Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4S: 11 Νοεμβρίου στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:53

Ρε παιδιά εντάξει δηλαδή τί expectations είχατε για το Siri? Εγώ που του μίλησα τα κατάλαβε όλα και είμαι καλυμμένη. Το ότι δεν είναι συμβατό με ελλάδα το ξέρατε πριν το πάρετε οπότε γι αυτό τουλάχιστον μη γκρινιάζετε. Επίσης δε σας φταίει η apple που το συντριπτικό 80% των ελλήνων είναι βλάχαροι σε ξένες γλώσσες. Γιατί και στα ελληνικά να υπήρχε νομίζετε οτι θα έπιανε διαλέκτους κιόλας? ή θα έπρεπε να ξέρει το "τσούπρα" ας πούμε. Λες και πρόκειται να πάτε σε κωλοχώρι και περιμένετε το Siri να σας σώσει που ούτε τα gps δεν έχουν τους δρόμους. Είστε υπερβολικοί κατά τη γνώμη μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:54

Ειδες που μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινουμε? δεν κραζουμε το 4Σ, ουτε τα specs του, απλα συζηταμε για το αν υπαρχει λογος να τα σκασουμε τη στιγμη που εχουμε ακομη ολοκαινουρια 4αρια τα οποια μας καλυπτουν στην καθημερινοτητα και στην αναλογη χρηση, γιατι οπως και να το κανεις, οι περισσοτεροι την ιδια χρηση κανουμε, social networking, safari, email, καποιες εφαρμογες, και μερικες φωτο.


δεν το ειπα για εσενα και για αυτους που λενε την γνωμη τους , αλλα για αυτους που κοβουν το κεφαλι τους και λενε οτι το 4ς δεν αξιζει για αγορα

#168   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:54

Όλοι έχουν δίκιο.

Απλώς οι κάτοχοι του 4 είναι σωστοί στο 60% τώρα
Ενώ οι κάτοχοι του 4s θα είναι σωστοί 95% σε μερικές βδομάδες.

#169   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:56

Ειναι νωρις ακομα για να κριθει το 4ς ....

Οι διαφορες του απο το 4 ξερουμε οτι ειναι στον επεξεργαστη και στα γραφικα...
Πως λοιπον καποιοι εξυπνοι το κρινετε απο τωρα? απο την στιγμη που ακομα δεν εχει βγει ουτε μια εφαρμογη και ουτε ενα game που να ειναι γραμμενα για τον Α5 και τα νεα γραφικα?
Οτι εφαρμογες τρεχετε τωρα οσοι πηρατε το 4s και το κραζετε ειναι για το 4αρι, που αυτες τρεχουν ακομα και σε iphone 3gs και 3g οι περισσοτερες...

Εεεετσι πες τα! Οποίος ειναι ευχαριστημένος με το 4αρι ας μείνει στο 4αρι και μην μου σπάει εμένα τα φρυδια με συγκρίσεις και απαξιωσεις! Βγάλαμε άχρηστη μια συσκευη που ακομα δεν μας έδειξε ούτε στο 5% τις δυνατότητες της, οοοοοοχι ομως εμείς να την κρίνουμε! Εεεεε αφου τα ξέρουμε όλα τόσο μα τόσο καλύτερα! Θα ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ομως τα τρελός νούμερα πωλήσεων να διαφωνησουνε κάθετα μαζι σας που βγάζετε το 4s ίδιο με το 4αρι! Ίδια ειναι μια φωτο 5mp με μια 8mp! Ε λ ε ο ς!

#170   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:57

δεν το ειπα για εσενα και για αυτους που λενε την γνωμη τους , αλλα για αυτους που κοβουν το κεφαλι τους και λενε οτι το 4ς δεν αξιζει για αγορα

Οχι δεν κοβω το κεφαλι μου απλα πιστευω οτι ολοι οσοι τρεχουν να αλλαξουν το 4αρι για το 4Σ θα πρεπε πρωτα να σκεφτουν το κατα ποσο αξιζει αναλογα με το πως το χρησιμοποιουν και αν πραγματικα ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τοσο πολυ να τρεξουν να τα σκασουν απλα για να λενε οτι πηραν το καινουριο, ενω ουσιαστικα δεν θα κανουν τιποτα παραπανω αποτι με το παλιο. Αυτα.
Whatsapp doc?

#171   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 01/11/2011 - 21:57

Ειδες που μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινουμε? δεν κραζουμε το 4Σ, ουτε τα specs του, απλα συζηταμε για το αν υπαρχει λογος να τα σκασουμε τη στιγμη που εχουμε ακομη ολοκαινουρια 4αρια τα οποια μας καλυπτουν στην καθημερινοτητα και στην αναλογη χρηση, γιατι οπως και να το κανεις, οι περισσοτεροι την ιδια χρηση κανουμε, social networking, safari, email, καποιες εφαρμογες, και μερικες φωτο.

Αν για εσενα δεν υπαρχει λόγος να το πάρεις φιλικα παντα εεε τότε ΜΗΝ το παίρνεις! :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 01/11/2011 - 22:06


#172   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:01

Καλα αυτο τοπαμε οτι δεν θα το παρω. Η διαφορα ομως με μενα ειναι οτι δεν ασχολουμαι με το ποιος εχει δικιο η οχι (οπως καποιοι αλλοι καθετοι στο θεμα οτι αυτοι εχουν δικιο και κανενας αλλος). Η διαφορα απλα ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενη με αυτο που εχω και για τη χρηση που το εχω και θα προτιμησω να βαλω και λιγα στην ακρη να χω να παρω και στο μικρο μου κανα παιχνιδι χαχα!
Whatsapp doc?

#173   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:03

Ρε παιδιά εντάξει δηλαδή τί expectations είχατε για το Siri? Εγώ που του μίλησα τα κατάλαβε όλα και είμαι καλυμμένη. Το ότι δεν είναι συμβατό με ελλάδα το ξέρατε πριν το πάρετε οπότε γι αυτό τουλάχιστον μη γκρινιάζετε. Επίσης δε σας φταίει η apple που το συντριπτικό 80% των ελλήνων είναι βλάχαροι σε ξένες γλώσσες. Γιατί και στα ελληνικά να υπήρχε νομίζετε οτι θα έπιανε διαλέκτους κιόλας? ή θα έπρεπε να ξέρει το "τσούπρα" ας πούμε. Λες και πρόκειται να πάτε σε κωλοχώρι και περιμένετε το Siri να σας σώσει που ούτε τα gps δεν έχουν τους δρόμους. Είστε υπερβολικοί κατά τη γνώμη μου...


Εγώ ακριβώς αυτό είπα...

Αναλόγως το τί κανεις...για τους περισσότερους είναι οκ το 4άρι...για άλλους όχι.

Επιπλέον: θα μπορούσε να πει κάποιος πως το 3G μου κάνει τη δουλειά...τί θα του λέγατε τότε; Πως εφόσον σου κάνει τη δουλειά είναι ισάξιο του 4; Όχι φυσικά. Το ίδιο ισχύει για το 4s...είναι καλύτερο σε πολλά, αλλά μόνο αν τα χρησιμοποιείς...

Και τώρα μπαίνουμε σε μία άλλη συλλογιστική: έστω πως δείνεις σε ένα παιδάκι ένα χαρτί και δυο χρώματα και του λες να ζωγραφίσει. Φυσικό δεν πως η φαντασία του και το τί θα ζωγραφίσει εξαρτάται από τα 2 χρώματα; Μα φυσικά, ναι!

Αν του δώσεις 5 χρώματα;

Θέλω να πω, πως οι περισσότεροι βροντοφωνάζετε πως το με 4άρι μπορείτε να ζωγραφίζετε με 2 χρώματα. Αν είχατε όμως τα επιπλέον features του 4s ποιός ξέρει πώς θα το χρησιμοποιούσατε και τί παραπάνω θα κάνατε; Όσοινφυσικά μπορείτε και ξέρετε πως να ζωγραφίζετε......................

Μπορείτε να αρκεστείτε σε αυτά που μπορείτε. Ουδείς ψόγος επ αυτού......

#174   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:04

Καλα αυτο τοπαμε οτι δεν θα το παρω. Η διαφορα ομως με μενα ειναι οτι δεν ασχολουμαι με το ποιος εχει δικιο η οχι (οπως καποιοι αλλοι καθετοι στο θεμα οτι αυτοι εχουν δικιο και κανενας αλλος). Η διαφορα απλα ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενη με αυτο που εχω και για τη χρηση που το εχω και θα προτιμησω να βαλω και λιγα στην ακρη να χω να παρω και στο μικρο μου κανα παιχνιδι χαχα!


οπως εγραψα και πριν, οταν θα αρχισουν να βγαινουν οι πρωτες εφαρμογες και παιχνιδα που θα ειναι για τον Α5 , και το 4αρι η θα ζοριζεται η δεν θα τα τρεχει καθολου τοτε θα ξανα μιλησουμε

#175   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:04

Παντως ουτε θα βγσινα στους δρομους να παιρνω φωτο ολη μερα, ουτε θα καθομουν να παιζω παιχνιδια ολη μερα αυτο ειναι σιγουρο! Χεχε

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 01/11/2011 - 22:05

Whatsapp doc?

#176   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:05

Καλα αυτο τοπαμε οτι δεν θα το παρω. Η διαφορα ομως με μενα ειναι οτι δεν ασχολουμαι με το ποιος εχει δικιο η οχι (οπως καποιοι αλλοι καθετοι στο θεμα οτι αυτοι εχουν δικιο και κανενας αλλος). Η διαφορα απλα ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενη με αυτο που εχω και για τη χρηση που το εχω και θα προτιμησω να βαλω και λιγα στην ακρη να χω να παρω και στο μικρο μου κανα παιχνιδι χαχα!

Η βασική διάφορα μας ειναι πως δεν κάνω trolling, μια αλλη διάφορα μας ειναι πως αν δεν με ενδιαφέρει ένα θέμα η δεν συμφωνω ποσταρω μια φορα και δεν λέω και ξαναλέω και ξαναλέω και ξαναλέω τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια! Και δεν επιτιθέμενος και δεν κρίνω κανέναν γιατι απλα δεν εχω το δικαίωμα! Φιλικά και παλι!

#177   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:06

οπως εγραψα και πριν, οταν θα αρχισουν να βγαινουν οι πρωτες εφαρμογες και παιχνιδα που θα ειναι για τον Α5 , και το 4αρι η θα ζοριζεται η δεν θα τα τρεχει καθολου τοτε θα ξανα μιλησουμε

Καλα. Αν αρχισει το facebook, chat, email, twitter και οι λοιπες καθημερινες ασχολιες να βγαινουν μονο για dual core θα το ξανασκεφτω.
Whatsapp doc?

#178   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:08

Η βασική διάφορα μας ειναι πως δεν κάνω trolling, μια αλλη διάφορα μας ειναι πως αν δεν με ενδιαφέρει ένα θέμα η δεν συμφωνω ποσταρω μια φορα και δεν λέω και ξαναλέω και ξαναλέω και ξαναλέω τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια! Και δεν επιτιθέμενος και δεν κρίνω κανέναν γιατι απλα δεν εχω το δικαίωμα! Φιλικά και παλι!

Δεν καταλαβα, οι υπολοιποι δηλαδη επιτρεπεται να συζητανε μερες επι του θεματος και γω οχι? Μαλλον εχουμε και αλλα θεματα αποτι φαινεται περαν του iphone 4s :)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 01/11/2011 - 22:08

Whatsapp doc?

#179   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:08

Καλα. Αν αρχισει το facebook, chat, email, twitter και οι λοιπες καθημερινες ασχολιες να βγαινουν μονο για dual core θα το ξανασκεφτω.


αυτα τα κανεις και με το πρωτο iphone 2G που βγηκε το 2007...

γιατι πηρες το 4? λαθος αγορα εκανες. λυπαμαι

#180   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 22:09

αυτα τα κανεις και με το πρωτο iphone 2G που βγηκε το 2007...

γιατι πηρες το 4? λαθος αγορα εκανες. λυπαμαι

Γιατι πρεπει ναναι πολυ μπαζο καποιος για να παρει στο τελος του 2010 κινητο 3 χρονων. Τεσπα καλη συνεχεια, παω να δω τον αγωνα!
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)