Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2018 - 14:47

Πάνε wind να δεις άσπρη μέρα !ακομα και αν στη περιοχή σου έχεις σήμα δεν θα πας καμία εκδρομή κάπου ;σκέψου ποσό σπαστικό είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα κάνει και οικονομία. Η wind σκέφτεται την τσέπη σου  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2018 - 20:50

Παιδιά το συμβόλαιο μου Cosmote λήγει 29 Μαΐου μπορώ να αλλάξω τώρα παροχο χωρίς κάποια ποινη? Πρέπει να περιμένω μέχρι Μάιο? Θα πάω σε wind σε μια προσφορά σωματιου που δεν την φτάνει με τίποτα η Cosmote

Μπορείς από τώρα. γιατί η Cosmote από 1/4 αυξάνει μονομερώς τις χρεώσεις σε μηνύματα-κλήσεις εκτός παγίου και κάνει μείωση στην έκπτωση οικογενειακού (από 10% σε 7%).

Άρα μπορείς να καταγγείλλεις τη σύμβαση σου από τώρα (δες τα ψιλά γράμματα στον πρόσφατο λογαριασμό σου) έως εντός 2 μηνών νομίζω γράφει από 1/4. Δηλαδή ή να διακόψεις ή να αλλάξεις πάροχο αζημίως.

ΥΓ. Τους τελευταίους μήνες έκανε 2-3 φορές αλλαγές μονομερως η κοσμοτε και κάθε φορά παίρνω τηλ να καταγγείλω τη σύμβαση για να πάω σε κάρτα (όχι ότι το θέλω) και μου δίνουν έξτρα έκπτωση ή λεπτά ομιλίας ή mb

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 13/04/2018 - 20:51


#2778   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 04/05/2018 - 10:48

τι πιθανοτητες υπαρχουν να δωσουν καλη προσφορα επιδοτησης με 2 πακετα red 2 , 2 red 1 , vdsl 50 & τηλεφωνο , adsl 24 για iphone X?? χαχαχα



#2779   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/05/2018 - 13:15

Θα σου ανεβάσουν τις τιμές των πακέτων και μπορεί να το πάρεις και δωρεάν. Ουσιαστικά θα το πληρώσεις από τα πάγια! Εννοείται μη δεχτείς κανονικές τιμές παγίων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2780   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2018 - 13:19

τι πιθανοτητες υπαρχουν να δωσουν καλη προσφορα επιδοτησης με 2 πακετα red 2 , 2 red 1 , vdsl 50 & τηλεφωνο , adsl 24 για iphone X?? χαχαχα

Καλύτερα να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα μόνος σου και να απαιτήσεις καλύτερες τιμές στα πάγια σου παρά να δεχθείς επιδότηση για νέα συσκευή την οποία σε βάθος χρόνου θα την πληρώσεις 2 και 3 φορές μέσω παγίων



#2781   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:18

Καλημερα! Με πειραν τηλ. οι κοκκινοι σημερα για ανανεωση εχω το red1 στα 32 ευρω με 3 giga ! μου το πανε στα 35 ευρω με 2 giga πλεον! εχουμε καποιο τηλ. σταθερο απο πρασινους να κανω φορητοτητα γιατι μου εσπασαν τα νευρα και ειμαι και 15 χρονια στους κοκκινους με σταθερο και vdsl (οπου και σερνεται) Ευχαριστω! Εκτος αν εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω!



#2782   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:24

Καλημερα! Με πειραν τηλ. οι κοκκινοι σημερα για ανανεωση εχω το red1 στα 32 ευρω με 3 giga ! μου το πανε στα 35 ευρω με 2 giga πλεον! εχουμε καποιο τηλ. σταθερο απο πρασινους να κανω φορητοτητα γιατι μου εσπασαν τα νευρα και ειμαι και 15 χρονια στους κοκκινους με σταθερο και vdsl (οπου και σερνεται) Ευχαριστω! Εκτος αν εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω!

στους πράσινους να περιμένεις τα διπλά για το ίδιο πρόγραμμα.

2106290500  



#2783   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:29

στους πράσινους να περιμένεις τα διπλά για το ίδιο πρόγραμμα.

2106290500 

Καταλαβα,θα πρεπει να τους πω και ευχαριστω ε? χα χα ας δοκιμασω με φορητοτητα μπας και πιασει! Ας ελπισω πως θα καλεσουν πισω. Σε ευχαριστω!



#2784   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/05/2018 - 10:30

Καταλαβα,θα πρεπει να τους πω και ευχαριστω ε? χα χα ας δοκιμασω με φορητοτητα μπας και πιασει! Ας ελπισω πως θα καλεσουν πισω. Σε ευχαριστω!

δοκίμασε δεν χάνεις κάτι . :rolleyes:



#2785   vaniasgr

vaniasgr

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/05/2018 - 13:09

δοκίμασε δεν χάνεις κάτι . :rolleyes:

Αφού στο τέλος, κάνουν την "καλή" πρόταση... γιατί παιδεύουν τον κόσμο...

κ εγώ σε παρ΄μια φάση είμαι..

Οικογενειακό πακέτο, 5 συνδέσεων, στην Cosmote, έχει ανοίξει η επιδότησή μου και μου προτείνουν να παραμείνω στα "προνομιακά" υπάρχοντα συμβόλαιά μου, με υπολογιζόμενη την επιδότησή μου, βγαίνουν από 5 εω΄ς 10 ευρώ πιο ακριβά!!!

είναι παλαβοί οι άνθροωποι...?!?!?!



#2786   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/05/2018 - 13:36

είναι όπου σε πιάσουν .



#2787   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2018 - 12:29

Ερώτηση: Στον τελευταίο λογαριασμό που μου ήρθε πριν μερικές ημέρες, χαμηλά κάτω έχει ενημέρωση ότι από τις αρχές Απριλίου η έκπτωση 10% που έχω για το οικογενειακό πακέτο μου πέφτει στο 7% και πως αν θέλω έχω το δικαίωμα να κάνω ένσταση και καταγγελία μέσα σε 2 μήνες. Αν δηλαδή προχωρήσω σε ένσταση και καταγγελία τί θα καταφέρω και τί μπορώ να κάνω για να μην χάσω ποσοστό από την έκπτωση??

Ξέρει κανείς αν οι εταιρείες τηλεφωνίας "πήραν πίσω" κάποιες πρόσφατες επιπλέον χρεώσεις τους στα πλαίσια των οποίων από 1/4 ως 31/5 θα μπορούσαμε αζημίως να καταγγείλουμε τη σύμβαση μας;



#2788   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 15/05/2018 - 15:06

Εμένα μου είπε η COSMOTE πως δεν έχουν εφαρμοστεί (ακόμη;)

#2789   masonas

masonas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2018 - 21:32

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση και απο μενα.Αν και στην αρχικη σελιδα βρηκα την απαντηση αλλα θελω μια πιο προσφατη γνωμη.Ειμαι σε διαδικασια αλλαγης στην σταθερη τηλέφωνια επειδη εληξε το συμβολαιο που ειχα με την εταιρια μου και ουτε καν με πηραν για ανανεωση ή διαπραγματευση(χαζοι ειναι?αφου τελειωσε το συμβολαιο μου που ειχα με την επτωση το παγιο εκτοξευθηκε).Ετσι λοιπον πηρα μια εταιρια ζηησα προσφορα και μου δωσανε.Εδωσα εντολη να στειλουν κουριερ για να αρχισει η διαδικασια αλλαγης.Τον περιμενω αυριο και μετα απο εκει και περα περιμενω και το γνωστο τηλεφωνο απο την παλια μου εταιρια για καλυτερη προσφορα και για να με ρωτησουν γιατι φευγω.Το ερωτημα μου ειναι το εξης.Οι εταιρια μου ειναι πιθανον να ξερει την προταση που μουκανε η νεα εταιρια?Ρωταω γιατι θελω να την κατεβασω κανα 3ευρω και δεν θελω να πιαστώ στην φακα εαν υπαρχει πιθανοτητα η παλια μου εταιρια να δει....λεω τωρα το νεο μου συμβολαιο και να δει την πραγματικη προσφορα της νεας εταιριας?



#2790   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/05/2018 - 22:22

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση και απο μενα.Αν και στην αρχικη σελιδα βρηκα την απαντηση αλλα θελω μια πιο προσφατη γνωμη.Ειμαι σε διαδικασια αλλαγης στην σταθερη τηλέφωνια επειδη εληξε το συμβολαιο που ειχα με την εταιρια μου και ουτε καν με πηραν για ανανεωση ή διαπραγματευση(χαζοι ειναι?αφου τελειωσε το συμβολαιο μου που ειχα με την επτωση το παγιο εκτοξευθηκε).Ετσι λοιπον πηρα μια εταιρια ζηησα προσφορα και μου δωσανε.Εδωσα εντολη να στειλουν κουριερ για να αρχισει η διαδικασια αλλαγης.Τον περιμενω αυριο και μετα απο εκει και περα περιμενω και το γνωστο τηλεφωνο απο την παλια μου εταιρια για καλυτερη προσφορα και για να με ρωτησουν γιατι φευγω.Το ερωτημα μου ειναι το εξης.Οι εταιρια μου ειναι πιθανον να ξερει την προταση που μουκανε η νεα εταιρια?Ρωταω γιατι θελω να την κατεβασω κανα 3ευρω και δεν θελω να πιαστώ στην φακα εαν υπαρχει πιθανοτητα η παλια μου εταιρια να δει....λεω τωρα το νεο μου συμβολαιο και να δει την πραγματικη προσφορα της νεας εταιριας?

Γενικά, όλες οι εταιρίες γνωρίζουν τον ανταγωνισμό και τι πακέτα (προσφορές) δίνονται κατά καιρούς. Συνεπώς, προσαρμόζουν και την δική τους προσφορά για να κρατήσουν τον πελάτη τους. Αυτόν τον καιρό για παράδειγμα, η wind έχει ρίξει πολύ τα πάγιά της για να προσελκύσει νέους πελάτες. Άρα κάνοντας αίτηση να μεταφερθείς στην wind, ο πάροχός σου θα σου δώσει καλύτερη προσφορά για να μην φύγεις από ότι θα έδινε σε κάποιον άλλο πελάτη του που κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία. Θέλει μεγάλη προσοχή όμως γιατί οι φορητότητες πλέον ολοκληρώνονται πολύ γρήγορα (1-2 μέρες στα κινητά και 5-6 μέρες στα σταθερά). Πρέπει δηλαδή να κάνεις άμεσα την ακύρωση φορητότητας (μόλις πάρεις προσφορά από τον πάροχό σου).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)