Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1075 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2011 - 15:11

Αν ισχυει κατι τετοιο ειναι τραγικο.... αλλα εγω δεν χανω την ελπιδα μου ολο και καποιος developer θα μας δωσει την λυση μεσω cydia !! Γιατι ετσι οπως παει το πραγμα τα λαθει της apple τα διορθώνουν τριτα ατομα. αυτο το τελευταιο με πολυ αγαπη :rolleyes:


Ασχέτως λαθών ή όχι, ή apple, με το jailbreak έχει τσάμπα developing και επιλεκτικά ενσωματώνει tweaks, apps etc. σε μεταγενέστερες iOS εκδόσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2011 - 18:28

Αν δεν κανω λαθος παντως, στο iphone4 που εχω με ios5 αν βαλω το cellular data στο off κι αφησω ανοιχτο αυτον του 3g τοτε το σημα 3g εξαφανιζεται απο την status bar, αλλα δεν παιρνει και ip οπως βλεπω απο το sbs settings. Αυτο σημαινει οτι εχει γυρισει σε 2g ασχετως αν ο διακοπτης 3g ειναι ανοικτος?

Αν ναι τοτε το ιδιο θα ισχυει και στο 4s απλα χωρις τον διακοπτη του 3g. Θα κλεινουμε το cellular data και θα γυριζει αυτοματα σε 2g?

#1023   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 19/10/2011 - 18:32

Τελικα ποιο μηνα θα ερθει στην Ελλαδα...?

#1024   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 19/10/2011 - 18:45

Τελικα το 4S ειναι ποιο λεπτο απο το 4....?

#1025   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2011 - 18:48

Τελικα το 4S ειναι ποιο λεπτο απο το 4....?

οχι. οι διαστασεις ειναι ακριβως οι ιδιες. μονο το 4S ειναι βαρυτερο απο το 4 (μη φανταστεις σημαντικη διαφορα, 3 γραμμαρια νομιζω..)

#1026   sparkion

sparkion

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 21/10/2011 - 16:46

Θελω εδω και καιρο να ρωτησω κατι..Εχω δει συγκριτικα test για το 4s και σε σχεση με το 4...Γραφικα, μπαταρια...
Δεν εχω δει ομως κανεναν να αναφερει κατι και για το θεμα της κεραιας..Εχει οντως πλεον καλυτερο σημα το 4s??
Πιστευω οι περισσοτεροι κατοχοι του 4 ειχαν θεμα με το σημα...για καποιους και χοντρο....ειδικα σε κλειστους χωρους..
Στο σπιτι μου μονο με hands free μπορω να μιλησω και καπως καλυτερα με ανοιχτη ακροαση..
Αν το πιασω κανονικα το σημα εξαφανιζεται..χανεται!!!
Για μενα λοιπον μια οντως αναβαθμιση στο θεμα της κεραιας θα ηταν λογος να το παρω..με μια καλη επιδοτηση..
αν ομως δεν εχει λυθει το προβλημα και με ενα 5 να βγαινει το καλοκαιρι δεν αξιζει

#1027   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2011 - 16:54

Εγω απο τα speed test μεταξυ των 4 και 4s,δε μπορω να καταλαβω που ειναι η διπλασια ταχυτητα που λενε; Η διαφορα ειναι ελαχιστη πραγματικα.
Τωρα τα γραφικα,κεραιες,μπαταριες και τετοια,δε με ενθουσιαζουν. Δε μου δινουν αφορμη να σκασω 680€ για το 4s.
Βρισκεις 4αρι με 350€ μεταχειρισμενο χαλαρα οταν ερθει το 4s ελλαδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1028   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2011 - 15:16

Τελικα ποιο μηνα θα ερθει στην Ελλαδα...?

Ρωτησα σε ενα μαγαζι της apple και μου ειπε 15 δεκεμβριου.Παντως παιδια πολυ γρηγορο ::)

#1029   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2011 - 16:25

η εξελιξη της καμερας του iphone

#1030   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/10/2011 - 16:28

η μονη αξιολογη αλλαγη στο 4s ειναι το ηχειο που ειναι πολυ ποιο δυνατο απο του 4 :P

#1031   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2011 - 16:33

Eγω απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να παει σε 4s.
Να πληρωσει τοσα λεφτα για να παρει ενα ιδιο κινητο με απλη διαφορα τον cpu ( που και το 4αρι δεν εχει και κανανεν αργο cpu ) και την καμερα.
Δε θα το κανα με τπτ.
Ασε που απ οτι λενε εχει και χαμηλοτερη μπαταρια.Κραταει λιγοτερο απο το 4αρι.

Συμφωνω απολυτα με τον kostas13patra.
Μεταχειρο iphone 4 με 350ε και εισαι μπομπα.

Απορω πως κανει τετοιες πωλησεις και σε τετοιες εποχες.
Μου φαινεται πως ακομα και ενα ιδιο ακριβως με το 4αρι ( και σε hardware και σε εμφανιση) να βγαζε η Apple παλι οι περισσοτεροι θα πουλαγαν το 4αρι τους για να παρουν το καινουριο.
Τι να πω.

Τελευταία επεξεργασία από: georgebest2, 26/10/2011 - 16:34


#1032   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2011 - 16:37

Στο billiger.de εχει iPhone 4 8gb με 410 ευρω καινούργιο αλλα δεν στέλνει Ελλάδα!

#1033   rounhs

rounhs

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 26/10/2011 - 17:05

Eγω απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να παει σε 4s.
Να πληρωσει τοσα λεφτα για να παρει ενα ιδιο κινητο με απλη διαφορα τον cpu ( που και το 4αρι δεν εχει και κανανεν αργο cpu ) και την καμερα.
Δε θα το κανα με τπτ.
Ασε που απ οτι λενε εχει και χαμηλοτερη μπαταρια.Κραταει λιγοτερο απο το 4αρι.

Συμφωνω απολυτα με τον kostas13patra.
Μεταχειρο iphone 4 με 350ε και εισαι μπομπα.

Απορω πως κανει τετοιες πωλησεις και σε τετοιες εποχες.
Μου φαινεται πως ακομα και ενα ιδιο ακριβως με το 4αρι ( και σε hardware και σε εμφανιση) να βγαζε η Apple παλι οι περισσοτεροι θα πουλαγαν το 4αρι τους για να παρουν το καινουριο.
Τι να πω.

σημφωνο μαζι σου αλλα οσο για την μπαταρια δεν υσχει κατι τετοιο

#1034   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2011 - 17:05

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο τι θα συμβαινει με το 3g στο 4s εδω στο ελλαντα. Εγω ειμαι χωρις 3g ολη μερα, μονο με wifi παιζω. Απλα οταν ειμαι εξω, δεν εχω wifi, και ειμαι στατικος τοτε μονο ανοιγω το 3g και το χρησιμοποιω. Εκανα ενα πειραμα ομως σημερα με το 4αρι μου. Κυκλοφορησα στο παλαιο φαληρο που μενω με ανοιχτο το 3g. Προσπαθησα λοιπον να κανω 10 κλησεις εν κινησει μεσα στο αυτοκινητο μου...Τζιφος. Στις 8 φορες δεν μου την εκανε την κληση γιατι εχανε το 3g σημα και με γυρναγε στο gprs.

Κι ερωτω τωρα εγω. Αν παω και παρω το 4s, που δεν σβηνει το 3g, ποιος μου εγγυαται οτι θα μπορω να μιλαω και να κανω κλησεις απροσκοπτα χωρις να ψαχνει σημα το κινητο συνεχεια?

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 26/10/2011 - 17:05


#1035   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2011 - 17:06

Πραγματικα ειναι αποριας αξιο τι θα συμβαινει με το 3g στο 4s εδω στο ελλαντα. Εγω ειμαι χωρις 3g ολη μερα, μονο με wifi παιζω. Απλα οταν ειμαι εξω, δεν εχω wifi, και ειμαι στατικος τοτε μονο ανοιγω το 3g και το χρησιμοποιω. Εκανα ενα πειραμα ομως σημερα με το 4αρι μου. Κυκλοφορησα στο παλαιο φαληρο που μενω με ανοιχτο το 3g. Προσπαθησα λοιπον να κανω 10 κλησεις εν κινησει μεσα στο αυτοκινητο μου...Τζιφος. Στις 8 φορες δεν μου την εκανε την κληση γιατι εχανε το 3g σημα και με γυρναγε στο gprs.

Κι ερωτω τωρα εγω. Αν παω και παρω το 4s, που δεν σβηνει το 3g, ποιος μου εγγυαται οτι θα μπορω να μιλαω και να κανω κλησεις απροσκοπτα χωρις να ψαχνει σημα το κινητο συνεχεια?

απλα εχει καλυτερο σημα to 4s απο το 4...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες