Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 09/10/2011 - 23:03

παιδια, ξερεις κανεις ΒΑΣΙΚΑ μια ημερομηνια γα Ελλαδα?
28/10 ακουω, 14/11 ακουω, 24/11 ακουω....

όντως και γώ θα ήθελα να ξέρω γιατί θέλω να δω αν προλαβαίνω την επιδότηση! μάλλον για τέλη Νοεμβρίου νομίζω είναι το πιο σίγουρο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2011 - 11:08

Καλημερα σε ολο το forum μηπως εχουμε κανενα νεοτερο το ποτε ερχεται Ελλαδα το iphone 4s?

#978   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 11:13

Τέλη Νοεμβριου υπολόγιζε.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/10/2011 - 11:13

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#979   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 11:27

ο jobs σιγουρα εχει δωσει την επομενη τεχνολογια σε design αλλα και σε hardware για τα επομενα οχι ενα οχι 2 αλλα σιγουρα 5 χρονια γιατι οπως ξερουμε αγοραζε τεχνολογια σημερα για τα επομενα 5-10 χρονια. Αρα μετα την 4ετια να ανυσηχουμε για την apple.

#980   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2011 - 11:36

Τέλη Νοεμβριου υπολόγιζε.

σε ευχαριστω πολυ!!!

#981   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 11:59

Τίποτα.. Σιγά.

Όποιος προλάβει θα 'ναι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#982   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 12:14

Εγώ πάντως με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω πραγματικά απορώ. Έχουν λυσσάξει όλοι (καλά όχι όλοι, αφού οι πωλήσεις άλλα δείχνουν) με την "μικρή" αναβάθμιση του 4s! Θεωρείται μικρή η αναβάθμιση του 4s γιατί; Επειδή λέγεται 4s και όχι 5; Όταν δλδ σε έναν υπολογιστή αφήνεις την ίδια οθόνη και το ίδιο κουτί και πας από 2 πύρινο σε 4 πύρινο επεξεργαστή, αναβαθμίζεις την μνήμη, μεγαλώνεις τον δίσκο, και αλλάζεις κάρτα γραφικών δεν είναι μεγάλη αναβάθμιση; Εγώ ποτέ δεν συμφωνούσα, ούτε συμφωνώ με τα κολλήματα της Apple και τις αστείες -κάποιες φορές- αναβαθμίσεις της, αλλά αυτή τη φορά θεωρώ πως είναι διαφορετικά τα πράγματα!

Μιλάμε για μια αλλαγή με 2πύρινο επεξεργαστή, τον πιο γρήγορο της αγοράς ακόμα και στα γραφικά για παιχνίδια (*), και μιλάμε και για μια κάμερα ακόμα καλύτερη της ήδη υπέροχης κάμερας του 4 με 1080p βίντεο. Επίσης επιτέλους έκδοση 64gb! Συν τα υπόλοιπα που μπορεί να μην λένε και πολλά άμεσα, θεωρώ όμως ότι είναι το μέλλον και σίγουρα η Apple έριξε δουλειά από πίσω! Εντάξει, οκ, δεν μεγάλωσε η οθόνη στις 5 ίντσες (tablet το θέλουμε?), και δεν άλλαξε και το σχέδιο εξωτερικά (εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το 4 και δεν το βαρέθηκα ακόμα). Γνωρίζοντας λοιπόν την πολιτική της Apple τόσα χρόνια περίμενα πολύ λιγότερα, ειδικά για 4s και οι συγκεκριμένες αναβαθμίσεις θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι του 5 και όχι του 4s, όπου αλλάζοντας ελάχιστα το σχέδιο και ίσως πηγαίνοντας σε 4’’ οθόνη θα μιλάγαμε και πάλι για το «θαύμα» της apple!!!

Οκ, ίσως είναι δύσκολο για κάποιον που έχει το 4 να πάει στο 4s αν δεν τον ενδιαφέρουν άμεσα τα παραπάνω (επεξεργαστής, κάμερα, κλπ) που πιστεύω ότι με νέες εφαρμογές που θα αξιοποιούν επεξεργαστή και γραφικά θα φανεί η διαφορά, αλλά για κάποιον με 3gs ή με άλλο κινητό θα είναι μια τεράστια αναβάθμιση!!!

(*) Γιατί η apple δείχνει τόσο μεγάλο ζήλο στα γραφικά και στα παιχνίδια στα κινητά της, και αδιαφορεί τόσο για τα παιχνίδια στα mac? Αυτό το 30% επί των εισπράξεων είναι βασικό θέμα ε…? :P

#983   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2011 - 12:16

δεν πιστευω να υπαρξει τοσο μεγαλο αγοραστικο ενδιαφερον,ολοι περιμεναμε κατι διαφορετικο απο το 4S,ενα μεγαλο ποσοστο εχει το 4 και δεν πιστευω να το αλλαξει,μονο εαν καποιος εχει επιδοτηση (οπως εγω δλδ),εχω το 4 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αμα δεν ειχα μια καλη επιδοτηση δεν θα το αλλαζα!!!

#984   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 12:21

Καλά.. Όλοι κλαίγονται, αλλά απο τους πρώτους θα είναι. Πάλι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#985   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2011 - 12:50

ο jobs σιγουρα εχει δωσει την επομενη τεχνολογια σε design αλλα και σε hardware για τα επομενα οχι ενα οχι 2 αλλα σιγουρα 5 χρονια γιατι οπως ξερουμε αγοραζε τεχνολογια σημερα για τα επομενα 5-10 χρονια. Αρα μετα την 4ετια να ανυσηχουμε για την apple.

Μόνο ο Θεός ξέρει τι θα γίνει τεχνολογικά τα επόμενα 5 χρόνια. Ας μην είμαστε υπερβολικοί.

#986   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 10/10/2011 - 13:18

Προς όλους τους υπέρμετρους FANBOYS - Πρόβατα...που ενώ τούς εξηγούσαμε με επιχειρήματα ΣΟΒΑΡΆ για το ποια είναι η νοοτροπία της εταιρίας , παρόλο που τα σημάδια ήταν εμφανή , αυτοί περίμεναν το " θαύμα " μετά από 1,5 χρόνο !!
Αυτά έγραφα πριν καμπόσες μέρες εδώ δημοσιά και με κατηγορούσαν και μου τα έψελναν κάτι απαράδεκτοι ελαφρόμυαλοι που περίμεναν το 5αρι σαν το μάνα εξ ουρανού....αυτά λοιπόν κύριοι που ακολουθούν...ΠΡΟΦΗΤΙΚΆ τα έγραφα τότε.....


""" Παρόλο που το ίδιο το i-Tunes αποκαλύπτει πλήρως μέσα στο κωδικό του το 4S , παρόλο που η ίδια η ΑΤ&Τ εμφανίζει στο σύστημα της το 4S , παρόλο που ετικέτα της Αpple δηλώνει ξεκάθαρα το 4S , παρόλο που ΣΟΒΑΡΉ εταιρεία κατασκευής θηκών εμφανίζει επίσημη συσκευασία της για το 4S , παρόλο που σημαντικά φόρουμ μιλάνε όλα για το 4S , κάποιοι " ρομαντικοί " ή εντελώς εθισμένοι στον FunBoy-σμο τους κοινός προβατάκια , ακόμα κρατάν το πολύ μεγάλο καλάθι και περιμένουν το " θαύμα " , χωρίς να μπορούν να δεχτούν κάτι άλλο πέρα από το " θαύμα " , επειδή οι προσδοκίες τους είναι μεγαλύτερες από τον ρεαλισμό και την πραγματικότητα !!
Δεν έχουν καταλάβει παρόλο που είναι πελάτες της εταιρείας ή μάλλον ΔΕΝ θέλουν με τίποτα να καταλάβουν την νοοτροπία της Apple...δηλαδή το Major - Minor Update σε ΌΛΑ τα προϊόντα της. Επίσης , κοινά αποδεκτό ότι ως εταιρεία δημιουργεί ΠΡΏΤΑ το Software και ΜΕΤΆ το " ντύνει " με το κατάλληλο Hardware , ώστε να δουλεύει αψεγάδιαστα και ως εκεί !! Αυτό το κάνει σε όλα τα μηχανήματα της - σε ότι παράγει γενικά...και η πάγια φιλοσοφία της ως εταιρεία , που είναι και το μυστικό της επιτυχίας της ως ένα σημείο , φυσικά και δεν θα αλλάξει έτσι ξαφνικά ένα ωραίο Κλιφορνέζικο πρωινό του Οκτώβρη , επειδή κάποιοι είναι φαντασμένοι και περιμένουν το σχήμα " δάκρυ " στο κινητό και το Liquid Metall ως νέο υλικό !!
Το 2011 , όπως είπε και ο Steve είναι η χρονιά του iPad 2 και ως εδώ επαληθεύεται πλήρως , διοτι σε ότι προϊών μέχρι στιγμής έκανε αναβάθμιση μέσα στο 2011 η εταιρεία , ήταν ΣΕ ΌΛΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ MINOR UPDATES !! Το 2011 τελικά είναι η χρονιά του Software ( λειτουργικά συστήματα ) και του iPad 2 και ως εκεί !!
Το 4S είναι η ποιο λογική κίνηση που θα έκανε η εταιρεία , ΈΝΑ ΑΠΛΌ REFRESH ...εξαιρετικά προβλέψιμη κίνηση θα έλεγα !! Κοινός κάθε iPhone " φορά " το Hardware του αντίστοιχου χρονικά iPad , έτσι λοιπόν πολύ λογικά και το 4S θα " φορά " το υλικό του iPad 2 και αντιστοίχως το μεθεπόμενο iPhone το υλικό του iPad 3 κτλ.
Για τους επόμενους μήνες μέχρι την WWDC 2012 τον ερχόμενο Ιούνη , που δεν είναι και τόσο μακρυά , το 4S με το υλικό του iPad 2 μια χαρά θα καλύψει το κενό μέχρι το Major Upadte to 2012 , εξάλλου το υλικό του iPad 2 ΕΊΝΑΙ ΣΑΦΈΣΤΑΤΑ ΠΟΛΎ ΓΡΗΓΟΡΌΤΕΡΟ με βάση πραγματικών μετρήσεων , από όλα τα Hardwares των smartphones που κυκλοφορούν και θα κυκλοφορήσουν στην αγορά !! Την δουλειά του ως κινητό μέχρι τον προσεχές Ιούνιο θα την πετύχει στο έπακρο με τρελές πωλήσεις και με το μικρότερο κόστος για την εταιρεία , γιατί θα κρατήσει την ίδια σχεδίαση τώρα , οπότε ΔΕΝ θα προβεί και σε ανάλογη αλλαγή του βιομηχανικού εξοπλισμού στις αλυσίδες παραγωγής !! Άρα , ολοταχώς κινείτε για μεγάλες αλλαγές από το καλοκαίρι και μετά !!
Τώρα , όσοι εδώ μέσα δεν βλέπουν τα σημάδια των καιρών και ονειρεύονται της πανάγιας τα μάτια , φανερά εθελοτυφλούν , μάλλον απογοητευμένοι θα μείνουν και με την υπέρμετρη αισιοδοξία τους παρέα να κάνουν μαζί κρύο ντους !! Το αστείο από την άλλη είναι , ότι ΟΡΙΣΜΈΝΩΝ ο φανατισμός και το άγχος τους για το επόμενο μοντέλο του iphone είναι τόσο μεγάλο , που κυριολεκτικά αυτό φαίνεται να ξεπερνά ακόμα και το άγχος τούς για οτιδήποτε άλλο σοβαρό...τέτοια εντύπωση δημιουργούν και σε τέτοιο βαθμό που δίνουν πάτημα στους άλλους να τους ονομάζουν κυριολεκτικά -ΠΡΌΒΑΤΑ !!
Τέλος , πιστεύω ότι στο επόμενο μοντέλο που θα μοιάζει σαν το τρέχων CDMA μοντέλο , το " μεγάλο πράγμα της υπόθεσης " που θα κάνει την ουσιαστική διάφορα ως λειτουργιά , θα είναι το Assistant !! Θεωρητικά καλή λειτουργία...πρακτικά ΑΔΙΆΦΟΡΗ.... αν ήμουν ΤΥΦΛΟΣ τύπου Stevie Wonder , ΝΑΙ θα το εκτιμούσα απεριόριστα και σίγουρα είναι ΆΡΙΣΤΟ εργαλείο για ανθρώπους με ειδικές ανάγκες ΤΟ ΠΙΣΤΕΎΩ , αλλά το να " μιλάω " για να συντάξω το SMS στην γκόμενα μου όταν είμαι έξω στο Καφέ , νομίζω είναι ο ορισμός της Καγκουριάς και του Ψώνιου , κάνοντας τους άλλους δίπλα να γελάνε και να λένε παναγία μου...τι " φρούτο " και αυτό !!
Κλείνοντας , καταλαβαίνω ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...έτσι λένε...αλλά στην πραγματικότητα πεθαίνει ΠΡΏΤΑ η ελπίδα και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ Ο ΕΛΠΙΖΩΝ !!
Όπως είπε και ο Albert Einstein , ο ΟΡΙΣΜΟΣ της χαζομάρας και της βλακείας , είναι να ΠΡΟΣΔΟΚΑΣ από μια απλή λύση - από ένα απλό πράγμα , ΠΟΛΛΆ ΠΟΛΛΆ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ από αυτά που μπορεί να σου δώσει...έτσι και εδώ , μην προσδοκάτε περισσότερα από αυτά που σου δίνει συνήθως κατά γραμμα η Apple...περισσότερα δηλαδή από ένα 4S...καλό σας βράδυ !! """

Πριν αρχίσετε να μιλάτε για προϊόντα της Apple , διαβάστε για να μάθετε ποια είναι η νοοτροπία της η λογική της ο τρόπος σκέψης της !!
Μερικοί είναι ΠΕΛΑΤΕΣ-ΠΡΟΒΑΤΑ...πελάτες της εταιρίας όχι επειδή γουστάρουν την φιλοσοφία της , αλλά επειδή αγοράζουν προϊόντα μόνο για να τα μοστράρουν στην καφετερία !!
Που είναι όλοι αυτοί που λέγαν....περιμένετε μέχρι την Τρίτη και θα δείτε τελικά το 5 !!....περίμενε σου λέω ξέρω καλα !!...δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνει μεγάλη αναβάθμιση μετά από 1,5 χρόνο !!...εχω μιλήσει με ξαδέρφια στο Αμερικα και ΌΛΟΙ στο Αμερικα μιλάνε για το 5αρι και μόνο !!....περιμένετε 2 συσκευές , θα βγάλει 2 συσκευές ολοκαίνουριες σίγουρα !!...και το τελευταίο και καλύτερο που είναι πλέων ΑΝΈΚΔΟΤΟ και το αφιερώνω σε συγκεκριμένο και θα καταλάβει...μου έγραψε δημόσια το απίστευτο ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΕΙ TO 4S ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΆ ΤΟ iOS 5 ?? ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ , ΆΡΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΌΝΟ ΤΟ 5 !!.........ΝΑΙ ΦΊΛΕ ΜΟΥ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΩΛΙΣ ΣΉΜΕΡΑ ΈΓΙΝΕ ΑΥΤΌ ΑΚΡΙΒΟΣ ΚΑΡΜΠΌΝ ΓΙΑ ΔΕΎΤΕΡΗ ΦΟΡΆ...ΘΥΜΉΣΟΥ 3G ΜΕ iOS 2 !!
Περαστικά και τα θερμά μου συλλυπητήρια σε όλα αυτά τα " φρούτα " που κρατούσαν μεγάλα καλάθια περιμένοντας ΝΈΑ σχεδίαση σε στιλ " δάκρυ " με liquid metall και κουραφέξαλα...και δεν έβαζαν τη λογική τούς να δουλέψει..ούτε καθίσανε ΠΌΤΕ να κατανοήσουν το πως σκέφτεται η εταιρία ...και η οποία ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΊ πολύ πολύ συγκεκριμένα πάντα !!
Ο Βασιλείας iPhone 4 πέθανε - Ζήτω ο νέος βασιλειας iPhone 4S...χμμμμμ μα είναι Σχεδόν ΊΔΙΟΙ χαχαχαχαχαχα !! Καληνυχτίζω , κάλο βράδυ !!

Υ.Γ....Η μνήμη RAM στο 4S παραμένει ΦΥΣΙΚΆ στα 512 Mb !!

Το σχόλιο που περίμενα να δω! Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που κατανοεί τον τρόπο που λειτουργεί η Apple !

#987   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 11/10/2011 - 12:31

Διαβάζω δεκάδες σχόλια από κατόχους (κυρίως) ip4, πως το 4s δεν προσφέρει την απαιτούμενη αναβάθμιση ώστε να το αλλάξουν. Το πρόβλημα είναι,για μενα, καθαρά ψυχολογικό γιατι, όπως το έγραψε και ένας φίλος, δεν άλλαξαν την εξωτερική εμφάνιση και κατά συνέπεια την ονομασία (από 4s σε 5 δηλαδή)! Κατα τ'άλλα η αναβάθμιση είναι τεράστια και δε χωράει περιθώρια αμφιβολίας! Τώρα για το αν πρέπει να το αντικαταστήσετε (αναφέρομαι στους κατόχους του 4) νομίζω πως όποιος "τα έχει" μπορεί να το κάνει γιατί κακά τα ψέματα τα προϊόντα της Apple δεν απευθύνονται στον μέσο Έλληνα και δε φταίει η Apple που δεν παρουσίασε ένα καλό κινητό όπως λέτε. Όσο για το siri πιστεύω πως είναι μια καταπληκτική τεχνολογία και πριν προλάβετε να το κατακρίνετε να σας επισημάνω τη λέξη κλειδί που είναι το "beta". Έχουμε να δούμε πολλές ενδιαφέρουσες αναβαθμίσεις για την εν λόγο υπηρεσία!
Μία απορία μόνο, που μπορεί να είναι χαζή αλλά θα σκάσω αν δε ρωτήσω: τι είναι το μαύρο σημάδι πάνω απο το ακουστικό του άσπρου 4s στις φωτογραφίες;

#988   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2011 - 21:00

Ισως το πρωτο hands on-review



Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 11/10/2011 - 21:01


#989   anton

anton

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 21:57

ποια θα ειναι η τιμη του πανω κατω γνωριζει καποιος να με πει?

#990   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 11/10/2011 - 22:00

ποια θα ειναι η τιμη του πανω κατω γνωριζει καποιος να με πει?

google it... ::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες