Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 29/03/2012 - 22:43

Δεν είναι έτσι, σαν νέο πελάτη θα κάνω συμβόλαιο με επιδότηση κανονική.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2012 - 00:13

Φίλε μαγκάκο, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι δε βοήθησε! Μια χαρά βοήθησε, απλά τα ίδια πάνω κάτω λένε σε όλους (ειναι ειδική προσφορά για εσάς γιατί είστε χρόνια συνδρομητής και θα θέλαμε να συνεχιστεί η συνεργασία μας ή έχετε πολύ καλό μέσο όρο λογαριασμών, ή είστε αξιόπιστος πελάτης αφού δεν καθυστερείτε τους λογαριασμούς μπλα, μπλα μπλα)

Χωρίς αίτηση φορητότητας δε νομίζω ούτε τα μισά να σου δίνανε.

Με γεια σου το νέο σου κινητό!

#183   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/04/2012 - 08:21

Φίλε μαγκάκο, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι δε βοήθησε! Μια χαρά βοήθησε, απλά τα ίδια πάνω κάτω λένε σε όλους (ειναι ειδική προσφορά για εσάς γιατί είστε χρόνια συνδρομητής και θα θέλαμε να συνεχιστεί η συνεργασία μας ή έχετε πολύ καλό μέσο όρο λογαριασμών, ή είστε αξιόπιστος πελάτης αφού δεν καθυστερείτε τους λογαριασμούς μπλα, μπλα μπλα)

Χωρίς αίτηση φορητότητας δε νομίζω ούτε τα μισά να σου δίνανε.

Με γεια σου το νέο σου κινητό!

Thanks

#184   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 00:27

παδια δειτε λιγο και απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι επιγει καπως!

http://www.iphonehel...ση-απο-cosmote/

#185   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/04/2012 - 07:57

παδια δειτε λιγο και απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι επιγει καπως!

http://www.iphonehel...ση-απο-cosmote/

Κανε αίτηση φορητοτητας σε αυτά που είσαι και με το προγράμμα που εχεις σε 18 μηνό ΠΟΤΕ 24μηνο(ή διάφορα τους είναι 35-40€ τίποτα) πιστεύω ένα 250€ το χεις

#186   Aristz

Aristz

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 08:17

Παιδια να κάνετε παζάρια όλοι εκείνοι πατάνε στο γεγονός ότι 4/5 δεν λένε τίποτα γιατι απλα δεν έχουν χρόνο η διάθεση να ασχοληθούν...
Αυτο ακριβώς που περιγράφει ο φίλος έκανα πριν 2 χρονια για 3 αριθμούς με πάγια στα 50€ κ κατάφερα να πάω στο wind XL που είχε τότε 105€ το μήνα ο κάθε αριθμός με πάγιο 55€ κ 1000€ επιδότηση συνολικά...
Τα λόγια είναι περιττά...

#187   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2012 - 22:33

παδια πρεπει να το καταλαβαν και να τα σταματησαν αυτα γιατι πηγα στην vodafone να κανω φορητοτητα απο cosmote και σου βγαζουν εκεινη την στιγμη την επιδοτηση και σου δινουν την συσκευη! και υπογραφεις κι ολα!

#188   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 14/04/2012 - 23:53

και που την εκανα τη καταλαβα πηρα με κιτρινη οθονη :unsure:

#189   incas3

incas3

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2012 - 00:16

και που την εκανα τη καταλαβα πηρα με κιτρινη οθονη :unsure:

Απ΄οτι βλεπω και απο τη φωτογραφια σου εισαι και κουκλος τωρα που εχεις και κιτρινη οθονη ..δεν βλεπω να βγαζεις γυναικα με τιποτε.

λοιπον στο θεμα μας τωρα. περυσι που εκανα αιτηση φορητοτητας με πηραν τηλεφωνο πισω και απο την βοντα και που εκαναν πολυ καλυτερη προταση με τεραστια διαφορα.φετος η κοσμοτε με πηρε και μου εκανε μια καλη προσφορα, χειροτερη αποτι εχω και μου ειπαν οτι αν κανω αιτηση φορητοτητας θα πιεση τον προυσταμενο για ακομη καλυτερη προσφορα, απλα χρειαζεται να κανω αιτηση για να εχει κατι στα χερια της να συζητησει.
1η ερωτηση . ειναι δυνατον για να μου κανει καλυτερη προταση(4 αριθμοι οικογενειακο) να πρεπει να κανω αιτηση φορητοτητας??ελα κυρια μου κανε μια δελεαστικη προταση εξ αρχης να ερθω..
2η ερωτηση . αν κανω 2η συνεχομενη χρονια αιτηση φορητοτητας λετε να πετυχει η θα καταλαβουν(δεδομενου οτι βλεπω στο αρχειο τους οτι εκανα και περυσι) οτι εχω κινητρο καλυτερη επιδοτηση και μειωση παγιων?

Χριστος Ανεστη!!Χρονια πολλα σε ολους!!

Τελευταία επεξεργασία από: incas3, 15/04/2012 - 00:19


#190   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 15/04/2012 - 12:07

κανε δε τους νοιαζει ...αλλωστε στο ειπε κ αυτη εγω τους πιεσα μου εκαναν την 1 προσφορα κ σταματησα εκει δεν ηξερα αν το ρισκαρα κ αλλο που θα καταληγε εδωσα 300 σε 18 και πηρα και 10% αλλα εγω θα το κανω 15% στο παγιο....
μαπα δε το λες αλλα οχι κ το καλυτερο ντηλ

#191   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:26

Παιδιά η δική μου εμπειρία και ένας προβληματισμός...

Είμαι στην Cosmote και έχω άλλους 4 μήνες δέσμευση. Σκέφτομαι να φύγω, για να βρω σχετικά καλύτερο πρόγραμμα και καλύτερη συσκευη... 4S 16άρι δηλαδή
Παίρνω στην Cosmote και τους λέω ότι θέλω να ξέρω αν φύγω, αν θα υπάρχει ποινή... μου λένε κάτι για 23 περίπου ευρώ...
Παιρνω την VODA και της λέω κάντε μου πρόταση για να έρθω σε σας (για 4s πάντα). Μου λένε ακριβώς τις τιμές του site τους...
Μιλάω με Wind και μου κάνουν αρκετά καλή προσφορά με Wind to All 45 και το 4s.
Ξαναπαίρνω Voda, τους λέω την προσφορα της Wind καμία διάθεση να μου κάνουν σοβαρή προσφορά.
Κάνω τηλεφωνική αποδοχή της προσφορας της Wind.
Μετά από 1 μέρα με καλεί η Cosmote και μου κάνει αντιπροσφορά που με συμφέρει πολύ και με το 4s στα 229 ευρώ...
Μου λέει η Cosmote, πάρε στη Wind -είτε στα κεντρικά, είτε στο πωλητή που μίλησες- και πες τους οτι δεν θέλεις να προχωρήσει η φορητότητα... Και την επόμενη μέρα περνάς από κατάστημα Cosmote, υπογράφεις και παίρνεις την συσκευη.
Παίρνω Wind σήμερα πρωί στο τηλεφωνικο κέντρο που μιλούσα και με τον πωλητή που είχα συνεννοηθεί να μην είναι εκει.
Τους λέω ακυρώστε μου εσείς την αίτηση, δεν έχω υπογράψει τίποτα, όλα έγιναν σε θεωρητικό επίπεδο...
Μου λένε απο Δευτέρα να μιλήσετε στον κο...... με τον οποίο κάνατε αρχικά την αίτηση / συμφωνία.
Τους λέω ευγενικά ΟΧΙ δεν θέλω να περιμένω, παρακαλώ ακυρώστε την εσείς!
Μου λέει ΟΚ δίνω το ΑΦΜ μου και μου λέει οτι θα την ακυρώσει.
Περνάνε ώρες, παίρνω την Cosmote και μου λένε από κει ότι ΣΤΟ ενιαίο σύστημα φορητότητας που έχουν ΔΕΝ έχει ακυρωθεί ακόμα η αίτηση από την Wind !
Παίρνω ξανά Wind και τους το επισημαίνω....
Αρχίζουν και μου τα μασανε... μπορεί να πρέπει να γίνει με αποστολή fax και άλλα τέτοια..
Παίρνω ξανα Cosmote και ρωτάω τι άλλο να κάνω για να ακυρώσει άμεσα η Wind την αίτηση... Μου λένε πάρε στη Wind και ζήτα προιστάμενο... Κι ότι στο σύστημα φαίνεται όντως να μην την εχουν ακυρώσει.
Παίρνω ξανά Wind, μου λένε μπορεί να γίνει στο τέλος της βάρδιας σήμερα, μετά ότι μπορεί να χρειαστεί να τους στείλω εγγράφως την "καλύτερη" προσφορά της Cosmote (!!!)
Τους λέω ΔΕΝ υπάρχει αυτό που ζητάτε, δεν έχω υπογράψει τίποτα μαζί σας, όπως με βάλατε στο σύστημα για φορητότητα, απλά με τηλεφωνική αποδοχή,. έτσι ακριβώς σας ζητώ να με βγάλετε... και να ακυρώσετε την αίτηση φορητότητας...
Μου λένε θα με πάρουν μέχρι τις 7.30 το βράδυ. Δεν με παίρνουν. Καλώ στις 8.30 και μου λένε απο Δευτέρα ! Τους επισημαίνω ότι καταλαβαίνω πως θέλουν να προστατέψουν και δισταζουν να ακυρώσουν την "πώληση" συναδέλφου αλλά είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν, και δεν έχω καμία υποχρέωση να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα. Καμία απάντηση...
Καλώ στη WIND της περιοχής μου και μου λένε κι αυτοί δεν μπορούν να κάνουν πολλά, ίσως απλα να πάω εκεί για να στελουν fax και να μπει η αίτηση ακύρωσης στη σειρά για "αρχειοθέτηση"...


Τραγική η εικόνα που απέκτησα απο την Wind...
Δεν είναι τόσο το "περίμενε" μέχρι την άλλη εβδομάδα, όσο η συμπεριφορά...
Προιστάμενο ΔΕΝ ζήτησα καθότι έχω δουλέψει και σε τηλεφωνικό κέντρο και είναι θέμα αρχής για μένα να ΜΗΝ καταφεύγω σε αυτή την ατάκα / απειλή / ενέργεια που χρησιμοποιούν πολλοί (οι περισσότεροι)....
Σκέφτομαι να πάω αύριο στα κεντρικά, μπας και γίνει τίποτα...

Τι λέτε εσείς ρε παιδιά....;

Τελευταία επεξεργασία από: stark, 27/04/2012 - 20:27


#192   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:38

Φίλε μου υπάρχει η περίπτωση η αίτηση σου να εχει προωθηθει σε μια υπηρεσια (νομίζω τηλεπικοινωνιων ή κάπωσ έτσι) η οποία διαχειρίζεται τισ φορητότητεσ κ είναι κρατική. Ίσως να εννοουν οτι πρέπει να στείλεις με φαξ τη φωτοτυπία της ταυτοτητάς σου, γράφοντας πάνω ότι δεν επιθυμείς πλέον φορητότητα σε ένα αριθμό που θα σου πούνε. Τυπικό είναι, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Πάντως κάνε κανένα παζάρι ακόμα στην κοσμοτε. Ζήτα κ καμία έκπτωση στο πάγιο.

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 27/04/2012 - 20:39


#193   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:42

Ζήτησα κι άλλη μείωση αλλά δεν παίζει παρακάτω μου είπαν. Συνολικά μου πρότειναν συμφέρον πάγιο, μου μηδένισαν φόρους και ΦΠΑ, και έριξαν αρκετά τη συσκευή... καμία σχέση με το site η την αρχική τους προσφορα...

Αν είχα διάθεση θα έπαιζα μπάλα με την Wind για να μου το μειώσει και άλλο, αλλά μετά τα σημερινά δεν θέλω να έχω καμία σχέση μαζί τους, ενώ πάντα είχα και επιφύλαξη σε σχέση με την κάλυψή τους (σήμα).


Φίλε μου υπάρχει η περίπτωση η αίτηση σου να εχει προωθηθει σε μια υπηρεσια (νομίζω τηλεπικοινωνιων ή κάπωσ έτσι) η οποία διαχειρίζεται τισ φορητότητεσ κ είναι κρατική. Ίσως να εννοουν οτι πρέπει να στείλεις με φαξ τη φωτοτυπία της ταυτοτητάς σου, γράφοντας πάνω ότι δεν επιθυμείς πλέον φορητότητα σε ένα αριθμό που θα σου πούνε. Τυπικό είναι, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Πάντως κάνε κανένα παζάρι ακόμα στην κοσμοτε. Ζήτα κ καμία έκπτωση στο πάγιο.



#194   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:45

Φίλε μου υπάρχει η περίπτωση η αίτηση σου να εχει προωθηθει σε μια υπηρεσια (νομίζω τηλεπικοινωνιων ή κάπωσ έτσι) η οποία διαχειρίζεται τισ φορητότητεσ κ είναι κρατική. Ίσως να εννοουν οτι πρέπει να στείλεις με φαξ τη φωτοτυπία της ταυτοτητάς σου, γράφοντας πάνω ότι δεν επιθυμείς πλέον φορητότητα σε ένα αριθμό που θα σου πούνε. Τυπικό είναι, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Πάντως κάνε κανένα παζάρι ακόμα στην κοσμοτε. Ζήτα κ καμία έκπτωση στο πάγιο.

ένα κουμπί είναι η ακύρωση.. μην τρελαθούμε παιδιά!
δηλαδή για την υποβολή χρειάζεται τηλεφωνική επιβεβαίωση ενώ για την ακύρωση το γνήσιο της υπογραφής?

#195   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:49

Ακριβώς αυτό τους είπα κι εγώ !

ένα κουμπί είναι η ακύρωση.. μην τρελαθούμε παιδιά!
δηλαδή για την υποβολή χρειάζεται τηλεφωνική επιβεβαίωση ενώ για την ακύρωση το γνήσιο της υπογραφής?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)