Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2956   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2022 - 11:55

Έχω το δορυφορικό με 20€


Sent from my iPhone using Tapatalk

εγω το δορυφορικο το ξεκινησα με 20, την επομενη χρονια πηγε στα 22.50 η 23 (1 μηνα ερχεται 22,50 και ενα μηνα 23) και φετος που ληγει παλι ζητανε παλι αυξηση στα 25,90 :D

Και ολα αυτα εχοντας χασει Premier, La Liga (πηρε το υπεροχο ελληνικο πρωταθλημα βεβαια :P ).Για ταινιες δεν το συζηταω, αστα να πανε. Επισης Eurosport το πηραμε αποφαση οτι δεν θα τα επαναφερουν ποτε, κατι UFC αγωνες τους μεταδιδουν οποτε το θυμουνται και γενικα πλατφορμα για τα μπαζα συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.Τους αποχαιρετω και το ευχαριστιεμαι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2957   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2022 - 13:29

Μου ήρθε προσφορά για unlimited από την εφαρμογή της Vodafone για απεριόριστα.
Δυο διευκρινίσεις για οποιον γνωρίζει.
Ο περιορισμός των 10mbps σε τι ακριβώς με περιορίζει ; Σε ποσότητα δεδομένων η ταχύτητα σύνδεσης ; Μήπως πρακτικά απεριόριστα μεν αλλά δύσχρηστα δε ;
Αυτό που γράφει ότι ισχύει μέχρι την λήξη του συμβολαίου τι εννοεί ;
Ότι μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά όσο διαρκεί το υπάρχον συμβόλαιο μου (31/8/22) ;
ea97afe79d1471e93af03917202de37d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2958   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2022 - 13:36

εγω το δορυφορικο το ξεκινησα με 20, την επομενη χρονια πηγε στα 22.50 η 23 (1 μηνα ερχεται 22,50 και ενα μηνα 23) και φετος που ληγει παλι ζητανε παλι αυξηση στα 25,90 :D
Και ολα αυτα εχοντας χασει Premier, La Liga (πηρε το υπεροχο ελληνικο πρωταθλημα βεβαια :P ).Για ταινιες δεν το συζηταω, αστα να πανε. Επισης Eurosport το πηραμε αποφαση οτι δεν θα τα επαναφερουν ποτε, κατι UFC αγωνες τους μεταδιδουν οποτε το θυμουνται και γενικα πλατφορμα για τα μπαζα συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.Τους αποχαιρετω και το ευχαριστιεμαι

Εμένα μ’ αρέσει το κανάλι που έχει τις ελληνικές ταινίες παλιές και αυτό δε με παρακινεί ιδιαίτερα να φύγω. Εάν αναλογιστείς ότι με βάση τα λεγόμενα τους θα μου διπλασιάσουν την ταχύτητα από 100 στα 200 το σκέφτομαι να μείνω με το σταθερό μου σε αυτούς μαζί με το ΟΤΕ τιβι. Εάν δω ότι μου το ανεβάζουν τότε θα φύγω. Είναι απαίσιο να μας αντιμετωπίζουν σαν επαίτες και τα λεφτά μας να τους φαίνονται άχρηστα και να παρακαλάνε τους νέους συνδρομητές που δεν ξέρουν κιόλας κι αν θα τους πιστολιάσουν.

Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 11/02/2022 - 13:36


#2959   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2022 - 15:01

Εμένα μ’ αρέσει το κανάλι που έχει τις ελληνικές ταινίες παλιές και αυτό δε με παρακινεί ιδιαίτερα να φύγω. Εάν αναλογιστείς ότι με βάση τα λεγόμενα τους θα μου διπλασιάσουν την ταχύτητα από 100 στα 200 το σκέφτομαι να μείνω με το σταθερό μου σε αυτούς μαζί με το ΟΤΕ τιβι. Εάν δω ότι μου το ανεβάζουν τότε θα φύγω. Είναι απαίσιο να μας αντιμετωπίζουν σαν επαίτες και τα λεφτά μας να τους φαίνονται άχρηστα και να παρακαλάνε τους νέους συνδρομητές που δεν ξέρουν κιόλας κι αν θα τους πιστολιάσουν.

συμφωνω σε ολα.

 

Sciace : για την τελικη τιμη που λεει εννοει οτι πληρωνεις χ ποσο μεχρι να ληξει το συμβολαιο. Μετα γυριζει στην πραγματικη τιμη (χωρις τις εκπτωσεις που σου δινουν και καλα τωρα). Ετσι οταν πας του χρονου η σε 2 χρονια να ανανεωσεις συμβολαιο θα σου κοψουν στην ουσια τον βηχα της οποιας επιδοτησης για συσκευη και απλα θα παρεις παλι μια εκπτωση


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 11/02/2022 - 15:02


#2960   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/02/2022 - 17:16

Εγώ τα έχω όλα Voda όπως έγραψα παραπάνω, αλλά το COSMOTE tv full πακέτο το έχω στα 20€ μέσω δορυφόρου. Νομίζω και εγώ ότι είναι καλή τιμή. 



#2961   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2022 - 17:20

Μου ήρθε προσφορά για unlimited από την εφαρμογή της Vodafone για απεριόριστα.
Δυο διευκρινίσεις για οποιον γνωρίζει.
Ο περιορισμός των 10mbps σε τι ακριβώς με περιορίζει ; Σε ποσότητα δεδομένων η ταχύτητα σύνδεσης ; Μήπως πρακτικά απεριόριστα μεν αλλά δύσχρηστα δε ;
Αυτό που γράφει ότι ισχύει μέχρι την λήξη του συμβολαίου τι εννοεί ;
Ότι μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά όσο διαρκεί το υπάρχον συμβόλαιο μου (31/8/22) ;
ea97afe79d1471e93af03917202de37d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

απεριόριστα data σαν όγκο αλλά κατεβάζεις με ταχύτητα 10Mbps

το άλλο στο απάντησαν ήδη



#2962   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2022 - 17:27

Εμένα μ’ αρέσει το κανάλι που έχει τις ελληνικές ταινίες παλιές και αυτό δε με παρακινεί ιδιαίτερα να φύγω. Εάν αναλογιστείς ότι με βάση τα λεγόμενα τους θα μου διπλασιάσουν την ταχύτητα από 100 στα 200 το σκέφτομαι να μείνω με το σταθερό μου σε αυτούς μαζί με το ΟΤΕ τιβι. Εάν δω ότι μου το ανεβάζουν τότε θα φύγω. Είναι απαίσιο να μας αντιμετωπίζουν σαν επαίτες και τα λεφτά μας να τους φαίνονται άχρηστα και να παρακαλάνε τους νέους συνδρομητές που δεν ξέρουν κιόλας κι αν θα τους πιστολιάσουν.

ο διπλασιασμός ισχύει όπου είναι τεχνικά διαθέσιμο, δηλαδή να είσαι κοντά στην καμπίνα και να μπορεί να δώσει 200Mbps η καμπίνα

π.χ άν τώρα έχεις 100 πακέτο αλλά συγχρονίζεις στα 60 δεν θα δώσει 200mb (ούτε βέβαια και 120 δεν δουλεύει έτσι ) 

αν έχεις FTTH όμως αλλάζει το πράγμα



#2963   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2022 - 17:29

απεριόριστα data σαν όγκο αλλά κατεβάζεις με ταχύτητα 10Mbps
το άλλο στο απάντησαν ήδη

Μέτρησα αυτή την ταχύτητα.
Θα κατεβάζω δηλαδή μόνο μέχρι 10 αντί για πχ 135 ;
Δεν κατάλαβα την απάντηση του άλλου φίλου. Όταν λήγει το συμβόλαιο είναι γνωστό ότι δεν ισχύει πια η οποία εκπτωτική τιμή είχες πάρει.
48d8eb9b217eeb9829f744943ac4555b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2964   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2022 - 17:46

Μέτρησα αυτή την ταχύτητα.
Θα κατεβάζω δηλαδή μόνο μέχρι 10 αντί για πχ 135 ;
Δεν κατάλαβα την απάντηση του άλλου φίλου. Όταν λήγει το συμβόλαιο είναι γνωστό ότι δεν ισχύει πια η οποία εκπτωτική τιμή είχες πάρει.
48d8eb9b217eeb9829f744943ac4555b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι αυτό σημαίνει ότι θα κατεβάζεις με 10mb ταχύτητα όπου είναι διαθέσιμη χωρίς να σε νοιάζει για τα πόσα MB/GB θα κατεβάσεις

αν κινείσαι πολύ στο δρόμο και δεν έχεις πρόσβαση σε wifi και θες σταθερή σύνδεση στο internet είναι αυτό.

το 2ο όταν λήξει το συμβόλαιο  σου πρέπει να καλέσεις/θα σε καλέσουν για νέα προσφορά γιατί ναι αλλάζει η τιμή,

αυτό που ξέρουμε όλοι δηλαδή



#2965   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2022 - 18:22

Εγώ τα έχω όλα Voda όπως έγραψα παραπάνω, αλλά το COSMOTE tv full πακέτο το έχω στα 20€ μέσω δορυφόρου. Νομίζω και εγώ ότι είναι καλή τιμή. 

Ακριβως ετσι και εγω αλλα με 20 με ξεκινησαν πριν 2 χρονια το οποιο χρονο με το χρονο τραβα την ανηφορα. Τελοσπαντων,δεν θα σωθω με 3 ευρω πανω κατω αλλα η κοροιδια με τσαντιζει και γι αυτο τους ειδοποιησα για διακοπη



#2966   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2022 - 18:47

Ακριβως ετσι και εγω αλλα με 20 με ξεκινησαν πριν 2 χρονια το οποιο χρονο με το χρονο τραβα την ανηφορα. Τελοσπαντων,δεν θα σωθω με 3 ευρω πανω κατω αλλα η κοροιδια με τσαντιζει και γι αυτο τους ειδοποιησα για διακοπη

Η ειδοποίηση δεν είναι τίποτα μου φαίνεται, αν κάνεις οτι φεύγεις θα σε πάρουν για προσφορά

έμενα έτσι με πήραν οι πράσινοι και επειδή δεν με πίστευαν

ήθελαν να τους στείλω την προσφορά που είχαν κάνει...

Αλλά σκέφτηκα ότι και μετά από 2 χρόνια πάλι τα ίδια θα είχα

οπότε έφυγα και ησύχασα 



#2967   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2022 - 19:13

Η ειδοποίηση δεν είναι τίποτα μου φαίνεται, αν κάνεις οτι φεύγεις θα σε πάρουν για προσφορά

έμενα έτσι με πήραν οι πράσινοι και επειδή δεν με πίστευαν

ήθελαν να τους στείλω την προσφορά που είχαν κάνει...

Αλλά σκέφτηκα ότι και μετά από 2 χρόνια πάλι τα ίδια θα είχα

οπότε έφυγα και ησύχασα 

εντος 3 ημερων θα επικοινωνησει μαζι μου το τμημα καταργησεων συμβολαιου? Κατι τετοιο μου ειπαν. Αλλα θα ακολουθησω το δρομο σου γιατι βαριεμαι το παζαρι για 3 ευρω καθε τοσο. :)



#2968   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2022 - 19:14

εντος 3 ημερων θα επικοινωνησει μαζι μου το τμημα καταργησεων συμβολαιου? Κατι τετοιο μου ειπαν. Αλλα θα ακολουθησω το δρομο σου γιατι βαριεμαι το παζαρι για 3 ευρω καθε τοσο. :)

Εγώ από τη στιγμή που υπογράψω θα περιμένω κλήση από την κοσμοτε για να με κρατήσουν?



#2969   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2022 - 19:31

Εγώ από τη στιγμή που υπογράψω θα περιμένω κλήση από την κοσμοτε για να με κρατήσουν?

ετσι γινοταν αλλα εχω την εντυπωση οτι εχουν αλλαξει καποια διαδικαστικα σε συννενοηση παντα μεταξυ των παροχων.Πριν 3 μηνες ημουν ετοιμος και εγω να ακολουθησω το δρομο σου αλλα δεν χρειαστηκε οποτε δεν εμαθα απο πρωτο χερι πως λειτουργουν τωρα. Σιγουρα καποιος αλλος εδω θα εχει δοκιμασει προσφατα



#2970   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2022 - 19:46

Θα το δει ο κάθε πάροχος όταν ζητήσει ο άλλος πάροχος τον αριθμό σου και ανάλογα θα σε πάρει τηλέφωνο. Κάποιες φορές παίρνουν τηλέφωνο κάποιες όχι.
Δεν εξαρτάται από το πάγιο που έδινες / ποσά ακουμπάς κάθε μήνα . Εξαρτάται από άλλον παράγοντα που δεν ξέρω ακριβώς . Καλούν τυχαία από αυτά τα νούμερα που είναι να φύγουν ; Δεν ξέρω ακριβώς .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες