Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Διαθέσιμο το ultrasn0w 1.2.4 για iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:52


μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 21:58

Ανέβηκε και στο Megaupload για όποιον δεν το έχει ακόμα: NO_BB_iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

#63   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:04

Ανέβηκε και στο Megaupload για όποιον δεν το έχει ακόμα: NO_BB_iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw


Καποιες φορες , το ευχαριστω ειναι λιγο , οποτε :

Σε ΥΠΕΡ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ :)

#64   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:05

Ανέβηκε και στο Megaupload για όποιον δεν το έχει ακόμα: NO_BB_iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

Μόλις το κατεβάσουμε τι κάνουμε ακριβώς?

#65   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:11

For Unlockers Only:
If you rely on a Gevey SIM or Ultrasn0w (for old basebands only) unlock, DO NOT update to the stock firmware update offered by iTunes. Instead, use this latest version of Redsn0w to cook a custom firmware file without the upgraded baseband so that you can unlock it with Ultrasn0w or Gevey SIM. To do this, click on “Extras” option and then select “Custom IPSW” option. Select the required iOS 5 IPSW firmware file, and let Redsn0w make the custom firmware for you. Once done, enter Pwned DFU mode by selecting “Pwned DFU” from Redsn0w’s Extras option, and then restore to this custom firmware using iTunes. Once done, unlock your iPhone using Gevey SIM, or the updated Ultrasn0w.

Από: Redmondpie

Και video της διαδικασίας:
http://www.youtube.com/watch?v=xqa8prjstX0&feature=player_embedded

Τελευταία επεξεργασία από: Ntinaras12, 14/10/2011 - 22:12


#66   omersub

omersub

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:12

και πως θα κάνεις jailbreak αφου την custom σου την ζητάει στο τελευταίο βήμα της διαδικασίας του jailbreak το redsn0w (κοίτα τον οδηγό για jailbreak ios5)

εγω σε αυτο το σταδιο "έδειξα" στο redsnow την original restore ipsw απο την apple και δούλεψε

#67   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:22

εγω σε αυτο το σταδιο "έδειξα" στο redsnow την original restore ipsw απο την apple και δούλεψε

με ποια εκδοση του redsnow?

#68   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:31

εγω σε αυτο το σταδιο "έδειξα" στο redsnow την original restore ipsw απο την apple και δούλεψε

το κάνει και το εικονιδιο του cydia που φορτονει στο springboard ειναι ασπρο και με το που το πατας κανει ενα φλας και τιποτα, δεν μπαινει... κατι παιζει με την εκδοση του redsn0w

#69   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:32

το κάνει και το εικονιδιο του cydia που φορτονει στο springboard ειναι ασπρο και με το που το πατας κανει ενα φλας και τιποτα, δεν μπαινει... κατι παιζει με την εκδοση του redsn0w


Κάνε ένα Tethered boot αν βλέπεις άσπρο Cydia icon

#70   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:45

Κάνε ένα Tethered boot αν βλέπεις άσπρο Cydia icon

you are the man. αυτο ητανε. τωρα εχει φαει αλλο σκαλωμα. βλεπει το wifi του σπιτιου κανονικά και λειε οτι δεν μπορει να συνδεθει

#71   chrisgarger

chrisgarger

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:59

το deactivate pou exei to redsnow στην λιστα οπου λεει κ install cydia τι κανει ρε παιδια????

#72   omersub

omersub

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 22:59

με ποια εκδοση του redsnow?

στην τελευταία εκδοση

#73   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2011 - 23:25

Ανέβηκε και στο Megaupload για όποιον δεν το έχει ακόμα: NO_BB_iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

δεν δουλεύει. λει οτι η εκδοση αυτη δεν ειναι συμβατη με το firmware, thanks anyway

Τελευταία επεξεργασία από: dpia, 14/10/2011 - 23:27


#74   aelaramou

aelaramou

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 02:51

κολησε στο activate πως μπορώ να το ενεργοποιήσω για να μπορέσω μετά να το unlock

#75   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2011 - 07:02

Ανέβηκε και στο Megaupload για όποιον δεν το έχει ακόμα: NO_BB_iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

Και ειναι λογικο να μην δουλευει. κάθε ipsw γίνεται ''cook for you'' δηλαδή την φτιαχνεις εσυ για το κινητο σου επι τοπου. Γι'αυτο και οι οδηγοι για jailbreak (iclarified κλπ) ξεκινούν με το πως να κανεις custom ipsw. αλλιως θα σου έδιναν σε link κατευθείαν την custom ipsw και θα απλοποιούσαν τα πράγματα ξεκινώντας από τπ βήμα 10!
Ο καλύτερος τρόπος που δούλεψε σε μένα είναι ο εξης
Καταρχίν μιλάμε οτι όλη αυτή η βαβούρα γίνεται για όσους έχουν windows. Για ακόμα μια φορά η dev team εβγαλε jailbreak for mac users only και για ακόμα μια φορά οσοι εχουν windows έκαναν πιπι στο πηγάδι.
Οπότε μιλάμε στην δική μου περίπτωση για λειτουργικό windows με iphone4 sim locked baseband 1.59.00 και εννοείται για tethered jailbreak:
1. Εβαλα το ios 5 χωρίς να αναβαθμίσω τη baseband με sn0wbreeze με αυτόν τον πανεύκολο τρόπο http://www.idownload...ows-sn0wbreeze/
Μέσα σε 3-4 λεπτά είχα στο κινητό μου το ios 5 διατηρώντας την 1.59.00 baseband
1a. Με το activate που λένε τα παιδιά οτι αντιμετωπίζουν πρόβλημα δεν το έχω ζήσει γιατι εχω κρατήσει την sim της AT&T για τέτοιες περιπτώσεις
2. Με το προτελευταίο redsnow (b4) (το οποίο δυστυχώς είναι το πιο πρόσφατο για windows) έκανα jailbreak επιλέγοντας στο τέλος την κανονική ispw και όχι την custom (όσο κουφο κι αν ακουγεται αυτό)
Για να γίνει αυτό χρειάστηκε να κάνω τη διαδικασία του jailbreak με το redsn0w 4 με 5 φορές γιατί για κάποιο λόγο μου την απέριπτε
3. Με τα χίλια ζόρια είδα επιτέλους το εικονίδιο του cydia στο springboard, μπηκα μέσα κατέβασα το νέο ultrasn0w και όλα καλά

Τελευταία επεξεργασία από: dpia, 15/10/2011 - 07:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες