Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:04

Γράψτε κάποιος ένα άρθρο επιτέλους ότι η οθόνη του iPhone είναι πάρα πολύ δυσκόλο να αλλάξει ακόμη και στο μέλλον. Δε γίνεται να διαβάζουμε τα τόπικς και τα μισά ποστς να μιλάνε για οθόνες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   hellspawn

hellspawn

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:hellspawn81

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:05

Κάπως έτσι είναι φίλε μου , μας έχει παγιδέψει για τα καλά. Όμως πέρα από την πλάκα , πέρυσι η apple είχε επενδύσει πολλά σε αυτό το design και το θεωρούσα κομματάκι δύσκολο να το εγκαταλείψει τόσο νωρίς. Όπως και έγινε.

#678   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:06

Γράψτε κάποιος ένα άρθρο επιτέλους ότι η οθόνη του iPhone είναι πάρα πολύ δυσκόλο να αλλάξει ακόμη και στο μέλλον. Δε γίνεται να διαβάζουμε τα τόπικς και τα μισά ποστς να μιλάνε για οθόνες.


οντος αν αλλξει η apple το ΑR θα γινει μπαχαλο με τις εφαρμογες...αλλα αυτο δεν σημαινει πως θα εχει για παντα 3.5 ιντσες...

#679   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:07

Πότε γύρισες κιόλας;;;;
Μόνο διάδρομο έκανες;;;;
Χεεχεχεχχεχεχεχε.


χαχαχαχα απο το γυμναστηριο γραφω με το ipad.

#680   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:09

Καλησπέρες!!! μετά την τρελή χτεσινοβραδυνή ΞΕΝΕΡΑ, επανέρχομαι περισσότερο λογικά σκεπτόμενος. Διάβασα πολλά "φόρα" με αρκετούς να τσακώνονται (είναι ειλικρινά επιτυχία για μια εταιρία να γίνετε πανζουρλισμός για ένα προϊον της) για το αν η όψη του αϊφον είναι για μοστρατζίδες στη καφετέρια, ή αν η έλλειψη αλλαγής αυτής μπορεί κάποιος να την καταδικάσει. Και θα σταθώ εδώ:

η ΑΠΛ έτσι με έμαθε. Με έμαθε να ζω με ένα ΤΕΛΕΙΟ (για μένα) προϊον που δεν αποχωρίζομαι ΠΟΤΕ και με έκανε να καπνίζω τσιγάρα (που λέει ο λόγος) την ώρα που βλέπω τα liveblog και περιμένω με αγωνία τα ΕΠΟΜΕΝΑ προϊοντα της! Επίσης με έμαθε οτι η έτη-φωτώς-μπροστά τεχνολογία της (που κατά την ταπεινή μου δύσκολα τα android θα φτάσουν λόγω διαφόρων καταστάσεων), ΠΡΕΠΕΙ να συνδυάζεται (το έχει πει και ο Τζομπς άλλωστε) με ΜΟΣΤΡΑ, ΜΟΥΡΗ, DESIGN όπως θέλει ο καθένας το λέει. Αν μέναμε στη μη-μόστρα/design, η Απλ θα ήταν ακόμα στην δύσκολη προ-Τζομπς εποχή. Δικαίωμα μου λοιπόν να στεναχωριέμαι και να τρελένομαι που περίμενα ένα ακόμα έτη φωτώς μπροστά αϊφον 5 και να δικαιολογώ την απόψη μου με αυτες τις αράδες. Ήθελα νέο design, 100 megapixel, icore 9 processor, 1ΤΒ σκληρό, 8GB μνημη, να ψήνει καφέ, να καθαρίζει φασόλια, κτλπ. (η υπερβολή προς αστεϊσμό κ χαλάρωση)). Όπως και σαφώς και δικαίωμα του καθενός να κάνει flame όποιον αγοράζει αϊφον για 50-50 τεχνολογία vs. μόστρας!!! Προσωπικά χρησιμοποιώ το αϊφον για τηλέφωνο (προφανώς), safari-ing, RSS, νέα, φώτο, email, κτλπ. Κοινώς, ΟΧΙ δε το αφήνω στο τραπέζι στην καφετέρια που πάω, αλλά ΝΑΙ θέλω κάτι καινούριο απο την εταιρία που μου δίνει την δυνατότητα να τα περιμένω αυτα!!!

Και τελικά μη τρελαινόμαστε! Είναι απλά ένα (τέλειο) τηλέφωνο (με διάφορα άλλα μαζί) που εμένα προσωπικά μ αρέσουν! Και φυσικά θα αγοράσω το 4ς, απλά θα το κάνω λίγο πιο σκεπτικά από ένα χρόνο πριν που πήρα το 4. :-)

Αυτά!!!

PS. Ελπίζω κ Στηβ να έιναι καλά κάπου και να διασκεδάζει με τις αντιδράσεις!!!

Τελευταία επεξεργασία από: islascanarias, 05/10/2011 - 19:11


#681   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:10

οντος αν αλλξει η apple το ΑR θα γινει μπαχαλο με τις εφαρμογες...αλλα αυτο δεν σημαινει πως θα εχει για παντα 3.5 ιντσες...


Προφανώς, αλλά πέρυσι έβγαλε τη Retina, σε μια γενιά θα αλλάζανε πάλι τα δεδομένα για την οθόνη; Το AR θεωρώ ότι δε θα αλλάξει ποτέ. Πιο πιθανό βλέπω να βγάλουν κάποια 4άρα οθόνη με 2πλάσια ανάλυση από Retina. Δεν ξέρω εαν θα καταφέρουν να στριμώξουν τόσα pixels εκεί, αλλά τι άλλο μπορεί να γίνει;

#682   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:11

Πότε γύρισες κιόλας;;;;
Μόνο διάδρομο έκανες;;;;
Χεεχεχεχχεχεχεχε.


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#683   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:12

χαχαχαχα απο το γυμναστηριο γραφω με το ipad.


αν ειχες το siri θα εκανες κανονικα τα βαρη σου και θα ελεγες στο ipad ''ipad μπες στο iphonehellas και ριξε καμια χριστοπαναγια στην apple''
αυτα ειναι...:D

#684   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:14

αν ειχες το siri θα εκανες κανονικα τα βαρη σου και θα ελεγες στο ipad ''ipad μπες στο iphonehellas και ριξε καμια χριστοπαναγια στην apple''
αυτα ειναι...:D


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ


Έχω πέσει κάτω από το γέλιο. Με έχει πιάσει νευρικό.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#685   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:14

Προφανώς, αλλά πέρυσι έβγαλε τη Retina, σε μια γενιά θα αλλάζανε πάλι τα δεδομένα για την οθόνη; Το AR θεωρώ ότι δε θα αλλάξει ποτέ. Πιο πιθανό βλέπω να βγάλουν κάποια 4άρα οθόνη με 2πλάσια ανάλυση από Retina. Δεν ξέρω εαν θα καταφέρουν να στριμώξουν τόσα pixels εκεί, αλλά τι άλλο μπορεί να γίνει;


θα πρεπει να φαρδινει η συσκευη αλλα μετα παμε σε παντοφλοποιηση...

#686   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:21

νομιζω πρεπει να παραδεχτουμε οτι ηταν το ποιο fail event της apple προς το παρών...

#687   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:24

νομιζω πρεπει να παραδεχτουμε οτι ηταν το ποιο fail event της apple προς το παρών...


ετσι ακριβως.!

#688   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:26

νομιζω πρεπει να παραδεχτουμε οτι ηταν το ποιο fail event της apple προς το παρών...

γιατι; επειδη παρουσιασε το αναμενομενο; επειδη ακολουθησε το περιβοητο major-minor-major;

μαλλον επειδη δεν ανακοινωσε το πολυαναμενομενο 5αρι που ολοι περιμενατ(μ)ε..

#689   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:26

αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι, απο που βγηκαν ολες αυτες οι φημες και η αναμονη περι super iphone 5 , αφου ολοι γνωριζαμε την τακτικη της apple. αρχιζω να πιστευω οτι ηταν δαχτυλος ανταγωνιστων, για να δημιουργησει μεγαλες προσδοκιες, και μετα να ερθει η μεγαλη απογοητευση των οπαδων της apple. δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

#690   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2011 - 19:30

νομιζω πρεπει να παραδεχτουμε οτι ηταν το ποιο fail event της apple προς το παρών...


Fail για όσους είχαν μεγάλες προσδοκίες.. Αναμενόμενο ήταν..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες