Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   igiker

igiker

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2012 - 20:59

Παιδιά η δική μου εμπειρία και ένας προβληματισμός...

Είμαι στην Cosmote και έχω άλλους 4 μήνες δέσμευση. Σκέφτομαι να φύγω, για να βρω σχετικά καλύτερο πρόγραμμα και καλύτερη συσκευη... 4S 16άρι δηλαδή
Παίρνω στην Cosmote και τους λέω ότι θέλω να ξέρω αν φύγω, αν θα υπάρχει ποινή... μου λένε κάτι για 23 περίπου ευρώ...
Παιρνω την VODA και της λέω κάντε μου πρόταση για να έρθω σε σας (για 4s πάντα). Μου λένε ακριβώς τις τιμές του site τους...
Μιλάω με Wind και μου κάνουν αρκετά καλή προσφορά με Wind to All 45 και το 4s.
Ξαναπαίρνω Voda, τους λέω την προσφορα της Wind καμία διάθεση να μου κάνουν σοβαρή προσφορά.
Κάνω τηλεφωνική αποδοχή της προσφορας της Wind.
Μετά από 1 μέρα με καλεί η Cosmote και μου κάνει αντιπροσφορά που με συμφέρει πολύ και με το 4s στα 229 ευρώ...
Μου λέει η Cosmote, πάρε στη Wind -είτε στα κεντρικά, είτε στο πωλητή που μίλησες- και πες τους οτι δεν θέλεις να προχωρήσει η φορητότητα... Και την επόμενη μέρα περνάς από κατάστημα Cosmote, υπογράφεις και παίρνεις την συσκευη.
Παίρνω Wind σήμερα πρωί στο τηλεφωνικο κέντρο που μιλούσα και με τον πωλητή που είχα συνεννοηθεί να μην είναι εκει.
Τους λέω ακυρώστε μου εσείς την αίτηση, δεν έχω υπογράψει τίποτα, όλα έγιναν σε θεωρητικό επίπεδο...
Μου λένε απο Δευτέρα να μιλήσετε στον κο...... με τον οποίο κάνατε αρχικά την αίτηση / συμφωνία.
Τους λέω ευγενικά ΟΧΙ δεν θέλω να περιμένω, παρακαλώ ακυρώστε την εσείς!
Μου λέει ΟΚ δίνω το ΑΦΜ μου και μου λέει οτι θα την ακυρώσει.
Περνάνε ώρες, παίρνω την Cosmote και μου λένε από κει ότι ΣΤΟ ενιαίο σύστημα φορητότητας που έχουν ΔΕΝ έχει ακυρωθεί ακόμα η αίτηση από την Wind !
Παίρνω ξανά Wind και τους το επισημαίνω....
Αρχίζουν και μου τα μασανε... μπορεί να πρέπει να γίνει με αποστολή fax και άλλα τέτοια..
Παίρνω ξανα Cosmote και ρωτάω τι άλλο να κάνω για να ακυρώσει άμεσα η Wind την αίτηση... Μου λένε πάρε στη Wind και ζήτα προιστάμενο... Κι ότι στο σύστημα φαίνεται όντως να μην την εχουν ακυρώσει.
Παίρνω ξανά Wind, μου λένε μπορεί να γίνει στο τέλος της βάρδιας σήμερα, μετά ότι μπορεί να χρειαστεί να τους στείλω εγγράφως την "καλύτερη" προσφορά της Cosmote (!!!)
Τους λέω ΔΕΝ υπάρχει αυτό που ζητάτε, δεν έχω υπογράψει τίποτα μαζί σας, όπως με βάλατε στο σύστημα για φορητότητα, απλά με τηλεφωνική αποδοχή,. έτσι ακριβώς σας ζητώ να με βγάλετε... και να ακυρώσετε την αίτηση φορητότητας...
Μου λένε θα με πάρουν μέχρι τις 7.30 το βράδυ. Δεν με παίρνουν. Καλώ στις 8.30 και μου λένε απο Δευτέρα ! Τους επισημαίνω ότι καταλαβαίνω πως θέλουν να προστατέψουν και δισταζουν να ακυρώσουν την "πώληση" συναδέλφου αλλά είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν, και δεν έχω καμία υποχρέωση να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα. Καμία απάντηση...
Καλώ στη WIND της περιοχής μου και μου λένε κι αυτοί δεν μπορούν να κάνουν πολλά, ίσως απλα να πάω εκεί για να στελουν fax και να μπει η αίτηση ακύρωσης στη σειρά για "αρχειοθέτηση"...


Τραγική η εικόνα που απέκτησα απο την Wind...
Δεν είναι τόσο το "περίμενε" μέχρι την άλλη εβδομάδα, όσο η συμπεριφορά...
Προιστάμενο ΔΕΝ ζήτησα καθότι έχω δουλέψει και σε τηλεφωνικό κέντρο και είναι θέμα αρχής για μένα να ΜΗΝ καταφεύγω σε αυτή την ατάκα / απειλή / ενέργεια που χρησιμοποιούν πολλοί (οι περισσότεροι)....
Σκέφτομαι να πάω αύριο στα κεντρικά, μπας και γίνει τίποτα...

Τι λέτε εσείς ρε παιδιά....;


μα γιατι νομιζω οτι ακουω ακριβως την ιδια περιπτωση που εζησα πριν 1,5 μηνα?
τα ιδια ακριβως επαθα με την wind.ξεμπλεξα μετα απο 2 βδομαδες!!!!!τι να παιρνω τηλ στο κεντρο εξυπηρετησης και αυτοι να μου λενε οτι μιλησατε με μια κοπελα απο μια εταιριεια ονοματι αλκυων,τι να παιρνω εκει και αυτοι να μου λενε αυριο και αυριο για μια βδομαδα και την επομενη να μου λενε εμεις το εχουμε ακυρωσει το αιτημα φορητοτηας η εταιρεια σας εχει το προβλημα κτλ.με εστειλαν μεχρι και σε καταστημα wind αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.μετα με επαιρναν και μου εκαναν αντιπροταση και καλα δεν ηξεραν τιποτα για την ταλαιπωρια μου.
παρε τηλ και πες τους ή ακυρωνετε την αιτηση που σας εκανα ή σας κανω μυνηση και τα χρηματα θα μου τα πληρωσει η εταιρεια που ειμαι τωρα.θα δεις για ποτε θα ψαρωσουν.αν σου πουν διαφορα ζητα ονοματα υπαλληλων και προισταμενων.και ο αγιος φοβερα θελει.
μιλαμε για τρελη ταλαιπωρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/04/2012 - 21:08

Αλκυών πήρα κι εγώ.... με τους ίδιους έχω μπλέξει !! :o

μα γιατι νομιζω οτι ακουω ακριβως την ιδια περιπτωση που εζησα πριν 1,5 μηνα?
τα ιδια ακριβως επαθα με την wind.ξεμπλεξα μετα απο 2 βδομαδες!!!!!τι να παιρνω τηλ στο κεντρο εξυπηρετησης και αυτοι να μου λενε οτι μιλησατε με μια κοπελα απο μια εταιριεια ονοματι αλκυων,τι να παιρνω εκει και αυτοι να μου λενε αυριο και αυριο για μια βδομαδα και την επομενη να μου λενε εμεις το εχουμε ακυρωσει το αιτημα φορητοτηας η εταιρεια σας εχει το προβλημα κτλ.με εστειλαν μεχρι και σε καταστημα wind αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα.μετα με επαιρναν και μου εκαναν αντιπροταση και καλα δεν ηξεραν τιποτα για την ταλαιπωρια μου.
παρε τηλ και πες τους ή ακυρωνετε την αιτηση που σας εκανα ή σας κανω μυνηση και τα χρηματα θα μου τα πληρωσει η εταιρεια που ειμαι τωρα.θα δεις για ποτε θα ψαρωσουν.αν σου πουν διαφορα ζητα ονοματα υπαλληλων και προισταμενων.και ο αγιος φοβερα θελει.
μιλαμε για τρελη ταλαιπωρια.



#198   igiker

igiker

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2012 - 21:19

Αλκυών πήρα κι εγώ.... με τους ίδιους έχω μπλέξει !! :o


αυτη η εταιρεια ειναι κυνηγος κεφαλων φιλε μου!
μου εβγαλαν το λαδι σε σημειο που σκεφτηκα να αλλαξω αριθμο και να κανω νεα συνδεση.στο υπαρχων δικτυο μου δεν μπορουσα να κανω τιποτα και να κλεισω νεο συμβολαιο γιατι συμφωνα με την ΕΕΤΤ θα επρεπε η ιδια η wind να ακυρωσει το αιτημα.Η δε wind αφου τσιμπησα με ειχε λιωσει στο περιμενε και αυριο θα δουμε και μετα εβγαζαν λαθος το συστημα της εταιρειας που εμαι κτλ κτλ.....
Α Π Ε Ι Λ Ε Ι Σ Ε ! ! ! και εμενα δεν μου αρεσουν αυτα τα πραγματα αλλα αν το πας νορμαλ θα δεις τον cook να παρουσιαζει το iphone 5 και εσυ θα τους παρακαλας ακομα για το 4s.

#199   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 27/04/2012 - 21:26

Αύριο θα πάω στα κεντρικά της Wind στο Μαρούσι με έτοιμη φωτοτυπία ταυτότητας και πολλά νεύρα...

αυτη η εταιρεια ειναι κυνηγος κεφαλων φιλε μου!
μου εβγαλαν το λαδι σε σημειο που σκεφτηκα να αλλαξω αριθμο και να κανω νεα συνδεση.στο υπαρχων δικτυο μου δεν μπορουσα να κανω τιποτα και να κλεισω νεο συμβολαιο γιατι συμφωνα με την ΕΕΤΤ θα επρεπε η ιδια η wind να ακυρωσει το αιτημα.Η δε wind αφου τσιμπησα με ειχε λιωσει στο περιμενε και αυριο θα δουμε και μετα εβγαζαν λαθος το συστημα της εταιρειας που εμαι κτλ κτλ.....
Α Π Ε Ι Λ Ε Ι Σ Ε ! ! ! και εμενα δεν μου αρεσουν αυτα τα πραγματα αλλα αν το πας νορμαλ θα δεις τον cook να παρουσιαζει το iphone 5 και εσυ θα τους παρακαλας ακομα για το 4s.



#200   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 28/04/2012 - 10:50

Καλημέρα...

Σε συνέχεια των όσων έγιναν χθές, σήμερα πήγα στα κεντρικά της WIND στη Κηφισίας. Ο άνθρωπος που ήταν εκεί -για να λέμε και τα καλά- με εξυπηρέτησε άμεσα και ακύρωσε την προφορική αποδοχή μου για την φορητότητά μου στη Wind. Ένα μπράβο από μένα στον υπάλληλο! Και φυσικά όπως ανέφερε και ο igiker ένα μόνο click χρειάζοταν !
Μετά πήγα κατευθείαν στην Cosmote και όλα καλά. Είδε στο σύστημα την ακύρωση και μου ανανέωσαν εκείνοι με την νέα προσφορά τους.

Τελευταία επεξεργασία από: stark, 28/04/2012 - 10:51


#201   kika

kika

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/05/2012 - 16:22

ηρθε η ωρα μου να κανω τα παζαρια μου! ειμαι στη βοντα και για 2 νουμερα μου δινουν 130ε ! ι cosmote με δελεαζει λεμε τωρα με 220 για το 4ς και η wind μου ειπε οτι πρπ να παω σε καταστημα για προσφορα! αν κανω τη φορητοτητα στην κοσμοτε λετε να καταφερω να το παρω χωρις να δωσω εξτρα χρηματα;;

#202   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:32

ι η wind μου ειπε οτι πρπ να παω σε καταστημα για προσφορα!


Οτι να είναι δηλαδή λένε οι άνθρωποι.
Εμένα μου είπαν να πάρω 1260 για την προσφορά, από κατάστημα της Wind.

#203   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2012 - 15:56

παιδια ειχα μια συνδεση στην cosmote και εκανα αιτηση φορητοτητας στην vodafone που μου δινουν 240€ επιδοτηση στο unlimited 45!
με πηραν απο cosmote και μου ειπαν οτι στο ιδιο προγραμμα μου δινουν 360€ επιδοτηση και 10% εκπτωση στο παγιο μου!
υπαρχει κανενας τροπος να παρω αυτην την επιδοτιση στην vodafone?

#204   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:10

Παντελή τι πρόγραμμα έχεις τώρα στην cosmote?

#205   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:18

οχι φιλε οτι παρεις καλυτερο θα ειναι απο τον αρχικο παροχο δεν ειναι ασχημη η προσφορα παντως που σου εκαναν ειναι πολυ καλη

#206   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:21

στην cosmote ειχα το 270 προς ολους με 41€ παγιο

πολυ καλη ειναι η προσφορα αλλα θελω να παω στην vodafone διοτι με συμφερει γιατι οι κλησεις μου ειναι κυριος προς vodafone και το unlimited 45 ειναι οτι πρεπει για μενα

#207   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:28

δυσκολα τα πραγματα παντως η προσφορα ειναι πολυ καλη εγς πηρα 370 εκπτωση και 15% στο παγιο γ ενα χρονο στο προγραμμα 55

οποτε οπως καταλαβενεις ειναι super η προσφορα που σ εκαναν

#208   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:38

αυτα που μου δινουν για την ακριβεια μετα την αιτηση φορητοτητας στην vodafone στο unlimited 45 σε 24 μηνες συμβολαιο 240€ επιδοτηση και 2 παγιο δωρο! και μετα που με πηραν απο την cosmote για να μου πουν οτι αν παω και σε αυτους στο unlimited 45 σε 24 μηνες συμβολαιο μου δινουν 10% εκπτωση και 360€ επιδοτηση!
επισης στην vodafone λογο του οτι στο σπιτι εχω hol μου δινουν εκπτωση 5€ στο παγιο!
αυτο που ρωταω ειναι αν μπορω να πετυχω καποια καλυτερη προσφορα απο την vodafone????

#209   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:38

για 24 μηνα μιλαμε ? η 18 ? εμενα στο 18 αυτη η προσφορα

24 μηνο λοιπον παντελη κοιταα κ εγω εχω hol σπιτι αλλα οι περισοοτεροι φιλοι μου εχουν cosmote γ αυτο κ εμεινα ...

παρε τηλεφωνο στη vodaf και πες τουσ οτι η κοσμοτε μ εκανε αυτη τη προσφορα εχετε να μου κανετε κατι καλυτερο?

μονο ετσι μπορεις να παιξεις

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 09/05/2012 - 16:40


#210   pantelis21

pantelis21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2012 - 16:46

για 24 μηνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες