Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Διαθέσιμο το ultrasn0w 1.2.4 για iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/10/2011 - 20:49

αφου τελειωσει το redsnow...θα κατεβασω απο το cydia το ultrasnow ????


ναι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 20:52

ρε πετρο ειλικρινα ετσι ακριβως οπως τα λες το εχω κανει αλλα παλι δεν μου βρισκει σημα..δεν ξερω κατι αλλο που να κανω

#48   omersub

omersub

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:02

τελικα ολα μια χαρα και εδω :) βαζς πισω τις εφαρμογες μου και παμε για δοκιμες για icloud και κατι αλλα νεα που μοθ εμφανίζει που δεν εχω ιδεα τι ειναι :rolleyes:

#49   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:14

ρε πετρο ειλικρινα ετσι ακριβως οπως τα λες το εχω κανει αλλα παλι δεν μου βρισκει σημα..δεν ξερω κατι αλλο που να κανω


κοιτα, εμένα με το που έβαλα το ultrasn0w και έκανα επαννεκίνηση, με το που άνοιξε το τηλ για1-2 δευτερόλεπτα μου έβγαλε τον παροχό μου και μετά χάθηκε, έβαλα λοιπόν το τηλ σε airplane mode και ξανά κατευθείαν στο κανονικό, και δούλεψε κανονικά. Αν σου βγάζει πρόβλημα μήπως έχεις λάθος baseband? Ποιά baseband έχεις αυτή τη στιγμή?

#50   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:17

Είμαι περίεργος να δω την custom ipsw που κατεβαζετε απο τους συναδελφους εδω τι θα την κανετε... αφου η τελευταια εκδοση του redsn0w ΓΙΑ WINDOWS δεν την υποστηρίζει

#51   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:20

Είμαι περίεργος να δω την custom ipsw που κατεβαζετε απο τους συναδελφους εδω τι θα την κανετε... αφου η τελευταια εκδοση του redsn0w ΓΙΑ WINDOWS δεν την υποστηρίζει


Μα την custom την περνάς απ´ το iTunes


From my iPhone 4 using Tapatalk

#52   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:21

ρε παιδια μια μικρη βοηθεια. εκανα restore με custom ipsw σε iphone 3gs. τωρα λεει αυτα για την sim cardωγια να γινει activate. παω λοιπον στο redsnow για να κανω jailbreak και μου λεει να διαλε3ω ipsw. του δείχνω το custom ipsw και μου λεει is not supported by this version of redsnow. τι να κανω?

Ακριβως αυτό εννοω, το ιδιο κανει και στο 4αρι το δικο μου, πολυ απλα επειδη η τελευταια εκδοση του redsnow για windows είναι η redsn0w_win_0.9.9b4 ενω χρειάζεται η b5 η οποία έχει βγεί μόνο για mac

#53   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:22

exo baseband 06.15.00

#54   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:23

Ακριβως αυτό εννοω, το ιδιο κανει και στο 4αρι το δικο μου, πολυ απλα επειδη η τελευταια εκδοση του redsnow για windows είναι η redsn0w_win_0.9.9b4 ενω χρειάζεται η b5 η οποία έχει βγεί μόνο για mac



Δοκιμάστε στο Redsnow να επιλέξετε την "κανονική" έκδοση


From my iPhone 4 using Tapatalk

#55   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:25

Μα την custom την περνάς απ´ το iTunes


From my iPhone 4 using Tapatalk

και πως θα κάνεις jailbreak αφου την custom σου την ζητάει στο τελευταίο βήμα της διαδικασίας του jailbreak το redsn0w (κοίτα τον οδηγό για jailbreak ios5)

#56   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:29

sto genika/plirofories/ foreas leei vf gr 11.0 eno pano grames sto sima den exo,apla kanei anazitisi

#57   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:29

Δοκιμάστε στο Redsnow να επιλέξετε την "κανονική" έκδοση


From my iPhone 4 using Tapatalk

Δεν είναι ρίσκο??? κι αν μου αναβαθμίσει τη baseband??? το custom το κάνουμε για να κρατήσουμε την baseband (για την περίπτωση μου την 1.59.00). Μάλιστα στον οδηγό σου λέει καθαρά να προσέξεις να μην μπερδευτείς και επιλέξεις την κανονική ipsw αντί για την custom...

#58   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:37

και πως θα κάνεις jailbreak αφου την custom σου την ζητάει στο τελευταίο βήμα της διαδικασίας του jailbreak το redsn0w (κοίτα τον οδηγό για jailbreak ios5)


Ο οδηγος ειναι για το παλιοτερο redsn0w.

Το καινουργιο δεν χρειαζεται τιποτα.

#59   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:38

Θα γράψω απλά τη γνώμη μου για χάρη της συζήτησης και παρακαλώ μην βασιστεί κανείς πάνω σε αυτήν πριν επιβεβαιωθεί απο κάποιον/κάποιους άλλους


Το custom Firmware χρειάζεται για να αναβαθμίσουμε την έκδοση του iOS χωρίς να αλλάξει η baseband και μέχρι εκεί.

Από εκεί και πέρα και μετά που έχουμε κάνει restore με το custom κάνουμε jailbreak χρησιμοποιώντας την κανονική έκδοση στο redsnow.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κίνδυνος αναβάθμισης baseband καθώς αυτό γίνεται μόνο μέσω iTunes.

Ξανατονίζω ότι είναι απλά η γνώμη μου και τίποτα παραπάνω καθώς δεν έχω συσκευή για να δοκιμάσω.

Τέλος, νομίζω ότι το warning της Dev-Team για την επιλογή του σωστού FW είναι για το selection από iTunes και όχι από Redsnow

#60   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:51

ρε παιδιά, σε δεύτερο 3gs με baseband απο ipad και με νέο bootrom μου έκανε untethered jailbreak, αλλά κρασάρει το cydia, και η επαννεκίνηση δε το διορθώνει. Μήπως το snowbreaze βγάζει untethered jailbreak??? Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες