Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2941   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 09/02/2022 - 15:33

Δε ξέρω σε ποια περιοχή βρίσκεσαι, πάντως όσοι δικοί μου έκαναν το ίδιο δρομολόγιο περιμένουν να λήξει η δέσμευση για να γυρίσουν στην κοσμοτε.
Προσωπικά έχω το giga max large 5gb συν 200 λεπτά προς όλους (σύνολο 800) με 22€. Θα ήθελα περισσότερα gb αλλά με την πληρωμή λογαριασμών παίρνεις αλλά 2 μέσω εφαρμογής.
Όταν λήξει το συμβόλαιο ελπίζω να παίζουν καλές προσφορές γιατί ξέρω από τώρα ότι θα είμαι συν 30% γιατί τώρα έχω μια έκπτωση.

Όταν έκανες το αίτημα διακοπής δεν σου έκαναν καλύτερη προσφορά;

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 09/02/2022 - 15:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2942   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2022 - 15:43

Δε ξέρω σε ποια περιοχή βρίσκεσαι, πάντως όσοι δικοί μου έκαναν το ίδιο δρομολόγιο περιμένουν να λήξει η δέσμευση για να γυρίσουν στην κοσμοτε.
Προσωπικά έχω το giga max large 5gb συν 200 λεπτά προς όλους (σύνολο 800) με 22€. Θα ήθελα περισσότερα gb αλλά με την πληρωμή λογαριασμών παίρνεις αλλά 2 μέσω εφαρμογής.
Όταν λήξει το συμβόλαιο ελπίζω να παίζουν καλές προσφορές γιατί ξέρω από τώρα ότι θα είμαι συν 30% γιατί τώρα έχω μια έκπτωση.

Όταν έκανες το αίτημα διακοπής δεν σου έκαναν καλύτερη προσφορά;

Θεσσαλονίκη Ασβεστοχώρι. Οχι δεν μου έκαναν καλύτερη προσφορά. Η κοπέλα είπε αυτή είναι η προσφορά και δυστυχώς η τιμή από 103 θα ανεβεί στα 130 ευρώ και για τους 3. Οπότε μια που λήγει 11/03 αποφάσισα να παω στους κόκκινους και ας πληρώσω το πέναλτυ των 6 ευρώ για τον άλλον αριθμό που δεν έληξε το πάγιο. 20/2 υπογράφουμε


Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 09/02/2022 - 15:52


#2943   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 09/02/2022 - 17:20

Δυστυχώς δε ξέρω από Θεσσαλονίκη οπότε ίσως το σήμα είναι οκ.

Δεν είχα φτάσει ποτέ στο σημείο να λήξει το συμβόλαιο. Όταν έκανα τα αιτήματα ακύρωσης πάντα είχα δέσμευση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2944   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/02/2022 - 17:20

Φίλε,

άσε να λένε ό,τι θέλουν στην κοσμοτέ. Και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι και έκανα το δικό σου εδώ και τέσσερα χρόνια. Ήμουν στην κοσμοτέ από τότε που ιδρύθηκε σαν εταιρεία και είχε σήμα μόνο Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο και Λάρισα. Πάντα με δυνατά συμβόλαια και πληρωμή μέσω κάρτας. Πριν τέσσερα χρόνια μου ζητούσαν για δυο γραμμές και σταθερό αύξηση της τάξης του 30% και μάλιστα με λιγότερες παροχές. Μου το έπαιζαν και βαριά πεπόνια με υφάκι στα τελευταία τηλεφωνήματα και όσο πλησιάζαμε στην λήξη των συμβολαίων. Τα πήρα λοιπόν άσχημα και μπήκα σε ένα κατάστημα Voda. Τους λέω τι και πως, και το παλικάρι στο μαγαζί μου κάνει τα εξής: 100αρα με 420 λεπτά σε κινητά και σε κάποιους διεθνείς προορισμούς στα 28,5€, δυο γραμμές κινητών με απεριόριστα σταθερά και SMS η κάθε γραμμή και 46GB κοινή δεξαμενή δεδομένων στα 52€. Μόλις πλησίαζε η λήξη των συμβολαίων, έκανα σαν άνθρωπος και όχι σαν επαίτης την ανανέωση των γραμμών πετυχαίνοντας μείωση στο σταθερό 3€ και αύξηση δεδομένων στα κινητά κατά 10 GB. Ναι, η Voda δεν έχει το σήμα της Cote, αλλά μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου. Προσωπικά, θα προτιμούσα να μείνω χωρίς κινητό παρά να συνεχίσω στην Cote. Στα τόσα χρόνια στη Voda, λίγες είναι οι φορές που δεν έκανα τη δουλειά μου. Ε και; Άσε που από τύχη, στη Παραλία Κατερίνης που είμαι όλο το καλοκαίρι, η Voda σπέρνει ενώ η cote στα καταστήματα μέσα είναι χωρίς σήμα, με αναζητηση δικτύου. 



#2945   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/02/2022 - 17:46

Φίλε και εγώ «χώρισα» πριν 6 χρόνια από την πράσινη και δεν έχω μετανιώσει καθόλου από τότε. Μια ιδέα είναι . Αθήνα πάντως αλλά μετακινούμε σε όλη την Ελλάδα πολλές φορές , σπάνια δεν έχω σήμα , όπου δεν πιάνει ούτε η πράσινη.Αν και για να ήμουν σίγουρος στην θέση σου πάρε μια κάρτα απο την εταιρία που θα πας, καρτοκινητό και δες το σημα.Μην έχεις μετά εκπλήξεις

#2946   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2022 - 18:44

Φίλε και εγώ «χώρισα» πριν 6 χρόνια από την πράσινη και δεν έχω μετανιώσει καθόλου από τότε. Μια ιδέα είναι . Αθήνα πάντως αλλά μετακινούμε σε όλη την Ελλάδα πολλές φορές , σπάνια δεν έχω σήμα , όπου δεν πιάνει ούτε η πράσινη.Αν και για να ήμουν σίγουρος στην θέση σου πάρε μια κάρτα απο την εταιρία που θα πας, καρτοκινητό και δες το σημα.Μην έχεις μετά εκπλήξεις

Έχει η γυναίκα μου. Από σήμα είναι απόλυτα ικανοποιημένη. Πιστεύω και στο κέντρο και στο Κορδελιο να έχω σήμα που με απασχολεί ιδιαίτερα που είναι και τα δυο μου ιατρεία. Πιστεύω και με την εκτροπή να μην έχω θέμα(σταθερό στους πράσινους)



#2947   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2022 - 18:46

Φίλε,

άσε να λένε ό,τι θέλουν στην κοσμοτέ. Και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι και έκανα το δικό σου εδώ και τέσσερα χρόνια. Ήμουν στην κοσμοτέ από τότε που ιδρύθηκε σαν εταιρεία και είχε σήμα μόνο Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο και Λάρισα. Πάντα με δυνατά συμβόλαια και πληρωμή μέσω κάρτας. Πριν τέσσερα χρόνια μου ζητούσαν για δυο γραμμές και σταθερό αύξηση της τάξης του 30% και μάλιστα με λιγότερες παροχές. Μου το έπαιζαν και βαριά πεπόνια με υφάκι στα τελευταία τηλεφωνήματα και όσο πλησιάζαμε στην λήξη των συμβολαίων. Τα πήρα λοιπόν άσχημα και μπήκα σε ένα κατάστημα Voda. Τους λέω τι και πως, και το παλικάρι στο μαγαζί μου κάνει τα εξής: 100αρα με 420 λεπτά σε κινητά και σε κάποιους διεθνείς προορισμούς στα 28,5€, δυο γραμμές κινητών με απεριόριστα σταθερά και SMS η κάθε γραμμή και 46GB κοινή δεξαμενή δεδομένων στα 52€. Μόλις πλησίαζε η λήξη των συμβολαίων, έκανα σαν άνθρωπος και όχι σαν επαίτης την ανανέωση των γραμμών πετυχαίνοντας μείωση στο σταθερό 3€ και αύξηση δεδομένων στα κινητά κατά 10 GB. Ναι, η Voda δεν έχει το σήμα της Cote, αλλά μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου. Προσωπικά, θα προτιμούσα να μείνω χωρίς κινητό παρά να συνεχίσω στην Cote. Στα τόσα χρόνια στη Voda, λίγες είναι οι φορές που δεν έκανα τη δουλειά μου. Ε και; Άσε που από τύχη, στη Παραλία Κατερίνης που είμαι όλο το καλοκαίρι, η Voda σπέρνει ενώ η cote στα καταστήματα μέσα είναι χωρίς σήμα, με αναζητηση δικτύου. 

Περισσότερο με εκνεύρισε το στυλ τους. Πιθανότατα και τα σταθερά να τους τα πάω. Ας είναι και 50αρη για μια συνταγογράφηση που κάνω κλαιν είτε εδώ είτε κέντρο μια χαρά θα είναι και το 50αρη τους. Δεν θα παίζω παιχνίδια.


Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 09/02/2022 - 18:47


#2948   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 09/02/2022 - 20:08

Όταν πας στη Voda και ζήσεις με σήμα της συν τα data της τότε θα καταλάβεις τον λόγο.
Ευτυχώς ή δυστυχώς η Cosmote παίζει μπάλα μόνη της και το γνωρίζουν, για αυτό και δεν καίγονται για καλύτερες τιμές.

Το σήμα εξαρτάται από την περιοχή. Εγώ μενω Νέο Ηράκλειο στον 1ο όροφο πολυκατοικίας. Δεν έχει σήμα καμία έλαιο τις τρεις. Αναγκαστικά δουλεύω με το Wi-Fi calling. Έχω Vodafone. Επίσης σε εξοχικό η μόνη που έχει σήμα 3g και κάποιες λίγες φορές πιάνω και 4g είναι η Vodafone. Η connote και η Wind ούτε για κλήση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2949   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/02/2022 - 01:51

Έχει η γυναίκα μου. Από σήμα είναι απόλυτα ικανοποιημένη. Πιστεύω και στο κέντρο και στο Κορδελιο να έχω σήμα που με απασχολεί ιδιαίτερα που είναι και τα δυο μου ιατρεία. Πιστεύω και με την εκτροπή να μην έχω θέμα(σταθερό στους πράσινους)

Από το σταθερό της Voda είμαι πολύ, μα παρά πολύ ευχαριστημένος. Σταθερές ταχύτητες με ελάχιστα προβλήματα. Στα 4 χρόνια, είχα 2 φορές πρόβλημα και για όσο διήρκεσε το πρόβλημα, είχα δωρεάν απεριόριστα GB στα δυο κινητά. Κατά τα αλλά, πέρσι στην καραντίνα, δούλευαν 4 zoom ταυτόχρονα και replay tv (έχω κρατήσει την COSMOTE tv στο full πακέτο με 20€ το μήνα) χωρίς κανένα lag. Για σταθερό μην το σκέφτεσαι. Άσε που θα έχεις και επιπλέον έκπτωση γιατί θα συνδυάζεις σταθερή και κινητή, ενώ θα διπλασιάσεις και τα GB σου στα κινητά χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. Όσο φοβόμαστε μην ξεβολευτούμε ή είμαστε τύποι της συνήθειας, τόσο εκμεταλλεύονται. Βέβαια, έχει και κάτι freak τύπους κάνουν κάθε πέντε λεπτά ή και σε κάθε περιοχή που επισκέπτονται speed tests και σου πρήζουν τα φρύδια, αλλά στη καθημερινή χρήση δεν θα έχεις πρόβλημα. Πιο πολύ ψυχολογικό είναι, μη μασάς. Επηρεασμένος από τη συμπεριφορά της cote και βάσει της λογική ότι όλες οι εταιρίες είναι ίδιες, όταν έφτασε η ώρα της ανανέωσης ήμουν προκατειλημμένος, αλλά χωρίς εντάσεις και προστριβές έκανα την ανανέωση σε 15 λεπτά και πήρα και επιδότηση 300€. 



#2950   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2022 - 07:57

Παιδιά ας παραθέσω και εγώ την εμπειρία μου. Είχα το πρόγραμμα Cosmote 1500 (1500' προς Cosmote, 200' προς άλλα δίκτυα, 1500SMS προς Cosmote, 1GB Internet) στην τιμή των 32 Ευρώ. Προσπαθούσα με την Cosmote για καλύτερη προσφορά μήπως ανεβάσουμε τα δεδομένα μα τίποτα, με στυλάκι ότι δεν μας νοιάζει είμαστε εμείς και κανένας άλλος. Μετά απο χρόνια αποφάσισα να μεταβώ στην Vodafone και έκανα διακοπή συμβολαίου και μέσα σε 5 ώρες άλλαξαν όλα.

 

Τελική προσφορά απο την Cosmote στο πρόγραμμα GIGAMAX 5GB L ( Απεριόριστα Cosmote, 600' προς άλλα δίκτυα, 600SMS σε όλα τα δίκτυα και 6GB Internet) στην τιμή των 23 Ευρώ και τελικά παρέμεινα στην Cosmote. Που θέλω να καταλήξω μην φοβάστε να κάνετε διακοπή συμβολαίου θα πάρετε καλύτερη προσφορά σίγουρα.



#2951   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2022 - 09:46

Ξέρει κανένας μόνο το COSMOTE tv τι τιμές παίζουν; Σκέφτομαι να φύγω και από το σταθερό. Απλώς το COSMOTE tv είναι υπέροχο.

Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 10/02/2022 - 09:47


#2952   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 10/02/2022 - 09:48

Έχω το δορυφορικό με 20€


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2953   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2022 - 10:40

Για το σταθερό στο σπίτι δεν θέλω να φύγω από τους πράσινους. Στα ιατρεία μάλλον θα την κάνω.



#2954   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 10/02/2022 - 14:10

Εμένα μου έβγαλε στην εφαρμογή της η COSMOTE μια προσφορά που έτριβα τα μάτια μου! Είχα με 22.30€ 2 γραμμές COSMOTE one (44.60€ Σύνολο). Μου έβγαλε αναβάθμιση σε COSMOTE giga max (απεριόριστα προς όλους, 2k sms και 10gb internet η κάθε γραμμή) με 46,59€ σύνολο! Με 1€ παραπάνω σε κάθε γραμμή δηλ. Όταν τους κάλεσα για επιβεβαίωση, δεν το πίστευαν ότι μπορεί να μου έβγαλε τέτοια προσφορά η εφαρμογή τους και δεν μπορούσαν να μου την προχωρήσουν από το τηλ. Την έκανα μόνος μου από το app λοιπόν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!

#2955   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/02/2022 - 14:30

Το συμβόλαιο μου με την Vodafone λήγει στις 17/12, έκανα τηλεφωνικά αίτηση φορητότητας στην Cosmote και θα μου στείλουν courier  να υπογράψω στις 21/12.
Θα κάνει αντιπροσφορά η Vodafone ή την πάτησα γιατί θα έχει λήξει το συμβόλαιο?

Και αλήθεια οι όσες μέρες που θα είμαι στη Vodafone με ληγμένο συμβόλαιο πως χρεώνονται?

 

Έγινε τελικά προσφορά από την VODAFONE την οποία αποδέχτηκα,
5300 λεπτά προς όλους, 150 SMS, 10,1 GB  στο πρόγραμμα MY BUSINESS 2 
με 21 ευρώ


Τελευταία επεξεργασία από: rstoned, 10/02/2022 - 14:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)