Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2806   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 16/06/2018 - 07:53

Σε ανακοίνωση τους ..google it

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2807   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/06/2018 - 23:24

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.

 

Δινω 43 ευρω για οικογενειακη συνδεση με 2 αριθμους: στο ενα cosmote mobile 1500 - 30 + 2gb +120 προς ολα τα δικτυα και στο αλλο cosmote mobile 1500 - 20. 

 

Το συμβολαιο μου ληγει τελη Οκτωβριου αλλα επειδη επαθε ζημια η συσκευη και δεν συμφερει να την φτιαξω πηρα τηλ για να μου κανουν προσφορα. Μου ειπαν 300 ευρω επιδοτηση για προωρη ανανεωση με +5 ευρω στο παγιο. Θα θελα να μου πειτε αν ειναι καλα και ποσο θα μπορουσα να το αυξησω. Ξερω οτι αν περιμενω μεχρι Σεπτεμβριο θα εχω πολυ καλυτερη προσφορα, αλλα περα απο αυτο χρειαζομαι τα φωτα σας, ως προς τι ποσο θα μπορουσα να παρω, ως αρχαριος σε επιδοτησεις. 



#2808   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2018 - 12:03

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.

 

Δινω 43 ευρω για οικογενειακη συνδεση με 2 αριθμους: στο ενα cosmote mobile 1500 - 30 + 2gb +120 προς ολα τα δικτυα και στο αλλο cosmote mobile 1500 - 20. 

 

Το συμβολαιο μου ληγει τελη Οκτωβριου αλλα επειδη επαθε ζημια η συσκευη και δεν συμφερει να την φτιαξω πηρα τηλ για να μου κανουν προσφορα. Μου ειπαν 300 ευρω επιδοτηση για προωρη ανανεωση με +5 ευρω στο παγιο. Θα θελα να μου πειτε αν ειναι καλα και ποσο θα μπορουσα να το αυξησω. Ξερω οτι αν περιμενω μεχρι Σεπτεμβριο θα εχω πολυ καλυτερη προσφορα, αλλα περα απο αυτο χρειαζομαι τα φωτα σας, ως προς τι ποσο θα μπορουσα να παρω, ως αρχαριος σε επιδοτησεις. 

Αν μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι το φθινόπωρο σίγουρα θα μπορέσεις να έχεις καλύτερη προσφορά. Εγώ για ένα παρόμοιο πακέτο με το δικό σου (2 νούμερα σε οικογενειακό πακέτο με σχεδόν ίδιες παροχές) κατάφερα πριν από 1 χρόνο 940 ευρώ επιδότηση συσκευής. Ψάξε το καλά πριν κλείσεις το οτιδήποτε.



#2809   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/06/2018 - 13:08

Αν μπορείς να κάνεις υπομονή μέχρι το φθινόπωρο σίγουρα θα μπορέσεις να έχεις καλύτερη προσφορά. Εγώ για ένα παρόμοιο πακέτο με το δικό σου (2 νούμερα σε οικογενειακό πακέτο με σχεδόν ίδιες παροχές) κατάφερα πριν από 1 χρόνο 940 ευρώ επιδότηση συσκευής. Ψάξε το καλά πριν κλείσεις το οτιδήποτε.


Έκανες αίτηση για φορητότητα κλπ; Έχω και cosmote tv. Αν μπορείς πες μου τι έκανες και κατάφερες τόσο μεγάλη επιδότηση, ευχαριστώ!

#2810   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2018 - 14:26

Έκανες αίτηση για φορητότητα κλπ; Έχω και cosmote tv. Αν μπορείς πες μου τι έκανες και κατάφερες τόσο μεγάλη επιδότηση, ευχαριστώ!

Δεν ήθελα να φύγω από την Cosmote αλλά έκανα αίτηση φορητότητας στη Vodafone μόνο και μόνο για να τους αναγκάσω να μου κάνουν καλύτερη προσφορά και φυσικά εκμεταλλεύτικα τις υπερεπιδοτούμενες συσκευές που βγάζουν κατα καιρούς γιαυτό και πέτυχα τόσο μεγάλη επιδότηση. Τώρα που τέθηκαν σε ισχύ νέα μέτρα σχετικά με τις αιτήσεις φορητότητας, καλό θα είναι να προσέξεις καλά τις κινήσεις που θα κάνεις και φυσικά να το ψάξεις καλά πριν κάνεις την οποιαδήποτε κίνηση. Επίσης μια συμβουλή. Κάθε φορά που μιλάς με εκπρόσωπο οποιασδήποτε εταιρίας, να κρατάς σημειώσεις (όνομα αυτού που επικοινωνεί μαζί σου, τιμές, προσφορές, ημερομηνίες κλπ). Να είσαι σίγουρος ότι θα σου χρησιμεύσουν. 



#2811   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/06/2018 - 20:27

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος 31 Μαΐου ανακοίνωσε η cosmote αυξήσεις και υποτίθεται μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς πέναλτι.
Ερωτήσεις..
1. ισχύει έως 31 Ιουνίου?
2. Για κινητά και σταθερά?
3. Αν έχεις και tv με υπόλοιπο 6 μήνες συμβόλαιο..τί κάνεις?
4. Υπάρχει κάτι καλό αυτή την περίοδο..και αν όχι ..τι μπορώ να "εκβιάσω" παραπάνω από την cosmote?


Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει

#2812   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/06/2018 - 20:29

Μίλησα στο τηλ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να ανεβάσουν την προσφορά επειδή είναι προωρη ανανεωση, και ότι από Σεπτέμβριο θα μπορούν να κάνουν καλύτερες

#2813   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/06/2018 - 13:13

Δεν ήθελα να φύγω από την Cosmote αλλά έκανα αίτηση φορητότητας στη Vodafone μόνο και μόνο για να τους αναγκάσω να μου κάνουν καλύτερη προσφορά και φυσικά εκμεταλλεύτικα τις υπερεπιδοτούμενες συσκευές που βγάζουν κατα καιρούς γιαυτό και πέτυχα τόσο μεγάλη επιδότηση. Τώρα που τέθηκαν σε ισχύ νέα μέτρα σχετικά με τις αιτήσεις φορητότητας, καλό θα είναι να προσέξεις καλά τις κινήσεις που θα κάνεις και φυσικά να το ψάξεις καλά πριν κάνεις την οποιαδήποτε κίνηση. Επίσης μια συμβουλή. Κάθε φορά που μιλάς με εκπρόσωπο οποιασδήποτε εταιρίας, να κρατάς σημειώσεις (όνομα αυτού που επικοινωνεί μαζί σου, τιμές, προσφορές, ημερομηνίες κλπ). Να είσαι σίγουρος ότι θα σου χρησιμεύσουν. 

+1000

 

Πριν 2 χρόνια είχα μπλέξει γιατί αλλιώς μου τα έλεγε ο ένας υπάλληλος στο τηλέφωνο και αλλιώς ο άλλος στο κατάστημα. Και έχοντας στο νου μου οτί "οι κλήσεις καταγράφονται" είχα ζητήσει να ανατρέξουν στην ηχογραφημένη σχετικά με τους όρους που είχα συζητήσει αρχικά και μου έλεγαν οτι δεν μπορούν να την βρουν με το όνομα μου και θα έπρεπε να τους πω πότε και με ποιόν μίλησα.  >:(   Από τότε χαρτί και καλαμάρι! 


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 18/06/2018 - 13:14


#2814   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/07/2018 - 09:04

Παιδια καλημερα , υπαρχει καποιο νουμερο cosmote σταθερης γιατι θελω να κανω ανανεωση(κατεξοχην) και ειναι πολλα τα ευρωπουλα!Και δεν υπαρχει αλλος παροχος εδω που ειμαι! 21Ευρω δινω τωρα εχω δεν εχω τηλεφωνο κ ιντερνετ! 



#2815   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2018 - 23:45

μου ανανεωνουν το (παλιο που ειχα) red1 με 26,38€ η το καινουργιο redpass1 με 28,16€.
Ποτε δεν εξαντλω τις παροχες του προγραμματος εκτος απο μια-δυο φορες το χρονο που καλυψα το 80% του ιντερνετ.
Εσεις πιο θα επιλεγατε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2816   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/09/2018 - 15:19

Εντάξει 2€ δεν είναι πολλά, βέβαια και εγώ με το red 1 είμαι και δεν το αλλάζω με τίποτα μιας και κε υπερκαλύπτει σε όλα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2817   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 19/09/2018 - 17:11

Έκανα αίτημα ακύρωσης στην COSMOTE για να μην μπαίνω σε διαδικασία φορητότητας κι μου δώσανε τις δυο γραμμές XL (1500 λεπτά ομιλίας και μηνύματα προς όλους και 3gb internet ) που είχα 18,90€ την καθεμία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2818   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/09/2018 - 18:28

Έκανα αίτημα ακύρωσης στην COSMOTE για να μην μπαίνω σε διαδικασία φορητότητας κι μου δώσανε τις δυο γραμμές XL (1500 λεπτά ομιλίας και μηνύματα προς όλους και 3gb internet ) που είχα 18,90€ την καθεμία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπραβο πολυ καλη τιμη.

Εγω οταν εκανα αιτηση διακοπης μου εδωσαν το red1 που ειχα, απο 22,49€ στα 41,41€.
Τελικα ευτυχως υπηρχε καταγεγραμμενη παλαιοτερη προσφορα στα 26,38€ και ετσι ανανεωσα για 24 μηνες σε αυτη την τιμη.
Δυστυχως δεν μπορεσα να πετυχω κατι καλυτερο. Απο την cosmote μου ελεγαν τρελλες τυπου 50€, 70€.
Το μονο θεωρω σημαντικο ειναι πως μου ειπαν πως η τιμη ειναι κλειδωμενη πια για ολη την διαρκεια του συμβολαιου και δεν επηρεαζεται απο τυχον αυξησεις παγιου της εταιρειας. Για αυτο και επελεξα το μεγιστο διαστημα των 24 μηνων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2819   Dylan

Dylan

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/10/2018 - 17:48

Καλησπέρα, χτες 15/10 έληξε το συμβόλαιο που είχα στην Cosmote ( Cosmote Mobile M ) στα 31,48€

Ένα χρόνο πριν όταν την έκανα την σύνδεση είχα δώσει εγγύηση 150€ και μου είπαν πως με την λήξη του συμβολαίου ανανεώσω η όχι θα επιστραφεί.

Πάω στις 14/10 μου λένε πως έχω επιδότηση 140€ και πως να τους πάω το iban, ταυτότητα και τα αποδεικτικά της εγγύησης για να μου κατατεθούν και μετά να πάρω τηλέφωνο να μου πούνε τι θα γίνει με την επιδότηση γιατί δε μπορούσαν να συμψηφίσουν τα ποσά και να πάρω συσκευή.

Σήμερα που πήγα είχε άλλο δράκο...να κάνω λένε διακοπή του συμβολαίου, να πάρω την επιστροφή και μετά αν θέλω να το ξανακάνω σύνδεση ( χάνοντας εννοείτε την επιδότηση ).

Έχει αντιμετωπίσει κανείς τίποτα παρόμοιο να μου πει πως να κινηθώ.

 

Ευχαριστώ



#2820   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:20

Καλησπέρα, χτες 15/10 έληξε το συμβόλαιο που είχα στην Cosmote ( Cosmote Mobile M ) στα 31,48€

Ένα χρόνο πριν όταν την έκανα την σύνδεση είχα δώσει εγγύηση 150€ και μου είπαν πως με την λήξη του συμβολαίου ανανεώσω η όχι θα επιστραφεί.

Πάω στις 14/10 μου λένε πως έχω επιδότηση 140€ και πως να τους πάω το iban, ταυτότητα και τα αποδεικτικά της εγγύησης για να μου κατατεθούν και μετά να πάρω τηλέφωνο να μου πούνε τι θα γίνει με την επιδότηση γιατί δε μπορούσαν να συμψηφίσουν τα ποσά και να πάρω συσκευή.

Σήμερα που πήγα είχε άλλο δράκο...να κάνω λένε διακοπή του συμβολαίου, να πάρω την επιστροφή και μετά αν θέλω να το ξανακάνω σύνδεση ( χάνοντας εννοείτε την επιδότηση ).

Έχει αντιμετωπίσει κανείς τίποτα παρόμοιο να μου πει πως να κινηθώ.

 

Ευχαριστώ

Η εγγύηση που έδωσες σε τι πράγμα ακριβώς αφορούσε?? Διότι αν αναφέρεσαι για συμβόλαιο κινητής, προσωπικά εμένα δε μου ζήτησαν ποτέ και από καμία εταιρία για να κάνω σύνδεση. Μόνο στα συμβόλαια σταθερής και ίντερνετ υπάρχει κάτι σαν εγγύηση που λέγεται πάγιο τέλος σύνδεσης αλλά και πάλι είναι χρήματα που δεν τα παίρνεις πίσω με τη λήξη του συμβολαίου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες