα) οπότε το να βγαίνεις εσύ και να μιλάς για αντιγραφές είναι μάλλον αστείο. Το ότι σε χαλάει κιόλας είναι κάτι που σίγουρα θα το λάβει υπ'όψιν ο Cook και θα χάσει τον ύπνο του.

Δεύτερον για κάποιον που ευθαρσώς δηλώνει πως η γνώμη του δεν έχει και τόση σημασία μιλάς με πολύ στόμφο, γεγονός που μόνο εν μέρει δικαιολογείται από την πλήρη αμετροέπειά σου εμμέσως όμως έχει να κάνει με την πρόδηλη εκμετάλλευση της όποιας ισχύος νομίζεις ότι έχεις λόγω θέσης στο φόρουμ.

Τρίτον λυπάμαι που πιστεύεις ότι όσοι δεν ενστερνίζονται τις απόψεις σου δεν είναι νοήμονες καταναλωτές και στρουθοκαμηλίζουν όπως επίσης λυπάμαι που δεν καταλαβαίνεις πως δεν μιλάω για κανέναν αλλά μόνο για τον εαυτό μου. Όσο για τα περί φιλοσοφίας της Apple κοίταξε λίγο γύρω σου, θυμήσου σε πιο φόρουμ γράφεις σήμερα και στην τελική αν δε σου αρέσει τράβα γράφε για τα android και μη μας ενοχλείς ή ακόμη χειρότερα προσβάλλεις.

Τέλος θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δε μου έχεις δώσει απολύτως τίποτα (χρήσιμο τουλάχιστον) αλλά ούτε εγώ σου έχω δώσει κανένα δικαίωμα να απευθύνεσαι στο άτομό μου ή στη γνώμη μου ή στις προτιμήσεις μου, με αγένεια και μη προσήκουσα συμπεριφορά.

Μάθε το ρόλο σου, κατάλαβε τη θέση σου και να χαίρεσαι το νέο σου nexus.


Από ότι βλέπω, όχι μόνο κοιμάσαι στις δάφνες σου (η να πω καλύτερα στα πτυχια σου)!! αλλά είσαι στα αλήθεια εκτός πραγματικότητας!

Κοίτα λίγο γύρω σου, να δεις πως προχωράει ο κόσμος, και σε τι ρυθμούς, και έλα να τα ξαναπούμε.

Όσο για μαθήματα ορθογραφίας, συμπεριφοράς, και αμετροέπειας (βλέπω σου αρέσει πολύ αυτή η λέξη), δώσε στους γνωστούς σου καλύτερα, και όχι σε εμένα.
Υπάρχει μια έκφραση που είδα καπου εδώ μεσα, και πιστεύω ότι στην περίπτωση σου, σε αντιπροσωπεύει. '' Μεγάλε ξύπνα μόνος σου, γιατί αν σε ξυπνήσουν άλλοι, πάλι θα νυστάζεις.''


Φιλικά Λουκάς






ps: Αν τώρα θες να το πάμε και ποιο μακριά, με ΠΜ για να μην χαλάμε και το τοπικ.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 05/10/2011 - 20:54

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#603   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:10

Πολύ εύκολα αρπάζονται μερικοί εδω μέσα..


Από χτες που βγήκε το 4S όποιος λέει θα το αγοράσει λούζεται με επίθετα από τον κάθε πικραμένο. "πρόβατο" "fanboi" κτλ. Γιατί ρε μεγάλε με τα λεφτά σου θα το αγοράσω? Πλήρωσα τους φόρους μου πλήρωσα τις έκτακτες εισφορές μου δε χρωστάω σε κανέναν κερατά και θα πάω να το αγοράσω. Αμα εσύ δε θές ή δε μπορείς δικό σου θέμα. Αυτό λέω όλο κι όλο τα υπόλοιπα δεν έχουν θέση σε μια σοβαρή συζήτηση.

ΠΡΟΣΘΕΤΩ:

Σαν MODERATOR εκφράζει κανείς την άποψη του φόρουμ που εκπροσωπεί με ουδετερότητα και σεβασμό προς όλες τις απόψεις, δε χρησιμοποιεί τη θέση του για να λέει ότι πιστεύει ο ίδιος.

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 05/10/2011 - 17:15


#604   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:14

ILUXUS KAI IGOGOS, ΤΟ μόνο κοινό που έχετε είναι το i στο nickname σας. :)

Σας παρακαλώ και τους 2 να σταματήσετε, η να συνεχίσετε σε pm. Τι τάση αυτή να είναι όλοι έτοιμοι να αρπάζονται μέσα από τα post. ? Δεν λέω είναι ψυχολογικό, αλλά φτάνει κύριοι. Φτάνει, μεγάλα παιδιά είμαστε... Φιλικά... Ελπίζω να μην με ...λούσετε και εμένα..

Προσωπικά έχω 3gs και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Η χρήση του είναι έντονη, πολύ έντονη, πολλά mails, πολύ teamviewer, γενικά πολύ φωνητική επικοινωνία, γενικά πολύ. Δεν με άφησε ....σχεδόν ποτέ. ΔΕΝ με ελκύει να πάω στο 4s, ίσως περισσότερο χάρηκα που το ios5 θα υποστηρίζει και 3gs. Άρα καλύπτομαι. Όμως όταν θα έρθει η ώρα και θα είμαστε καλά, θα αναμένω το iphone5 για να δω αν τελικά θα ανέβω σκαλοπάτι.. Σέβομαι τις απόψεις όλων, για αυτό εξάλλου και πάντα θα υπάρχουν αγοραστές για όλα.
Καλοφόρετο για όσους το πάρουν...


Dimitris.


ps1. Το jb του ios5 μπορεί και να μην χρειαστεί λέτε?
ps2. Εμπειρικά, μετά το λανσάρισμα του Ios5, πόσο χρόνο χρειάζεται το jb??
ps3. Είναι τόσο κατεγιστικοί οι ρυθμοί ποσταρίσματος όλων, που από την πρώτη σελίδα που άρχισα να διαβάζω, μέχρι να φτάσω στη τελευταία είχαν προστεθεί 2 σελίδες.!!!

#605   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:16

ps1. Το jb του ios5 μπορεί και να μην χρειαστεί λέτε?
ps2. Εμπειρικά, μετά το λανσάρισμα του Ios5, πόσο χρόνο χρειάζεται το jb??
ps3. Είναι τόσο κατεγιστικοί οι ρυθμοί ποσταρίσματος όλων, που από την πρώτη σελίδα που άρχισα να διαβάζω, μέχρι να φτάσω στη τελευταία είχαν προστεθεί 2 σελίδες.!!!


Το iOS 5 σκοτώνει..! Ο μόνος λόγος που θα έκανα JB είναι για SBSettings.

Yπάρχει ήδη Tethered. Ας ελπίσουμε σε Untethered σύντομα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#606   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:18

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ελεος ! Ολοι κραζουν το 4s.. ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ? Οτι αντι για 5 το ονομασανε 4s. Αμα το λεγανε 5 κανεις δεν θα λεγε τιποτα τωρα..... Απλα πραματα


HELLOOOOOOOOOOO !!!!!

#607   Ntinoc13BIPF

Ntinoc13BIPF

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:19

Αξίζει δηλαδή αν έχεις το 3gs να πας για 4s?

#608   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:20

Αξίζει δηλαδή αν έχεις το 3gs να πας για 4s?


Ναι φίλε μου .;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#609   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:20

ελα ντε
μωρέ μην τα παίρνεται όλα τόσο πατριωτικά
και το forum είναι μια κοινωνία
η ίδια που υπάρχει και έξω από τα σπίτια μας.
δεν χρειάζεται τόσο κακία για μικροπράγματα.


μην κανεις τετοιες παρομοιωσεις με την εξω, γιατι τοτε πραγματικα θα σκοτωθουμε.! ;)

#610   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:21

Το iOS 5 σκοτώνει..! Ο μόνος λόγος που θα έκανα JB είναι για SBSettings.

Yπάρχει ήδη Tethered. Ας ελπίσουμε σε Untethered σύντομα.


Να, να , κάτι τέτοια λές και ανεβαίνουμε.....
Δλδ προτείνεις με το λανσάρισμα, πάμε ios5 χωρίς jb? kai μετά βλέπουμε?
Και επειδή πάντα μπερδευα το tethered kai to un tethered, εννοείς ότι υπάρχει jb για ios αλλά πρέπει να το συνδέεις στο pc όταν σου σβήνει?

#611   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:23

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω!

Αυτό που εσύ και η Apple ονομάζεται καινοτομία! οι άλλοι το ονομάζουν απλώς αναβάθμιση, και το έχουν κάνει κάτι χρόνια πριν, και προχωρούν....
Όσο για κατανόηση πνευματικής ιδιοκτησίας και trade mark, σε αφήνω να με διαφωτίσεις μιας και φαίνεσαι ειδικός!!

Το ότι ανακάλυψε κάποιος τον τροχό, εννοείται ότι δεν είναι αποκλειστικότητα, και όλοι μπορούν να δουλέψουν και αναπτυχθούν πάνω σε αυτό το εύρημα (project), αλλα το να έρθεις κατόπιν εορτής, εκεί που οι άλλοι το έχουν δουλέψει και παρουσιάσει ήδη κάτι χρονια πριν, και επειδή βάζει ένα 'πιασάρικο' όνομα να σου το λανσάρει όχι μονο σαν καινοτομία!! αλλα λες και ανακαλύψαν την φωτια! ε ναι, αυτό με χαλάει.

Όσο για τα περι συντονισμού (Moderation), πραγματικά δεν βλέπω τη σχέση έχει με το να μπορώ να έκφράζω ελεύθερα την γνώμη μου, για την α η β κατάσταση! Συντονιστής σε ένα τεχνολογικό φόρουμ είμαι, ούτε ο Πάπας είμαι, ούτε το διεθνές νομισματικό ταμείο!! (για να έχει τόση βαρύτητα ο λόγος μου)

Δεν βλέπω κανέναν άλλον να θίχτηκε, πέρα από εσένα, μιας που το ποστ μου δεν απευθυνόταν σε κανέναν προσωπικά. Αν τώρα εσύ θίχτηκες, δικαίωμα σου, εγώ δεν βλέπω πάντως κανέναν λόγο να απολογηθώ σε εσένα (η σε κάποιον άλλον) για κάτι που όχι μονο πιστεύω, αλλα είναι και απλή πραγματικότητα. Αλλα ξέρεις, παντού και πάντα θα υπάρχουν οι 'δικηγόροι του λαού', που θα μιλάνε για το πως θιχτήκανε οι άλλοι (λες και αυτοί δεν έχουν στόμα)!
Και ναι, όλες αυτές οι 'καινοτομιες' αντιγραφές από άλλους είναι, είτε το θέλεις είτε όχι, και μετά από καιρό, και αφού είδε ότι χάνει το παιχνίδι μένοντας κλεισμένη στην φιλοσοφία της, έρχεται και μας λέει, ''..ακούσαμε τι θέλουν οι πελάτες μας, και με μεγάλη υπερηφάνεια σας παρουσιάζουμε το wireless sync με itunes, και activation της συσκευής!!! ..... Τσίου


συμφωνω 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 05/10/2011 - 20:57


#612   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:26

Να, να , κάτι τέτοια λές και ανεβαίνουμε.....
Δλδ προτείνεις με το λανσάρισμα, πάμε ios5 χωρίς jb? kai μετά βλέπουμε?
Και επειδή πάντα μπερδευα το tethered kai to un tethered, εννοείς ότι υπάρχει jb για ios αλλά πρέπει να το συνδέεις στο pc όταν σου σβήνει?


Εγω με αυτά που είδα μάλλον θα το τολμησω..!

Ακριβώς. Αυτο που υπάρχει τώρα, κάθε φορά που κλείνει, θες PC.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#613   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:26

Ναι φίλε μου .;-)


Σέβομαι την άποψη του Κώστα, αλλά εγώ δεν θα πάω. Τουλάχιστον όχι πριν δω το 3gs μου με ios5...

#614   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:26

Το iOS 5 σκοτώνει..! Ο μόνος λόγος που θα έκανα JB είναι για SBSettings.

Yπάρχει ήδη Tethered. Ας ελπίσουμε σε Untethered σύντομα.


ρε νικο, για πες μας , πως σκοτωνει το ios5? μπας και ξυπνησουμε και εμεις ! να ρωτησω μονο 2 πραγματα να μου πεις.! εαν εχει ενσωματωμενο κατι οπως το my3g και το mywi, (για εμας που εχουμε κολοvodafone). εαν δεν τα εχει σταματαω την κουβεντα εδω για το ios5, και για το οτι σκοτωνει και το οτι απελευθερωσε το λειτουργικο η apple , και αλλες @@ιες!!

#615   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 17:30

Επίσης παρακαλώ την apple, να βάλει άμεσα ράδιο και bluetooth. Βαρέθηκα να με κοροϊδεύουν όλοι για αυτό, αλλά πολύ περισσότερο με εκνευρίζει ότι έχουν δίκιο.!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες