Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:47

καλη τυχη σου ευχομαι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:50

ευχαριστο φιλε μου!
κατι ακομα .... να παρω στο καταστημα που εκανα την αιτηση τηλεφωνο και να τους το πω?

#213   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/05/2012 - 17:16

ναι

#214   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2012 - 09:05

Παιδια καλημερα, πριν απο 2 μηνες εληξε το συμβολαιο μου με την cosmote (unlimited 25) και ενω ειχα μειωση στο παγιο και απο 28,00Ε πληρωνα 20,00Ε ξαφνικα με το που εληξε το συμβολαιο μου ανεβασαν το παγιο κ παλι στα 28,00Ε. Μιλλησα με cosmote και μου ειπαν οτι αν θελω για 12μηνο συμβολαιο μου δινουν εκπτωση παγιου μοναχα 2Ε αλλα αυτο δεν με συμφερει και αποφασισα να εκβιασω την κατασταση κ να κανω φορητοτητα σε μια απο τις αλλες δυο εταιρειες ωστε να με καλεσει η cosmote και να απαιτησω μεγαλυτερη μειωση παγιου, το θεμα μου ομως ειναι οτι ενω τις 2 τελευταιες φορες που το εκανα η διαδικασια ηταν πρωτα αιτηση φορητοτας κ αν αυτη εγκριθει μετα υπογραφη συμβολαιου στον νεο παροχο κ παραλαβη της καρτας σιμ, τωρα και η wind αλλα και vodafone μου ειπαν οτι κανω αιτηση φορητοτητας και παραληλα υπογραφω και περνω την σιμ και μετα περιμενω μηνυμα στο κινητο για το ποτε να αλλαξω την σιμ μου δηλαδη με λιγα λογια αν κανω φορητοτητα αριθμου απο cosmote σε vodafone για να εκβιασω την cosmote και καλυτερη προσφορα να μου κανει η cosmote η vodafone θα εχει την υπογραφη μου. Τι να κανω για πειτε?

#215   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/05/2012 - 09:13

Πλακα κανεις...ωχ,αρχισανε τα οργανα!!!

#216   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/05/2012 - 09:16

Αν δεν θες, δεν υπογράφεις. Πας και τους λες, για να έρθω τι μου δίνετε? αλλιώς πάω σε άλλη.

#217   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2012 - 09:43

Αν δεν θες, δεν υπογράφεις. Πας και τους λες, για να έρθω τι μου δίνετε? αλλιώς πάω σε άλλη.

Ναι κ εγω ετσι τους ειπα αλλα ηταν ανενδοτοι οτι κανω την αιτηση φορητοτητας διαλεγω το νεο μου προγραμμα υπογραφω και περνω την καινουρια μου σιμ, αυτο που με ανησυχησε παραπανω ομως ειναι οτι ακομα και τηλεφωνικα που δοκιμασα απο vodafone μου ειπε οτι πρωτα θα ερθει το courrier να μου φερει τα χαρτια να υπογραψω και να παραλαβει τις φωτοτυπιες (ταυτοτητα κτλ) και μετα θα ξεκινησει η διαδικασια της φορητοτητας.

Παιδια νομιζω οτι το καρτελ που εχουν σχηματισει οι 3 εταιρειες κινητης (που σε λιγο καιρο θα ειναι μονο 2) το εχει χοντρινει το παιχνιδι εις βαρος του καταναλωτη και ακολουθουν τακτικες μονοπωλειου (βλεπε coca cola, microsoft, apple κτλ).

#218   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2012 - 20:48

Και απο το site σου είπαν ότι θα σου φέρει ο κούριερ και τις καινούργιες σιμ και την καινούργια σου συσκευή;

Το πρόβλημα δεν είναι να βάλεις υπογραφή στην αίτηση φορητότητας, αλλά στο να υπογράψεις και συμβόλαιο και να παραλάβεις σιμ κ συσκευή. Αυτά σε δεσμεύουν. Την αίτηση φορητότητας πάντα την υπογράφαμε χωρίς δέσμευση

Για ξεκαθάρισε το

#219   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/05/2012 - 12:35

Και απο το site σου είπαν ότι θα σου φέρει ο κούριερ και τις καινούργιες σιμ και την καινούργια σου συσκευή;

Το πρόβλημα δεν είναι να βάλεις υπογραφή στην αίτηση φορητότητας, αλλά στο να υπογράψεις και συμβόλαιο και να παραλάβεις σιμ κ συσκευή. Αυτά σε δεσμεύουν. Την αίτηση φορητότητας πάντα την υπογράφαμε χωρίς δέσμευση

Για ξεκαθάρισε το


ok, μαλλον κατι δεν καταλαβα εγω κατα την συνενοηση μου με την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της vodafone, ξανακαλεσα για να διευκρινησω την διαδικασια και εκανα κανονικα την αιτηση φορητοτητας και θα περιμενω τηλεφωνημα για να παραλαβαω την καρτα sim απο τεταρτη ωπου και θα γινει δεκτο το αιτημα απο την εταιρεια μου, ελπιζω (αν και ειμαι σχεδον σιγουρος) οτι μεχρι τοτε θα με εχει καλεσει η cosmote για να μου κανει την αντιπροσφορα της. Ευχαριστω πολυ για την συμβουλη!

Τελευταία επεξεργασία από: chrisostomos, 12/05/2012 - 12:36


#220   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2012 - 21:16

Αν δε θέλεις να πας στη Vodafone μην παραλάβεις sim κ πες ότι άλλαξες γνώμη.

Ακόμα κ αν δε σε καλέσει πρώτα η κοσμοτε ( πράγμα πολύ απίθανο- 1 φορά μόνο μου έτυχε), τότε σε περίπτωση που σε πάρει η βόντα κ σε πει " εντάξει έγινε η φορητότητα", άκου τι μπορείς να κάνεις :

Παίρνεις τηλ εσύ την κοσμοτε κ κάνοντας τον ανήξερο τους λες κ καλά ότι καθυστερεί η αίτηση φορητότητας που έχεις κάνει στη βοντα κ πήρες να ρωτήσεις μήπως υπάρχει πρόβλημα απο αυτούς. Αυτοί θα σου πούνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εσυ θα τους πιάσεις κουβέντα ότι τελικά , επειδή έχεις μείνει ευχαριστημένος απο την κοσμοτε, σκέφτεσαι να ακυρώσεις τη φορητότητα, αν όμως είναι διατεθημένοι να σου κάνουν καλύτερη προσφορα στην επιδότηση. Κ τελικα σου κάνουν τη βελτιωμένη προσφορα!

#221   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2012 - 01:08

λοιπον επιστρφω κ εγω να πω τις εξελιξεις...
με 3 νουμερα(2 unlimited 60 ,1 unlimited 25) στη βοντα η επιδοτηση που μου δινει μετα απο 18 μηνες ειναι 190 Ευρω!!!! κ για iphone 240 Ευρω
πηρα ηδη στην κοσμοτε κ μου δινει επιδοτηση 350 ευρω για το οικογενειακο πακετο
απο αυριο λογικα θα εχω τηλ απο τη βοντα κ θα ενημερωσω για τις εξελιξεις...

#222   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/06/2012 - 01:14

για νεα συνδεση σε κοσμοτε(απο whats up) ,αν δεν θελω επιδοτηση για συσκευη αλλα για μειωση της τιμης απο τα παγια τι να κανω?

#223   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 20/06/2012 - 02:12

για νεα συνδεση σε κοσμοτε(απο whats up) ,αν δεν θελω επιδοτηση για συσκευη αλλα για μειωση της τιμης απο τα παγια τι να κανω?


Απλα νεα συνδεση και επιλεγεις εκπτωση παγιου αντι επιδοτηση συσκευης. Μπορεις και απο το www.cosmote.gr και απο καταστημα φυσικά

#224   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/06/2012 - 09:02

Και μενα ηρθε ο καιρος για την επιδοτηση! Να σ
Δω πως θα το παλεψω και εγω για κατι καλυτερο!

#225   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2012 - 10:10

Και μενα ηρθε ο καιρος για την επιδοτηση! Να σ
Δω πως θα το παλεψω και εγω για κατι καλυτερο!


ωραια αντε να δουμε τι θα τους πάρουμε....(ελπίζω πολλά!!! :D )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες