Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

IntelliScreenX


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
634 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 11/11/2011 - 08:38

ο αντίπαλος lockinfo τι κάνει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:08

Θέλω να κάνω jailbreak μόνο γι αυτο αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις.

Είναι ακόμη beta;
Έχει διακόπτη για το location;
Τρώει μπαταρία; (τα refresh σίγουρα θα τρώνε μπαταρία αλλά τι γίνεται αν απλά υπάρχει το tweak με twitter, RSS κ.τ.λ. απενεργοποιημένα; )
Γενικά αξίζει η αγορά του; (αν συνυπολογίσουμε ότι πρέπει να κάνω και tethered ή semi-tethered jailbreak αποκλειστικά γι αυτό.)

Τελευταία επεξεργασία από: ioanniskar, 11/11/2011 - 23:08


#78   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:11

Θέλω να κάνω jailbreak μόνο γι αυτο αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις.

Είναι ακόμη beta;
Έχει διακόπτη για το location;
Τρώει μπαταρία; (τα refresh σίγουρα θα τρώνε μπαταρία αλλά τι γίνεται αν απλά υπάρχει το tweak με twitter, RSS κ.τ.λ. απενεργοποιημένα; )
Γενικά αξίζει η αγορά του; (αν συνυπολογίσουμε ότι πρέπει να κάνω και tethered ή semi-tethered jailbreak αποκλειστικά γι αυτό.)

Η αγορα αξιζει με τα χιλια! Δεν τρωει πολλα δεδομενα και μπαταρια αν το σεταρεις σωστα και εχει βγαλει 10 updates και συνεχιζει!


Εγω εχω απλα χειροκινητα τουιττερ, φεισμπουκ και τα rss με pull to refresh, και τα εμαιλ το ιδιο, και οφφ το τουιττερ push , ολα στο NEVER απο ανανεωση αν δεν ειναι χειροκινητη.

Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 11/11/2011 - 23:12

Whatsapp doc?

#79   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:14

Θέλω να κάνω jailbreak μόνο γι αυτο αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις.

Είναι ακόμη beta;
Έχει διακόπτη για το location;
Τρώει μπαταρία; (τα refresh σίγουρα θα τρώνε μπαταρία αλλά τι γίνεται αν απλά υπάρχει το tweak με twitter, RSS κ.τ.λ. απενεργοποιημένα; )
Γενικά αξίζει η αγορά του; (αν συνυπολογίσουμε ότι πρέπει να κάνω και tethered ή semi-tethered jailbreak αποκλειστικά γι αυτό.)


ειναι beta ακομα αλλα λειτουργει τελεια. Απλα στη τελικη εκδοση θα προσθεσουν καποια extra για quick sms compose κ ισως κ μερικα αλλα. Διακοπτη για location δεν εχει. Οι απαντησεις στα αλλα δυο ερωτηματα ειναι στο ποστ πανω απο το δικο μου! :)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 11/11/2011 - 23:16


#80   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:37

Ωραιο tweek αλλα 10 ευρω για κανενα λογο.

#81   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:38

Ωραιο tweek αλλα 10 ευρω για κανενα λογο.


7.28 :P

#82   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:43

Ωραιο tweek αλλα 10 ευρω για κανενα λογο.

Χαλαρα απο τα καλυτερα tweaks! Τα αξιζει τα λεφτα το συγκεκριμενο


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#83   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:45

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Πιστεύω και γω ότι είναι κάπως υπερκοστολογημένο.
Θα περιμένω μπας και βάλει location toggle.

#84   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:47

Χαλαρα απο τα καλυτερα tweaks! Τα αξιζει τα λεφτα το συγκεκριμενο


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)


Τουλαχιστον τα hotmail παιζουν τωρα? Οταν ειχε πρωτοβγει που το δοκιμασα δεν μπορουσε να συνδεθει

#85   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:49

Τουλαχιστον τα hotmail παιζουν τωρα? Οταν ειχε πρωτοβγει που το δοκιμασα δεν μπορουσε να συνδεθει

Ναι παιζει.

Τι εννοεις location toggle? χαχα αυτο σου λειψε? το quickreply/quick compose περιμενω πως και πως


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#86   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:51

Τουλαχιστον τα hotmail παιζουν τωρα? Οταν ειχε πρωτοβγει που το δοκιμασα δεν μπορουσε να συνδεθει


σε εμενα δουλευε απο την αρχη αλλα εχουν βγαλει πολλα update με παρα πολλα fix στα mail γιατι μερικοι ειχαν προβληματα.

Για οσους ενδιαφερονται παντως, ανα τακτα χρονικα διαστηματα, ανανεωνονται τα trials κ μπορειτε να το ξαναβαλετε για 3 μερες δοκιμη :)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 11/11/2011 - 23:52


#87   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:23

Μια ζωή το intelliscreen ήταν προβληματικό, έκανε τα τηλέφωνα μαντάρα. Ετρωγε μπαταρία και πολλές φορές οδηγούσε τους κατόχους σε επανεγκατάσταση. Κάντε ένα search πρώτα για προβλήματα και μετά βάλτε το.

Δεν θα το εμπιστευόμουν με τίποτα. Αντίθετα το Lockinfo δουλεύει απροβλημάτιστα στο τηλέφωνο μου από την 4.01 μέχρι την 4.3.3 συνεχώς χωρίς προβλήματα.

Μια ζωή έτσι κάνουν τρέχουν να προλάβουν πρώτοι και μετά δε μαζεύεται ο κωδικας με τίποτα. Καλύτερα να περιμένετε το Lockinfo όταν θα είναι έτοιμο (αλλά θα είναι πραγματικά)

#88   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:36

Μια ζωή το intelliscreen ήταν προβληματικό, έκανε τα τηλέφωνα μαντάρα. Ετρωγε μπαταρία και πολλές φορές οδηγούσε τους κατόχους σε επανεγκατάσταση. Κάντε ένα search πρώτα για προβλήματα και μετά βάλτε το.

Δεν θα το εμπιστευόμουν με τίποτα. Αντίθετα το Lockinfo δουλεύει απροβλημάτιστα στο τηλέφωνο μου από την 4.01 μέχρι την 4.3.3 συνεχώς χωρίς προβλήματα.

Μια ζωή έτσι κάνουν τρέχουν να προλάβουν πρώτοι και μετά δε μαζεύεται ο κωδικας με τίποτα. Καλύτερα να περιμένετε το Lockinfo όταν θα είναι έτοιμο (αλλά θα είναι πραγματικά)

Το εχω το lockinfo στο ipad 2. Δε με πολυτρελαινει γιατι δεν μπορεις να κανεις access απλα σου δειχνει τα notifications μαζεμενα.

Αλλο intelliscreen αλλο intelliscreenX.


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#89   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 12/11/2011 - 14:20

Πώς έχεις το lockinfo στο ipad 2 αφού δεν υπάρχει jailbreak;
Ναι το location toggle το θεωρώ βασικό. Ο μόνος λόγος που έκανα jailbreak παλιά ήταν το SBSettings και είναι το μόνο που μου λείπει τώρα που το έχω "καθαρό". Αν είναι να δώσω $10 τουλάχιστον θέλω να με καλύπτει απόλυτα.

#90   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/11/2011 - 16:34

Πώς έχεις το lockinfo στο ipad 2 αφού δεν υπάρχει jailbreak;
Ναι το location toggle το θεωρώ βασικό. Ο μόνος λόγος που έκανα jailbreak παλιά ήταν το SBSettings και είναι το μόνο που μου λείπει τώρα που το έχω "καθαρό". Αν είναι να δώσω $10 τουλάχιστον θέλω να με καλύπτει απόλυτα.


Μα δεν ειπα ipad2 με 5.0. Εχω 4.3.3 jailbreak. Σιγα μην αναβαθμιζα χεχε!

Οσο για το location, δε μου λειπει απο το ιντελλιΧ γιατι το χρησιμοποιω απο το sbsettings και ετσι κι αλλιως οταν το χρησιμοποιησω ειναι για καποια εφαρμογη οποτε θα ειμαι στο homescreen αρα ποιος ο λογος;


Σταλμένο από το αρχηγείο του νέου πρωθυπουργού στο πανέμορφο Ήρθα Πίτς!

Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες