Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S hands-on βίντεο, επιβεβαίωση για 512ΜΒ μνήμης RAM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 12:47

Μα γιατί θές να γλυτώσεις από το iTunes? Εγώ το iTunes το βλέπω σαν feature, όχι σαν μειονέκτημα!
Την μουσική μου και τα videos/podacasts, ας πούμε, που έχω 1500 κομμάτια πώς θα την περνούσα; Με drag'n'drop? Σε ποιόν φάκελο, στην τύχη; Και τα εξώφυλλα, lyrics, καλλιτέχνες; Θα τα έκανα χύμα ή χειροκίνητα ένα-ένα;
Ή τίς φωτογραφίες και τις εφαρμογές? Και αυτές χύμα, σε όποιον φάκελο νά'ναι;
Πές περνάω όλα τα παραπάνω χύμα και θέλω να σβήσω ας πούμε όλα τα τραγούδια του δίσκου Morrison Hotel των Doors. Τί θα κάνω, θα ψάχνω ένα ένα μέσα στον κυκεώνα φακέλων και υποφακέλων; Με το iTunes απλά ξετικάρω τόν δίσκο και είμαι έτοιμος. Τό ίδιο και με φωτογραφίες και λοιπά δεδομένα!
Και κάτι τελευταίο. Πές το τηλέφωνο χρειάζεται restore, και σβήνονται τα πάντα. Τα δεδομένα σου πώς τα ξαναπερνάς; Ψάχνεις να βρείς τα φλασάκια και τους φακέλους απ'όπου τα είχες κάνει copy-paste? Με το iTunes με ένα κλίκ ξαναπερνάνε όλα οργανωμένα, σαν να μήν έγινε τίποτα! Εννοείται πώς διατηρούνται και όλες οι ρυθμίσεις σου, SMS, κωδικοί από δίκτυα, κτλ.!

Τέλος πάντων, ίσως το iTunes στα Windows να δημιουργεί προβλήματα, αλλά σε Mac OS X που χρησιμοποιώ, αν και όχι η καλυπτερη εφαρμογή, είναι πολύ ικανοποιητική!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 12/10/2011 - 13:24

Προφανως θα εμεινα λιγακι αλλα απο το
itunes φιλε μου δεν γλυτωνεις..

Οχι φίλε δεν εμεινες λιγάκι πίσω εμεινες πολυ πίσω...! Το iTunes αν θέλεις το γλυτωνεις! Και για πες μας σε παρακαλώ μιας και μιλησες για android! Μπορεί να συγκριθεί το market σας με το AppStore? εεεε Οχι! Και έχω εκτως του μγλοφωνου μου και desire το οποίο ειναι ενός έτους κινητο 550 euro και ακόμα ΔΕΝ δέχεται αναβάθμιση σε gingerbread μια αναβάθμιση που κυκλοφορεί απο τα ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΑ Χριστούγεννα! ΕΛΕΟΣ! Και πας να την περάσεις και αφού μετα απο τρεις ώρες την περνάς σπασμένη και παράνομα ΔΕΝ μπορείς να περάσεις το sense! Φρίκη για ένα κινητο ενός έτους!
Δεν στα είπανε καλα, μα καθόλου καλα! Λες ασυναρτησίες! Έχω android και μιλάω εκ πείρας! Το iTunes προσφέρει τουλάχιστον οργανωμένο backup ενώ τα Android ειναι κουκουρουκου!

#108   cryface

cryface

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2011 - 14:19

Οχι φίλε δεν εμεινες λιγάκι πίσω εμεινες πολυ πίσω...! Το iTunes αν θέλεις το γλυτωνεις! Και για πες μας σε παρακαλώ μιας και μιλησες για android! Μπορεί να συγκριθεί το market σας με το AppStore? εεεε Οχι! Και έχω εκτως του μγλοφωνου μου και desire το οποίο ειναι ενός έτους κινητο 550 euro και ακόμα ΔΕΝ δέχεται αναβάθμιση σε gingerbread μια αναβάθμιση που κυκλοφορεί απο τα ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΑ Χριστούγεννα! ΕΛΕΟΣ! Και πας να την περάσεις και αφού μετα απο τρεις ώρες την περνάς σπασμένη και παράνομα ΔΕΝ μπορείς να περάσεις το sense! Φρίκη για ένα κινητο ενός έτους!
Δεν στα είπανε καλα, μα καθόλου καλα! Λες ασυναρτησίες! Έχω android και μιλάω εκ πείρας! Το iTunes προσφέρει τουλάχιστον οργανωμένο backup ενώ τα Android ειναι κουκουρουκου!

Η πειρα σου φιλε μου ποντιαρα μαλλον φτανει μεχρι nokia 3210 και οχι σε smartphones μη μου γινεσαι επιθετικος
γιατι προφανως δεν εχεις ιδεα με το τι κρατας στα χερια σου, η μαλλον ξερεις αυτο το ομορφο γυαλινο πολυεργαλειο..
το itunes ναι υπαρχει τροπος να το αποφυγεις αλλα πως? με καποιο αλλο τετοιου ειδους προγραμμα...
Αν ειχες λιγο μυαλο παραπανω θα ειχες οργανωμενο backup και σε android και ασε τα κουκουρουκου και τα χαζα..
μαλλον εσενα δεν τα ειπανε καλα γιατι για να τα μαθεις πρεπει να στα πουν, αλλοι τουλαχιστον διαβαζουν και εχουν αποψη απο μονοι τους..οσο για το αν υποστηριζονται η οχι δεν ειναι ψεμματα αλλα παρολα αυτα υπαρχουν τροποι να ακολουθεις τις αναβαθμισεις (αν σε κοβει και λιγο βεβαια).Οσο για το Appstore δεν το ξερω καν οταν ειχα iphone δουλευα το "αλλο" store..
Οσο για τους φακελους και για τουσ υποφακελους και για την οργανωση γενικα,και εσυ ο ιδιος που τα ανεφερες
μαλλον ξερεις οτι αυτα που λες δεν τα εννοεις απλα προσπαθεις να δικαιολογησεις λιγο αυτο τον αχρηστο τροπο του itunes B)

#109   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 14:26

Αν ειχες λιγο μυαλο παραπανω θα ειχες οργανωμενο backup και σε android και ασε τα κουκουρουκου και τα χαζα..
μαλλον εσενα δεν τα ειπανε καλα γιατι για να τα μαθεις πρεπει να στα πουν, αλλοι τουλαχιστον διαβαζουν και εχουν αποψη απο μονοι τους..οσο για το αν υποστηριζονται η οχι δεν ειναι ψεμματα αλλα παρολα αυτα υπαρχουν τροποι να ακολουθεις τις αναβαθμισεις (αν σε κοβει και λιγο βεβαια)


sorry που επεμβαινω αλλα ειναι τρελο fail το να μην σου δινουν αναβαθμισεις σε τετοια κινητα και να σε παρατανε μεσα σε λιγους μηνες. Τι να το κανω να ψαχνω για αλλους τροπους? Εγω ειμαι μεσος χρηστης και δεν εχω χρονο και διαθεση να το κανω ''παρανομα'' και στην τελικη γουσταρω να ξερω οτι και μετα απο 2 χρονια ακομα θα μου δινουν αναβαθμισεις χωρις να ψαχνομαι. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 12/10/2011 - 14:29


#110   cryface

cryface

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2011 - 14:35

Τα περισσοτερα αν οχι ολα μπορω να τα τεκμηριωσω εστω και με παραδειγματα
αλλα επειδη δυστυχως η ευτυχως αλλη φιλοσοφια το android αλλη το ios και να
συνεχισω να απανταω δεν θα τελειωσει ποτε, οποτε καλες αγορες τωρα με την
κυκλοφορια του καινουργιου σας Iphone..
και συγγνωμη αν παραφερθηκα λιγο στον ποντιαρα
Ολοι μας ειμαστε υπερ της τεχνολογιας παντως ;)

#111   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 12/10/2011 - 15:13

Επίσης καλό θα ήταν να μην βάζουμε σε σύγκριση συσκευές με εργοστασιακό λογισμικό, και πειραγμένες συσκευές. Σίγουρα ο μέσος χρήστης δεν το κοιτάει αυτό και ούτε καν γνωρίζει ότι υπάρχει. Αν πει ένας πωλητής σε ένα πελάτη πάρε Galaxy και βάλε πειραγμένη ROM, το πιο πιθανό είναι να τον χάσει τον πελάτη. ::)

#112   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2011 - 15:21

Φίλε cryface λογικά όταν μιλάς για φακέλους σε'μένα αναφέρεσαι, γιατί εγώ έθεσα αυτό το επιχείρημα.

Κοίτα, αν κάτσεις και ασχοληθείς, εννοείται πώς μπορείς να τα οργανώσεις και με drag'n'drop χωρίς να χρειάζεσαι κάτι αντίστοιχο του iTunes. Αλλά στο iTunes η οργάνωση είναι παιχνιδάκι.
Και εγώ πολλές φορές είχα πεί π.χ. θα οργανώσω τους φακέλους με την μουσική στο PC, αλλά και να τους οργάνωνα, σταδιακά άρχιζαν να προσθέτω χύμα κομμάτια, άλλα να χάνονται, γενικά μετά από λίγο καιρό μπάχαλο! Με το iTunes έβαλα τάξη, ειδικά στην μουσική που δίνω μεγάλη βαρύτητα σε εξώφυλλα, metadata, στίχους, κτλ. !
Και επειδή έχει χρειαστεί να κάνω αρκετές φορές restore, δέν θέλω να φαντάζομαι το φασαρία θα ήταν να ξαναπερνάω χειροκίνητα τα δεδομένα!

Τέλος πάντων, ξαναλέω επιφυλάσσομαι για το iTunes στα Windows, με το οποίο δέν έχω εμπειρία και μπορεί να είναι όντως χάλια!

#113   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 12/10/2011 - 15:27

ειμαι χρηστης κ των 2 λειτουργικων κ ανδροιδ κ ιος! Με το ανδροιδ ειχα κουραστει να αλλαζω συνεχεια ρομ ετσι ωστε να κανω το κινητο να δουλευει καλυτερα ενω πολυ απλα με το iphone απολαμβανω την συσκευη!Απλα πραγματα!

#114   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 12/10/2011 - 15:40

Επειδή είμαι χρήστης OSX μόλις τον τελευταίο χρόνο, θα σου πω για το iTunes στα Windows. Σαφώς και είναι πιο σταθερό σε ένα Mac αλλά και με τα Windows 7 Ultimate, δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα εκτός από μερικές φορές που freezeαρε όλο το σύστημα. Βέβαια λόγω δουλειάς διαχειρίζομαι μεγάλες ποσότητες mp3 οπότε πιστεύω ότι έφταιγε και αυτό.
Πάντως πέρα από το iPhone το iTunes με έχει σώσει στο να οργανώνω σωστά το mp3 μου για να μη πω ότι το χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια αποκλειστικά για να γράφω CD, με έτοιμα εξώφυλλα σε χρόνο μηδέν.

#115   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 12/10/2011 - 17:13

Τα περισσοτερα αν οχι ολα μπορω να τα τεκμηριωσω εστω και με παραδειγματα
αλλα επειδη δυστυχως η ευτυχως αλλη φιλοσοφια το android αλλη το ios και να
συνεχισω να απανταω δεν θα τελειωσει ποτε, οποτε καλες αγορες τωρα με την
κυκλοφορια του καινουργιου σας Iphone..
και συγγνωμη αν παραφερθηκα λιγο στον ποντιαρα
Ολοι μας ειμαστε υπερ της τεχνολογιας παντως ;)

Απαξιω να ασχοληθω αλλο με ατομο που δεν καταλαβαινει!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες