Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4S: 11 Νοεμβρίου στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:13

εγω φιλε πηρα το 32αρι απο Αγγλια μεσο αραμεξ και μου πηγε 710 ευρω μαζι με τα μεταφορικα... ουτε εμπλεξα με συναλαγμα , ταχυδρομια κλπ... πολυ ευκολα και οικονιμα


Δεν το εψαξα μεσο ιντερνετ γιατι εχω το κολλητο μου Αγγλια και ελεγα οτι θα το ειχα ποιο συντομα..Αλλα παρολο την προπαραγγελια σε Apple store εκανε 20μερες και παλι..Δεν πειραζει αρκει που θα ερ8ει :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:14

μετά από 33 χρόνια ζωής σε αυτό τον πλανήτη... μετά από αρκετά καλή γνώση αγγλικών και 4 χρόνια Ιαπωνικής γλώσσας με ένα πτυχίο, δυστυχώς έχω φάει όλα τα λεξικά να βρω τι σημαίνει η λέξη Οικόνιμα και μάλιστα και χωρίς ΤΟΝΟ αλλά δεν βρίσκω τίποτα... θες να μας βοηθήσεις δίνοντας μας ένα στοιχείο όπως πχ, σε ποιόν γαλαξία μιλάνε αυτή την γλώσσα; κλίνγκον ίσως;



Είναι απο το ¨"οικονομικά και μόνιμα", πως και δεν τοξερες? :P
Whatsapp doc?

#198   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:19

Είναι απο το ¨"οικονομικά και μόνιμα", πως και δεν τοξερες? :P

τώρα πλέον και γλωσσοπλασία στο iphonehellas!

#199   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:40

αντι για οικονομικα , απο βιασυνη εγραψα οικονιμα καταλαθος,ακομα και ενα παιδι 5 ετων θα καταλαβαινε τι ηθελα να γραψω και οτι εγινε λαθος... και χλεβαζεις και κανεις λες και εγινε κατι το τρομερο. πραγματικα λυπαμαι για το επιπεδο μερικων...

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 01/11/2011 - 23:41


#200   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:40

Ά ρε Ελλαδάρα for ever. Μέχρι πρίν δύο μήνες περίπου όλοι λέγανε ποιός εγώ να πουλήσω το 4αράκι μου εγώ για να πάρω τη μούφα αυτή το 4ς;;; Που έχει το siri; Τί λέτε καλέ!!!!! Αχαχαχα. Και σήμερα ω!!! τι έκπληξη!!! Όλοι σκοτώνονται για να το αγοράσουν αλλοι λένε θα ξημεροβραδιάζονται έξω απο μαγαζια θα κλωτσιούνται για να το πάρουν μέχρι και το 4αράκι τους θέλουν να ξέρουν πόσο μεταπωλητική αξία θα έχει. Έχω πεθάνει στα γέλια....Είμαστε για τα μπάζα.

#201   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:45

μετά από 33 χρόνια ζωής σε αυτό τον πλανήτη... μετά από αρκετά καλή γνώση αγγλικών και 4 χρόνια Ιαπωνικής γλώσσας με ένα πτυχίο, δυστυχώς έχω φάει όλα τα λεξικά να βρω τι σημαίνει η λέξη Οικόνιμα και μάλιστα και χωρίς ΤΟΝΟ αλλά δεν βρίσκω τίποτα... θες να μας βοηθήσεις δίνοντας μας ένα στοιχείο όπως πχ, σε ποιόν γαλαξία μιλάνε αυτή την γλώσσα; κλίνγκον ίσως;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,να και ένας νοήμων άνθρωπος.

#202   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 01/11/2011 - 23:56

Ναι αλλά αν μείνεις άνεργος να φας δε θα έχεις όχι να αγοράζεις iPhone που κοστίζουν ένα μισθό (τώρα)... Πόσο μάλλον ηλεκτρικές κιθάρες...


Μια χαρά βρίσκεις γαμ@τες ηλεκτρικές πολύ φθηνότερες από iphone...

Και κάτι ακόμα.Πραγματικά έχει καταντήσει βαρετή η διαμάχη για την κάμερα.Όποιος περιμένει να βγάλει ένα θέμα με το 4 και με το 4s και να καταλάβει αισθητή διαφορά λόγω των 3 mp,είναι βαθιά νυχτωμένος.Και για ένα μέλος του φόρουμ,που είπε ότι δεν χρειάζομαι το 4s γιατί δεν βγάζω επαγγελματικές φώτο,σόρρυ κιόλας αλλά μόνο επαγγελματικές δεν θεωρούνται.Και 20 mp να φτάσει ποτέ ένα κινητό, η ποιότητα θα παραμένει κατα κράτος υποδεέστερη και από μια απλή compact.Ξαφνικά μπέρδεψαν μερικοί τα κινητά τους με φωτογραφικές μηχανές.Τρανταχτό παράδειγμα,βίντεο στο yt σύγκρισης του 1080p βίντεο του 4s με αυτό της eos D5!!!!!!!! έλεος

Τελευταία επεξεργασία από: Alexemp, 02/11/2011 - 00:04


#203   ntoukos

ntoukos

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:00

μετά από 33 χρόνια ζωής σε αυτό τον πλανήτη... μετά από αρκετά καλή γνώση αγγλικών και 4 χρόνια Ιαπωνικής γλώσσας με ένα πτυχίο, δυστυχώς έχω φάει όλα τα λεξικά να βρω τι σημαίνει η λέξη Οικόνιμα και μάλιστα και χωρίς ΤΟΝΟ αλλά δεν βρίσκω τίποτα... θες να μας βοηθήσεις δίνοντας μας ένα στοιχείο όπως πχ, σε ποιόν γαλαξία μιλάνε αυτή την γλώσσα; κλίνγκον ίσως;


Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά σε ρώτησε κανείς πόσα πτυχία έχεις??

Μήπως πρέπει πριν αναρτήσει κάποιος ένα post να το στέλνει στο Μπαμπινιώτη για έλεγχο??

Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. Μάλλον αυτό δεν σου το μάθανε σε καμία από τις γλώσσες που διδάχθηκες.

Πάντα φιλικά

#204   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:01

Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά σε ρώτησε κανείς πόσα πτυχία έχεις??

Μήπως πρέπει πριν αναρτήσει κάποιος ένα post να το στέλνει στο Μπαμπινιώτη για έλεγχο??

Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει. Μάλλον αυτό δεν σου το μάθανε σε καμία από τις γλώσσες που διδάχθηκες.

Πάντα φιλικά


+1 και από εμένα.

Κάποιοι στο φόρουμ νομίζουν ότι είναι ειδήμονες.

#205   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:03

παιδια εαν κανενας πουλαει το 4σαρακι του ας μου στειλει ενα pm :)

#206   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:03

παιδια δεν αξιζει να ασχολειστε μαζι του, του απαντησα εγω οπως πρεπει στην προηγουμενη σελιδα

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 02/11/2011 - 00:04


#207   mad4paok

mad4paok

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:23

Παιδιά εγώ προσωπικά ως κάτοχος του 4 δεν προτίθεμαι να αγοράσω το 4s. Ναι μεν έχει πλεονεκτήματα σε σχέση με το 4 απλά, για μένα πάντα, δεν είναι τόσα πολλά ή τόσο σημαντικά για να με κάνουν να θέλω να το αγοράσω. Θα περιμένω το 5άρι εκτός και αν όταν είναι να πάρω επιδότηση μου κάνουν τέτοια προσφορά που δεν θα μπορώ να αρνηθώ. Δεν κρίνω αυτούς που έχουν 4 και θα πάνε στο 4s. Ο καθένας κάνει ότι θέλει και ότι μπορεί. Σωστά;

#208   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:38

Παιδιά πάντως για μένα όποιος γουστάρει να το πάρει καλά θα κάνει λίγο να περιμένει. Δεν ξέρω αλλά λίγο επίφοβο μου φαίνεται να το αγοράσει καποιος από Αγγλία με την αμαρεξ (πως λεγεται) κ με πιστωτικες κλπ κλπ. Το 4άρι από την άλλη 8 gb 540ευρώ μου φαίνεται ακριβό. Όσο για επιδοτήσεις είναι απάτη. Έχω εργαστεί σε εταιρεία κινητής (παλιάααα!) κ ξέρω ότι είναι κλέφτες. Σιγουράκι ήδη έχει καβατζωθεί η πρώτη παρτίδα από υπαλλήλους, προισταμένους, φραγκάτους πελάτες, εταιρείες με μεγαλα επαγγελματικά προγράμματα, νέους πελάτες (τυράκι στη φάκα) κ μετα όσοι έχουν επιδοτήσεις. Δηλαδή, 100ευρώ και συμβολαιο για 2 χρόνια στη Χ εταιρεία με πάγιο 50 ευρώ είναι 50*24+100=1200 ευρώ άντε να αφαιρέσουμε 600 ευρω τη συσκευή ισον 600ευρω /24 μηνες = 25 ευρω το μηνα για δυο χρονια. Αν καποιος χαλαει ΣΙΓΟΥΡΑ 25 ευρω παγιο μηνιαιως τότε σίγουρα τον συμφερει μια φορητοτητα σε νεο παροχο κ εναρξη νεου συμβολαίου. Λογικά, οι περισσότεροι στη χώρα μας τα Χριστούγεννα θα το πάρουν στα χέρια τους.

#209   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:45

Χριστουγεννα???Εγω ευτυχως που δουλευω σε καταστημα γνωστης αλυσιδας και θα το παρω με το που ερθει...αν και δεν εχει ανοιχτει κωδικος ακομα στο συστημα μας!

#210   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 00:48

Παιδιά πάντως για μένα όποιος γουστάρει να το πάρει καλά θα κάνει λίγο να περιμένει. Δεν ξέρω αλλά λίγο επίφοβο μου φαίνεται να το αγοράσει καποιος από Αγγλία με την αμαρεξ (πως λεγεται) κ με πιστωτικες κλπ κλπ. Το 4άρι από την άλλη 8 gb 540ευρώ μου φαίνεται ακριβό. Όσο για επιδοτήσεις είναι απάτη. Έχω εργαστεί σε εταιρεία κινητής (παλιάααα!) κ ξέρω ότι είναι κλέφτες. Σιγουράκι ήδη έχει καβατζωθεί η πρώτη παρτίδα από υπαλλήλους, προισταμένους, φραγκάτους πελάτες, εταιρείες με μεγαλα επαγγελματικά προγράμματα, νέους πελάτες (τυράκι στη φάκα) κ μετα όσοι έχουν επιδοτήσεις. Δηλαδή, 100ευρώ και συμβολαιο για 2 χρόνια στη Χ εταιρεία με πάγιο 50 ευρώ είναι 50*24+100=1200 ευρώ άντε να αφαιρέσουμε 600 ευρω τη συσκευή ισον 600ευρω /24 μηνες = 25 ευρω το μηνα για δυο χρονια. Αν καποιος χαλαει ΣΙΓΟΥΡΑ 25 ευρω παγιο μηνιαιως τότε σίγουρα τον συμφερει μια φορητοτητα σε νεο παροχο κ εναρξη νεου συμβολαίου. Λογικά, οι περισσότεροι στη χώρα μας τα Χριστούγεννα θα το πάρουν στα χέρια τους.


φιλε επειδη εσενα σου φαινεται επιφοβο , η δεν εισαι εξοικιωμένος με ον λαιν αγορες απο εξωτερικο,ebay κλπ δεν σημαινει οτι ειναι ετσι... Εγω εδω και 10 χρονια, μονο ον λαιν αγορες κανω ,και μονο απο ενα ελληνικο καταστημα ειχα προβληματα, σπανια θα παω σε καταστημα να αγορασω κατι, μονο σε ιδικες περιπτωσεις...

οσον αφορα την αραμεξ πρεπει να ξερεις οτι ειναι πολλα τα ατομα στο φορουμ μαζι και εγω που αγορασαμε ετσι και δεν ειχαμε κανενα προβλημα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες