Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι Mac να πάρω?


  • Please log in to reply
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Poll: Αγορα Mac

Σταθερο ή Φορητο?

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#1   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 20:57

Λοιπον εχω το εξης θεματακι....Μου εχει κολλησει απιστευτα να παρω Mac κ δεν ξερω το γιατι!! :P Αρχικα λοιπον εχω το εξης διλλημα!Να παρω ενα φορητο να ειμαι κυριος να πηγαινω παντου κ να κανω τις δουλειες μου η να πουλησω το pc μου κ να παρω εναν imac η ενα imac mini να το εχω σπιτι?κ τα αλλα μου ερωτηματα ειναι...Η χρηση για την οποια το θελω ειναι κυριως download n surf παιχνιδια παιζω λιγα αλλα θελω να ξερω πως εχω την επιλογη αν θελω κ αν παρω φορητο κατα ποσο θα ηταν καλυτερα με 13αρα η με 15αρα οθονη η 17 μου πεφτει μεγαλη!
Θα με βοηθουσε πολυ αν μαζι με την ψηφο ειχα κ μια αλλη αποψη-βοηθεια κ για μενα αλλα κ για αλλα παιδια που το ψαχνουν!!!

Τελευταία επεξεργασία από: jeanpoul, 10/10/2011 - 21:01.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bakasdimitris

bakasdimitris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:demek45

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:00

φιλε εγω σου συνειστω να παρεις ενα mac mini το οποιο θα σου βγει και αρκετα φθηνο ειδικα τωρα με τους καινουριους επεξεργαστες. (αν δεν χρειαζεσαι τιποτα πιο ιδιαιτερο) ( επισις μια παρατηρηση.. ειναι : mac mini και οχι imac mini)

#3   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:02

Λεφτά έχεις;

#4   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:03

Για Αυτο σκεφτομουν κ εγω να πουλησω την κουτα που εχω να παρω το κουτακι κ λοφω τιμης κιολας μιας κ ειμαστε σε δυσκολες εποχες...Αλλα ακομα γενικα ψαχνομαι να δω μπας κ αποφασισω!!!

#5   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:04

Λεφτά έχεις;

Θα παρω απο τον συνονοματο τον παπανδρεου που λεει πως λεφτα υπαρχουν....Ελεγα να δωσω το πολυ ως 1500

#6   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:05

Θα παρω απο τον συνονοματο τον παπανδρεου που λεει πως λεφτα υπαρχουν....Ελεγα να δωσω το πολυ ως 1500

Με 1500 ευρώ είσαι κάπου στη μέση!


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 10/10/2011 - 21:08

Γι'αυτο σε ρωτάω ποσά περίπου θες να διαθέσεις. Εγώ έχω ένα Mac mini mid 2010 με 8 gb ram κ παει σφαίρα με τα os x lion. ΑΠΟ κει κ πέρα είναι θέμα κ***ας..

#8   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2011 - 02:24

Θα παρω απο τον συνονοματο τον παπανδρεου που λεει πως λεφτα υπαρχουν....Ελεγα να δωσω το πολυ ως 1500

Εγω θα σου ελεγα να παρεις macbook pro 15"ελαφρως μεταχειρισμενο-αν βρεις-μεχρι 10 μηνων το πολυ.Με 1500 περιπου,βρισκεις!Τωρα,αν θελεις καινουργιο,παρε 13αρι με 1260 ευρω(το 700GR αν δεν κανω λαθος).Για τη δουλεια που το θελεις κανει κι αυτο.Ειδικα τωρα με τα Lion,πετανε(και τα δυο)!!Τωρα βεβαια,υπαρχει και μια αλλη λυση!Να παρεις imac 21.5"(μεταχειρισμενο,μεχρι 10 μηνων)με καμια 1000€ και με τα υπολοιπα 500 παρε ενα ipad 2 και εισαι αρχηγος B) :)

#9   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2011 - 03:16

με 1500 έχεις μόνο 2 επιλογές για μένα . παίρνεις imac 21 " τώρα ή περιμένεις μέχρι μάρτιο απρίλιο για τα νέα macbook pro 15" (οχι 13" γιατι σε περιορίζει στα παιχνίδια και λόγω κατώτερης καρτας γραφικών και σε μέγεθος) με ivy bridge και πολλά major updates.αν βιάζεσαι πάρε το imac 21" με κλειστά μάτια.εφόσον όμως έχεις σταθερό αν δεν βαριέσαι περίμενε να παρεις και φορητό το νέο έτος γιατι ένας φορητός είναι πάντα απαραίτητος σαν εργαλείο και πόσο μαλλον ενα macbook pro.

#10   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 05:36

"Μου εχει κολλησει απιστευτα να παρω Mac κ δεν ξερω το γιατί" . Ποιος ο λόγος να πάρεις mac από τη στιγμή που δεν έχεις συγκεκριμένες ανάγκες? Για να λες ότι έχω mac? Λύσε μου την απορία σε παρακαλώ

#11   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3,897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 11/10/2011 - 06:17

Δεν χρειαζετε να λυσει κανενος την απορια γιατι θελει να παρει Mac. Απο τη στιγμη που ειναι δικα του τα λεφτα ας κανει και μοστρα στους φιλους του και ας λεει οτι εχει Mac.λογαριασμο σε κανεναν δεν δινει >:(

#12   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 11/10/2011 - 06:29

Λοιπον εχω το εξης θεματακι....Μου εχει κολλησει απιστευτα να παρω Mac κ δεν ξερω το γιατι!! :P Αρχικα λοιπον εχω το εξης διλλημα!Να παρω ενα φορητο να ειμαι κυριος να πηγαινω παντου κ να κανω τις δουλειες μου η να πουλησω το pc μου κ να παρω εναν imac η ενα imac mini να το εχω σπιτι?κ τα αλλα μου ερωτηματα ειναι...Η χρηση για την οποια το θελω ειναι κυριως download n surf παιχνιδια παιζω λιγα αλλα θελω να ξερω πως εχω την επιλογη αν θελω κ αν παρω φορητο κατα ποσο θα ηταν καλυτερα με 13αρα η με 15αρα οθονη η 17 μου πεφτει μεγαλη!
Θα με βοηθουσε πολυ αν μαζι με την ψηφο ειχα κ μια αλλη αποψη-βοηθεια κ για μενα αλλα κ για αλλα παιδια που το ψαχνουν!!!


εγω εχω τον τελευταιο imac που βγηκε , με τον 2,5 i5 6750m amd και ολα αυτα , ειναι πανισχυρος , εγω μονο θα σου προτεινα αμα ηταν να παρεις τον 27'' , αν και ο 21,5 ειναι μια χαρα απλα λεω .

#13   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/10/2011 - 06:42

παρε και imac και macbook pro :lol:

#14   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1,080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 11/10/2011 - 07:07

καλημερα φιλε παρε τον imac με τον i7 και θα εισαι αρχοντας και μαλ]ιστα στις 21 ιντζες http://www.document....emart&Itemid=56 και εαν δεν σου κανει σαν χαρακτιρηστηκα για games γιατι δεν ξερω τι θες να παιζεισ πηγενε εδω στις 27 αλλα θα εισαι σουπερ http://www.document....emart&Itemid=56

#15   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1,080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 11/10/2011 - 07:07

Δεν χρειαζετε να λυσει κανενος την απορια γιατι θελει να παρει Mac. Απο τη στιγμη που ειναι δικα του τα λεφτα ας κανει και μοστρα στους φιλους του και ας λεει οτι εχει Mac.λογαριασμο σε κανεναν δεν δινει >:(

καλημερα γιαννη αναμενω ακομη!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες