Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   Vaggelis1991

Vaggelis1991

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Vaggelis1991

Δημοσίευση 11/10/2011 - 22:10

google it... ::)



siri it ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2011 - 23:51

Μόλις άλλαξε το status στο apple uk store σε preparing for shipment! Την Παρασκευή θα παραλάβει η αδερφή μου το λευκο 32gb και σύντομα θα φτάσει σε εμένα χεχεχε

#993   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2011 - 17:49

για τη μικρή του ram δεν θα πεί κανείς πουλάει το θεμα ram στο 4s τις τελευταίες μέρες :P :P αντε να ρθει ελλάδα νατο χαρούμε.

#994   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 01:20

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  110.jpg   37,44KB   1 λήψεις


#995   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/10/2011 - 03:02

Εμένα όπως μου είπαν ότι θα είναι στης 14/10 στα χέρια μου, ήρθε το πρωί και ετοιμάζομαι γιατί έλειπα όλη μέρα να αρχίσω το σκάλισμα!!!!

Αναρτημένη εικόνα

iPhone 4S 64GB

@CaLi@


#996   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/10/2011 - 03:27

EDIT:

Το siri απλά δεν ΥπάΡχΕι!!!!!!!!!!!!

@CaLi@


#997   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 15:23

εχουμε συγκριτικα της καμερας μεταξυ του 4 και του 4ς ? γιατι διαβασα καποιον που ειπε οτι το 4 τραβαει καλυτερες φωτογραφιες και παραξενευτικα!

#998   belial

belial

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2011 - 01:48

Αληθεύει ότι δεν μπορεί να γίνει απενεργοποίηση του 3G στο iphone 4S; Περίεργο μου ακούγεται.
http://www.engadget.com

Τελευταία επεξεργασία από: belial, 16/10/2011 - 01:51


#999   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 01:59

εχουμε συγκριτικα της καμερας μεταξυ του 4 και του 4ς ? γιατι διαβασα καποιον που ειπε οτι το 4 τραβαει καλυτερες φωτογραφιες και παραξενευτικα!


Δεν παιζει αυτο φιλε μου με τπτ. Στη χειροτερη θα τραβαγαν απλα τις ιδιες, οχι και χειροτερες ομως

#1000   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 02:02

Εγώ πάντως με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω πραγματικά απορώ. Έχουν λυσσάξει όλοι (καλά όχι όλοι, αφού οι πωλήσεις άλλα δείχνουν) με την "μικρή" αναβάθμιση του 4s! Θεωρείται μικρή η αναβάθμιση του 4s γιατί; Επειδή λέγεται 4s και όχι 5; Όταν δλδ σε έναν υπολογιστή αφήνεις την ίδια οθόνη και το ίδιο κουτί και πας από 2 πύρινο σε 4 πύρινο επεξεργαστή, αναβαθμίζεις την μνήμη, μεγαλώνεις τον δίσκο, και αλλάζεις κάρτα γραφικών δεν είναι μεγάλη αναβάθμιση; Εγώ ποτέ δεν συμφωνούσα, ούτε συμφωνώ με τα κολλήματα της Apple και τις αστείες -κάποιες φορές- αναβαθμίσεις της, αλλά αυτή τη φορά θεωρώ πως είναι διαφορετικά τα πράγματα!

Μιλάμε για μια αλλαγή με 2πύρινο επεξεργαστή, τον πιο γρήγορο της αγοράς ακόμα και στα γραφικά για παιχνίδια (*), και μιλάμε και για μια κάμερα ακόμα καλύτερη της ήδη υπέροχης κάμερας του 4 με 1080p βίντεο. Επίσης επιτέλους έκδοση 64gb! Συν τα υπόλοιπα που μπορεί να μην λένε και πολλά άμεσα, θεωρώ όμως ότι είναι το μέλλον και σίγουρα η Apple έριξε δουλειά από πίσω! Εντάξει, οκ, δεν μεγάλωσε η οθόνη στις 5 ίντσες (tablet το θέλουμε?), και δεν άλλαξε και το σχέδιο εξωτερικά (εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το 4 και δεν το βαρέθηκα ακόμα). Γνωρίζοντας λοιπόν την πολιτική της Apple τόσα χρόνια περίμενα πολύ λιγότερα, ειδικά για 4s και οι συγκεκριμένες αναβαθμίσεις θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι του 5 και όχι του 4s, όπου αλλάζοντας ελάχιστα το σχέδιο και ίσως πηγαίνοντας σε 4’’ οθόνη θα μιλάγαμε και πάλι για το «θαύμα» της apple!!!

Οκ, ίσως είναι δύσκολο για κάποιον που έχει το 4 να πάει στο 4s αν δεν τον ενδιαφέρουν άμεσα τα παραπάνω (επεξεργαστής, κάμερα, κλπ) που πιστεύω ότι με νέες εφαρμογές που θα αξιοποιούν επεξεργαστή και γραφικά θα φανεί η διαφορά, αλλά για κάποιον με 3gs ή με άλλο κινητό θα είναι μια τεράστια αναβάθμιση!!!

(*) Γιατί η apple δείχνει τόσο μεγάλο ζήλο στα γραφικά και στα παιχνίδια στα κινητά της, και αδιαφορεί τόσο για τα παιχνίδια στα mac? Αυτό το 30% επί των εισπράξεων είναι βασικό θέμα ε…? :P

1 παιχνιδια στα mac υπαρχουν μια βολτα στο appstore θα σου αλλαξει γνωμη
2. η ram ειναι ιδια στο iphone 4 και στο iphone 4s
3.το iphone 4s ειναι διπυρηνο αλλα ξερεις στα ποσα τρεχει?στα 800(ουπς στα 800 τρεχει και το μονοπυρηνο iphone 4 μου) οταν αλλα τρεχουν στα 1200
4.στα παιχνιδια δεν θα δεις μεγαλη διαφορα απο το 4 σιγουρα διοτι ποσο καλα θα μπορεσεις να τα παρατηρησεις ή θα ζουμαρεις με φακο να τα παρτηρησεις σε μια τετοια οθονη(υποψην δεν εχω κατι με την οθονη ισα ισα που μ αρεσει)
5. μπαταρια μικροτερη απο το 4
6.siri καλο αλλα δεν αναγνωριζει ελληνικα αλλα ουτε αγγλικα αν δεν τα διατυπωσεις σωστα(υπαρχει και ποστ του sepsis νομιζω)
7.επιτελους ελυσαν το θεμα δια παντως στην κεραια
Εαν ολα αυτα αποτελουν λογο να μεταπηδησει καποιος απο το 4 στο 4s καντε το..

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/10/2011 - 02:03


#1001   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2011 - 11:42

Καλα πλακα κανουμε?

http://www.limera1n....3g-disable.html

Αν συμβαινει κι εδω αυτο την κατσαμε την βαρκα! Με το κωλοσημα 3g που εχουμε εδω θα χανουμε το σημα συνεχεια!!!!!

Ειναι δυνατον να μην εχουμε 2g σημα? εγω με 2g παιζω και wifi και μονο οταν ειμαι εξω ανοιγω 3g...

Ξενερα λεμε...

#1002   dimitristousis

dimitristousis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 12:16

Παιδια ειμαι καινουργιο μελος στο forum και δεν το γνωριζω καλα ακομη..Σιγα σιγα θα το μαθω..Αυτο που θελω να ρωτησω είναι αν αξίζει κάποιος να αγοράσει το iPhone 4S απο εξωτερικό..Θα βρεθώ Γαλλία στα μέσα Νοέμβρη και σκέφτομαι να το αγοράσω απο εκει..Θα έχω πρόβλημα μετά στην Ελλάδα..?

#1003   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/10/2011 - 12:20

Καλο ειναι να ρωτησεις το καταστημα που θα το αγορασεις αν ειναι ξεκλειδωτο.

#1004   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 12:32

Παιδια ειμαι καινουργιο μελος στο forum και δεν το γνωριζω καλα ακομη..Σιγα σιγα θα το μαθω..Αυτο που θελω να ρωτησω είναι αν αξίζει κάποιος να αγοράσει το iPhone 4S απο εξωτερικό..Θα βρεθώ Γαλλία στα μέσα Νοέμβρη και σκέφτομαι να το αγοράσω απο εκει..Θα έχω πρόβλημα μετά στην Ελλάδα..?

δεν ειναι απολυτο πως θα σου δεχτουν εδω την συσκευη εαν εχει προβλημα η συσκευη δεν νομιζω να στην δεχτουν στο γερμανο η στην vodafone
δηλαδη με την εγγυηση θα εχεις ενα θεμα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/10/2011 - 12:33


#1005   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2011 - 12:42

Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει ποια είναι αυτά τα 200 new features που έχει το 4S???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες