Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S Review


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
252 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 22:00

Σύντομα θα ξέρω αν μπορώ να έχω iPhone 4S από ΗΠΑ (προφανώς θα είναι unlocked, υπάρχει δυνατότητα τέτοιας επιλογής από το AppleStore, ε; ) μέσω γνωστού μου, οπότε με την ευκαιρία θα ήθελα να δω τι νέα έχουμε σχετικά με τις αναμενόμενες εξελίξεις καθώς και τις εμπειρίες συνολικά των ήδη κατόχων iPhone 4S. Να σημειώσω ότι έχω iPhone 4 & ομολογώ ότι αρχικά ήμουν περισσότερο διστακτικός αφού σκεφτόμουν να πορευθώ με το υπάρχων μοντέλο μέχρι το επόμενο iPhone 5 (ίσως) αν και ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το μέλλον. Στο δια ταύτα, Διάβασα σε πρόσφατο review της 3ης beta iOS 5.1 ότι τέθηκε σε λειτουργία η δυνατότητα επιλογής απενεργοποίησης του 3G στο iPhone 4S. Αυτό και μόνο πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό, οι εμπειρίες όμως οι δικές σας θα διαφωτίσουν περισσότερο, όπως και άλλους που θα μπορούσαν να έχουν παρόμοια απορία. Λοιπόν, είναι όντως και κατά πόσο πρόβλημα οι κλήσεις μέσω συνεχούς 3G όπου σε σημεία με χαμηλό έως ανύπαρκτο σήμα 3G μπορεί να πέφτει η κλήση; Επίσης με την μπαταρία γενικότερα τι συμβαίνει, καθώς είναι σε επίπεδα αναμονής σημαντικά ή όχι πιο ανίσχυρο από τον προκάτοχο του; Όσον αφορά το Siri, τι δυνατότητες δίνει στην ελληνική καθημερινή πραγματικότητα; Tο έχει αξιοποιήσει κάποιος, εμπειρίες; Και κάτι ακόμη, τι αξία μεταπωλητική θα μπορούσε να προσδοθεί στο iPhone 4 32GB black που έχω; Αν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον δέχομαι περαιτέρω συζήτηση, αν και μάλλον θα ήταν συνετότερο να τεθεί σε θέμα αγγελιών, οπότε συγχωρέστε με, απλώς μία πρώτη νύξη δημιούργησα!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω σύντομα νέα από συμφορουμίτες-συμφορουμίτισες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 22:03

Σύντομα θα ξέρω αν μπορώ να έχω iPhone 4S από ΗΠΑ (προφανώς θα είναι unlocked, υπάρχει δυνατότητα τέτοιας επιλογής από το AppleStore, ε; ) μέσω γνωστού μου, οπότε με την ευκαιρία θα ήθελα να δω τι νέα έχουμε σχετικά με τις αναμενόμενες εξελίξεις καθώς και τις εμπειρίες συνολικά των ήδη κατόχων iPhone 4S. Να σημειώσω ότι έχω iPhone 4 & ομολογώ ότι αρχικά ήμουν περισσότερο διστακτικός αφού σκεφτόμουν να πορευθώ με το υπάρχων μοντέλο μέχρι το επόμενο iPhone 5 (ίσως) αν και ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το μέλλον. Στο δια ταύτα, Διάβασα σε πρόσφατο review της 3ης beta iOS 5.1 ότι τέθηκε σε λειτουργία η δυνατότητα επιλογής απενεργοποίησης του 3G στο iPhone 4S. Αυτό και μόνο πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό, οι εμπειρίες όμως οι δικές σας θα διαφωτίσουν περισσότερο, όπως και άλλους που θα μπορούσαν να έχουν παρόμοια απορία. Λοιπόν, είναι όντως και κατά πόσο πρόβλημα οι κλήσεις μέσω συνεχούς 3G όπου σε σημεία με χαμηλό έως ανύπαρκτο σήμα 3G μπορεί να πέφτει η κλήση; Επίσης με την μπαταρία γενικότερα τι συμβαίνει, καθώς είναι σε επίπεδα αναμονής σημαντικά ή όχι πιο ανίσχυρο από τον προκάτοχο του; Όσον αφορά το Siri, τι δυνατότητες δίνει στην ελληνική καθημερινή πραγματικότητα; Tο έχει αξιοποιήσει κάποιος, εμπειρίες; Και κάτι ακόμη, τι αξία μεταπωλητική θα μπορούσε να προσδοθεί στο iPhone 4 32GB black που έχω; Αν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον δέχομαι περαιτέρω συζήτηση, αν και μάλλον θα ήταν συνετότερο να τεθεί σε θέμα αγγελιών, οπότε συγχωρέστε με, απλώς μία πρώτη νύξη δημιούργησα!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω σύντομα νέα από συμφορουμίτες-συμφορουμίτισες!

θα σου ελεγα να το ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙΣ το θεμα του unlocked.

Οσο για το 32αρι, καπου στα 400-450 περιπου φανταζομαι (αποσο βλεπω)
Whatsapp doc?

#228   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 22:05

θα σου ελεγα να το ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙΣ το θεμα του unlocked.

Οσο για το 32αρι, καπου στα 400-450 περιπου φανταζομαι (αποσο βλεπω)


Αυτό πως μπορεί να γίνει; Αν πάει σε AppleStore δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς unlocked;
400€ ΜΟΝΟ για το iPhone 4; Πως γίνεται μετά να λένε ότι έχουν υψηλή μεταπωλητική αξία;;;

Τελευταία επεξεργασία από: kapi, 11/01/2012 - 22:07


#229   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/01/2012 - 22:22

Αυτό πως μπορεί να γίνει; Αν πάει σε AppleStore δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς unlocked;
400€ ΜΟΝΟ για το iPhone 4; Πως γίνεται μετά να λένε ότι έχουν υψηλή μεταπωλητική αξία;;;

υπαρχει η δυνατοτητα αλλα να το ΤΟΝΙΣΕΙ οτι θελει unlocked γιατι τα Apple Store πουλανε και με συμβολαιο και συσκευες συμβολαιων και παροχων, μη γινει στραβη και σου φερει κλειδωμενο.

Ειπα ΠΕΡΙΠΟΥ . Γενικα βλεπω εδω πουλανε 16αρια γυρω στα 350-400 το πολυ. Το δικο σου λογικα καπου στα 450
Whatsapp doc?

#230   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:25

Πραγματικά χειρότερη μπαταρία δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου, απλά εφιάλτης :mad: :mad: :mad:
Και είναι λογικό, αφού βρίσκομαι 5 ώρες την ημέρα σε χώρο που η κάλυψη 3G είναι μια μπάρα! Έχω τα πάντα κατεβασμένα/απενεργοποιημένα αλλά και πάλι η μπαταρία είναι ένα χάλι μαύρο.
Ας ελπίσουμε είτε για jb για να ενεργοποιήσουμε το 3G toggle ή για γρήγορο release της 5.1 γιατί απλά δεν αντέχω άλλο προσωπικά

#231   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:29

Πραγματικά χειρότερη μπαταρία δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου, απλά εφιάλτης :mad: :mad: :mad:
Και είναι λογικό, αφού βρίσκομαι 5 ώρες την ημέρα σε χώρο που η κάλυψη 3G είναι μια μπάρα! Έχω τα πάντα κατεβασμένα/απενεργοποιημένα αλλά και πάλι η μπαταρία είναι ένα χάλι μαύρο.
Ας ελπίσουμε είτε για jb για να ενεργοποιήσουμε το 3G toggle ή για γρήγορο release της 5.1 γιατί απλά δεν αντέχω άλλο προσωπικά



Καλα αμα δεν εχει 3G αστα. Στο Παιδων ενα 24ωρο με φευγαλεο 3G και συνεχη χρηση φορτισα 2 φορες (το πρωι που πηγαμε ειμουν στο 100 και φορτισα 2 φορες μεχρι να φυγουμε την επομενη το μεσημερι).

3g δεν ειχε αλλα ειχε πριζες :lol:
Whatsapp doc?

#232   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:33

Πραγματικά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εξοργιστικό, με νευριάζει απίστευτα
Εκτός του ότι έτσι ολοκληρώνονται ΑΧΡΕΙΑΣΤΟΙ κύκλοι της μπαταρίας και τους οποίους φυσικά θέλουμε, κάθε 3 και λίγο μου πετάει το σπαστικό μήνυμα ότι έχει μείνει 20 ή 10 τοις εκατό της μπαταρίας. Δηλαδή έλεος, έχουμε φτάσει στο σημείο να περιμένουμε το jailbreak καθαρά και μόνο για ένα ηλίθιο διακόπτη που έπρεπε να είχε από την αρχή και ποτέ δε θα καταλάβω κιόλας γιατί το έβγαλαν! Δηλαδή εντάξει είπαμε, στραβά μάτια αλλά όχι κι έτσι, συσκευή ούτε μηνός και η μπαταρία είναι λες και είναι 2 χρόνων, δηλαδή εντάξει, μέχρι και iPod σκέφτηκα να πάρω για να μη χαλώ μπαταρία από μουσική και internet, εκεί θα μας φτάσει

#233   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:35

Πραγματικά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εξοργιστικό, με νευριάζει απίστευτα
Εκτός του ότι έτσι ολοκληρώνονται ΑΧΡΕΙΑΣΤΟΙ κύκλοι της μπαταρίας και τους οποίους φυσικά θέλουμε, κάθε 3 και λίγο μου πετάει το σπαστικό μήνυμα ότι έχει μείνει 20 ή 10 τοις εκατό της μπαταρίας. Δηλαδή έλεος, έχουμε φτάσει στο σημείο να περιμένουμε το jailbreak καθαρά και μόνο για ένα ηλίθιο διακόπτη που έπρεπε να είχε από την αρχή και ποτέ δε θα καταλάβω κιόλας γιατί το έβγαλαν! Δηλαδή εντάξει είπαμε, στραβά μάτια αλλά όχι κι έτσι, συσκευή ούτε μηνός και η μπαταρία είναι λες και είναι 2 χρόνων, δηλαδή εντάξει, μέχρι και iPod σκέφτηκα να πάρω για να μη χαλώ μπαταρία από μουσική και internet, εκεί θα μας φτάσει

να σου πω κατι ομως? μην τρελλαινεσαι! Κι αμα τελειωσει τους κυκλους φορτισης η μπαταρια, θα αγορασουμε καινουρια και θαμαστε κομπλε.

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΔΙΚΙΟ ΣΤΗΝ APPLE

Αλλα ΔΕ θα πεθανω κιολας και αρνουμαι να αφησω οτιδηποτε να μου χαλασει τη ζαχαρενια μου και το λιωσιμο του κινητού. Καταλαβες?.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 12/01/2012 - 00:35

Whatsapp doc?

#234   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:38

(Ασε που εδω το 2G που εχω κι ακομα μια χαρα κρατει η μπαταρια του) χαχα
Whatsapp doc?

#235   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/01/2012 - 00:38

Εννοείται και συμφωνώ, όταν δίνεις όμως τόσα χρήματα περιμένεις αξιοπρεπή απόδοση.
Τι να πω, μόλις απενεργοποίησα και κάτι στα System Services από Location Services - ας ελπίσουμε να μας δώσει κάτι ψέγματα απόδοσης και από εκεί :P

#236   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 12/01/2012 - 01:15

βαρτε τη 5.1 Βέτα 3 που έχει τον διακόπτη 3g άμα χαλιεστε με την μπαταρια, λόγω κακης λήψης 3g

εγώ δεν παραπονιέμαι ένα 10% βρίσκω την μπαταριά χειρότερη από το 4αρι, λογικό όμως με τις έξτρα υπηρεσίες που έχω ενεργοποιημένες στο 4ς όπως, icould, siri, imessage,find my firends.κλπ Ασε που έχω κακομάθει με το twitter και κάθε λίγο τσιτσιρίζει το κινητό μου, όλα αυτά τα έξτρα που ξυπνάνε το κινητό συνεχώς ή που χρησιμοποιούν το 3g logiko να τρώνε και περισσότερη μπαταρία εδώ που τα λέμε.

#237   RaiDMax

RaiDMax

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 01:29

Ναι αλλα αν βαλεις 5.1 μετα jailbreak πως θα κανει ο κατοχος ενος 4s? Μπορεις να το γυρισεις πισο στην 5.0.1?

#238   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/01/2012 - 14:25

βαρτε τη 5.1 Βέτα 3 που έχει τον διακόπτη 3g άμα χαλιεστε με την μπαταρια, λόγω κακης λήψης 3g

εγώ δεν παραπονιέμαι ένα 10% βρίσκω την μπαταριά χειρότερη από το 4αρι, λογικό όμως με τις έξτρα υπηρεσίες που έχω ενεργοποιημένες στο 4ς όπως, icould, siri, imessage,find my firends.κλπ Ασε που έχω κακομάθει με το twitter και κάθε λίγο τσιτσιρίζει το κινητό μου, όλα αυτά τα έξτρα που ξυπνάνε το κινητό συνεχώς ή που χρησιμοποιούν το 3g logiko να τρώνε και περισσότερη μπαταρία εδώ που τα λέμε.


Φυσικά και δεν είναι λογικό! Το Twitter είναι integrated, από τη στιγμή που το έβαλαν έπρεπε να προσέξουν και την ανάλογη χρήση μπαταρίας που κάνει.
Όσον αφορά τη beta, αρνούμαι να βάλω σε τηλέφωνο που χρησιμοποιώ επί καθημερινής βάσης beta και δε θέλω και να πληρώσω. Δε θα κάνω το τηλέφωνό μου πειραματόζωο.

#239   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 12/01/2012 - 17:29

βρε giorgos_rou δεν λέω ότι έκαναν λάθος με τη ενσωμάτωση του twitter, λέω ότι χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο κάποιες υπηρεσίες λόγω του ότι ειναι integrated η πιο εύκολες κπλ, δεν είπα ότι κάνανε τπτ λάθος.

χαχαχα :) φιλε εχο πάντα σε beta εκδώσεις έχω το κινιτο μου, και δεν χρειάζομαι να πληρώσω κάτι έξτρα san developer. 4$ παντός πουλάνε στη μαύρη αγορα τα slots gia Βέτα. ποτε δεν είχα βροβλημα με beta εκδώσεις, πάντα όλα είναι μια χαρα και κυκοκυρεμενα.

Απλα λέω ότι αν θέλετε τόσο μα τόσο πολύ αυτό τον διακόπτη για την 3g βαρτε την beta έκδοση κε τελιωσατε!

#240   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 12/01/2012 - 17:30

Ναι αλλα αν βαλεις 5.1 μετα jailbreak πως θα κανει ο κατοχος ενος 4s? Μπορεις να το γυρισεις πισο στην 5.0.1?


γραμμένο το έχω το jailbreak γιαυτο δεν υπολογίζω καθόλου αυτό το σενάριο! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες