Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2821   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2018 - 00:21

Καλησπερα και παλι. Η συνδεση μου ληγει σε 3 βδομαδες και μου εκαναν προσφορα 200 ευρω επιδοτηση ή μειωση παγιου στα 23 ευρω για το cosmote mobile m(1.5gb, 600 ολους). Επισης εχω 3 νουμερα και για καποιο λογο μονο για 1 εχει εμφανιστει προσφορα, για τα αλλα δεν φαινεται τιποτα.

 

Το θεμα μου ειναι οτι ειχα παρει για προανανεωση πριν 3-4 μηνες και μου ειχαν κανει προσφορα 400 ευρω επιδοτηση με το ιδιο παγιο και μαλιστα οτι αν περιμενω θα εχω καλυτερη προσφορα, κατι που οπως φανηκε δεν ισχυε καθως τις 2 φορες που με πηραν για προσφορα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αυτη η προταση. Γενικα δεν ειμαι και τοσο χαρουμενος απο αυτη την αντιμετωπιση. (εχω περασει το παγιο αρκετες φορες και εχω και σταθερα/tv σε οτε). 

 

Μαλλον προς αλλη εταιρεια με βλεπω ή και προς καρτα μπας και αλλαξει λιγο η κατασταση και δινουν συνδεσεις με δωρεαν κινητα οπως σε Αγγλια (ακομα και Κυπρο). 

Τι λετε εσεις; Να το πιεσω για καλυτερη προσφορα/επιδοτηση σε cosmote με αιτημα ακυρωσης η να ριξω ακυρο; Χρειαζομαι καινουργια συσκευη ουτως η αλλως.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2822   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2018 - 00:25

Οποτε απο 43 ευρω που δινω για τα 2 στο 1500-30 +2gb(το εχω αναφερει στη προηγουμενη σελιδα) μου εκαναν προσφορα μονο για το 1 στα 23 ευρω για το cosmote mobile M ή 200 ευρω επιδοτηση(για iphone).



#2823   butter

butter

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2018 - 22:24

πηγε στα 16.80 η προσφορα για το mobile M



#2824   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2018 - 15:38

Kαλησπερα μολισ με πηραν απο το τμημα ανανεωσης τησ βοντα γιατl το συμβολαιο στο  red1 ληγει σε ενα μηνα  κ τησ ειπα οτι δεν εχω αποφασισει αν θα συνεχισω οτι σκεφτομαι κ για επιδοτηση .Στην αρχη μου πε 300 κ οταν τησ ειπα για το max και οτι ειναι λιγα τα χρηματα για να με δεσμευουν τοσο καιρο κ με παγιο  στα 65 ευρω μου πωσ υπερεπιδοτειται κ με πηγε στα 430 κ ειπα οτι θα το σκεφτω....λετε να μπορεσω να πετυχω καλυτερη προσφορα ?απο κοσμοτε που συμπληρωσα την φορμα να με παρουν δεν με εχουν παρει



#2825   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2018 - 22:23

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος μπήκε στη διαδικασία της φορητότητας με το καινούργιο καθεστώς υπαναχώρησης, να μας πει τις εντυπώσεις του.



#2826   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2018 - 10:10

Καλημέρα,

7/12 λήγουν 2 εταιρικά νούμερα COSMOTE με πακέτα πλέον μη εμπορικά (4ετιας+ με έξτρα απ την προηγούμενη μας συμφωνία δωρεάν Mb και sms).24 μήνες δέσμευση είχα και μου είπαν πριν 15 μέρες για 80€ επιδότηση ανα γραμμή..ποσό εξευτελιστικό αν σκεφτεί κανείς ότι πριν 4 χρόνια πήρα 1000€ και 2 πριν 450€. Να κάνω μια αίτηση παύσης για να μου ανεβεί η επιδότηση,η κάτι άλλο;

επισης λόγο εταιρικού πως ακριβώς πάει με την αγορα συσκευής; Υπολογίζω το ποσό επιδότησης χωρίς ΦΠΑ που δίνουν και το ποσό της συσκευής χωρίς;



#2827   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2019 - 17:03

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους μας. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος φίλος έχει μπει στη διαδικασία φορητότητας με το καινούργιο  ισχύον καθεστώς των 14 ημερών να μας πει την εμπειρία του. Σε 2 μήνες θα βγει η επιδότησή μου και θα ήθελα να δω πως θα διαχειριστώ την κατάσταση στην περίπτωση που η επιδότησή μου είναι μικρότερη από αυτό που περιμένω. Ευχαριστώ



#2828   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2019 - 20:49

Εγώ έχω πολλά χρόνια συμβόλαιο πρώτη φορά φέτος λέω να την κάνω κάρτα . Βλέπω ότι με το φοιτητικό που έχω στην δεύτερη μου κάρτα χωρίς να βάλω μονάδες έχω κάθε μήνα 600mb,600 μηνύματα προς cu και 600 λεπτά . Και επίσης μου στέλνουν και κάτι τρελές προσφορές . Ο μόνος λόγος που είμαι είναι ότι με 25Ε έχω 2 γίγα ίντερνετ 1500 λεπτά προς όλους και 1500 μηνύματα . Θα δω περιμένω να λήξει το συμβόλαιο αν δεν μου δώσουν κάτι καλό φορητότητα και αν δεν βγάλω άκρη κάρτα και το γυρνάω σε φοιτητικό;-).


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2829   junkie

junkie

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/01/2019 - 19:03

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ αν κάποιος έχει μπεί στη διαδικασία της φορητότητας! 



#2830   s93060

s93060

    iPH Contributor

  • 925 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2019 - 16:13

Λειτουργεί η φορητότητα με τα καινούργια δεδομένα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2831   elninio13

elninio13

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2019 - 18:33

Εγώ έχω πολλά χρόνια συμβόλαιο πρώτη φορά φέτος λέω να την κάνω κάρτα . Βλέπω ότι με το φοιτητικό που έχω στην δεύτερη μου κάρτα χωρίς να βάλω μονάδες έχω κάθε μήνα 600mb,600 μηνύματα προς cu και 600 λεπτά . Και επίσης μου στέλνουν και κάτι τρελές προσφορές . Ο μόνος λόγος που είμαι είναι ότι με 25Ε έχω 2 γίγα ίντερνετ 1500 λεπτά προς όλους και 1500 μηνύματα . Θα δω περιμένω να λήξει το συμβόλαιο αν δεν μου δώσουν κάτι καλό φορητότητα και αν δεν βγάλω άκρη κάρτα και το γυρνάω σε φοιτητικό;-).

ειχα ακριβως το ιδιο προγραμμα και το γυρισα σε φοιτητικο καρτοσυμβολαιο πριν 5 μερες

πλεον εχω 1000 προς ολους 600 προς vodafone 100 sms 3gb τελικη τιμη 12,60€ 

αν εισαι καλυμμένος με αυτες τις παροχες καλεσε τους στο 21 0670 2833‬ και απο εκει στο αλλαζουν αμεσα χωρις καμια απολυτως επιβαρυνση 



#2832   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2019 - 14:12

Λειτουργεί η φορητότητα με τα καινούργια δεδομένα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος για το παραπάνω ?

 

Τελειώνει συμβόλαιο και πάνε το πάγιο στο Θεό, σφυρίζοντας αδιάφορα...λέγοντας ότι αυτή την περίοδο δεν 'τρέχει' κάποια προσφορά...

 

ευπρόσδεκτη κάποια άποψη σχετικά με αλλαγή (φορητότητα) και πιθανή αντί προσφορά

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων



#2833   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/09/2019 - 14:46

Δυστυχώς με τον ένα ή τον άλλο τρόπο κατάφεραν οι εταιρείες να βγουν από πάνω. Κι εγώ σε έξι μήνες περίπου που λήγει δεν ξέρω τι θα κάνω. Στα επαγγελματικά δίνουν καλές επιδοτήσεις πάντως από ότι ξέρω αλλά και τα συμβόλαια είναι πιο ακριβά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2834   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 13/09/2019 - 16:49

Κάνε αίτημα να γίνει καρτοκινητό, θα σε καλέσουν από το τμήμα αποσυνδεσεων σαν να έκανες αίτημα φορητότητας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2835   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2019 - 17:32

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος για το παραπάνω ?
 
Τελειώνει συμβόλαιο και πάνε το πάγιο στο Θεό, σφυρίζοντας αδιάφορα...λέγοντας ότι αυτή την περίοδο δεν 'τρέχει' κάποια προσφορά...
 
ευπρόσδεκτη κάποια άποψη σχετικά με αλλαγή (φορητότητα) και πιθανή αντί προσφορά
 
ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα,
να σημειώσω και εγώ οτι με βάση την εμπειρία μου οτι δεν φαίνεται να ενδιαφέρονται οι εταιρείες να κρατήσουν τους συνδρομητές τους με προσφορές ανανέωσης πλέον...
Πιο συγκεκριμένα όταν έκανα κρούση για προσφορά ανανέωσης μου είπαν μόνο για προσφορές σε πολύ μεγαλύτερα (ακριβότερα) πακέτα από αυτό που έχω ήδη και με παροχές που δεν χρειάζομαι. Όταν μάλιστα τους ανέφερα οτι έχω φίλο (true story) που του έχουν δώσει ένα πακέτο από αυτά που μου ανέφεραν στην μισή τιμή από ότι είναι η τιμή προσφοράς που μου δίνουν εμένα άρχισαν να τα μασάνε... Από τη μία προσπαθούσαν να με βγάλουν τρελό (οτι και καλά δεν μπορούν να το επιβεβαιώσουν) και απο την άλλη μου ανέφεραν για ατομικές προσφορές ανάλογα με το προφίλ του κάθε χρήστη... Μάλιστα όταν τους ανέφερα οτι είναι ανεπίτρεπτο σε πελάτη τους για πάνω απο 20 χρόνια να δίνουν τιμές χειρότερες και από νέο συνδρομητή λες και θέλουν να τον διώξουν δεν φάνηκε να ίδρωσε το αυτί τους και αρκέστηκαν στο οτί οι προσφορές που δικαιούμαι είναι ότι δίνει το σύστημα!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες