Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι Mac να πάρω?


  • Please log in to reply
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Poll: Αγορα Mac

Σταθερο ή Φορητο?

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#31   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2011 - 09:24

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός πιστεύω ότι είναι αυτό και πως έχει διαμορφωμένο τον χώρο του.

Εγώ ακριβώς δίπλα στον iMac 21,5 έχω και μια 32άρα tv. Οπότε το θεώρησα υπερβολικό να πάρω τον 27άρι.

Για κάποιον ο οποίος θέλει να τα κάνει όλα μέσω της οθόνης του iMac νομίζω ότι ο 27άρης είναι ότι πρέπει.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/10/2011 - 09:27

Σωστα.

απλα επειδη οι 2 διαστασεις εχουν μεγαλη αποκλειση μεταξυ τους, ρωταω χρηστες που εχουν 21.5 και τους φαινεται μικρος ή 27 και τους κουράζει.

ο χωρος παιζει ρολο, αλλα και η καθημερινη τριβη που εχουν καποιοι με αυτες τις διαστασεις, θα με βοηθουσε στην αποφαση μου.

ευχαριστω και πάλι..


Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός πιστεύω ότι είναι αυτό και πως έχει διαμορφωμένο τον χώρο του.

Εγώ ακριβώς δίπλα στον iMac 21,5 έχω και μια 32άρα tv. Οπότε το θεώρησα υπερβολικό να πάρω τον 27άρι.

Για κάποιον ο οποίος θέλει να τα κάνει όλα μέσω της οθόνης του iMac νομίζω ότι ο 27άρης είναι ότι πρέπει.



#33   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10,183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2011 - 09:30

Έχω δουλέψει και τους 2 για αρκετή ώρα. Παρ'ολο που η οθόνη είναι μεγάλη "27" δεν σε κουράζει...Μην σε ανησυχεί αυτό το θέμα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#34   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2,590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/10/2011 - 09:38

Εγω εχω τον 21.5 , στην αρχη μου φαινοτανε μεγαλη η οθονη γιατι ερχομουν απο λαπτοπ με 15αρα αλλα μετα συνηθειο ειναι..
Παντως πρεπει να δεις τι ψαχνεις γιατι δεν ειναι και λιγα τα λευτα που θες να δωσεις..
Καλες αγορες :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#35   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/10/2011 - 10:10

Εγώ θα σοτ πρότεινα macbook pro 15'' 2.2 Ghz

#36   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 10:20

Δεν χρειαζετε να λυσει κανενος την απορια γιατι θελει να παρει Mac. Απο τη στιγμη που ειναι δικα του τα λεφτα ας κανει και μοστρα στους φιλους του και ας λεει οτι εχει Mac.λογαριασμο σε κανεναν δεν δινει >:(

Σας λένε funboys μετά και παρεξηγιέστε. Το παλικάρι γράφει ξεκάθαρα "θέλω να πάρω mac χωρίς να ξέρω γιατί". Φυσικά εσύ ως υπεύθυνος marketing και πωλήσεων της apple υποστήριξε τον. Φυσικά και μπορεί να κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του. Τι παραπάνω έχει ένα σύστημα της apple για surfing στο internet και download από ενα οποιαδήποτε άλλο pc ή laptop? Για ποιο λόγο να πάρει mac αν δεν έχει ανάγκες για design, programming, video editting,παραγωγή μουσικής,κτλ? Σαν να παίρνεις ferrari για την κυκλοφορείς στου χωματόδρομους.

#37   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 10:43

Αν θες κατεβαστήρι για torrents, θα πρέπει να έχεις ένα μηχάνημα αόρατο που να δουλεύει 24/24ωρο. Το καλύτερο είναι να φτιάξεις ένα mini pc με Atom, το οποίο θα σε υπερκαλύψει. Δεν χρειάζεται καν πληκτρολόγιο, οθόνη και ποντίκι, θα το χειρίζεσαι μέσω ενός προγράμματος από τον κεντρικό υπολογιστή, πχ με το Teamviewer. Αν έχεις και παλίες ram και κανέναν περισσευούμενο δίσκο από laptop θα σου βγει πολύ φτηνά.
Με τα ρέστα, πάρε κανέναν iMac αφού τον θέλεις τόσο.
Γιατί Mac; Γιατί έτσι. Εδώ πολλοί επαγγελματίες διαλέγουν Mac ή Pc χωρία να γνωρίζουν και μετά χτυπάνε το κεφάλι τους.

#38   klapsas

klapsas

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 11:55

MACBOOK PRO φίλε χωρίς αμφιβολία το πήρα το καλοκαίρι και πετάει με i7 επεξεργαστή και αρκετά καλή τιμή απο ebay .Άσε που το προηγούμενο macbook που είχα 6 χρόνια ακόμα και νερά από ποτιστικό το είχα κάνει μπάνιο και ακόμα δουλέυει.

#39   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 11/10/2011 - 15:25

Αρχικα να απαντησω σε αποριες που ειχανε!!!Σκεφτομαι να το πουησω το σταθερο αν ειναι να παρω αλλο σταθερο.Το να πουλησω το σταθερο κ να παρω λαπτοπ μου φαινεται λιγο περιεργο μιας κ εχω συνηθησει να εχω σταθερο απο παντα!Κλεινω ποιο πολυ ως προς το λαπτοπ με τις 15 αλλα μιας κ ειδα που λετε πως βγαινουν νεα απο το νεο ετος λεω να μαζεψω τα ευροπουλακια μου κ να χτπησω ενα....κ αφου λοιπον μπω κ φορητα στον κοσμο τις apple μετα βλεπω κ για σταθερο...

#40   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/10/2011 - 15:28

εγω θα σου πρωτινα να περιμενεισ για να παρεις τους νεουσ imac που θα βγουνε οπου θα ειναι διαφορετικοι εξωτερικα..

#41   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2011 - 15:56

Πρότασή μου, να πάρεις φορητό. Μπορείς να το κουβαλάς όπου θές, και είναι αρκετά ισχυρό. Και αφού έχεις και οθόνη, όταν είσαι σπίτι το συνδέεις στην οθόνη και έχεις ένα πλήρες desktop, με δύο οθόνες κιόλας!
Τώρα, από μέγεθος προτείνω 15 ίντσες, γιατί αν πρόκειται να το χρησιμοποιείς συχνά και για surfing, οι 13 ίντσες ίσως σε κουράσουν. Ακόμη, το 15άρι, έχει ισχυρότερο επεξεργαστή (καθαρό τετραπύρηνο) και ισχυρότερη κάρτα γραφικών, ενώ σαν μέγεθος είναι αρκετά μικρότερο από τα κλασσικά 15άρια laptops που κυκλοφορούν.

#42   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 11/10/2011 - 15:58

Πρότασή μου, να πάρεις φορητό. Μπορείς να το κουβαλάς όπου θές, και είναι αρκετά ισχυρό. Και αφού έχεις και οθόνη, όταν είσαι σπίτι το συνδέεις στην οθόνη και έχεις ένα πλήρες desktop, με δύο οθόνες κιόλας!
Τώρα, από μέγεθος προτείνω 15 ίντσες, γιατί αν πρόκειται να το χρησιμοποιείς συχνά και για surfing, οι 13 ίντσες ίσως σε κουράσουν. Ακόμη, το 15άρι, έχει ισχυρότερο επεξεργαστή (καθαρό τετραπύρηνο) και ισχυρότερη κάρτα γραφικών, ενώ σαν μέγεθος είναι αρκετά μικρότερο από τα κλασσικά 15άρια laptops που κυκλοφορούν.

Σε αυτο λογικα θα καταληξω αρχικα!Το θεμα ειναι τωρα οτι λεω να περιμενω τους νεεους μην παρω κ σε ''4 μηνες'' ξενερωσω πουθα βγουν οι αλλοι!!!

#43   schumigirl86

schumigirl86

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/10/2011 - 16:09

καλησπέρα φιλε μ ! εγώ πρόσφατα πείρα ένα macmini του 2009 έκανα μια ανβαθμηση μνήμων σε 4gb και σε λίγο θα βάλω και έναν ssd προς το παρόν το mac miniδεν το έχω κλησει το χρησιμοποιώ για download gia internet fb και τα σχετικά!!!! για απλα παιχνίδια και το μηχανιμα δεν καταλαβεινει τπτ ούτε θερμοκρασίες ούτε τπτ και μου βγήκε στα μισά λεφτά απ ότι λένε τα παιδιά(700)!!!!!!!!! απ τη στιγμή που δεν το θες για επαγγελματική χρήση θα σου είναι μια χαρα!!!!η εκτος αν έχεις λεφτά και θες να πάρεις το καινυριο μοντέλο σαφώς καλύτερο αλλα λογικά δεν θα χρημοποιισεις πληρος της δυνατοτιες του

#44   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/10/2011 - 16:23

απλά πέρα ότι βγάζει η apple.Στην τελική είναι και μια επένδυση.

#45   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/10/2011 - 16:23

πάρε*

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες