Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Επιτέλους λύση στο πρόβλημα του iBooks


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2011 - 17:29

Είσαι και εσύ fan του iBooks ε;;; Ωραίο το night theme! Μέχρι χθες χρησιμοποιουσα το white on black από τα settings αλλά έκανε αρνητικές και τις εικόνες! Από σήμερα χρησιμοποιώ το καινούριο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 17/12/2011 - 20:06

Εμενα παλι δεν λειτουργει..... καποιο λαθος κανω στο
4) Απο εκεί που είμαστε (/Applications) ξανακάνουμε copy τον φάκελο iBooks.app και πάμε πίσω στο /var/mobile/Applications/iBooks και κάνουμε Create Link (με αυτό οι δύο φάκελοι είναι συνδεδεμένοι. αν μπορειτε να ριξετε μια βοηθεια!!!

#33   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2011 - 21:52

Εμενα παλι δεν λειτουργει..... καποιο λαθος κανω στο
4) Απο εκεί που είμαστε (/Applications) ξανακάνουμε copy τον φάκελο iBooks.app και πάμε πίσω στο /var/mobile/Applications/iBooks και κάνουμε Create Link (με αυτό οι δύο φάκελοι είναι συνδεδεμένοι. αν μπορειτε να ριξετε μια βοηθεια!!!


Σβήσε τα πάντα και ξεκίνα απο την αρχή! Θυμίσου να έχεις απεγκατεστημένο το παλιότερο iBooks fix απο Cydia!

#34   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/12/2011 - 22:18

Είσαι και εσύ fan του iBooks ε;;; Ωραίο το night theme! Μέχρι χθες χρησιμοποιουσα το white on black από τα settings αλλά έκανε αρνητικές και τις εικόνες! Από σήμερα χρησιμοποιώ το καινούριο!

Ναι ειμαι φαν και το εχω συνηθισει δεν το αλλαζω..
Δυστυχως απ'οτι βλεπω το night mode ειναι μονο για βιβλια epub και εγω σχεδον ολα τα εχω σε pdf οποτε δεν μου ειναι σε κατι χρησιμο.. Μονο επιλογη φωτεινοτητας προστεθηκε σε αυτα.

Εμενα παλι δεν λειτουργει..... καποιο λαθος κανω στο
4) Απο εκεί που είμαστε (/Applications) ξανακάνουμε copy τον φάκελο iBooks.app και πάμε πίσω στο /var/mobile/Applications/iBooks και κάνουμε Create Link (με αυτό οι δύο φάκελοι είναι συνδεδεμένοι. αν μπορειτε να ριξετε μια βοηθεια!!!

Σιγουρα αν ακολουθησεις σωστα τα βηματα θα λειτουργησει.. Οπως σου ειπε ο Μιχαλης θα πρεπει καταρας να απεγκαταστησεις το ibooks fix απο το cydia.
Σε αυτο που λες κανεις αντιγραφη τον φακελο ibooks.app απο τη διαδρομη /applications και μετα στην var/mobile/applications/ibooks πατας κατω δεξια και επιλεγεις το "δημιουργια συντομευσης".
Αν καποια σου προσπαθεια δεν πετυχει, θα πρεπει να διαγραψεις το ibooks απο το itunes και απο την διαδρομη /applications τον φακελο του επισης. Εγκατασταση απο το itunes ξανα (χωρις να το ανοιξεις) και ξανα η διαδικασια.

#35   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2011 - 22:50

Ναι ειμαι φαν και το εχω συνηθισει δεν το αλλαζω..
Δυστυχως απ'οτι βλεπω το night mode ειναι μονο για βιβλια epub και εγω σχεδον ολα τα εχω σε pdf οποτε δεν μου ειναι σε κατι χρησιμο.. Μονο επιλογη φωτεινοτητας προστεθηκε σε αυτα.


Σιγουρα αν ακολουθησεις σωστα τα βηματα θα λειτουργησει.. Οπως σου ειπε ο Μιχαλης θα πρεπει καταρας να απεγκαταστησεις το ibooks fix απο το cydia.
Σε αυτο που λες κανεις αντιγραφη τον φακελο ibooks.app απο τη διαδρομη /applications και μετα στην var/mobile/applications/ibooks πατας κατω δεξια και επιλεγεις το "δημιουργια συντομευσης".
Αν καποια σου προσπαθεια δεν πετυχει, θα πρεπει να διαγραψεις το ibooks απο το itunes και απο την διαδρομη /applications τον φακελο του επισης. Εγκατασταση απο το itunes ξανα (χωρις να το ανοιξεις) και ξανα η διαδικασια.


Σπύρο υπάρχουν προγράμματα να μετατρεψεις τα PDF σου σε ePub! Και εγώ αυτό κάνω! Αν θες στείλε μου πμ να σου πω...

#36   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/12/2011 - 22:54

Σπύρο υπάρχουν προγράμματα να μετατρεψεις τα PDF σου σε ePub! Και εγώ αυτό κάνω! Αν θες στείλε μου πμ να σου πω...

Το ξερω Μιχαλη, ειχα δοκιμασει και εγω το calibre πριν λιγο καιρο, αλλα δεν με επεισε! Ασχετα με το οτι δεν μειωθηκε το μεγεθος του καθε βιβλιου (καποια mb διαφορα, σε καποια περιπου ιδια) που βασικα για αυτον τον σκοπο περισσοτερο το δοκιμασα, αλλα οπως τα εκανε γενικα δεν μου αρεσε καθολου! Εχω συνηθισει με τα pdf..

#37   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 18/12/2011 - 12:41

Το κανω αλλα κ παλι κρασαρει κ δεν ανοιγει...θα αφησω το παλιο παλι....να ρωτησω κατι τελευταιο στο βημα 5 ειμαστε στον φακελο var/mobile/applications/ibooks κ αλλαζουμε το info κτλ ε?οχι στον /applications

#38   nikostsitsos

nikostsitsos

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikostsitsoulis

Δημοσίευση 18/12/2011 - 13:07

το ποιο πιθανον ειναι να μην μπορειτε να κανετε sync με τον υπολογιστη!

#39   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/12/2011 - 13:12

Το κανω αλλα κ παλι κρασαρει κ δεν ανοιγει...θα αφησω το παλιο παλι....να ρωτησω κατι τελευταιο στο βημα 5 ειμαστε στον φακελο var/mobile/applications/ibooks κ αλλαζουμε το info κτλ ε?οχι στον /applications

Νομιζω δεν εχει σημασια σε ποιον θα επεξεργαστεις το info.plist, απο την στιγμη που ο ενας φακελος ειναι συντομευση του αλλου.
Αν ακολουθησεις κανονικα τα βηματα και δεν κανεις κατι λαθος, αλλα επισης εχεις καθαρισει πριν το iphone σου απο οτι ειχες εγκαταστησει σχετικα με το ibooks, θα λειτουργησει. Ηδη το εχω δοκιμασει δυο φορες και λειτουργει μια χαρα.

#40   antonisem

antonisem

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Twitter:@emmanou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Larryking2423

Δημοσίευση 18/12/2011 - 13:14

τοσο καιρο το περιμενα!!

#41   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/12/2011 - 13:16

το ποιο πιθανον ειναι να μην μπορειτε να κανετε sync με τον υπολογιστη!

Μπα κανονικα γινεται συγχρονισμος με το itunes χωρις κανενα προβλημα!

#42   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:38

Λοιπον εχει φακελους για το ibooks στο /applications κ στο /var/mobile/aplications. εχει πουθενα αλλου να το καθαρισω να δοκιμάσω αλλη μια φορα?τα βηματα τα κανω σωστα...

#43   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:43

Λοιπον εχει φακελους για το ibooks στο /applications κ στο /var/mobile/aplications. εχει πουθενα αλλου να το καθαρισω να δοκιμάσω αλλη μια φορα?τα βηματα τα κανω σωστα...

Διεγραψε το πρωτα αφου το ξετικαρεις απο το itunes και κανεις συγχρονισμο και μετα πηγαινε σε αυτες τις δυο και διεγραψε οτι εχει μεινει εκει (προσεχε γιατι νομιζω στην μια διαδρομη δεν αλλαζει το ονομα σε ibooks αλλα μενει για ονομα τα γνωστα A2F8765SJHAG κτλ...)

#44   webwalker

webwalker

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2012 - 02:42

Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες με ότι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο σχετικά με το άνοιγμα του iBooks, με τον αναλυτικότατο οδηγό της πρώτης σελίδας του post (ευχαριστώ θερμά!) πέτυχα να ανοίξω το iBooks. Να σημειώσω ότι έχω κάνει πρόσφατα jailbreak με το redsn0w 0.9.10b3. Το μόνο που μου έμεινε είναι ένα δεύτερο εικονίδιο του iBooks που προσπαθεί κι αυτό να ανοίξει το iBooks χωρίς επιτυχία και αμέσως κλείνει. Το είχα και πριν με τις αποτυχημένες μου προσπάθειες χωρίς να έχει το εικονίδιο "Χ" για να το διαγράψω. Η μόνη αλλαγή μετά την παραπάνω διαδικασία είναι ότι έχει τετραγωνισμένες γωνίες. Πως απαλλάσσομαι από αυτό;

#45   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/01/2012 - 03:28

Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες με ότι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο σχετικά με το άνοιγμα του iBooks, με τον αναλυτικότατο οδηγό της πρώτης σελίδας του post (ευχαριστώ θερμά!) πέτυχα να ανοίξω το iBooks. Να σημειώσω ότι έχω κάνει πρόσφατα jailbreak με το redsn0w 0.9.10b3. Το μόνο που μου έμεινε είναι ένα δεύτερο εικονίδιο του iBooks που προσπαθεί κι αυτό να ανοίξει το iBooks χωρίς επιτυχία και αμέσως κλείνει. Το είχα και πριν με τις αποτυχημένες μου προσπάθειες χωρίς να έχει το εικονίδιο "Χ" για να το διαγράψω. Η μόνη αλλαγή μετά την παραπάνω διαδικασία είναι ότι έχει τετραγωνισμένες γωνίες. Πως απαλλάσσομαι από αυτό;

Κοιταξε τα μηνυματα #10-#13 στην πρωτη σελιδα.. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες