Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2161   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 13/03/2017 - 13:52

Μπορεί να είμαι λίγο εκτός θεματολογίας και ζήτω συγνώμη για αυτό. Αλλα το θέμα είναι παρεμφερές και θεώρησα άσκοπο να κάνω νέο τοπικ.

Είμαι στην Wind με 3play (σταθερό, κινητό, internet VDSL). και λήγει το προγραμμα μου.
Θέλω να φύγω από την Wind γιατί κυρίως έχω θέμα με το σήμα στο κινητό μου, σε εν αντιθέσει με το VDSL που είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με την απόδοση του!

Δεν με νοιάζει να αλλάξω συσκευή οπότε δεν καίγομαι για να κάνω παζάρι για επιδότηση κτλ κτλ. Ίσως μια έκπτωση στο πάγιο να ήταν καλοδεχούμενη..
Αυτό που με νοιάζει κυρίως είναι να μην χάσω την ποιότητα στην VDSL σύνδεση που θα κάνω.

Για αυτό λοιπόν θα ήθελα εμπειριες και γνώμες για του υπόλοιπους 2 παροχους που μου έχουν μεινει.
 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2162   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:12

Ξέχασα να αναφέρω πως βασική προϋπόθεση για μένα είναι να παίρνω Ιντερνετ από ΚΑΦΑΟ και όχι από κέντρο.



#2163   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:17

Vdsl απο καφαο δεν θα παιρνεις ουτως η αλλως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#2164   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:31

Vdsl απο καφαο δεν θα παιρνεις ουτως η αλλως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι και θέλω στον νέο παροχο να συνεχίσω να παίρνω. ΠΧ όταν άλλαξα πριν από 2 χρόνια από Forthnet και πήρα το πακέτο της Wind, η Forthnet δεν έδινε από ΚΑΦΑΟ VDSL.



#2165   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2017 - 14:32

Παιδες ερωτηση. Ο οτε ζητα για ανανεωση 45€ (απο 41 τωρα για 65plus ή xl). Οποτε λεω να δοκιμασω vodafone, παιρνω για φορητοτητα και μου λενε δεν εχουμε κατι οικονομικοτερο απο οσα ζητα ο οτε. Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και σε εμένα αυτό έγινε στην πρώτη μου επικοινωνία με την Vodafone. Το πακέτο που μου προσέφεραν στην αρχή ήταν αρκετά ακριβότερο από ότι πλήρωνα στην Cosmote. Στη δεύτερη επικοινωνία που είχα με τη Vodafone ο εκπρόσωπος με τον οποίο μίλησα, από μόνος του με ρώτησε στην αρχή τις ανάγκες μου σε χρόνο ομιλίας, μηνύματα και ίντερνετ και αφού έκανε εικόνα από τις ανάγκες μου, έκανε την ανάλογη προσφορά η οποία με την επιδότηση στο πάγιο αντί συσκευής έβγαινε φθηνότερη από αυτά που πληρώνω στην Cosmote. Όμως όλα αυτά είναι θεωριτικά αν δεν θέλεις να πας σε άλλο δίκτυο καθώς αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να χρησιμοποιήσεις τη φορητότητα σαν μοχλό πίεσης προς την εταιρία σου ώστε να πετύχεις καλήτερη επιδότηση.



#2166   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2017 - 18:41

Πριν από λίγο με πήραν από τη Vodafone και με ενημέρωσαν ότι αύριο κάποια στιγμή θα γίνει η ενεργοποίηση. Ερώτηση: Μόλις λάβω το σχετικό μήνυμα ότι πέρασα στο δίκτυο της, θα πρέπει να βάλω την κάρτα που μου έδωσαν στο κινητό ώστε να μπορώ να λαμβάνω τηλεφωνήματα και συνεπώς να με πάρει η Cosmote για αντιπροσφορά? Δεν έχω ξανακάνει φορητότητα και δεν γνωρίζω τη διαδικασία οπότε οποιαδήποτε βοήθεια είναι εκτιμητέα.



#2167   Eliaskat

Eliaskat

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2017 - 18:43

ναι προχωράς κανονικά  καπου εδω θα λαβεις και το τηλ απο τον Κοτε



#2168   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2017 - 19:22

ναι προχωράς κανονικά  καπου εδω θα λαβεις και το τηλ απο τον Κοτε


Θα με πάρουν μετά την ενεργοποίηση η πριν??

#2169   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/03/2017 - 20:53

Ναι και θέλω στον νέο παροχο να συνεχίσω να παίρνω. ΠΧ όταν άλλαξα πριν από 2 χρόνια από Forthnet και πήρα το πακέτο της Wind, η Forthnet δεν έδινε από ΚΑΦΑΟ VDSL.

αν δεν κανω λαθος αν δεν εχεις κοντα σου καφαο δεν συνδεεσαι σε vdsl, αρα θα σου πουν τι και πως. Αν δεν μπορει και πρεπει να σε γυρισει σε adsl (να συνδεθεις οποτε και dslam) μην προχωρησεις.


legit


#2170   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:23

Σε εξέλιξη της φορητότητας που είχα κάνει στη Vodafone με πήρε σήμερα το μεσημέρι η εταιρία μου ( Cosmote) για να με ρωτήσει κλασσικά τους λόγους για τους οποίους επιθυμώ να φύγω. Με τα πολλά μου έδωσε προσφορά για 2 Cosmote 1500 με τελική τιμή στα 60€ συν 920€ επιδότηση για συσκευή Samsung Galaxy S7 η S7 edge. Βεβαια το ποσό είναι μόνο για τη συγκεκριμένη συσκευή και μόνο για εξαργύρωση από τα καταστήματα Γερμανός η Cosmote. Σε περίπτωση που θέλω άλλη συσκευή το ποσό αυτό πέφτει.

#2171   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2017 - 16:37

Τι μου προτείνετε να κάνω ?? Να πάρω το Samsung και να το πουλήσω σφραγιστό η να διαλέξω τη συσκευή που θέλω με μικρότερη επιδότηση ???

#2172   Eliaskat

Eliaskat

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2017 - 17:04

Ποσό χρόνο ομιλίας σου δίνει το πακέτο αυτο ? Και ποσό εχει κανονικά ?

#2173   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2017 - 17:33

Ποσό χρόνο ομιλίας σου δίνει το πακέτο αυτο ? Και ποσό εχει κανονικά ?


Το πρώτο πακέτο ονομάζεται Cosmote 1500 30 και δίνει 1500 λεπτά προς το δίκτυο της Cosmote 120 λεπτά προς υπόλοιπα δίκτυα 1500 SMS και 200Mb internet ενώ το δεύτερο πακέτο λέγεται Cosmote 1500 large και προσφέρει 700 λεπτά προς σταθερά και κινητά ΟΤΕ 180 λεπτά προς υπόλοιπα δίκτυα 1500 SMS και 800 Mb internet. Δεν γνωρίζω πόσο κοστίζουν κανονικά.

#2174   Eliaskat

Eliaskat

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2017 - 17:47

Δεν παίρνεις εκπτωση στα πάγια και παίρνεις επιδότηση . Έτσι και έτσι προσφορά . Φαντάσου έχω 2 Vodafone red1 με εκπτωση στα πάγια και δίνω 50€ και για τα 2 ..

#2175   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 20:13

Εγώ έχω δυο γραμμές red 2 από 3000 λεπτά, από 1500 μηνύματα και 4gb Ίντερνετ η μια γραμμή και 7gb η άλλη (η μόνη τους διαφορά η μια γραμμή με την άλλη) πάγιο 69€ και οι δυο γραμμες και επιδότηση 400€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pantelisn, 14/03/2017 - 20:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες