Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2191   feelosofair

feelosofair

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/03/2017 - 13:14

Αναφορικά με μένα το μεγάλο πρόβλημα το αντιμετωπίζω στο σπίτι μένοντας σε όροφο στο κέντρο της Αθήνας. Παρ όλα αυτά για τις άλλες 2 γραμμές που είναι σε μεγαλύτερο όροφο και έχουν διαφορετικές συσκευές το πρόβλημα είναι πολύ περιορισμένο.Έχω λοιπόν υποψίες ότι για το κακό σήμα ενδεχομένως να έφταιγε και η κεραία της συσκευής μου καθώς πολλές φορές χανόταν τελείως το σήμα και έβγαινε εκτός δικτύου. Όπως και να χει η πρόθεση μου ήταν να φύγω χωρίς βέβαια να μου διασφάλιζε κανένας ότι στις άλλες εταιρείες θα είχα καλύτερο σήμα αλλά το δέλεαρ της επιδότησης ήταν πολύ μεγάλο για να το αρνηθώ. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2192   Iwannhs

Iwannhs

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 13:14

Καλησπέρα,μπορεί κάποιος από τους πιο γνώστες να κάνει ένα ποστ με τα βήματα όπως το πρώτο ποστ του thread? Έληξε το συμβόλαιο μου με την Κοσμοτέ εδώ και ένα μήνα αλλά δεν με πήραν για προσφορά...Να πάω να κάνω μόνος μου αίτηση σε άλλη εταιρία η να περιμένω κι άλλο?! Έχω ακούσει πάρα πολλά σε σχέση με τα παζάρια και ενώ το έκανα κάθε τέλος συμβολαίου τώρα ψιλοφοβάμαι... Έχει κάνει κανείς τώρα τελευταία αίτηση φορητότητας από κοσμοτε σε άλλη εταιρία?!



#2193   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 15/03/2017 - 13:41

Όταν ανέφερα το θέμα του σήματος..μου πρότειναν vodafone full σήμα (συσκευή δωρεάν). Δεν ήθελα όμως να βάλω και άλλη συσκευή στο σπίτι.. 



#2194   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 13:57

Όταν ανέφερα το θέμα του σήματος..μου πρότειναν vodafone full σήμα (συσκευή δωρεάν). Δεν ήθελα όμως να βάλω και άλλη συσκευή στο σπίτι.. 

Πάρε τους τηλέφωνο και πες τους οτι θα στείλεις καταγγελία στην εεττ. Πες τους οτι αν είμαι έξω από το σπίτι μου όπου δεν πιάνει αν όντως δεν πιάνει το σήμα πως θα πιάνει το κινητό με το full σήμα αφού η εμβέλεια του είναι 3,4 μέτρα? Πες τους κατεβάζω αρχεία και ναι είναι υπέροχο ενώ είσαι συνδεδεμένος στο full σήμα να κατεβάζεις, να χτυπάει το κινητό σου και να μην ακούς τον συνομιλητή σου!!! Πες τους οτι έχασες και πολλές κλήσεις. Εγώ αυτά τους είπα που στο 90% ήταν αλήθεια τα διόγκωσα και λίγα και έφυγα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/03/2017 - 13:59


#2195   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:24

Πάρε τους τηλέφωνο και πες τους οτι θα στείλεις καταγγελία στην εεττ. Πες τους οτι αν είμαι έξω από το σπίτι μου όπου δεν πιάνει αν όντως δεν πιάνει το σήμα πως θα πιάνει το κινητό με το full σήμα αφού η εμβέλεια του είναι 3,4 μέτρα? Πες τους κατεβάζω αρχεία και ναι είναι υπέροχο ενώ είσαι συνδεδεμένος στο full σήμα να κατεβάζεις, να χτυπάει το κινητό σου και να μην ακούς τον συνομιλητή σου!!! Πες τους οτι έχασες και πολλές κλήσεις. Εγώ αυτά τους είπα που στο 90% ήταν αλήθεια τα διόγκωσα και λίγα και έφυγα.

Τώρα πέταξε το πουλί..απλά πλέον έμαθα!

πολύ πίεση πάντως..δεν σε αφήνουν ήσυχα τα κοράκια!



#2196   giostau

giostau

    iPH User

  • 174 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:51

Καλησπέρα,

 

μπορεί κάποιος να μου πει τα τηλέφωνα των εταιριών για προσφορές;

(κάπου είχαν αναφερθεί, αλλά δεν κατάφερα να τα βρω...)

Κυρίως Vodafone & Cosmote με ενδιαφέρουν

Από τα 5ψήφια δεν μου δίνουν τίποτα της προκοπής... (ό,τι έχουν και στα site τους βασικά...)

 

Ευχαριστώ!



#2197   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:52

2106290500 cosmote 

2106702834  vodafone 



#2198   Iwannhs

Iwannhs

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 15:21

2106290500 cosmote 

2106702834  vodafone 

Παιρνεις τηλεφωνο εκει? Και ζητας τι?καλυτερη προσφορα?!



#2199   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/03/2017 - 15:50

Τηλέφωνα για προσφορές είναι πάρτους δεν χάνεις κάτι .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2200   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2017 - 15:52

Πολύ ωραία τα γράφετε και πραγματικά μπράβο σε εσάς που τα καταφέρνετε και παίρνετε τις επιδοτήσεις αυτές που αναφέρθηκαν. Το δικό μου πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει να κάνει με το ποσό αλλά το πώς θα το αξιοποιήσω. Να αναφέρω και πάλι λοιπόν ότι κατάφερα πέραν της έκπτωσης 20% στο σύνολο των παγίων, μία επιδότηση της οποίας το ποσό φτάνει τα 920 ευρώ. Το πρόβλημα είναι ότι αφορά συγκεκριμένο μοντέλο κινητού και μόνο από κατάστημα Γερμανός η Cosmote. Σε περίπτωση που ζητήσω άλλο μοντέλο κινητού η tablet το ποσό της επιδότησης πέφτει κατακόρυφα.

#2201   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 16:27

Πολύ ωραία τα γράφετε και πραγματικά μπράβο σε εσάς που τα καταφέρνετε και παίρνετε τις επιδοτήσεις αυτές που αναφέρθηκαν. Το δικό μου πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει να κάνει με το ποσό αλλά το πώς θα το αξιοποιήσω. Να αναφέρω και πάλι λοιπόν ότι κατάφερα πέραν της έκπτωσης 20% στο σύνολο των παγίων, μία επιδότηση της οποίας το ποσό φτάνει τα 920 ευρώ. Το πρόβλημα είναι ότι αφορά συγκεκριμένο μοντέλο κινητού και μόνο από κατάστημα Γερμανός η Cosmote. Σε περίπτωση που ζητήσω άλλο μοντέλο κινητού η tablet το ποσό της επιδότησης πέφτει κατακόρυφα.

Συγγνωμη αλλα ετσι οπως το περιγραφεις και απο τη στιγμη που δεν το διαπραγματευεσαι και αλλο δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να παρεις το συγκεκριμενο μοντελο που επιδοτειται και να το πουλησεις αμεσα ωστε να παρεις το ipad που θες. Εκτος και αν εχεις καποια επαφη σε Γερμανο και κανεις την τραμπα καπως πιο αναιμακτα για σενα.Δεν χανεις τιποτα να πας να το συζητησεις σε ενα Γερμανο



#2202   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2017 - 17:37

Συγγνωμη αλλα ετσι οπως το περιγραφεις και απο τη στιγμη που δεν το διαπραγματευεσαι και αλλο δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να παρεις το συγκεκριμενο μοντελο που επιδοτειται και να το πουλησεις αμεσα ωστε να παρεις το ipad που θες. Εκτος και αν εχεις καποια επαφη σε Γερμανο και κανεις την τραμπα καπως πιο αναιμακτα για σενα.Δεν χανεις τιποτα να πας να το συζητησεις σε ενα Γερμανο


ΤΟ έχω ήδη κουβεντιασει με το παλικάρι στο κατάστημα που τυγχάνει να είναι και γνωστός αλλά αυτό που μου ανέφερε ρητά ήταν ότι στις περιπτώσεις συγκεκριμένης υπερεπιδοτουμενης συσκευής δηλώνουν το imei και κόβεται η απόδειξη από το ταμείο που ισχύει σαν εγγύηση.

#2203   SurvivaL

SurvivaL

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 15/03/2017 - 21:30

Τώρα πέταξε το πουλί..απλά πλέον έμαθα!

πολύ πίεση πάντως..δεν σε αφήνουν ήσυχα τα κοράκια!

Γιατί δεν κάνεις έστω & τώρα μια απλή καταγγελία στην ΕΕΤΤ;  <_<

http://www.iphonehel...41#entry1867386


Τελευταία επεξεργασία από: SurvivaL, 15/03/2017 - 21:30


#2204   Iwannhs

Iwannhs

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2017 - 13:43

Ξέρει κάποιος το τηλέφωνο προσφορών της Wind?!



#2205   awert

awert

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2017 - 18:34

Ενημερωτικά...μέχρι τέλος του μήνα τουλάχιστον,όσοι κάνουν αίτημα φορητότητας από cosmote προς vodafone και wind το πιο πιθανό είναι να μην τους καλέσουν για αντιπροσφορά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες