Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

IntelliScreenX


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
634 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2011 - 00:05

Το εχω κανει αντιγραφη κ επικολληση αλλα μου λεει λαθος


G10VANNI


εχει ενα κενο μετα το "http://www." για να φανει ολοκληρο το link :P σβησε το κενο κ θα εισαι ενταξει πιστευω :)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 04/11/2011 - 00:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   gpelekanos

gpelekanos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 11:04

Εχω αγορασει την εφαρμογη αλλα εχει τρελαθει στα safemode ειδικα οταν λαμβανω sms , δεν εχω καποιο αλλο tweek , δεν εχω ουτε το sbsettings
Μολις προσεξα οτι εχει διαθεσιμη αναβαθμιση 1.0.24 :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: gpelekanos, 06/11/2011 - 11:07


#63   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2011 - 13:06

Ρε παιδιά κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι μπορείς να βγάλεις το baner ´´δεν υπάρχουν άλλες ειδοποιήσεις´´ . Αλλα δεν μπορώ να το βρώ πουθενά , μήπως θυμάται κάποιος ;

Το έβαλα κ εγω. Είναι πολύ καλό. Μόνο αυτο το baner με ενοχλεί!!

#64   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/11/2011 - 14:42

Χτες τρελλο κολλημα το ιντελλισκριν, εκανα respring και εφτιαξε λιγο καιτελικα βρηκα τη λυση:οταν πηγα σπιτι εκανα hard reset (δεν ειχα κανει και reboot καθολου απο την εγκατασταση ειναιη αληθεια) και τωρα. Δουλευει καλα. Φτουφτου


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#65   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2011 - 17:40

Χτες τρελλο κολλημα το ιντελλισκριν, εκανα respring και εφτιαξε λιγο καιτελικα βρηκα τη λυση:οταν πηγα σπιτι εκανα hard reset (δεν ειχα κανει και reboot καθολου απο την εγκατασταση ειναιη αληθεια) και τωρα. Δουλευει καλα. Φτουφτου


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)

Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα από την αρχή δουλεύει άψογα και το αγόρασα.
Το μόνο που του λείπει σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση είναι το missed calls notifications. Τους έστειλα email και μου απάντησαν ότι θα το κοιτάξουν.
Βέβαια με καλύπτει το notifier +, αλλά γιατί να έχω 2 προγράμματα ενώ με το ένα μπορεί να γίνει η δουλειά?

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 08/11/2011 - 17:44


#66   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/11/2011 - 17:48

Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα από την αρχή δουλεύει άψογα και το αγόρασα.
Το μόνο που του λείπει σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση είναι το missed calls notifications. Τους έστειλα email και μου απάντησαν ότι θα το κοιτάξουν.
Βέβαια με καλύπτει το notifier +, αλλά γιατί να έχω 2 προγράμματα ενώ με το ένα μπορεί να γίνει η δουλειά?


Ki εγω το αγόρασα πριν 2 μερες. Τι έγινε με το Missed calls notifications? Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς, αφού φαίνονται τα missed calls. (H μηπως φαίνονται στο native notification center?)

Πάντως εμένα στανταρ ήθελε ρεσταρτ. Διορθωθήκαν όλα, μιλαμε χτες παταγα το power button και δεν άναβε η lockscreen, μετα απο 3-4 φορές άναβε, μου κανε respring όταν πήγα απο την οθόνη κλειδώματος να κάνω clear κάτι notification, και διάφορα τέτοια νούμερα. Με respring έστρωσε λίγο αλλα και πάλι λάγγαρε. Μολις ηρθα σπιτι και hard reset εστρωσε πληρως!

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 08/11/2011 - 17:50

Whatsapp doc?

#67   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/11/2011 - 17:56

Ki εγω το αγόρασα πριν 2 μερες. Τι έγινε με το Missed calls notifications? Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς, αφού φαίνονται τα missed calls. (H μηπως φαίνονται στο native notification center?)

Εννοώ ότι αν έχεις κλήση και δεν το πάρεις χαμπάρι να χτυπάει κάποια ειδοποίηση με την μορφή τόνου και να αναβοσβύνει η οθόνη και το φλας ανα τακτά χρονικά διαστήματα για Χ χρόνο.
(πχ κάθε λεπτό για μισή ώρα, άρα 30 φορές) μέχρι να ανοίξεις το menu με τις αναπάντητες. Είχε και για τα SMS, αλλά στο iOS 5 δεν χρειάζεται γιατί η apple πρόσθεσε επαναλαμβανόμενους τόνους.

#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 11:51

Kαλημέρα σε όλους. Έκανα αναβάθμιση σημερα το IntelliscreenX σε 1.0.25, αλλα δε βλέπω πουθενά το πολυαναμενόμενο (και υποτιθέμενα coming out χτες) feature quick compose/quick reply.

Εφαγα το google, ειδα βιντεο, κοίταξα στο τουιττερ, και δεν έχω καταλάβει και το θέμα του Messages+ (πρωην Τlert το οποίο τοχω αγορασμένο). Λέει οτι έγινε integration με αυτό για να γίνεται απο intelliscreen quick compose/reply κλπ, αλλα το Tlert δεν το βλέπω ναχει ακομη μετονομαστεί η αναβαθμιστεί σε ios 5. Ξέρει κανεις?
Whatsapp doc?

#69   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2011 - 11:56

Kαλημέρα σε όλους. Έκανα αναβάθμιση σημερα το IntelliscreenX σε 1.0.25, αλλα δε βλέπω πουθενά το πολυαναμενόμενο (και υποτιθέμενα coming out χτες) feature quick compose/quick reply.

Εφαγα το google, ειδα βιντεο, κοίταξα στο τουιττερ, και δεν έχω καταλάβει και το θέμα του Messages+ (πρωην Τlert το οποίο τοχω αγορασμένο). Λέει οτι έγινε integration με αυτό για να γίνεται απο intelliscreen quick compose/reply κλπ, αλλα το Tlert δεν το βλέπω ναχει ακομη μετονομαστεί η αναβαθμιστεί σε ios 5. Ξέρει κανεις?

στο twitter οι δημιουργοί του intelliscreen έγραψαν πως ακόμα δεν είναι διαθέσιμο το quick compose κ προς το παρόν ασχολούνται για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

#70   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:09

στο twitter οι δημιουργοί του intelliscreen έγραψαν πως ακόμα δεν είναι διαθέσιμο το quick compose κ προς το παρόν ασχολούνται για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.



Καλώς, κάτι σχετικό με τη μπαταρία διάβασα αλλα μετά είδα και διάφορους που ποστάρανε screenshots με το quick compose/reply και μπερδεύτηκα.
Whatsapp doc?

#71   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:10

στο twitter οι δημιουργοί του intelliscreen έγραψαν πως ακόμα δεν είναι διαθέσιμο το quick compose κ προς το παρόν ασχολούνται για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

Η τελευταία αναβάθμιση υποτείθεται ότι λύνει το θέμα της μπαταρίας. Δεν ξέρω για σας, αλλά σε μένα ρουφιέται κανονικά. 5% μέσα σε 2 ώρες (με όλα ανοιχτά) με ελάχιστη χρήση.
Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή το iOS 5 ή είναι κάτι άλλο. Βαριέμαι να ασχοληθώ και περιμένω την 5.0.1

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 10/11/2011 - 12:11


#72   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:14

Η τελευταία αναβάθμιση υποτείθεται ότι λύνει το θέμα της μπαταρίας. Δεν ξέρω για σας, αλλά σε μένα ρουφιέται κανονικά. 5% μέσα σε 2 ώρες (με όλα ανοιχτά) με ελάχιστη χρήση.
Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή το iOS 5 ή είναι κάτι άλλο. Βαριέμαι να ασχοληθώ και περιμένω την 5.0.1



Κανένα πρόβλημα δεν έχω με την μπαταρία απο την Κυριακή που ασχολήθηκα λιγο να φτιάξω τα settings. Έβαλα ολα manual (twitter facebook email refresh), και disable twitter feed πάνω στο ρολοι, και κάτι άλλα ψιλά, και επίσης λέει ο intelliborn οτι καταναλώνει περισσοτερη μπαταρία όταν το χρησιμοποιείς απο το lockscreen γιατι λεει το lockscreen slider που είναι animated τρώει αρκετή μπαταρία οποτε καλύτερα να χρησιμοποιείται απο το homescreen.
Whatsapp doc?

#73   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:25

Κανένα πρόβλημα δεν έχω με την μπαταρία απο την Κυριακή που ασχολήθηκα λιγο να φτιάξω τα settings. Έβαλα ολα manual (twitter facebook email refresh), και disable twitter feed πάνω στο ρολοι, και κάτι άλλα ψιλά, και επίσης λέει ο intelliborn οτι καταναλώνει περισσοτερη μπαταρία όταν το χρησιμοποιείς απο το lockscreen γιατι λεει το lockscreen slider που είναι animated τρώει αρκετή μπαταρία οποτε καλύτερα να χρησιμοποιείται απο το homescreen.

Θα τα δοκιμάσω. Όσον αφορά το email δεν παίζει να μπει στο manual γιατί το έχω στο push.

#74   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:27

Θα τα δοκιμάσω. Όσον αφορά το email δεν παίζει να μπει στο manual γιατί το έχω στο push.


Ναι και βάλε και τα RSS στο NEVER για refresh. Το mail preview 2 lines επίσης

Τα refresh settings facebook/twitter να είναι στο NEVER (on ifx view kai on facebook / twitter view)
Tα preview και αυτά 3-5 lines kαι το push για το twitter ΟFF (στο intelliscreenx)
Whatsapp doc?

#75   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2011 - 12:31

Ναι και βάλε και τα RSS στο NEVER για refresh. Το mail preview 2 lines επίσης

Τα refresh settings facebook/twitter να είναι στο NEVER (on ifx view kai on facebook / twitter view)
Tα preview και αυτά 3-5 lines kαι το push για το twitter ΟFF (στο intelliscreenx)

Ναι, τα έχω κάνει, ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες